Jump to content

Coolpad F2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την 1η φορα που πηγε να γινει βιντεοκληση εβγαλε ενα μηνυμα στα κινεζικα με 3 κουμπια .Ποιο είχατε πατήσει ;(Πρεπει το μεσαιο κανονικα για να δωσει δικαιωματα).

 

 

Βγήκε σήμερα η αναβάθμιση για 5.0.2 και την πέρασα σύμφωνα με τον οδηγό του φιλόσοφου κανονικά (απλώς κατέβασα μια άλλη version του cool assistant ).Στη ρομ δεν υπάρχουν τα τρελά κινέζικα και υπάρχει τρομερή διαφορά στο smoothness και στις προσθήκες.Τo cmw είναι πλέον αγγλικό .Πέρασα τα google apps.Απ ότι βλέπω δεν γίνεται root ακόμη .Χρησιμοποίησα και το root.zip αλλά δεν δούλεψε και είναι λογικό γιατί εiναι άλλη έκδοση καθαρά. Αξίζει πάρα πολύ η αναβάθμιση (ας ειναι 32bit έχει άλλον αέρα ) . Ελπίζω να έχουμε και root privileges σύντομα!!

http://bbs.coolpad.com/forum.php?mod=viewthread&tid=4734385&extra=page=1&filter=typeid&typeid=565

 

Την εχω βαλει εδω και αρκετη ωρα και ψαχνω για ρουταρισμα.

Κατι ομως το μπλοκαρει.

Πιθανον θα παμε με αλλο τροπο,θα δω και θα επανελθω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ευχαριστω πολυ,θα το δοκιμασω.αλλιως θα το βγαλω και θα το ξαναβγαλω.Οσον αφορα την 5.0 εχει ελληνικα? γιατι απο αγγλικα δεν... και με ζαλιζει
Link to comment
Share on other sites

Την εχω βαλει εδω και αρκετη ωρα και ψαχνω για ρουταρισμα.

Κατι ομως το μπλοκαρει.

Πιθανον θα παμε με αλλο τροπο,θα δω και θα επανελθω.

Μπαίνει δηλαδη με τν ίδιο τρόπο που εμπαιναν κι οι προηγούμενες;; Φλασαρουμε το zip από το recovery

?

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνει δηλαδη με τν ίδιο τρόπο που εμπαιναν κι οι προηγούμενες;; Φλασαρουμε το zip από το recovery

?

 

Εγώ το έκανα μέσω του Coolpad Download Assistant και έβγαλαν και μια ειδική έκδοση για lollipop προσωρινή http://pan.baidu.com/s/1jGvfcKe&usg=ALkJrhilCo7K9Ybfi18sOZ_G_T69BAVpCw .Και το λινκ της rom http://pan.baidu.com/s/1bnsB1Fp&usg=ALkJrhi7FKDmQzMRlE4351TX8Z3sjiViJg (Ειναι rar αλλά έχει ενα .cpb file το κάνετε extract).Το έγραψα και προηγουμένως : ακολουθούμε τα βήματα που έδωσε αναλυτικά ο φιλόσοφος για official rom.

Edited by gamiolero
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έκανα μέσω του Coolpad Download Assistant και έβγαλαν και μια ειδική έκδοση για lollipop προσωρινή http://pan.baidu.com/s/1jGvfcKe&usg=ALkJrhilCo7K9Ybfi18sOZ_G_T69BAVpCw .Και το λινκ της rom http://pan.baidu.com/s/1bnsB1Fp&usg=ALkJrhi7FKDmQzMRlE4351TX8Z3sjiViJg (Ειναι rar αλλά έχει ενα .cpb file το κάνετε extract).Το έγραψα και προηγουμένως : ακολουθούμε τα βήματα που έδωσε αναλυτικά ο φιλόσοφος για official rom.

 

Έχω περάσει τα link στον οδηγό,οπού και θα τον ανανεώνω.

Τώρα όσο για root . . . . ακόμα τίποτα.

Μια και δεν προλαβαίνω τώρα αν βρει κάποιος κάτι ας το πει,αλλιώς συνεχίζω αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει τα link στον οδηγό,οπού και θα τον ανανεώνω.

Τώρα όσο για root . . . . ακόμα τίποτα.

Μια και δεν προλαβαίνω τώρα αν βρει κάποιος κάτι ας το πει,αλλιώς συνεχίζω αύριο.

 

Προσπαθω εδω και 2 ωρες και δε μπορω να τα καταφερω! Εχω προβλημα με τους drivers!Με διαολισε! Αυτοι οι drivers απο την coolpad δε γινονται εγκατασταση με τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω εδω και 2 ωρες και δε μπορω να τα καταφερω! Εχω προβλημα με τους drivers!Με διαολισε! Αυτοι οι drivers απο την coolpad δε γινονται εγκατασταση με τιποτα!

 

Το κινητό σου το αναγνωρίζει το pc.

Αν ναι προχώρησε παρακάτω. Συνήθως όταν το συνδέσεις έχει και μέσα στη συσκευή τους drivers, θα σου πετάξει φάκελο.

Link to comment
Share on other sites

Προχωραω κανόνικα, απλα εκει που είμαι σε fastboot και παταω το vol up για ν αρχισει η εγκατάσταση, δε κάνει τίποτα και μου βγαζει ενα error. Δοκίμασα και με διαφορετικο καλώδιο αλλά τίποτα. Να σημειώσω οτι οταν είναι ανοιχτη η συσκευη, ο υπολογιστής τη διαβάζει κανονικοτατα. Τι φταίει;;
Link to comment
Share on other sites

Προχωραω κανόνικα, απλα εκει που είμαι σε fastboot και παταω το vol up για ν αρχισει η εγκατάσταση, δε κάνει τίποτα και μου βγαζει ενα error. Δοκίμασα και με διαφορετικο καλώδιο αλλά τίποτα. Να σημειώσω οτι οταν είναι ανοιχτη η συσκευη, ο υπολογιστής τη διαβάζει κανονικοτατα. Τι φταίει;;

 

Ποια rom πας να περάσεις; Με ότι έχω γράψει τα πας κατά γράμμα και έχεις σφάλμα; :confused:

Αν μπορείς παρτα λίγο από την αρχή με την ησυχία σου.

Πίστεψε με δεν είναι τίποτα όλο το επιχείρημα.

Αν έχεις κουράγιο κάντε πάλι και εδώ είμαστε.

 

Αν στο διαβάζει όταν είναι ανοιχτη η συσκευη το pc δεν είναι καλώδιο, απλά δες άλλη θύρα.

Τις φωτογραφίες που βγάζει το fastboot είναι ίδιες;

Edited by filosofos77
Link to comment
Share on other sites

Τ ακολουθω όλα κατα γράμμα! Εχω φορτωσει τη ρομ αλλα δε τη περναει οταν παταω για δεύτερη φορα το vol up. Ολα πλην αυτου βαινουν συμφωνα με τον οδηγό σου. Το κινητο βγαζει τη δευτερη οθόνη με τα κινεζικα αλλα το πρόγραμμα δε ξεκινά την εγκατασταση. Είναι σιγουρα θέμα drivers αλλα δε μπορω να εγκαταστησω αυτούς του οδηγου!

Σημειωση οτι εχω κανει πολλες φορες αλλαγη ρομ σε διάφορα τηλεφωνα. Αλλα εδω....! Και γι αυτο αποφευγω προγραμματα τυπου flashtool κλπ παρα μονο ως εσχατη λυση!

Link to comment
Share on other sites

Τ ακολουθω όλα κατα γράμμα! Εχω φορτωσει τη ρομ αλλα δε τη περναει οταν παταω για δεύτερη φορα το vol up. Ολα πλην αυτου βαινουν συμφωνα με τον οδηγό σου. Το κινητο βγαζει τη δευτερη οθόνη με τα κινεζικα αλλα το πρόγραμμα δε ξεκινά την εγκατασταση. Είναι σιγουρα θέμα drivers αλλα δε μπορω να εγκαταστησω αυτούς του οδηγου!

Σημειωση οτι εχω κανει πολλες φορες αλλαγη ρομ σε διάφορα τηλεφωνα. Αλλα εδω....! Και γι αυτο αποφευγω προγραμματα τυπου flashtool κλπ παρα μονο ως εσχατη λυση!

 

Τι windows έχεις ; Προσπάθησε να εγκαταστήσεις τους drivers σε safe mode.Δεν σε αφήνει να κανεις install ? Αν ναι δες αυτον τον οδηγο http://www.makeuseof.com/tag/how-can-i-install-hardware-with-unsigned-drivers-in-windows-8/

Link to comment
Share on other sites

Τ ακολουθω όλα κατα γράμμα! Εχω φορτωσει τη ρομ αλλα δε τη περναει οταν παταω για δεύτερη φορα το vol up. Ολα πλην αυτου βαινουν συμφωνα με τον οδηγό σου. Το κινητο βγαζει τη δευτερη οθόνη με τα κινεζικα αλλα το πρόγραμμα δε ξεκινά την εγκατασταση. Είναι σιγουρα θέμα drivers αλλα δε μπορω να εγκαταστησω αυτούς του οδηγου!

Σημειωση οτι εχω κανει πολλες φορες αλλαγη ρομ σε διάφορα τηλεφωνα. Αλλα εδω....! Και γι αυτο αποφευγω προγραμματα τυπου flashtool κλπ παρα μονο ως εσχατη λυση!

 

Αφού έχεις φτάσει εκεί και τα βλέπεις όλα οκ πάτα εσύ το δεξί κουμπί του προγράμματος να αρχίσει, το δοκίμασες αυτό;

Ποια rom φοράς και ποια θες να βάλεις;

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις φτάσει εκεί και τα βλέπεις όλα οκ πάτα εσύ το δεξί κουμπί του προγράμματος να αρχίσει, το δοκίμασες αυτό;

Ποια rom φοράς και ποια θες να βάλεις;

 

Χαχαχα. Ειλικρινα αν είναι αυτο, θα πηδηξω από το παράθυρο. Δε το δοκίμασα οχι. Το σκέφτηκα αλλα δε το ειδα ως οδηγια κάπου και φοβόμουν μη κανω ζημια. Θα δοκινασω το βράδυ και θα ενημερωσω. Ευχαριστω πολύ αδερφε παντως για το ενδιαφέρον και τη βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα. Ειλικρινα αν είναι αυτο, θα πηδηξω από το παράθυρο. Δε το δοκίμασα οχι. Το σκέφτηκα αλλα δε το ειδα ως οδηγια κάπου και φοβόμουν μη κανω ζημια. Θα δοκινασω το βράδυ και θα ενημερωσω. Ευχαριστω πολύ αδερφε παντως για το ενδιαφέρον και τη βοήθεια!

 

Αν είσαι ψηλά καλύτερα κάτσε μέσα!!! :lol:

Οπότε θες άσε μνμ, έτσι και αλλιώς το πρωί τελειώνω τη δουλεία.

 

Από root έχουμε κάτι, βλέπω δύσκολα τα πράγματα, ότι πρόγραμμα δοκίμασα τζίφος. :mad:

Απλά διαβάζω πολλά παράπονα, ίσως σύντομα να έχουμε update πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι ψηλά καλύτερα κάτσε μέσα!!! :lol:

Οπότε θες άσε μνμ, έτσι και αλλιώς το πρωί τελειώνω τη δουλεία.

 

Από root έχουμε κάτι, βλέπω δύσκολα τα πράγματα, ότι πρόγραμμα δοκίμασα τζίφος. :mad:

Απλά διαβάζω πολλά παράπονα, ίσως σύντομα να έχουμε update πάλι.

 

Τα ιδια!Δε μ αφηνει να πατησω το κατω δεξια κουμπι!Μπηκα και σε safe mode αλλα εκει δε διαβαζε το κινητο!Μετα απο επανεκκινηση δε μου φορτωνει τη ρομ στο προγραμμα!μηπως να δοκιμαζα αλλη εκδοση του προγραμματος? υπαρχεο κινδυνος??

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια!Δε μ αφηνει να πατησω το κατω δεξια κουμπι!Μπηκα και σε safe mode αλλα εκει δε διαβαζε το κινητο!Μετα απο επανεκκινηση δε μου φορτωνει τη ρομ στο προγραμμα!μηπως να δοκιμαζα αλλη εκδοση του προγραμματος? υπαρχεο κινδυνος??

 

Για πες μου ποια φοράς τώρα και ποια θες να βάλεις.

Link to comment
Share on other sites

Για πες μου ποια φοράς τώρα και ποια θες να βάλεις.

 

Εχω την 055 και προσπαθω να περασω την 5.0.Κατεβασα τον assistant που ειναι για την 5 αλλα τιποτα!

Τωρα φορτωνει τη ρομ και μολις πατησω το vol up μου βγαζει "AdbCreateInterfaceByName err NO.:1"

Aν πατησω οκ βγαζει "device can not open fastboot channel".παταω οκ και παλι απο την αρχη

Edited by nikos_nia86
Link to comment
Share on other sites

Εχω την 055 και προσπαθω να περασω την 5.0.Κατεβασα τον assistant που ειναι για την 5 αλλα τιποτα!

 

Την 55 την πέρασες εύκολα ή είχες πάλι θέμα;

Να πω κάτι άλλο, μήπως δεν κατέβηκαν σωστά τα αρχεία;; λέω τώρα..

Για μπες εκτός από αυτά που ανέβασα και εδώ

http://www.movilesdualsim.com/tema/android-5-0-great-god-f2-unicom-version-android-5-0.99776/

Edited by filosofos77
Link to comment
Share on other sites

Την 55 την πέρασες εύκολα ή είχες πάλι θέμα;

 

Και την 54 και την 55 τις περασα απο recovery! Εχω κανει τροποποιηση στο προηγουμενο μηνυμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και την 54 και την 55 τις περασα απο recovery! Εχω κανει τροποποιηση στο προηγουμενο μηνυμα

 

Χρειαζομαι σιγουρα drivers .Ακουγεται συνεχως ο ηχος του υπολογιστη οτι συνδεω και ξεσυνδεω συσκευη usb

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την 55 την πέρασες εύκολα ή είχες πάλι θέμα;

Να πω κάτι άλλο, μήπως δεν κατέβηκαν σωστά τα αρχεία;; λέω τώρα..

Για μπες εκτός από αυτά που ανέβασα και εδώ

http://www.movilesdualsim.com/tema/android-5-0-great-god-f2-unicom-version-android-5-0.99776/

 

Δοκιμαζω και τους φιλους τους Ισπανους...

Link to comment
Share on other sites

Εχω την 055 και προσπαθω να περασω την 5.0.Κατεβασα τον assistant που ειναι για την 5 αλλα τιποτα!

Τωρα φορτωνει τη ρομ και μολις πατησω το vol up μου βγαζει "AdbCreateInterfaceByName err NO.:1"

Aν πατησω οκ βγαζει "device can not open fastboot channel".παταω οκ και παλι απο την αρχη

 

Κάτσε, αυτό στο πετάει στο κινητό ή στο πρόγραμμα.

Πάρε το νέο πρόγραμμα για Android 5.0 και τρέχεις το εικονίδιο της εφαρμογής μέσα στο φάκελο, μόνο με αυτό παίζει η 5.0

 

Ότι κάνεις στείλε.

Κατάλαβες τώρα πιο τρέχεις, οκ;

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε, αυτό στο πετάει στο κινητό ή στο πρόγραμμα.

Πάρε το νέο πρόγραμμα για Android 5.0 και τρέχεις το εικονίδιο της εφαρμογής μέσα στο φάκελο, μόνο με αυτό παίζει η 5.0

 

Ότι κάνεις στείλε.

Κατάλαβες τώρα πιο τρέχεις, οκ;

 

Το προγραμμα για 5 τρεχω εννοειται!Στο προγραμμα το πεταει αυτο!Κατεβασα και απο τους Ισπανους...τα ιδια.Τους drivers δε μ αφηνει να κανω εγκατασταση.Δε κανω καν το κοπο να κατεβασω τη ρομ απο εκει

Link to comment
Share on other sites

Το προγραμμα για 5 τρεχω εννοειται!Στο προγραμμα το πεταει αυτο!Κατεβασα και απο τους Ισπανους...τα ιδια.Τους drivers δε μ αφηνει να κανω εγκατασταση.Δε κανω καν το κοπο να κατεβασω τη ρομ απο εκει

 

Την rom τότε την φορτώνει κανονικά;

 

Αφού είχες περάσει την 55 δε θες πάλι drivers.

Link to comment
Share on other sites

Την rom τότε την φορτώνει κανονικά;

 

Αφού είχες περάσει την 55 δε θες πάλι drivers.

 

Τη ρομ τη φορτωνει αλλα δεν αρχιζει η εγκατασταση.ουτε αυτοματα ,ουτε μ αφηνει να πατησω το κουμπι.Μου βγαζει εινα παραθυρακι με τα μηνυματα που σου εγραψα πιο πανω

Να δοκιμασω παλαιοτερο coolpad assistant??

Edited by nikos_nia86
Link to comment
Share on other sites

Τη ρομ τη φορτωνει αλλα δεν αρχιζει η εγκατασταση.ουτε αυτοματα ,ουτε μ αφηνει να πατησω το κουμπι.Μου βγαζει εινα παραθυρακι με τα μηνυματα που σου εγραψα πιο πανω

 

Να ρωτήσω πάλι, την 55 την πέρασες με το πρόγραμμα ή από recovery το zip αρχείο;τώρα το είδα πάλι.

Για δοκίμασε την 55 με το πρόγραμμα ξανά τι θα κάνει.

Edited by filosofos77
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...