Jump to content

Honor 3C 4G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον να ψάξεις το θέμα με τις ROM.

Νομίζω ότι η HUWAEI έχει από τα πιο πολύπλοκα θέματα κωδικοποιήσεων με τις version. Εκεί που νόμιζα ότι η UNICOM version ήταν με την κωδικοποίηση ...CHNC00B... τώρα βλέπω και με ...CHNC17B...

Πάντως τα τηλέφωνα αυτά στην Κίνα παρουσιάζονται ως Glory.

Με τον καιρό, θα μάθουμε ποια από αυτά που χρησιμοποιούμε εδώ, θα μπορούν να αναβαθμιστούν σε EMUI3.0.

Υπομονή...

Για την Β256 πρεπει να εχεις καποια απο τις παρκατω rom για να την βαλεις, αρα λογικα αν εχεις CHNC17B μην το κανεις.

Με κοκκινα ειναι το πως εκανα εγω απο κατω προς τα πανω τα update στο δικο μου

Έκδοση 2

2.1 Έκδοση πίνακα πληροφοριών ιστορία.

Οι ακόλουθες εκδόσεις μπορούν να αναβαθμίσουν σε αυτήν την έκδοση

SOFTWARE_VER_LIST.mbn

H30-L02V100R001CHNC00B256

H30-L02V100R001CHNC00B255

H30-L02V100R001CHNC00B253

H30-L02V100R001CHNC00B252

H30-L02V100R001CHNC00B251

H30-L02V100R001CHNC00B246

H30-L02V100R001CHNC00B245SP01

H30-L02V100R001CHNC00B245

H30-L02V100R001CHNC00B243SP01

H30-L02V100R001CHNC00B241

H30-L02V100R001CHNC00B240

H30-L02V100R001CHNC00B151

H30-L02V100R001CHNC00B138

H30-L02V100R001CHNC00B132 multilanguage

H30-L02V100R001CHNC00B130

H30-L02V100R001CHNC00B126

Edited by dankannn
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 312
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε θαυμάζω για το κουράγιο σου να ψάξεις και να βρεις όλες τις ROM για το τηλέφωνο.

Μπράβο.

Αυτό ίσως βοηθήσει σε κάποιους που θα θέλουν κάποια στιγμή να κάνουν αναβάθμιση.

Εμείς με την version ...CHNC00B... , απλά θα περιμένουμε ίσως και περιλάβουν και τις άλλες version στις μελλοντικές αναβαθμίσεις.

Edited by petrosdim
Link to comment
Share on other sites

Σε θαυμάζω για το κουράγιο σου να ψάξεις και να βρεις όλες τις ROM για το τηλέφωνο.

Μπράβο.

Αυτό ίσως βοηθήσει σε κάποιους που θα θέλουν κάποια στιγμή να κάνουν αναβάθμιση.

Εμείς με την version ...CHNC00B... , απλά θα περιμένουμε ίσως και περιλάβουν και τις άλλες version στις μελλοντικές αναβαθμίσεις.

Οταν ερθει το δικο σου περιμενω να μας πεις πια ειχε μεσα σαν αρχη.

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα !!

 

θελω να αγοράσω το Huawei Honor 3C 4G FDD LTE Android 4.4 Quad Core 1.6GHz 5.0 inch HD 8.0MP 2GB RAM 16GB ROM

 

ειναι καλο ?

 

ευχαριστω ..

 

http://www.to2c.com/huawei-honor-3c-2gb-16gb-4g-basic-4g-fdd-lte-android-4-4-quad-core-1-6ghz-5-0-inch-hd-8-0mp-smartphone.html

Link to comment
Share on other sites

Δες να σου δουλευει στην Ελλαδα σαν 4G ( πρεπει να ειναι FDD-LTE: B1(2100) / B3(1800) MHz)

Ρωτα τους αν το παρεις απο το http://www.to2c.com

Αν θες μπορεις να το παρεις και απο εδω http://www.vickmall.com , οσα εχουν ερθει δουλευουν σαν 4G.

Φυσικα δεν εχω κερδος απο το μαγαζι αυτο αλλα ειναι γενικα αξιοπιστος ο vick.

http://www.vickmall.com/huawei-honor-3c-4g-smartphone-fdd-lte-h30-l02-android-4-4-quad-core-1-6ghz-5-0-inch-hd-8-0mp-ram-2gb-rom-16gb.html

Edited by dankannn
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω την τιμή του τώρα, ειδικά με την ισοτιμία που έχει πάει....! η φωτογραφική του είναι πολύ καλή υπο συνθήκες πλούσιου φωτισμού. νύχτα ή γενικότερα σε σκοτάδι ζορίζουν τα πράγματα
Link to comment
Share on other sites

Έχει υπάρξει υποέκδοση του κινητού που δεν συνδέεται σε ελληνικό 4G;

Ακόμα και το L01M συνδέεται στο ελληνικό 4G (δοκιμασμένο στο δίκτυο της Cosmote).

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος 3 μηνες του συγκεκριμενου κινητου μονο καλα εχω να πω.διαρκεια μπαταριας ανετα 2 μερες.διαχειριση ram τρομερη.1 giga ram ελευθερη μονιμα.φωτογραφικη ικανοποιητικη για τους περισσοτερους χρηστες.αλαγκαριστο ομορφο ελαφρυ 4g..τι αλλο;; α ναι αν ειχε και φωτιζομενα πληκτρα θα του εβαζα 10\10!!!για τα χρηματα που διεθεσα η καλυτερη επιλογη που εχω κανει!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά.

Παραλαβή του HONOR 3C 4G FDD-LTE (H30-L02) 2GB/16GB (Αγορά από vickmall), ήρθε με εγκατεστημένη ROM/ (H30-L02V100R001CHNC17B151 EMUI 2.3).

Είναι η multilanguage version, όχι όμως με περασμένη την emui3.0.

Να προσθέσω είναι η δεύτερη ίδια συσκευή που αγοράζω από το ίδιο κατάστημα. Η πρώτη αγοράστηκε το Νοέμβριο και μέχρι σήμερα μόνο καλά λόγια έχω να πω σχετικά με την λειτουργία της. Δεν παρουσίασε κανένα απολύτως πρόβλημα.

Πάρα πολύ καλή εξυπηρέτηση από το κατάστημα, παραγγελία στις 4/3 και παραλαβή στις 20/3, μέσω singapore post. Κάποιο άλλο προϊόν που αγοράστηκε ταυτόχρονα από το ίδιο κατάστημα και εστάλη μέσω Nederland Post, παρελήφθη μία μέρα νωρίτερα.

Λάθος από το κατάστημα στην αποστολή δερμάτινης θήκης της MOFI RUI flip cover, αξίας περίπου $12, την έστειλαν σε λάθος χρώμα, ύστερα από mail μου απήντησαν άμεσα, με ενημέρωσαν ότι αναγνωρίζουν το λάθος και στέλνουν άμεσα νέα θήκη με το σωστό χρώμα. Εντυπωσιακό για Κίνα, αλλά οι άνθρωποι φαίνονται επαγγελματίες σε αυτό το κατάστημα. Και σε άλλες αγορές που έκανα, έδειξαν ότι υπολογίζουν τους Ευρωπαίους πελάτες, χωρίς να σκέφτονται το κόστος.

Για τους ενδιαφερόμενους, σχετικά με την αναβάθμιση σε emui 3.0, θα πρέπει να αναμένουμε λιγάκι ακόμη για την επίσημη αναβάθμιση. Προσωπικά πιστεύω ότι αυτή η ROM δεν θα έχει κλασικά ΟΤΑ αναβάθμιση, θα πρέπει να γίνει μέσω των αναβαθμίσεων που προσφέρει το site HUAWEI.

Ως προς την τιμή της συσκευής σήμερα, με την συναλλαγματική τιμή του Δολαρίου, η συσκευή φαντάζει κάπως ακριβή. Αλλά νομίζω το πρόβλημα το έχουν πλέον όλες οι παρόμοιες αγορές από την Κίνα.

Edited by petrosdim
Link to comment
Share on other sites

Εκανες δοκιμη με ΟΤΑ , να πας στην Β256 ?

 

Δοκίμασα με ΟΤΑ και δεν βλέπει κάποια ενημέρωση.

Όπως είπα και στο προηγούμενο post, δεν πιστεύω να βάλουν μέσω ΟΤΑ νέα ενημέρωση με αυτή τη ROM που έχει το τηλέφωνο, δηλαδή H30L02......CHNC17B151.

Το πιθανότερο είναι κάποια στιγμή να δώσουν την ενημέρωση μέσω της EMUI.

Link to comment
Share on other sites

Από το Meri, ούτε μαστίχες. Κι αυτές μπορεί να τις στείλουν μεταχειρισμένες.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

merimobiles@προσφορα HONOR 3C 4G LTE 1GB/8GB τιμη 94.08 Ευρω αξιζει? ειναι καλο?

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

Να πονηρευτείτε λιγάκι με την τιμή. Μου φαίνεται αδύνατο να έχει στα άλλα "σωστά" καταστήματα σχεδόν διπλάσια τιμή και το merimobiles να το πουλάει σε αυτή την τιμή και με το δολάριο να έχει πάρει την ανιούσα, εδώ και κάποιο χρονικό διάστημα.

Λοιπόν καλύτερα λίγο ψάξιμο και μετά αγορά.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους. ειμαι μεταξυ το Ηonor 3c 4g 2g/ram 16/rom και του lenovo vibe χ2. θα ηθελα να ανακεφαλαιοσουμε λιγο με την βοηθεια σας παρακαλω σχετικα με το honor

 

οσοι το παρηγγειλαν απο το vickmall πληρωσαν τελωνειο ή οχι?

το 4G απο οτι καταλαβα λειτουργει κανονικα στην Ελλαδα

Υπαρχει και το Ελληνικο μενου και τελος δεν υπαρχει θεμα με την αναγνωριση

των ελληνικων αριθμων.... Τα καταλαβα καλα διαβαζοντας τον μιτο?

Η τιμη του στα 170 € περιπου νομιζω ειναι πολυ καλη σχετικα με αυτα που προσφερει.

Παρακαλω την βοηθεια σας

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και 4g dual sim αλλα εχει 1g ram απο οσο θυμαμαι.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εσείς που έχετε την έκδοση L01 ή L02, αναβαθμίσατε στην έκδοση 266;

01: http://consumer.huawei.com/cn/support/downloads/detail/index.htm?id=40409

02: http://consumer.huawei.com/cn/support/downloads/detail/index.htm?id=40410

 

Βλέπω σοβαρές βελτιώσεις:

[Recommended]

New Google security patches

Unicom 46009 new adapter card

 

[system]

Optimization System Stability

Optimize system memory performance

Fixes can not uninstall pre-application

 

[FM]

FM backstage killed optimization problem

 

[Application]

Fixed some background applications can not clean up the problem

 

[security]

Amended application potential security problems exist

 

Πάλε δεν διέθεσαν την αναβάθμιση για το L01M και φοβάμαι ότι το παράτησαν. :( (Α ρε άτιμο GeekBuying...)

Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Για τους ελάχιστους που ίσως έχουν το H30-L01M, η Β266 υπάρχει εδώ:

http://emui.huawei.com/cn/plugin.php?id=hwdownload&mod=detail&mid=72

 

Προσθήκη:

α) Για όσους θέλουν τις GMS (gapps), μπορούν να τις εγκαταστήσουν μέσω της σελίδας http://a.vmall.com/search?wd=%20google%20sync

β) Απέκτησε ελληνικό μενού και το L01M, οπότε προφανώς και οι υπόλοιπες εκδόσεις.

γ) Προστέθηκε ρύθμιση για 2G μόνο. Η μπαταρία πέφτει πολύ πιο αργά έτσι.

Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...