Jump to content

Huawei Ascend Mate 7


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορείς να πας κατευθείαν στην Β560 πρέπει να περάσεις πρώτα την Β513 μετά την Β522 και τέλος την Β560.

Για μένα μείνε σε lollipop την Β331 η marshmallow θέλει δουλίτσα ακόμη.

Κάνε ένα backup είτε με την εφαρμογή του κινητού ή με το twrp και κανείς εγκατάσταση μετά μπορείς να της κατεβάσεις από εδώ http://huaweifirmware.com/huawei-mate-7 έχει και οδηγίες.

 

Ευχαριστω καταρχας, κατεβασα το πακετο, παω ενημερωση, το βλεπει το πακετο αλλα επανεκινει στο twrp recovery και δεν γινεται η εγκατασταση:( Εικαζω οτι χρειαζεται επθστροφη σε stock recovery....σωστα?

Αλλιως θα γινοταν. Τωρα πως γυρναμε το recovery?:worry:

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρατηρησα, τωρα το καλοκαιρι, τις ζεστες μερες, και τυχαια,, εκανα κληση, μετα από χρηση ιντερνετ, διαβαζα ένα σαιτ,, ότι ειχε ζεσταθεί η οθονη. Από την εφαρμογή CPU-Z, προσπαθουσα να ανεβασω στιγμιοτυπο οθονης, οι Θερμοκρασίες ηταν : cluster0 50 , cluster1 51 , gpu 48 , modem 50, ddr 82, system_h 46 , system_l 72 ,, κλπ βαθμοι κελσιου. Επειδή περυσι το καλοκαιρι 2015, εκαψα το Samsung note 4, το εστειλα στην σμαρτεκ, αλλαξαν την οθονη κλπ, Φοβηθηκα μηπως παθω το ιδιο, και στο ΜΑΤΕ 7. Ετσι, το μεσημερι, όταν κανει ζεστα, μπαινω στο ιντερνετ, για λιγο χρονο,, 10 λεπτα,, δεν αφηνω να ζεσταθεί η συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Εδω εισαι ,φιλε μου vasilis_hd2

http://forum.xda-developers.com/mate-7/help/install-stock-recovery-how-t3115733

εχει στο δευτερο ποστ τη διαδικασια

Edited by aetos100

nokia n95/omnia/omnia2/hd2/galaxy s/s2/s3/S4/S5/note2/note 3- 4-9-10+/ S7/S7 EDGE/S8 PLUS/S9 PLUS/A9 PLUS/huawei mate7-8-9 /MATE 10 LITE

GPS PRIMO 2.4-STREAT PILOT--COPILOT--NAVITEL-D/PAN-AUTOMAPA-NDRIVE-B/NROAD-NAVIGO-SYGIC-NAVITEL[/colorht]

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου μόνο όταν τρέχει το kodi ζεσταίνεται πουθενά αλλού.Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έτσι ξαφνικά,το έκανα απεγκατάσταση το ξαναπέρασα τα ίδια.Θα δοκιμάσω να του κάνω ενα hard reset και βλέπουμε.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI MT7-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω το MT7 L10 32αρι χρυσο ΚΙΝΕΖΙΚΟ

Φοραω την ΜΤ7-TL10C00B561 MM 6.0 EMUI 4.0 Εχω προβλημα με τις ειδοποιησεις και θελω να γυρισω σε λολιποπ αλλα δεν ειμαι σιγουρος σε ποια ρομ πρεπει να γυρισω και με ποιο transition package. Η Β331 (Ευρωπαικη) μαλλον δεν θα μου κανει, ειναι ευκολο να αλλαξω region? ΕΙΜΑΙ CN!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω το MT7 L10 32αρι χρυσο ΚΙΝΕΖΙΚΟ

Φοραω την ΜΤ7-TL10C00B561 MM 6.0 EMUI 4.0 Εχω προβλημα με τις ειδοποιησεις και θελω να γυρισω σε λολιποπ αλλα δεν ειμαι σιγουρος σε ποια ρομ πρεπει να γυρισω και με ποιο transition package. Η Β331 (Ευρωπαικη) μαλλον δεν θα μου κανει, ειναι ευκολο να αλλαξω region? ΕΙΜΑΙ CN!!

 

εδω εισαι http://huaweifirmware.com/huawei-mate-7 τωρα ειδα οτι εχεις το 10ρι την ιδια μεθοδο θα κανεις με την στοκ για το 10ρι

Edited by TourbilaS
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Απο εχθές και εγω κάτοχος ενος mate 7 και προσπαθω να

Βγαλω ακρη μεσα στις άπειρες σελίδες του τοπικ.

Το τηλεφωνο μου εχει την έκδοση

ΜΤ7-L09V100R001C00B137SP03

Κάνοντας αναζήτηση για update δεν μου βρίσκει απολύτως τίποτα

Αν και απο οτι εχω δει έχει βγει και με 6.εγω ειμαι στην 4.4.2

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει πως μπορω να βαλω εστω την lollipop

Μιας και με ota δεν θέλει? Εχω μπερδευτεί στις σελίδες και δεν εβγαλα άκρη.

Την sim ακομα δεν την εχω βάλει μιας και ηθελα πρώτα να κανω τα

Update και μετα να αρχίζω να στήνω.επισης ακομα δεν εχω βάλει καποια καρτα sd.

Ευχαριστώ για την οποία βοήθεια

My collection

Zopo c2 - htc trophy - Ericsson x8 - lenovo p770

Apple ipad1 - lenovo a1 - motorola xoom 2 - blackberry playbook

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Απο εχθές και εγω κάτοχος ενος mate 7 και προσπαθω να

Βγαλω ακρη μεσα στις άπειρες σελίδες του τοπικ.

Το τηλεφωνο μου εχει την έκδοση

ΜΤ7-L09V100R001C00B137SP03

Κάνοντας αναζήτηση για update δεν μου βρίσκει απολύτως τίποτα

Αν και απο οτι εχω δει έχει βγει και με 6.εγω ειμαι στην 4.4.2

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει πως μπορω να βαλω εστω την lollipop

Μιας και με ota δεν θέλει? Εχω μπερδευτεί στις σελίδες και δεν εβγαλα άκρη.

Την sim ακομα δεν την εχω βάλει μιας και ηθελα πρώτα να κανω τα

Update και μετα να αρχίζω να στήνω.επισης ακομα δεν εχω βάλει καποια καρτα sd.

Ευχαριστώ για την οποία βοήθεια

 

1ο. http://consumer.huawei.com/gr/mobile-phones/support/downloads/mt7-l09-gr.htm κατεβασε αυτο που λεει: JAZZ-L09, Android 5.1.1, EMUI 3.1, C900B331, Greece, Channel-Others

2ο. Οταν κατεβει πρεπει να το ξεζιπαρεις.

3ο. Περασε στο κινητο στο εσωτερικη μνημη το φακελο που θα σου βγαλει το Zip. (Αν ειχες καρτα θα ημουν ακριβως σιγουρος διοτι το εκανα ετσι εγω)

4ο. Αφου βαλεις τον φακελο στο κινητο πηγαινε στις : Ενημερωσεις Λογισμικου --> Τοπικη ενημέρωση και ξεκινας

Απλα θα κανεις το κινητο σου 5.1.1 με emui 3.1... για παραπανω βηματα δεν ξερω...

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω πολυ για την βοηθεια.

Καρτα θα βαλω απλα εχω μια 32 η οποια ομως ειναι γεματη φωτογραφιες απο αλλο κινητο και καθοτι μετα την ολοκληρωση θα το κανω ξανα επαναφορα δεν θελω να γινει καμια στραβη και χαθει κατι....εκτος αν βαλω καμια μικρουλα ισα ισα για να κανω το update και μετα ξαναβαλω την 32αρα.

Επισης απο οτι διαβασα ειναι καλυτερο να κανεις την εγκατασταση με τα 3 κουμπια και οχι μεσα απο το μενου.

Δεν ξερω αν ισχυει ακομα αυτο βεβαια μιας και το διαβασα αρκετους μηνες πισω......

Ευχαριστω και παλι

My collection

Zopo c2 - htc trophy - Ericsson x8 - lenovo p770

Apple ipad1 - lenovo a1 - motorola xoom 2 - blackberry playbook

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω πολυ για την βοηθεια.

Καρτα θα βαλω απλα εχω μια 32 η οποια ομως ειναι γεματη φωτογραφιες απο αλλο κινητο και καθοτι μετα την ολοκληρωση θα το κανω ξανα επαναφορα δεν θελω να γινει καμια στραβη και χαθει κατι....εκτος αν βαλω καμια μικρουλα ισα ισα για να κανω το update και μετα ξαναβαλω την 32αρα.

Επισης απο οτι διαβασα ειναι καλυτερο να κανεις την εγκατασταση με τα 3 κουμπια και οχι μεσα απο το μενου.

Δεν ξερω αν ισχυει ακομα αυτο βεβαια μιας και το διαβασα αρκετους μηνες πισω......

Ευχαριστω και παλι

 

Να σου πω την αληθεια δεν ξερω τιποτα για τα 3 κουμπια που ειπες... Εγω εκανα την ενημερωση μεσω καρτας και δεν μου εβγαλε κανενα θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Τα κουμπιά είναι,, πατήστε το πλήκτρο έντασης ήχου, Και την αύξηση, Και την μείωση ήχου, Και το πλήκτρο on/off,. Ταυτόχρονα, για πάνω από 10 δευτερόλεπτα. Θα εμφανιστεί το EMUI update, στην οθόνη του κινητού, και θα γίνει ή αναβάθμιση,,, ή ,,,. Μπορεί να κολλήσει το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Τα κουμπιά είναι,, πατήστε το πλήκτρο έντασης ήχου, Και την αύξηση, Και την μείωση ήχου, Και το πλήκτρο on/off,. Ταυτόχρονα, για πάνω από 10 δευτερόλεπτα. Θα εμφανιστεί το EMUI update, στην οθόνη του κινητού, και θα γίνει ή αναβάθμιση,,, ή ,,,. Μπορεί να κολλήσει το κινητό.

 

Δυστηχως αδυνατον το κινητο μου να ξεκινησει με τα κουμπια.3 φορες το δοκιμασα και μαλιστα εφτασα στο σημειο να το κρατησω και 1:30 λεπτο:wacko:

Αναγκαστηκα το εκανα με το τοπικη αναβαθμιση και τωρα περιμενω να δω τι θα γινει.θα κανω και μια επαναφορα εργοστασιακών και ας ελπισουμε να καθησει καλα.:confused:

My collection

Zopo c2 - htc trophy - Ericsson x8 - lenovo p770

Apple ipad1 - lenovo a1 - motorola xoom 2 - blackberry playbook

Link to comment
Share on other sites

Στο παρελθόν, παλιότερα , τις ενημερώσεις τις έκανα με τοπική αναβάθμιση. Τώρα έχω την Β560. Νομίζω ότι δεν υπάρχει επιλογή για τοπική ενημέρωση , ΌΣΟ παράξενο και αν ακούγεται. .. γράφει..... λήψη πλήρους πακέτου ... κάτι τέτοιο.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις το L09, και την έκδοση Β331: στην σελίδα 156, ό aetos100, είχε την ίδια, και κατόρθωσε και το ενημέρωσε το κινητό. Μετά από αναβάθμιση, καλό είναι να γίνεται πάντα, factory reset.
Link to comment
Share on other sites

Φίλη έχει το MT7 L10V100R001C00B130, έκδοση EMUI 3.0, έκδοση 4.4.2 χρυσό κινέζικο δίκαρτο. Τι μπορεί να κάνει για να πάρει αναβάθμισης?

 

Sent from my MI 3W using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας

 

Εντυπωσεις απο την lolli

Oπως ειπα ηταν αδυνατο να την περασω με clen install.

την περασα τοπικα και μετα εκανα επαναφορα.

Δουλευει καλα ειναι γρηγορη αλλα μου ρημαζει την μπαταρια.

Στην δουλεια που δεν εχω καθολου εως λιγο σημα

μεσα σε 4 ωρες μου κατεβασε την μπαταρια απο 89 στο 61%!

Χωρις να μιλαω στην αναμονη.

Υπαρχει περιπτωση να φταιει η ρομ?

η οντως χανει τοσο πολυ οταν δεν βρισκει τιποτα?

Καμια ιδεα?

My collection

Zopo c2 - htc trophy - Ericsson x8 - lenovo p770

Apple ipad1 - lenovo a1 - motorola xoom 2 - blackberry playbook

Link to comment
Share on other sites

Την Lollipop πέρασες ή την Marshmallow;

 

Η Lollipop και ειδικά η τελευταία είναι άριστη. Δες μήπως κάποια εφαρμογή τρέχει στο background και χρησιμοποιησε την επιλογή protected apps για να επιλέξεις ποιες εφαρμογές θέλεις εσύ να λειτουργουν με κλειστή την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Την Lollipop πέρασες ή την Marshmallow;

 

Η Lollipop και ειδικά η τελευταία είναι άριστη. Δες μήπως κάποια εφαρμογή τρέχει στο background και χρησιμοποιησε την επιλογή protected apps για να επιλέξεις ποιες εφαρμογές θέλεις εσύ να λειτουργουν με κλειστή την οθόνη.

 

Tην lolipo 5.1.1 εκδοση 311.

Ναι οι εφαρμογες καταναλωνουν μπαταρια μιας και εχω μονιμα ανοιστο bluetooth λογο ρολογιου αλλα

αυτη η αποτομη μειωση ειναι καθαρα απο την κεραια.

Φαινεται και στο ποσοστο της μπαταριας καθοτι την μεγαλη καταναλωση την εχει η ετοιμοτητα κυψελης με μεγαλη διαφορα το μπλε δοντι.

Απλα αναρωτιεμαι αν δεν εχει κατσει καλα τοπικης ανααθμισης και οχι απο clean install.

Παραδειγμα με 4.2.2 το τηλεφωνο αλλα χωρις sim μεσα μου εβγαζε 8+ωρες οθονη και τωρα με την sim με το ζορι 5+.

Μηπως να περασω απο πανω την marsh?

My collection

Zopo c2 - htc trophy - Ericsson x8 - lenovo p770

Apple ipad1 - lenovo a1 - motorola xoom 2 - blackberry playbook

Link to comment
Share on other sites

Να την ξαναπερασω αλλα πως?

Θελω να πω οτι με τα κουμπια δεν ξεκιναει με τιποτα.

Οποτε μονο με τοπικη αναβαθμιση.

Και πως να το κανω αυτο?

Να ξαναπαω τοπικη αναβαθμιση και απο πανω να ξαναπεραστει η 5.1?

Η πρεπει να φλασαρο πιο παλια εκδοση και μετα να ξαναπερασω την 5.1?

My collection

Zopo c2 - htc trophy - Ericsson x8 - lenovo p770

Apple ipad1 - lenovo a1 - motorola xoom 2 - blackberry playbook

Link to comment
Share on other sites

Με τα κουμπιά. Μάλλον κάτι δεν κάνεις καλά. Δες κάποιο αντίστοιχο βίντεο στο YouTube

 

Να κλεισω δηλαδη το κινητο και να ξαναδοκιμασω παλι με τα κουμπια?

Και ασχετα που εχει μεσα την 5.1 θα την δει παλι σαν νεα rom 5.1?

Συγνωμη για την χαζη ερωτηση....

My collection

Zopo c2 - htc trophy - Ericsson x8 - lenovo p770

Apple ipad1 - lenovo a1 - motorola xoom 2 - blackberry playbook

Link to comment
Share on other sites

Στο huawei.gr έχει την L09. B331,. Εφόσον κάποιος από τό site, επιβεβαίωση ότι μπορεί να γίνει ενημέρωση από Β311,. σε Β331,. Αλλιώς Με Δική σου Ευθύνη.
Link to comment
Share on other sites

Στο huawei.gr έχει την L09. B331,. Εφόσον κάποιος από τό site, επιβεβαίωση ότι μπορεί να γίνει ενημέρωση από Β311,. σε Β331,. Αλλιώς Με Δική σου Ευθύνη.

 

Καλημερα

 

Απο λαθος εγραψα οτι εχω περασει την 311 και τωρα το πηρα χαμπαρι....:O

ΜΤ7-L09C900B331.

Αυτη ειναι η εκδοση που εχω περασει.

Επισης χθες απο μονο μου εκανε επανεκινηση και βγαζοντας το απο την τσεπη βλεπω οτι ζηταει pin:worry:

Να δοκιμασω να την ξαναπερασω?μαλλον κατι δεν εχει κατσει σωστα

My collection

Zopo c2 - htc trophy - Ericsson x8 - lenovo p770

Apple ipad1 - lenovo a1 - motorola xoom 2 - blackberry playbook

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...