Jump to content

Huawei Ascend Mate 7


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ.

 

Πάντως αν υπάρχει κάποιος που να ενδιαφέρετε να δώσει το 32αρι του ας επικοινωνήσει μαζί μου μέσω pm.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια εχω ενα θεμα εχω το ευρωπαικο mt7-09 μετα απο ψαξιμο καταφερα κ ξεκλειδωσα το τηλ με τον κωδικο που μου εστειλαν απο την εταιρια.Ειχα επανω την b324 κ ειδα οτι βγηκε 327 πηγα να βαλω την αναβαθμιση με το local update οπως εκανα μεχρι πριν να το ξεκλειδωσω μου την πηγε μεχρι πριν το τελος κ μου εβγαλε error αλλα οταν ξαναανοιξε ειχε μπει η αναβαθμιση κ μου τα εσβησε ολα ξερει καποιος να μου πει τι εγινε; Κ τωρα που πηγα να βαλω μια καινουρια που βγηκε την Β328 απο την αρχη μου βγαζει error κ δεν την περναει καθολου.Φταιει μηπως που το ξεκλειδωσα;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα που βρηκες τη εκδοση 328?

 

αξιζει ρε παιδια να κανω αναβαθμιση ? εχω την 3gb εκδοση (gold) και ειναι φοβερο εργαλειο

 

επειδη ειναι και dual active με εχει σωσει. σκεφτομαι την αναβαθμιση αλλα δεν θελω να μπλεξω...

 

και εννοειται πως θελω και να μην εχω τιποτα θεματα με 4G.....

 

 

οποιος εχει κανει αναβαθμιση στο συγκεκριμενο μοντελο (mt7 tl10 0και ξερει ας στειλει ενα μηνυμα....

Edited by XPISTOFOPOS
Link to comment
Share on other sites

είναι κόπος να μου κάνεις ένα pm με το link ? Ευχαριστώ

 

μπήκα στην επίσημη της Γερμ. αλλά μόνο την κλασσική έχει.

Edited by XPISTOFOPOS
Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμένο είναι μόνο για την έκδοση mt7-tl09 και όχι για την tl10.

 

ευχαριστω παντως!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχω την εκδοση V100R001B125SP02

 

μοντελο= mt7-tl10

 

Μπορει να μου πει καποιος ποια version μπορω να χρησιμοποιησω για αναβαθμιση και αν την εχει δοκιμασει με τι αποτελεσματα ?

Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμένο είναι μόνο για την έκδοση mt7-tl09 και όχι για την tl10.

 

ευχαριστω παντως!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχω την εκδοση V100R001B125SP02

 

μοντελο= mt7-tl10

 

Μπορει να μου πει καποιος ποια version μπορω να χρησιμοποιησω για αναβαθμιση και αν την εχει δοκιμασει με τι αποτελεσματα ?

 

 

 

Μπορείς να κατεβάσεις από εδώ...http://consumer.huawei.com/my/support/downloads/index.htm?pcode=Jazz-L11&pname=Mate%207%20Gold(MT7-TL10)

Ή Β324 είναι lollipop η δε Β130 η τελευταία kitkat...προσωπικά χρησιμοποιώ αυτή...http://www.carbontesla.com/2015/11/download-ascend-mate-7-tl10-b326-lollipop-firmware/

Όλες οι rom είναι πολύ καλές η Β130 έχει καλύτερη διαχείριση μπαταρίας η δε Β326 που έχω είναι πιο πλήρης από την επίσης αξιόλογη Β324.Γούστα είναι αυτα άλλωστε:p

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κατεβάσεις από εδώ...http://consumer.huawei.com/my/support/downloads/index.htm?pcode=Jazz-L11&pname=Mate%207%20Gold(MT7-TL10)

Ή Β324 είναι lollipop η δε Β130 η τελευταία kitkat...προσωπικά χρησιμοποιώ αυτή...http://www.carbontesla.com/2015/11/download-ascend-mate-7-tl10-b326-lollipop-firmware/

Όλες οι rom είναι πολύ καλές η Β130 έχει καλύτερη διαχείριση μπαταρίας η δε Β326 που έχω είναι πιο πλήρης από την επίσης αξιόλογη Β324.Γούστα είναι αυτα άλλωστε:p

 

τι εννοείς ποιο πληρης η 326?εχει διαφορες απο την 324?

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς ποιο πληρης η 326?εχει διαφορες απο την 324?

 

 

 

Έχει τα εξής καλύτερα :

1. Ηχο στο Bluetooth

2. Διαχείριση μπαταρίας

3. Έξυπνη λήψη

4. Γλιστράει ελαφρώς πιο γρήγορα

5. Σήμα

 

Όλα τα παραπάνω είναι η προσωπική μου άποψη -μη παρεξηγηθώ- οπότε ειναι καθαρά υποκειμενικά (εκτός της διαχείρισης μπαταρίας που του έκανα την ίδια χρήση όπως πάντα) :D

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Έχει τα εξής καλύτερα :

1. Ηχο στο Bluetooth

2. Διαχείριση μπαταρίας

3. Έξυπνη λήψη

4. Γλιστράει ελαφρώς πιο γρήγορα

5. Σήμα

 

Όλα τα παραπάνω είναι η προσωπική μου άποψη -μη παρεξηγηθώ- οπότε ειναι καθαρά υποκειμενικά (εκτός της διαχείρισης μπαταρίας που του έκανα την ίδια χρήση όπως πάντα) :D

 

που βρηκατε της b326 ρε;

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

που βρηκατε της b326 ρε;

 

 

 

Θα σε μαλώσω...την έχω αναρτήσει στο Post #1973 ...άντε για πάρτη σου μόνο..http://www.carbontesla.com/2015/11/download-ascend-mate-7-tl10-b326-lollipop-firmware/ :lol:[/url]

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

αυτα βρηκα υψηλότερη

τιμή

του

SAR

για

το

συγκεκριμένο

τύπο

συσκευής

που

έχει

υποβληθεί

σε

δοκιμές

στο

αυτί

είναι

1.54 W/kg

και

για

λειτουργία

με

τη

συσκευή

φερόμενη

στο

σώμα

είναι

0.763 W/kg.

Link to comment
Share on other sites

εκανα αναβαθμιση στην 326 αρκετα ικανοποιημενος μονο που εχω μια ερωτηση

 

μου δειχνει διπλα στο wifi ειτε ειναι ενεργοποιημενο ειτε οχι τα 4g -2g των 2 καρτων που εχω

 

πως μπορω να τσεκαρω αν δεν τραβαει παραλληλη απο το wifi και απο τα δικτυο ?????

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει καποιος πως κανω root την b327; Ψαχνω κ δεν βρισκω πουθενα καποιον οδηγο,αν την εχει κανει καποιος root ας με βοηθησει ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σημερα το κιν μ εβγαλε το εξησ μνμ.../ΝΕΕΣ ΡΥΡΜΙΣΕΙΣ

ΕΓΙΝΕ ΛΗΨΗ ΝΕΩΝ ΡΙΘΜΙΣΕΩΝ ΔΙΚΤΥΟΥ ΑΠΟ ΦΟΡΕΑΣ ΠΑΡΟΧΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΔΙΚΤΥΟΥ,ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ.ΑΠΟΔΟΧΗ ΝΕΩΝ ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ?) aν πατησω ναι ζηταει το pin...ξερει κανεισ τι είναι αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Μου λειπει σαν κινητο αλλα δεν μου λειπει ο πονος στον αντιχειρα και οτι δεν χρειάζεται να κυκλοφορω συνεχεια με τσαντάκι...

Αφού μπορείς και με το ένα χέρι να το δουλέψεις, στη λειτουργία οθόνης 4.7"

Προσωπικά θα παραμείνω πολύ καιρό στο 6άιντσο

AM7-TL10 Β553 dual 3ram 64rom medallion edition

http://www.vmall.com/product/1668.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Γνωρίζει κάποιος αν για να κάνω αναβάθμιση στο TL10 από Β125 σε Β326 μπορώ κατευθείαν ή θέλει και ενδιάμεσα βήματα?

 

(δηλαδή Β130 - Β324 κτλ)

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Γνωρίζει κάποιος αν για να κάνω αναβάθμιση στο TL10 από Β125 σε Β326 μπορώ κατευθείαν ή θέλει και ενδιάμεσα βήματα?

 

(δηλαδή Β130 - Β324 κτλ)

 

Ευχαριστώ.

 

θελει με τησειρα αλλιωσ δεν τ αδουλευει

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ...

 

Πάντως γιατί δε μου βγάζει καμία OTA αναβάθμιση και λέει ότι είναι ενημερωμένο;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε γιατί παρόλο που είμαι σε wifi μου εμφανίζει τα 4g 2g των καρτών;

Πως μπορω να το διευκρινήσω ότι δεν μου καίει από τα mb μου;

Έχω την 326 διευκρινιζω.

Link to comment
Share on other sites

Στη 326 είμαι και γω.

Αυτό με κάποιο data manager μπορείς να το καταλάβεις ή από το κινητό από χρήση δεδομένων.

 

Αυτό που με απασχολεί εμένα όμως είναι ότι χάθηκε το Swype, στη διαχείριση μπαταρίας δε μπορώ να καταλάβω διαφορά, η έξυπνη οθόνη με το κάλυμμα δε λειτουργεί και δε μπορώ με τίποτα να χρησιμοποιήσω την έξυπνη λήψη.

Edited by aris1976
Link to comment
Share on other sites

Στη 326 είμαι και γω.

Αυτό με κάποιο data manager μπορείς να το καταλάβεις ή από το κινητό από χρήση δεδομένων.

 

Αυτό που με απασχολεί εμένα όμως είναι ότι χάθηκε το Swype, στη διαχείριση μπαταρίας δε μπορώ να καταλάβω διαφορά, η έξυπνη οθόνη με το κάλυμμα δε λειτουργεί και δε μπορώ με τίποτα να χρησιμοποιήσω την έξυπνη λήψη.

 

Τα ιδια αντιμετωπιζω και γω με το καλυμμα και την εξυπνη ληψη...Ας ελπισουμε οτι με την αναβαθμιση σε 6 (οταν με το καλο ερθει) θα διορθωθουνε καποια σφαλματα αρκει να μη μας βγει και αυτη kinder εκπληξη...:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

http://postimg.org/image/wdkru82ep/

Γεια σε ολους! Απο σημερα και εγω νεος κατοχος του εργαλειου.Με μεγαλη μου εκπληξη διαπιστωσα οτι το κινητο βρισκεται εργοστασιακα στην 4.4.2 εκδοση και ενω προσπαθησα να κανω update ota, μου λεει οτι δεν υπαρχουν διαθεσιμες ενημερωσεις , ενω εγω ειδα οτι εχει βγει η lollipop..πως γινεται τετοιου ειδους update στο huawei καθως εγω ειμαι ολα τα χρονια κατοχος samsung και lg και δεν γνωριζω καθολου! Ευχαριστω για καθε απαντηση!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...