Jump to content

Huawei Ascend Mate 7


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ή μπορείς να ακολουθησεις τις οδηγίες του φίλου Romanos απο...http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6135032#post6135032

Βέβαια το καλύτερο είναι να πληκτρολογησεις Google και να περάσεις το contacts sync και calendar από το app store.

Τα πέρασα τελικά από το app store της Huawei και όλα καλά.

Σας ευχαριστώ όλους για τις προτάσεις σας

Link to comment
Share on other sites

μικροδιαφορεσ στο μενου...εσυ την εκανεσ?

 

Οχι ακομη δεν το παρελαβα το πηρα απο κωτσοβολο και παει απο αναβολη σε αναβολη η παραλαβη .αν αργησουν κι αλλο μπορει να το ακυρωσω γι'αυτο ρωταω για το κιν. και την καμερα του

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Η αναβάθμιση γίνεται μέσω υπολογιστή? Γιατί εμένα στις ενημερώσεις δεν βγάζει κάτι... Ευχαριστώ πολύ
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Η αναβάθμιση γίνεται μέσω υπολογιστή? Γιατί εμένα στις ενημερώσεις δεν βγάζει κάτι... Ευχαριστώ πολύ

 

όχι δεν είναι απαραιτητο pc katevazeis sto kin tin anavathmisi

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν είναι απαραιτητο pc katevazeis sto kin tin anavathmisi[/quote Κατέβασα το αρχείο. Πρέπει να το μετονομασω σε update.zip για να μπορέσω να την φλασαρω?
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν είναι απαραιτητο pc katevazeis sto kin tin anavathmisi[/quote Κατέβασα το αρχείο. Πρέπει να το μετονομασω σε update.zip για να μπορέσω να την φλασαρω?

 

δεν ξερω φιλοσ μ το εκανε κ μενα παλευε ωρεσ θελει να κανεισ τις αναβαθμισεισ με τη σειρα να ξειερισ

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν είναι απαραιτητο pc katevazeis sto kin tin anavathmisi[/quote Κατέβασα το αρχείο. Πρέπει να το μετονομασω σε update.zip για να μπορέσω να την φλασαρω?

 

 

 

 

Εαν εχεις κατεβασει beta Rom lollipop π.χ. η Β313 για το MT7-TL10 ειναι beta τοτε ναι το μετονομαζεις το αρχειο update.zip και κανεις τοπικη ενημερωση.

Εαν παλι η Rom που χεις κστεβασει ειναι η Β324 τοτε κανεις extract (εξαγωγη ή αποσυμπιεση τελος παντων)το αρχειο zip και τον φακελο dload ( που χει μεσα το update.app) τον τοποθετεις χυμα στο τηλ μετα κανεις τοπικη ενημερωση και εισαι κομπλε.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Συγχωρέστε με για το post, αλλά θέλω να εκφράσω κάπου τον ενθουσιασμό μου για το mate s. Το είδα χθες σε ένα κατάστημα ηλεκτρονικών ειδών και έπαθα. Η huawei απογείωσε την ποιότητα κατασκευής σε αυτή τη συσκευή. Δεν είχα χρόνο να το δουλέψω, αλλά με την πρώτη ματιά.....έρωτας. Αν μου άρεσε το mate 7 μια φορά, αυτό μου άρεσε δέκα.
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Συγχωρέστε με για το post, αλλά θέλω να εκφράσω κάπου τον ενθουσιασμό μου για το mate s. Το είδα χθες σε ένα κατάστημα ηλεκτρονικών ειδών και έπαθα. Η huawei απογείωσε την ποιότητα κατασκευής σε αυτή τη συσκευή. Δεν είχα χρόνο να το δουλέψω, αλλά με την πρώτη ματιά.....έρωτας. Αν μου άρεσε το mate 7 μια φορά, αυτό μου άρεσε δέκα.

 

 

 

Honor 6 έχω...Mate 7 έχω...Θα τα πουλήσω και τα δυο και θα πάω για το Mate 8 (το βλέπω για δώρο στη γιορτή μου):lol:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή στις σκληρές θήκες σιλικόνης. Πήγα να την βγάλω σήμερα για να το καθαρίσω και μου άνοιξε το κάτω καπάκι και στη θύρα micro-usb έσπασε. Εφάρμοσε κανονικά αλλά φαίνεται η σχισμή... :( Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος να φαίνονται οι φωτογραφίες που έχω στο Dropbox στην συλλογή μου χωρίς να χρειάζεται να τις κάνω export? Όπως ήταν για παράδειγμα όταν είχα το νοτε 3.ευχαριστω :)
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Honor 6 έχω...Mate 7 έχω...Θα τα πουλήσω και τα δυο και θα πάω για το Mate 8 (το βλέπω για δώρο στη γιορτή μου):lol:

 

ποτε περιπου το περιμενουμε και ποσο?

Link to comment
Share on other sites

ποτε περιπου το περιμενουμε και ποσο?

 

 

 

26-11-15 πιθανή ημερομηνία παρουσίασης του στην Κίνα οπότε στα κινεζομαγαζα μέσα με τέλη Δεκέμβρη και τιμή μάλλον στα 650€ και βαλε:cry: http://www.insomnia.gr/_/articles/hardware/huawei/%cf%83%cf%8d%ce%bc%cf%86%cf%89%ce%bd%ce%b1-%ce%bc%ce%b5-%ce%bd%ce%ad%ce%bf-teaser-%cf%84%ce%bf-huawei-mate-8-%ce%b8%ce%b1-%cf%80%ce%b1%cf%81%ce%bf-r10405

Edited by CRISPAF77

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

26-11-15 πιθανή ημερομηνία παρουσίασης του στην Κίνα οπότε στα κινεζομαγαζα μέσα με τέλη Δεκέμβρη και τιμή μάλλον στα 650€ και βαλε:cry: http://www.insomnia.gr/_/articles/hardware/huawei/%cf%83%cf%8d%ce%bc%cf%86%cf%89%ce%bd%ce%b1-%ce%bc%ce%b5-%ce%bd%ce%ad%ce%bf-teaser-%cf%84%ce%bf-huawei-mate-8-%ce%b8%ce%b1-%cf%80%ce%b1%cf%81%ce%bf-r10405

Εδώ σε θέλω το θέμα είναι να έχει 650 και βάλε όπως λες το 64 gb με τα 4gb ram αν ισχύει δηλαδή αυτό. ... και το κυριότερο να έρθουν όλα και Ελλάδα

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Κατά το καλοκαίρι θα χτυπήσω κι εγώ το 8. Όταν οι τιμές θα πέσουν σε λογικά επίπεδα.

 

εννοειται πως παμε σε 8.. να πεσουν μονο οι τιμες πουλαω το 7 βαζω και κανα 100ευρω παραπανω και φυγαμε για 8.. οι μοναδικες απαιτησεις που χω απο το 8 ειναι να κρατησει τις ιδιες αναλογιες (ας γινει λιγο ακομα πιο λεπτο δεν με νοιαζει αλλα να μν παχυνει) να βελτιωσει την καμερα στο θεμα φωτισμου (χωλαινει λιγο σε μερη με περιεργο φωτισμο ή με το φως της λαμπας) να βαλει 60fps σε FullHD και τα features του P8 στην καμερα καθως και slowmotion και πιστευω θα χουμε το τελειο κινητο.. σε θεμα performance με 950 σε 64bit και 3GB DDR4 δεν τιθεται θεμα..

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εβαλε σημερα ο κωτσοβολος το mate s 649 ευρω και το mate 7 599 ποια η γνωμη σας απο τα δυο αυτα;εχω κληση με 520 το mate7 με το πζαρεψε το λετε να αλαξω και να παω στο s; Edited by panseraikos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εβαλε σημερα ο κωτσοβολος το mate s 649 ευρω και το mate 7 599 ποια η γνωμη σας απο τα δυο αυτα;εχω κληση με 520 το mate7 με το πζαρεψε το λετε να αλαξω και να παω στο s;

 

Αν δεν κανω λαθος το mate s ειναι μιση ιντσα μικροτερο απο το mate 7. Φοραει απο το κουτι λολιποπ, εχει 1 γιγα παραπανω μνημη (ψιλοπεριττο) και μπαταρια 2700 μονο. Για μενα προτιμοτερο ειναι το mate 7, καθως αυτα που δινει παραπανω το s δεν ειναι αρκετα ωστε να παραβλεψω τη δραστικη μειωση στο μεγεθος της μπαταριας. Η μπαταρια του 7 απλα ΔΕΝ παιζεται και ειναι για μενα ενα απο τα μεγαλα ατου. Α! Επισης ξεχασα να αναφερω οτι για μενα ουτε το +50ευρω δικαιολογειται για αυτα που προσφερει σε σχεση με το 7.

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να πω ότι το mate7 που έκλεισα είναι το 32 με 3 giga ram
΄

 

Ε, τότε για μένα το 7 με κλειστά μάτια! Το s δεν σου δίνει τίποτα, αντιθέτως σου "παίρνει" 1400 mah μπαταρίας, μισή ίντσα οθόνης και 50 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

΄

 

Ε, τότε για μένα το 7 με κλειστά μάτια! Το s δεν σου δίνει τίποτα, αντιθέτως σου "παίρνει" 1400 mah μπαταρίας, μισή ίντσα οθόνης και 50 ευρώ.

 

ευχαριστω να εισαι καλα

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοί μου θέλω λίγο την άποψη σας στο εξης :

Έχω δοκιμάσει νομίζω τα πάντα (B123-128-313-324 ή Β130-324 ή Β123-128-324 και ολα αυτα ειτε με τοπικη ειτε με 3K ) από πλευράς μου όσον αφορά την τοποθέτηση της B324 και εξακολουθει να μην μου δείνει δεδομένα χρήσης της μπαταρίας. Μόλις φλασαρω την B300 τσουπ εμφανίζονται κανονικά.H B300 δεν είναι Rom ειναι το reverse pack για την Kit Kat και μου χουν συστήσει να μην παραμένει το τηλ σε συνεχή χρήση με αυτό.

Ωραία η Kit Kat αλλά μ αρέσει περισσότερο ή Lollipop απλά έχω το θέμα μου με το screen on time :wacko: ....καμία συμβουλή;

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση, θέλω να μεταφέρω όλες τις επαφές μου από το Gmail μου στο κινητό, πως γίνετε αυτό?

Έχω τον λογαριασμό Gmail στο κινητό αλλά στο συγχρονισμό μόνο τα mail κάνει, επαφές όχι....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...