Jump to content

Huawei Ascend Mate 7


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προφανώς έχει ηδη αναφερθεί αλλά ποτε αναμένεται η Lollipop;

Η Huawei δεν τα παει καλα με ημερομηνιες οποτε....

Καποια στιγμη θα την παρουμε...

 

 

 

Απο θερμοτητα φυσιολογικα πραγματα για μεταλλικη συσκευη..μ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σε beta μορφή αλλά από ότι διαβάζω στο xda, έχει αρκετά προβλήματα. Αυτό είναι το link της beta: http://www.carbontesla.com/2015/06/download-ascend-mate-7-b308-lollipop-ota-zip-emui-3-1/

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Επειδή δεν θέλω να πειραματίζομαι μάλλον θα περιμένω. Πάντως απο μια πρωτη επαφη ενω είναι γενικά smooth σε κάποιες εφαρμογές πχ type email, gmail κτλ έχει αρκετό lag.

 

Γενικά θα έλεγα πως σου υπάρχει lag σε ότι έχει κάποια scrollable list.

Edited by gpgalanis
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω με την επόμενη αναβάθμιση να φτιάξει γιατί είναι αρκετά ενοχλητικό στο scrolling σε αρκετές εφαρμογές πχ type email, playstore, Facebook κτλ.

 

Α και κάτι άλλο που μου έκανε εντύπωση ήταν πως δεν μου ήρθε καμία αναβάθμιση με το που άνοιξα το κινητό. Θεωρητικά θα έχει μάλλον την τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εχω περασμενη απο την πρωτη μερα την B308 και δεν εχω θεματα σε τιποτα,ουτε ασυμβατοτητες και η μπαταρια κραταει αψογα με την χρηση που το κανω,και οχι δεν θα πω on screen αλλα σε γενικες γραμμες ενα τετραημερο μου βγαζει στο νερο με νορμαλ χρηση,για heavy duty εχω το nexus 6 το οποιο κραταει 1,5 μερα :p:p
3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Οι αναβαθμίσεις έρχονται ΟΤΑ ή θέλει σύνδεση μέσω PC;

 

Αυτή τη στιγμή η έκδοση που έχω είναι η παρακάτω.

 

http://i1375.photobucket.com/albums/ag463/gpgalanis/Screenshot_2015-08-11-12-34-22_zpseksrwerr.jpeg

Edited by gpgalanis
Link to comment
Share on other sites

Οι αναβαθμίσεις έρχονται ΟΤΑ ή θέλει σύνδεση μέσω PC;

 

Αυτή τη στιγμή η έκδοση που έχω είναι η παρακάτω.

 

 

Η τελευταία ΚΚ είναι αυτή, οπότε είναι ενημερωμένο το κινητό σου.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εχω περασμενη απο την πρωτη μερα την B308 και δεν εχω θεματα σε τιποτα,ουτε ασυμβατοτητες και η μπαταρια κραταει αψογα με την χρηση που το κανω,και οχι δεν θα πω on screen αλλα σε γενικες γραμμες ενα τετραημερο μου βγαζει στο νερο με νορμαλ χρηση,για heavy duty εχω το nexus 6 το οποιο κραταει 1,5 μερα :p:p

Καλημερα. Ξερεις αν μπορουμε ευκολα να κανουμε downgrade απο την B308;

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το site υπάρχουν διαθέσιμες beta και σταθερές firmware μαζί με το τρόπο εγκατάστασης. http://www.carbontesla.com/2015/08/download-ascend-mate-7-l09-b137-kitkat-firmware-emui-3-0/

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Ξερεις αν μπορουμε ευκολα να κανουμε downgrade απο την B308;

 

Όχι δεν ξέρω γιατί δεν με ενδιέφερε ποτέ για downgrade,και δεν το έχω ψάξει.

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Κολλάει;;; Καλό και αυτό.... Εμένα προσωπικά δεν έχει κολλήσει πουθενά (το απλο). Και πριν είχα το P7 και αυτό τα ίδια...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά παρακολουθώ καιρό το θεμα του mate και πιστεύω ήρθε η ωρα να μπω στην παρεα σας...αν υπάρχει καποιος φιλος που να θελει να πουλήσει το δικο του ας μου στείλει ένα p.m. Ευχαριστώ.

( ανυπομονώ να γραψω εντυπώσεις απ το δικο μου mate :D:D)

Link to comment
Share on other sites

εχθες παρατηρησα στον φακο οταν ειναι ενεργοποιημενος πολυ ωρα στο κλεισιμο κολλαει το κινητο και με ενα κλειδωμα ξεκλειδωμα επανερχετε δεν ειναι και σοβαρο αλλα το εχει παρατηρησει κανεις αλλος αυτο το φαινομενο??
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα και εγω να κανω καποιες ερωτήσεις σε αυτους που εχουν την dual sim εκδοση.....

1)Στις ρυθμησεις των σιμ μπορεις να αντιστοιχησεις 1 επαφη με μια από τις 2 σιμ ώστε όταν καλεις αυτην την επαφη να την παιρνει ΠΑΝΤΑ με αυτή την σιμ παρολο που μπορει σαν γενικη επιλογή να εχεις την άλλη σιμ για κλησεις???

2)Μπορεις να αλλαξεις τα χρωματα των σιμ όπως αυτά εμφανιζονται???αν εμφανιζονται με καποιο χρωμα μεσα στα μενου κλησεων η' στην επιλογή με ποια σιμ θα καλεσεις κτλ!!!

3)Όταν σε καλουν και βγαινει η φωτο του καλουντα αυτή είναι σε μικρο μέγεθος σε σχεση με την οθονηη' fullscreen ....υπαρχει επιλογή????

Το 1,2 είναι αυτά που δεν εχει και με ενοχλουν στο Note 4 dual sim που εχω (720€ απο Kινα) και γιαυτο σκευτομαι να παρω και το Huawei Ascend Mate7 Monarch 64gb αν το βρω πουθενα (το θεωρο απιθανο)...........

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παίδες δεν ήθελα να ανοίξω ξεχωριστό θέμα καθώς δεν καίγομαι να κάνω την αλλαγή αλλά ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει κάνει την μετάβαση από Note 4. Να μου πει συγκριτικά μπαταρίας κυρίως και κάμερας.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μεινε στο note4 ειναι τοπ σε βιντεο που τα εχω δει ανωτερο το note απλα το κινεζακι αξιζει τα λεφτα του γιαυτο και το επελεξα αφου καλυπτει τις αναγκες στην χρηση που κανω
Link to comment
Share on other sites

Παίδες δεν ήθελα να ανοίξω ξεχωριστό θέμα καθώς δεν καίγομαι να κάνω την αλλαγή αλλά ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει κάνει την μετάβαση από Note 4. Να μου πει συγκριτικά μπαταρίας κυρίως και κάμερας.

 

Μπαταρία μην την ψάχνεις, μακράν καλύτερη του mate όλα τα άλλα καλύτερο το Note, γενικά αν δεν έχεις απαιτήσεις από γρηγοραδα κτλ είναι σούπερ το mate, η μπαταρία του και η μεγάλη του οθόνη σε ανταμοιβουν στο έπακρο...

 

Είχα κ τα δύο κινητά που αναφέρεις και πριν ένα μήνα πούλησα το Note γιατί έβλεπα πως στην καθημερινότητα μου χρησιμοποιουσα όλο και περισσότερο το mate...

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Η μπαταρία είναι που με καίει κυρίως αλλά το γεγονός ότι δεν είναι removable με αποθαρρύνει. Ευχαριστώ. :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα ημουν μεταξυ Note 4 (οντας κατοχος του 1&2) και του Mate 7 και τελικα επελεξα το 7 και δεν το μετανιωσα καθόλου. Ειδικα στο θεμα της μπαταρίας απλα δεν τελειώνει οτι και να κανω. Οσο για screen on time εχω χαλαρα 8+ ωρες.

 

Απο εκει και περα το 4 εχει καλυτερη καμερα αλλα και του 7 ειναι πολυ καλη και γρηγορη.

 

ΥΓ. Επειδη κλασσικα με το που το αγορασα πηρα και 3-4 θηκες μαζι οποιος ενδιαφέρεται μου εχει περισσέψει η επίσημη tpu της Huawei και η αντιστοιχη της Nillkin.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Η μπαταρία είναι που με καίει κυρίως αλλά το γεγονός ότι δεν είναι removable με αποθαρρύνει. Ευχαριστώ. :)

 

Να μην σε αποθαρρυνει καθολου,ειχα και τα δυο ενταξει πολυ καλο το Note 4 αλλα και το Mate 7 δεν παει πισω,ειναι ισως η πιο τιμια αγορα και στο θεμα μπαταριας μακραν το καλυτερο,εχω γραψει 9+30 ωρες ανοιχτης οθονης χωρις data μονο gsm + wifi,το μοναδικο του αρνητικο ειναι η χαμηλη ενταση ηχου στα ακουστικα και μονο,αυτος ηταν και ο λογος που το πουλησα

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Δεν με απασχολεί ο ήχος. Μιλάω λιγο γενικά. Αλλά η μπαταρία πλέον για μένα είναι καθοριστικό. Αλλά είναι αυτό το πενάκι και η οθόνη που δεν υπάρχουν πουθενά.

Δεν θέλω να το κάνω vs. Ευχαριστώ για τις απόψεις σας και τις συμβουλές σας. Θα επανέλθω! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να μην σε αποθαρρυνει καθολου,ειχα και τα δυο ενταξει πολυ καλο το Note 4 αλλα και το Mate 7 δεν παει πισω,ειναι ισως η πιο τιμια αγορα και στο θεμα μπαταριας μακραν το καλυτερο,εχω γραψει 9+30 ωρες ανοιχτης οθονης χωρις data μονο gsm + wifi,το μοναδικο του αρνητικο ειναι η χαμηλη ενταση ηχου στα ακουστικα και μονο,αυτος ηταν και ο λογος που το πουλησα

 

 

Υπαρχει λυση για τον ηχο παιδια .. πρεπει να εχετε root ομως :P με ενα root manager παμε /system/etc/audio/codec delete ολο το φακελο καντε backup ομως :rolleyes:

Edited by master1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...