Jump to content

Huawei Ascend Mate 7


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οκ παιδια μια χαρα τοτε και στην τιμη που το βρηκα νομιζω ειναι καλα...φιλε γιωργο ακομη περιμενω εντυπωσεις....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχεις περάσει xposed ?

Δικιο εχεις τελικα αυτο φταιει.

Εχω βαλει το Xposed 2.5 και τα modules που θελω δουλευουν μια χαρα.

Βρηκα στο Xda οτι με το 2.6.1 δουλευουν τα στοκ θεματα κανονικα, αλλα δυστηχως δεν δουλευουν ολα τα modules.

Οποτε θα ζησουμε χωρις τα στοκ εικονιδια:(

Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχεις τελικα αυτο φταιει.

Εχω βαλει το Xposed 2.5 και τα modules που θελω δουλευουν μια χαρα.

Βρηκα στο Xda οτι με το 2.6.1 δουλευουν τα στοκ θεματα κανονικα, αλλα δυστηχως δεν δουλευουν ολα τα modules.

Οποτε θα ζησουμε χωρις τα στοκ εικονιδια:(

 

φιλε μου τι ειναι αυτο το Xposed 2.5 και τα modules ?επισης αν κανω ροοτ πως γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια εδω http://forum.xda-developers.com/mate-7/themes-apps/xposed-modules-t2957769 και εδω http://forum.xda-developers.com/mate-7/themes-apps/xposed-modules-t2957769

Μπορεις με διαφορα modules που κατεβαζεις μεσω του exposed να κανεις διαφορα κολπα στο εργαλειο π.χ. αλαγη των χρωματων στην status bar & στην nav bar, αυτοματη μεταβαση σε 2g 3g 4g αναλογα με την χρηση κ.α. πολλα.

Ριξε διαβασμα και οτι χρειαστεις ρωτα.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου τι ειναι αυτο το Xposed 2.5 και τα modules ?επισης αν κανω ροοτ πως γινεται?

Για το xposed μπορεις να δεις το τοπιο και εδω στο myphone Xposed Framework στο Android :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ειμαι ενας νεος κατοχος της συσκευης ολα τελεια ειναι εκτος απο την ενταση του ηχου με ακουστικα ειναι παρα πολυ χαμηλος.Εψαξα λιγο στο ιντερνετ κ παντου λενε οτι πρεπει να διαγραψω εναν φακελο στο συστημα κ αυτο γινεται μονο με ρουτ.Εψαξα για οδηγους αλλα δεν τα καταφερα να βρω για το ευρωπαικο μηπως εχετε εσεις καποιον; Μηπως ξερετε καποιον αλλο τροπο για να αυξησω την ενταση;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, μάλλον καταλήγω στο mate, αλλά έχω 2 ερωτήσεις:

1. Δεν ενδιαφέρομαι για παιχνίδια. Τα 2gb θεωρώ θα με καλύψουν πλήρως, σωστα;

2. Αυτή τη στιγμή, πιο site έχει την καλύτερη τιμή (αν είναι εύκολο κάποιος που έχει παραγγείλει) και πως θα αποφύγω τελωνείο;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

χτες εβγαλαν προσφορα το εγραψα εδω μεσα 333.90 στο kaizershop ενα μαυρο και ενα ασημι.μολης τσιμπησα το μαυρο μετα απο καμια ωρα εξαφανιστηκε και το ασημι.πολυ καλη τιμη πιστευω.τωρα απο οτι βλεπω 385 εχει.για εξωτερικο δεν ξερω κατι.καθε κυριακη στο σκρουτζ απογευμα με βραδυ εχω παρατηρησει οτι κανουν διαφορες προσφορες αλλα πολυ καλες ειναι θεμα να το πετυχεις.οπως την αλλη φορα το ζ2 προ 402 ευρω το πετυχα αλλα το ειχα
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, μάλλον καταλήγω στο mate, αλλά έχω 2 ερωτήσεις:

1. Δεν ενδιαφέρομαι για παιχνίδια. Τα 2gb θεωρώ θα με καλύψουν πλήρως, σωστα;

2. Αυτή τη στιγμή, πιο site έχει την καλύτερη τιμή (αν είναι εύκολο κάποιος που έχει παραγγείλει) και πως θα αποφύγω τελωνείο;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Καλημερα

Δεν νομιζω πως συμφερει το συγκεκριμενο να το φερεις απο εξωτερικο. Οι τιμες πλησιαζουν τις δικες μας.

Τωρα για καλυτερη τιμη κοιτα καμια αγγελια, ειναι αρκετοι που δεν τους καθισε στο χερι και το δινουν.;)

Link to comment
Share on other sites

οι οποιοι το δινουν 350 340 σε κατασταση καλη .το καινουργιο 385 αν δεις 35 ευρω διαφορα.γνωμη μου καλυτερα καινουργιο να ξερεις τι εχεις εγγυηση και να μην τρεχεις με αλλο ονομα φυσικα οταν μιλαμε για 35 ευρω.το λεω γιατι το εψαξα για μεταχειρισμενο και καλο βρηκα 340 350 με εξοδα αποστολης δικα μου προσωπικα δεν θα το επαιρνα.απο την στιγμη που βγαινει απο το κουτι 80 ειναι χαμενα.αν το ειχε στα 300 τοτε ναι θα το επαιρνα σιγουρα ειναι καλη διαφορα.οπως εδωσα το ζ2 προ 400+εξοδα 8 ευρω και αρχικη τιμη ηταν499 που το πηρα 28ημερων.μακαρι να το δωσουν αλλα χλομο το βλεπω.
Link to comment
Share on other sites

οι οποιοι το δινουν 350 340 σε κατασταση καλη .το καινουργιο 385 αν δεις 35 ευρω διαφορα.γνωμη μου καλυτερα καινουργιο να ξερεις τι εχεις εγγυηση και να μην τρεχεις με αλλο ονομα φυσικα οταν μιλαμε για 35 ευρω.το λεω γιατι το εψαξα για μεταχειρισμενο και καλο βρηκα 340 350 με εξοδα αποστολης δικα μου προσωπικα δεν θα το επαιρνα.απο την στιγμη που βγαινει απο το κουτι 80 ειναι χαμενα.αν το ειχε στα 300 τοτε ναι θα το επαιρνα σιγουρα ειναι καλη διαφορα.οπως εδωσα το ζ2 προ 400+εξοδα 8 ευρω και αρχικη τιμη ηταν499 που το πηρα 28ημερων.μακαρι να το δωσουν αλλα χλομο το βλεπω.

Σωστος, αν και παλι με ψαξιμο, ισως βρει με 300 (οπως εγω) και με εγγυηση απο ελληνικο μαγαζι.

Αλλα και για καινουργιο, δεν νομιζω να συμφερει απο Κινα για 10 - 20 ευρω διαφορα, και να ψαχνεται σε περιπτωση βλαβης.

Link to comment
Share on other sites

φιλε ολα καλα με το συγκεκριμενο κινητο οθονη μπαταρια λειτουργιες το μονο αρνητικο κ μαλιστα πολυ σοβαρο για μενα ειναι ο ηχος του απο τα ακουστικα ειναι παρα πολυ χαμηλος δεν ακους τιποτα......................εβαλα να ακουσω ραδιο κ αγουγεται σε τερμα ενταση σαν να το εχω στο 3 στην κλιμακα του δεκα. Το εψαξα στο νετ κ ολοι εχουν το ιδιο προβλημα μονο με root λινεται πραγμα που ακομα δεν μπορεσα να το καταφερω για το συγκεκριμενο ευρωπαικο μοντελο.Αυτα απο εναν νεο κατοχο της συσκευης.
Link to comment
Share on other sites

φιλε ολα καλα με το συγκεκριμενο κινητο οθονη μπαταρια λειτουργιες το μονο αρνητικο κ μαλιστα πολυ σοβαρο για μενα ειναι ο ηχος του απο τα ακουστικα ειναι παρα πολυ χαμηλος δεν ακους τιποτα......................εβαλα να ακουσω ραδιο κ αγουγεται σε τερμα ενταση σαν να το εχω στο 3 στην κλιμακα του δεκα. Το εψαξα στο νετ κ ολοι εχουν το ιδιο προβλημα μονο με root λινεται πραγμα που ακομα δεν μπορεσα να το καταφερω για το συγκεκριμενο ευρωπαικο μοντελο.Αυτα απο εναν νεο κατοχο της συσκευης.

 

Εγω το εκανα root ακολουθοντας τον οδηγο εδω http://forum.xda-developers.com/mate-7/general/guide-european-model-bootloader-unlock-t2944284 αν θες να δοκιμασεις.

Link to comment
Share on other sites

το προσπαθησα φιλε μου αλλα μου βγαζει λαθος το id μου ζηταει να στειλω email εσενα σου δεχτηκε τον κωδικο;
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα μου το εγραφε και εμενα, και εβαλα product model Y300-0100 (καπου το ειχα διαβασει αλλα δεν θυμαμαι που) και το πειρε.

Κανε μια δοκιμη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μετα απο μια γρήγορη συμβίωση με το nexus 6 και note 4C επανήλθα στο αγαπημένο μου mate 7 όχι οτι μου έλλειψε κιόλας γιατί το πρωτο το έχει ακόμα η γυναικα μου,αυτή τη φορά πήρα το monarch edition 64g ram 3g rom dualsim για τον φιλο που είχε πρόβλημα με τον χαμηλό ήχο στα ακουστικά στο συγκεκριμένο δεν υφίσταται, για περισσότερες πληροφορίες εαν θέλετε κάτι ρωτηστε με

Edit και βέβαια εχθες το βράδυ έγινε root μέσα σε δέκα λεπτα πράγμα που τουλαχιστον στο note μου είχε λείψει αφάνταστα:D

Edited by pafimal
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μετα απο μια γρήγορη συμβίωση με το nexus 6 και note 4C επανήλθα στο αγαπημένο μου mate 7 όχι οτι μου έλλειψε κιόλας γιατί το πρωτο το έχει ακόμα η γυναικα μου,αυτή τη φορά πήρα το monarch edition 64g ram 3g rom dualsim για τον φιλο που είχε πρόβλημα με τον χαμηλό ήχο στα ακουστικά στο συγκεκριμένο δεν υφίσταται, για περισσότερες πληροφορίες εαν θέλετε κάτι ρωτηστε με

 

Και εγώ το ίδιο έχω εδώ και 3 μήνες και δε το αλλάζω με κανένα άλλο!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο έχω εδώ και 3 μήνες και δε το αλλάζω με κανένα άλλο!

Σωστα είναι απίστευτη συσκευή σε όλα του,στο απλό όντως είχα πρόβλημα με τον χαμηλό ήχο στα ακουστικά σε αυτό πλεον κανένα πρόβλημα,μπαταρία βράχος design άψογο κατ εμέ ποιότητα υλικών άριστη ,το μονο που θα ήθελα να είχε λίγη παραπανω υποστήριξη στο xda

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

φιλε ολα καλα με το συγκεκριμενο κινητο οθονη μπαταρια λειτουργιες το μονο αρνητικο κ μαλιστα πολυ σοβαρο για μενα ειναι ο ηχος του απο τα ακουστικα ειναι παρα πολυ χαμηλος δεν ακους τιποτα......................εβαλα να ακουσω ραδιο κ αγουγεται σε τερμα ενταση σαν να το εχω στο 3 στην κλιμακα του δεκα. Το εψαξα στο νετ κ ολοι εχουν το ιδιο προβλημα μονο με root λινεται πραγμα που ακομα δεν μπορεσα να το καταφερω για το συγκεκριμενο ευρωπαικο μοντελο.Αυτα απο εναν νεο κατοχο της συσκευης.

 

Επειδή βλέπω ότι το συγκεκριμένο θέμα το έχουν πολλοί. Εγώ όταν το είχα δεν είχα κανένα θέμα απο τα ακουστικά και μου έκανε εντύπωση που το διάβαζα.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Σωστα είναι απίστευτη συσκευή σε όλα του,στο απλό όντως είχα πρόβλημα με τον χαμηλό ήχο στα ακουστικά σε αυτό πλεον κανένα πρόβλημα,μπαταρία βράχος design άψογο κατ εμέ ποιότητα υλικών άριστη ,το μονο που θα ήθελα να είχε λίγη παραπανω υποστήριξη στο xda

Δε νομίζω ότι όταν ένα κινητό δουλεύει τόσο άψογα όσο αυτό, χρειάζεται πείραγμα. Τί παραπάνω να ζητήσεις δηλαδή;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι όταν ένα κινητό δουλεύει τόσο άψογα όσο αυτό, χρειάζεται πείραγμα. Τί παραπάνω να ζητήσεις δηλαδή;

Πχ σε εμας που είναι Ασιατικό θα ήθελα μια ευρωπαϊκή Ρομ για να φύγει απο μέσα το παραμικρό στα κινέζικα + όταν πας στα θέματα πρεπει στο δικο μας να δημιουργησεις Huawei cloud για να σου επιτρέψει να τα κατεβάσεις και το κακό είναι οτι η συγκεκριμένη υπηρεσία δεν είναι δυνατή στη χώρα μας,ενω στο ευρωπαϊκό που έχει η γυναικα μου είναι όλα αψογα

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Πχ σε εμας που είναι Ασιατικό θα ήθελα μια ευρωπαϊκή Ρομ για να φύγει απο μέσα το παραμικρό στα κινέζικα + όταν πας στα θέματα πρεπει στο δικο μας να δημιουργησεις Huawei cloud για να σου επιτρέψει να τα κατεβάσεις και το κακό είναι οτι η συγκεκριμένη υπηρεσία δεν είναι δυνατή στη χώρα μας,ενω στο ευρωπαϊκό που έχει η γυναικα μου είναι όλα αψογα

 

Μμμμ, ενδιαφέροντα αυτά που γράφεις! Έχεις βρει τρόπο;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Μμμμ, ενδιαφέροντα αυτά που γράφεις! Έχεις βρει τρόπο;

 

Βρηκα μια ευρωπαικη ρομ για το δικο μας κατα την περιηγηση στο xda την κατεβασα αλλα δεν επιχειρω να την βαλω,φοβαμαι τυχον προβληματα:(

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα μια ευρωπαικη ρομ για το δικο μας κατα την περιηγηση στο xda την κατεβασα αλλα δεν επιχειρω να την βαλω,φοβαμαι τυχον προβληματα:(

 

http://consumer.huawei.com/en/support/downloads/detail/index.htm?id=32364

International TL10 ROM. Tested work on Chinese MT7-TL10. Comes with complete default Google APPS and no other HUAWEI APPS.

Edited by pafimal
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...