Jump to content

Huawei Ascend Mate 7


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δυσκολα θα πεσει γτ εχει εξαντληθει και απο τα μεγαλα μαγαζια (wind πχ) αρα βρισκουν πατημα... το 8αρι 6 λενε θα ναι κι αυτο.... παντως όντως για 70 ευρω μεταχειρισμενο δεν λεει αλλα δεν γινεται αλλιως...

 

To 8 ρι ειναι το s (mate s) και ειναι στις 5.5'

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλά μου παιδιά, την beta έκδοση της lollipop που την βρήκατε; Σορρυ που επαναλαμβανομαι, αλλά απάντηση δεν έλαβα την προηγούμενη φορά, μόνο κάτι σχετικά με το angry birds που δεν με απασχολουσε κιολας.
Link to comment
Share on other sites

Καλά μου παιδιά, την beta έκδοση της lollipop που την βρήκατε; Σορρυ που επαναλαμβανομαι, αλλά απάντηση δεν έλαβα την προηγούμενη φορά, μόνο κάτι σχετικά με το angry birds που δεν με απασχολουσε κιολας.

XDA, huaweiblog.de

Link to comment
Share on other sites

Καλά μου παιδιά, την beta έκδοση της lollipop που την βρήκατε; Σορρυ που επαναλαμβανομαι, αλλά απάντηση δεν έλαβα την προηγούμενη φορά, μόνο κάτι σχετικά με το angry birds που δεν με απασχολουσε κιολας.

 

http://forum.xda-developers.com/mate-7/general/firmware-mt7-l09c900b317-android-t3191174

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω το μεγάλο μοντέλο 3gb/32gb dual αγορασμένο περίπου 6 μήνες, πόσο πιστεύετε ότι είναι καλή τιμή να το πουλήσω? Με δεδομένο ότι το μικρό είναι στα 400€ τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε την loli μπορειτε να μας πείτε πως τα πάει στον ήχο με τα ακουστικά στη μουσική και το Ραδιόφωνο? Υπάρχει βελτίωση στην ένταση
Link to comment
Share on other sites

ενα άγαρμπο πιάσιμο ήταν αρκετό να πέσει κάτω στο μάρμαρο το ascend μου και η οθόνη θρυμματίστηκε... καμιά βοήθεια από κανέναν για το τι πρέπει να κάνω ;
Link to comment
Share on other sites

ενα άγαρμπο πιάσιμο ήταν αρκετό να πέσει κάτω στο μάρμαρο το ascend μου και η οθόνη θρυμματίστηκε... καμιά βοήθεια από κανέναν για το τι πρέπει να κάνω ;

 

αν εχεις εγγυηση σε καλυπτει νομιζω...

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις εγγυηση σε καλυπτει νομιζω...

Καλύπτει η Huawei αλλαγή οθόνης από πτώση στην εγγύηση?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλύπτει η Huawei αλλαγή οθόνης από πτώση στην εγγύηση?

 

λογικα.. αφου προσφερει gorilla glass.. μην σε παρω στον λαιμο μου κατσε να πει και κανας αλλος αλλα και συ τραγικοποιησε τα λιγο... πες πχ οτι σου πεσε απο το κρεβατι η το κωμοδινο και εσπασε.. και οτι λογικα ηταν ελατωματικη οθονη γτ με τετοια πτωση δεν θα παθαινε τπτ κανονικα...

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

λογικα.. αφου προσφερει gorilla glass.. μην σε παρω στον λαιμο μου κατσε να πει και κανας αλλος αλλα και συ τραγικοποιησε τα λιγο... πες πχ οτι σου πεσε απο το κρεβατι η το κωμοδινο και εσπασε.. και οτι λογικα ηταν ελατωματικη οθονη γτ με τετοια πτωση δεν θα παθαινε τπτ κανονικα...

 

Το gorilla glass δεν προσφέρει προστασία σε πτώσεις. Είναι μεν πιο ανθεκτικό σε χαρακιες και τα συναφή αλλά δεν είναι άτρωτο. Καμία εταιρία δεν καλύπτει οθόνη από πτώση για αυτό μου έκανε εντύπωση αυτό που το είπες.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το gorilla glass δεν προσφέρει προστασία σε πτώσεις. Είναι μεν πιο ανθεκτικό σε χαρακιες και τα συναφή αλλά δεν είναι άτρωτο. Καμία εταιρία δεν καλύπτει οθόνη από πτώση για αυτό μου έκανε εντύπωση αυτό που το είπες.

 

tempered glass δεν ειχες ρε μεγαλε; :(

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

όλα τα κινητά μου μέχρι τώρα τα χρησιμοποιώ γυμνά , χωρίς θήκες ή μεμβράνες...μετά απο τόσα χρόνια την πάτησα μια φορά...

Μετά το αρχικό σόκ , η ζημιά δεν είναι τραγική . Εσπασε το γυαλί πάνω δεξιά αλλά η οθονη αποκρίνεται παντού στην αφή , ακόμη και στο θρυμματισμένο σημείο αρα το digitizer λειτουργεί , αυριο θα μάθω και το κόστος της επισκευής

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!!!! Παιδιά χρειάζομαι βοήθεια... Έχω το μεγάλο και χθες μου έπεσε στη θάλασσα. Το έβαλα χθες στο ρύζι αλλά σήμερα πάλι δεν ανοίγει. Τι πρέπει να κάνω; Πρέπει να το στείλω για σερβις; Και αν ναι τι να πω ότι έχει για να γλυτωσω κανένα φράγκο; Το έχω πάρει από το νοκ shop και είναι ελληνική αντιποσωπιας... Σας ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!!!! Παιδιά χρειάζομαι βοήθεια... Έχω το μεγάλο και χθες μου έπεσε στη θάλασσα. Το έβαλα χθες στο ρύζι αλλά σήμερα πάλι δεν ανοίγει. Τι πρέπει να κάνω; Πρέπει να το στείλω για σερβις; Και αν ναι τι να πω ότι έχει για να γλυτωσω κανένα φράγκο; Το έχω πάρει από το νοκ shop και είναι ελληνική αντιποσωπιας... Σας ευχαριστώ

 

Οτι και να πεις όταν το ανοίξουν θα δουν μέσα τους δείχτες υγρασιας και θα καταλάβουν.

Εννοείτε οτι το πας άμεσα στο service και οτι σου πουν. ( δυστυχώς)

Link to comment
Share on other sites

όλα τα κινητά μου μέχρι τώρα τα χρησιμοποιώ γυμνά , χωρίς θήκες ή μεμβράνες...μετά απο τόσα χρόνια την πάτησα μια φορά...

Μετά το αρχικό σόκ , η ζημιά δεν είναι τραγική . Εσπασε το γυαλί πάνω δεξιά αλλά η οθονη αποκρίνεται παντού στην αφή , ακόμη και στο θρυμματισμένο σημείο αρα το digitizer λειτουργεί , αυριο θα μάθω και το κόστος της επισκευής

 

πες μας ποσο θα σου παει το κουστουμι για να αρχιζουμε να το προσεχουμε κι εμεις περισσοτερο...

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Καποιος να με πληροφορησει τις διαφορες MT7 TL09 και TL10 ?

Δικαρτο το 10 μια κάρτα το 09. Εσωτερικη μνήμη 32gb το 10, 16gb το 09.Μνημη ram 3gb το 10 και 2gb το 09. Αυτες ειναι οι βασικότερες διαφορες. Αν μου ξεφεύγει κάτι ας με συμπληρώσει κάποιος άλλος.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

η ΑΡΒΑΤΟ θέλει 120 ευρώ για αντικατάσταση οθόνης και αλλάζει ολόκληρη την οθόνη άσχετα αν έχει ζημιά μόνο το έξω γυαλί , περιμένω και απάντηση από κανα δυό καταστήματα service κινητων μήπως πέσει η τιμή ...
Link to comment
Share on other sites

Δικαρτο το 10 μια κάρτα το 09. Εσωτερικη μνήμη 32gb το 10, 16gb το 09.Μνημη ram 3gb το 10 και 2gb το 09. Αυτες ειναι οι βασικότερες διαφορες. Αν μου ξεφεύγει κάτι ας με συμπληρώσει κάποιος άλλος.

 

Οκ. Σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση.....

Link to comment
Share on other sites

Εσύ που το έβαλες στη θάλασσα: το ξέπλυνες μετά με άφθονο γλυκό νερό ? και μετά στέγνωμα σε ζεστό περιβάλλον χωρίς υγρασία για 2-3 μέρες ?

 

Εσύ με το ράγισμα, μπορείς και μόνος σου να αλλάξεις την οθόνη με κόστος 20-25 ευρώ.

AM7-TL10 Β553 dual 3ram 64rom medallion edition

http://www.vmall.com/product/1668.html

Link to comment
Share on other sites

βρήκα το πλήρες σετ οθονης στο ebay με 70 ευρώ και το γυαλι μπροστα σκέτο 12 ευρω . το πρόβλημα μου είναι οτι απο σχετικά βιντεο στο youtube βρήκα την διαδικασία αντικατάστασης ολοκληρης της οθόνης και οχι μόνο του γυάλινου μπροστινου τμήματος που θέλω εγω να αλλάξω . στον όλο προβληματισμό να προσθέσω και αυτο που μου είπαν απο την Αρβατο , οτι δηλαδή δεν υπάρχει δυνατότητα αντικατάστασης μονο του γυάλινου πάνελ αλλα ολοκληρου του σετ της οθόνης. αν κάποιος το έχει επιχειρησει ευπρόσδεκτη κάθε βοήθεια και γνώμη γιατι έχω μπερδευτεί..
Link to comment
Share on other sites

Για να αλλάξεις μόνο το μπροστινό μέρος είναι δύσκολη διαδικασία με πιστολάκι για να ζεσταθουν οι κολλες και κίνδυνο να κάνεις μεγαλύτερη ζημιά στο κινητό. Πήγαινε το στο σέρβις δώσε κάποια χρήματα παραπάνω να τελειώνεις. Είναι κρίμα καινούργιο τηλέφωνο

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Το περιστατικό έγινε χθες το απόγευμα και απλώς το έχω από χτες στο ρύζι. Λες αξίζει να το ξεπλυνω τώρα και να κάνω αυτά που μου λες;
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Το περιστατικό έγινε χθες το απόγευμα και απλώς το έχω από χτες στο ρύζι. Λες αξίζει να το ξεπλυνω τώρα και να κάνω αυτά που μου λες;

Εγώ αυτό λέω..., θα μπορούσα φυσικά να σου πω στο αγοράζω για ανταλλακτικά 50 ευρώ!

 

Το razr το έβαλε ο γιος μου στη θάλασσα (ήταν στην τσέπη του και βούτηξε), βγαίνει έξω και μου το δίνει [εδώ άκουσε τα μπινελίκια του], ήμασταν και σε παραλία που δεν είχα πρόσβαση σε βρύση... τέσπα έριχνα νερό από την υποδοχή των καρτών, και ρουφούσα από την άλλη που είναι το ακουστικό. Αφού είχαν περάσει 6-7 ώρες και γύρισα ξενοδοχείο, το βούτηξα για 5 λεπτά στο νιπτήρα, μετά ρούφηξα πάλι το νερό, και το στέγνωσα όσο μπορούσα με πιστολάκι [προσοχή με σκέτο αέρα].

 

Μετά από δύο μέρες δοκίμασα να το βάλω μπρος τίποτα, ωστόσο μόλις σύνδεσα φορτιστή κούκλα η μαρίτσα!!!

 

Παραγγελία από ebay μπαταρία που ήρθε από σιγκαπούρη μετά από ένα μήνα, το άνοιξα (δεν είναι μαθηματικά να το ανοίξεις), και δουλεύει σήμερα πιό καλά από ποτέ!!!

Edited by efsevi

AM7-TL10 Β553 dual 3ram 64rom medallion edition

http://www.vmall.com/product/1668.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...