Jump to content

Huawei Ascend Mate 7


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αξιζει λετε να δωσω το απλο και να παρω το dual με τα 3gb ram? η δεν θα δω καμια σημαντικη διαφορα??

Έχεις πρόβλημα με το απλό;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καιρό λέω να κάνω ρουτ και να περάσω καμία καλή ρομ, αλλά γενικά δεν βλέπω πολύ πράγμα για το τηλ μας. Θα ήθελα πχ να περνούσα καμία cyanogenmod αλλά επίσημα δεν είδα να κυκλοφορεί :-(
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καιρό λέω να κάνω ρουτ και να περάσω καμία καλή ρομ, αλλά γενικά δεν βλέπω πολύ πράγμα για το τηλ μας. Θα ήθελα πχ να περνούσα καμία cyanogenmod αλλά επίσημα δεν είδα να κυκλοφορεί :-(

 

το cpu της huawei ειναι closed source και root που έχουμε θαύμα είναι.......

 

το ιδιο πλεον και της samsung

Link to comment
Share on other sites

εδω και μερικές μέρες εχω θεμα με το δίκτυο , χανει το σημα τελείως και καμια φορά δεν επανερχόταν παρα μονο οταν το βάλω στο χειροκίνητο και επιλέξω εγω την wind Πχ , το εχω μόνιμα στο 2g
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Από που μπορεί κανείς να αγοράσει σε καλή τιμή το Ascend Mate 7 ???

 

Ευχαριστώ !

 

Η καλύτερη τιμή που έχω δει είναι στο bestprice σε ένα μαγαζί που τοχει 360 αν δεν κάνω λάθος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εδω και μερικές μέρες εχω θεμα με το δίκτυο , χανει το σημα τελείως και καμια φορά δεν επανερχόταν παρα μονο οταν το βάλω στο χειροκίνητο και επιλέξω εγω την wind Πχ , το εχω μόνιμα στο 2g

κάνε hard reset η ακόμη καλύτερα περνά ξανά την rom με force install, αν είσαι τυχερός είναι λογισμικό, αλλιώς baseband και εκεί καλή τύχη με την arvato

Link to comment
Share on other sites

κάνε hard reset η ακόμη καλύτερα περνά ξανά την rom με force install, αν είσαι τυχερός είναι λογισμικό, αλλιώς baseband και εκεί καλή τύχη με την arvato

force install? δηλαδή?

το κάνει αυτο συνήθως εκει που δεν εχω σημα , στην δουλειά που ειμαι δεν εχω σήμα σε μερικά σημεία απο παλιά , και δεν επανέρχεται στο δίκτυο στο αυτόματο που ειναι, και το επιλέγω μόνος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλή ανάσταση

 

Έχω ένα 6 plus 64gb,διαβάζοντας και βλέποντας διάφορα για το mate 7 με "τρώει" να δώσω το plus και να μεταβώ εκεί.Τι λέτε αξίζει;Έκανε κάποιος αυτή τη συγκεκριμένη μετάβαση να μου εκθέσει την προσωπική του εμπειρία;

 

Σημειώστε ότι το plus έχει πάρα πολύ καλή μπαταρία,οπότε δεν είναι το κριτήριο η μπαταρία για μένα αλλά το θεωρώ πολύ πιο όμορφο:)

Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλή ανάσταση

 

Έχω ένα 6 plus 64gb,διαβάζοντας και βλέποντας διάφορα για το mate 7 με "τρώει" να δώσω το plus και να μεταβώ εκεί.Τι λέτε αξίζει;Έκανε κάποιος αυτή τη συγκεκριμένη μετάβαση να μου εκθέσει την προσωπική του εμπειρία;

 

Σημειώστε ότι το plus έχει πάρα πολύ καλή μπαταρία,οπότε δεν είναι το κριτήριο η μπαταρία για μένα αλλά το θεωρώ πολύ πιο όμορφο:)

 

Κάτσε στα αυγά σου, αν θες ντε και καλά να το δώσεις, μόνο το Note 4 είναι καλύτερο.

Προσωπικά έχω το

Note 4

Huawei ascend mate 7

Iphone 6

Το πρώτο είναι η κύρια συσκευή μου με το mate 7 να είναι σαν το ταμπλετ του σπιτιού μου και εφόσον κατέληξα στο Note το iPhone θα το πάρει η γυναίκα μου :-)

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε στα αυγά σου, αν θες ντε και καλά να το δώσεις, μόνο το Note 4 είναι καλύτερο.

Προσωπικά έχω το

Note 4

Huawei ascend mate 7

Iphone 6

Το πρώτο είναι η κύρια συσκευή μου με το mate 7 να είναι σαν το ταμπλετ του σπιτιού μου και εφόσον κατέληξα στο Note το iPhone θα το πάρει η γυναίκα μου :-)

Εσύ είσαι ο άνθρωπος μου.

που κερδίζει το Note 4 πιστεύεις έναντι του Mate 7;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εσύ είσαι ο άνθρωπος μου.

που κερδίζει το Note 4 πιστεύεις έναντι του Mate 7;

Οθόνη, πενάκι, ir blaster, φωτογραφική κάμερα φυσικά αποσπώμενη μπαταρία, αξία μεταπώλησης. Γιατί είναι πολύ σημαντικό να μπορείς να πουλήσεις το κινητό σου 300 ευρώ, ένα χρόνο μετά.

Edited by Hierophant
Link to comment
Share on other sites

ναι ρε παιδιά, να δεχτώ ότι το note είναι καλύτερο, ΕΝΑ ΚΛΙΚ, αλλά στα διπλά λεφτά....

 

Πρώτον δεν είναι 1 κλικ. Ειδικά στα Note η Samsung βάζει ο,τι καλύτερο τεχνολογικά υπάρχει αυτή τη στιγμή. Τον καλύτερο επεξεργαστή, την καλύτερη κάμερα, την καλύτερη οθόνη.

Το Huawei δεν έχει ούτε την καλύτερη κάμερα, ούτε τον καλύτερο επεξεργαστή, ούτε την καλύτερη οθόνη.

Αυτό στο οποίο υπερισχύει το Mate είναι ότι είναι πιο όμορφο, είναι φτιαγμένο από καλύτερα υλικά που κάνουν την διαφορά στο χέρι, και ότι μπορείς να το αγοράσεις και ως δίκαρτο. Δυστυχώς για την Samsung τα δίκαρτα μοντέλα δεν τα φέρνει στην Ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε παιδιά, να δεχτώ ότι το note είναι καλύτερο, ΕΝΑ ΚΛΙΚ, αλλά στα διπλά λεφτά....

 

Ε όχι κ διπλά λεφτά

Στο skroutz το Note έχει 522€ κ το mate 373€...

Τέλος πάντων το mate 7 είναι πολύ καλό για τα λεφτά του αλλά είναι ιεροσυλία να το συγκρίνουμε με το Note που είναι μια κατηγορία μόνο του. Αν θέλει να το πάρει κάποιος καλά θα κάνει να το πάρει, είναι κινηταρα, αλλά όχι να δώσει πχ το iPhone 6 plus για να πάρει αυτό.

Edited by filzazas
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλή ανάσταση

 

Έχω ένα 6 plus 64gb,διαβάζοντας και βλέποντας διάφορα για το mate 7 με "τρώει" να δώσω το plus και να μεταβώ εκεί.Τι λέτε αξίζει;Έκανε κάποιος αυτή τη συγκεκριμένη μετάβαση να μου εκθέσει την προσωπική του εμπειρία;

 

Σημειώστε ότι το plus έχει πάρα πολύ καλή μπαταρία,οπότε δεν είναι το κριτήριο η μπαταρία για μένα αλλά το θεωρώ πολύ πιο όμορφο:)

 

Είχα plus 64gb και το έδωσα να πάρω το δίκαρτο Mate (έχω εταιρικό / προπσωπικό λογαριασμό), και δεν το μετάνιωσα, αν ήθελα μια κάρτα όμως θα έμενα στο iPhone. Σαν δίκαρτο τηλέφωνο δεν νομίζω να υπάρχει καλύτερο από το Mate

Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

Είχα plus 64gb και το έδωσα να πάρω το δίκαρτο Mate (έχω εταιρικό / προπσωπικό λογαριασμό), και δεν το μετάνιωσα, αν ήθελα μια κάρτα όμως θα έμενα στο iPhone. Σαν δίκαρτο τηλέφωνο δεν νομίζω να υπάρχει καλύτερο από το Mate

 

Φυσικά και υπάρχει. Lenovo Vibe 2 Z Pro.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά εντάξει .. ο καθένας υποστηρίζει την συσκευή που έχει.. αλλά εδω μιλάμε για το mate 7 , ούτε για το note4 ούτε για το Lenovo η οτιδήποτε άλλο.. εκτός αν είμαστε τόσο απελπισμένοι ώστε να αλλάξουμε θέμα για να υπάρχει κίνηση

 

αν αρχίσουμε να λέμε οτι το ενα δεν παίρνει κάρτα micro sd το αλλο δεν εχει δεύτερη κάρτα το άλλο δεν εχει αλουμινένιο σκελετο κλπ ... την κατσαμε την βαρκα ... και για να κλείσω το mate 7 δεν εχει την κορυφαία τεχνολογια που υπάρχει αυτή την στιγμή αλλά ειναι απο τα πιο ολοκληρωμένα

Edited by stigmes
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση με τα 16GB αποθηκευτικού χώρου και τα 2GB μνήμης ραμ, παίρνει κάρτα micro SD;

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση με τα 16GB αποθηκευτικού χώρου και τα 2GB μνήμης ραμ, παίρνει κάρτα micro SD;

 

Ναι κανονικά φίλε

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρω με τίποτα τη λειτουργία daydream στις ρυθμίσεις. Κάποια βοήθεια σας παρακαλώ. Το κινητό σούπερ!!!!
:p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...