Jump to content

[Επίσημο] Motorola V600


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα μου γραφει "worms THQ.jar".Zip το θεωρει ο υπολογιστης? :wacko: Πως μπορω να το μετατρεψω σε jar τοτε?Ουτε και εμενα μου το αναγνωριζει το τηλεφωνο! :cry:
The past is a ghost that haunts you, from the moment it exists, until the moment you don't.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Cain (29 Απρ. 2004 , 18:18)

 

Εμενα μου γραφει "worms THQ.jar".Zip το θεωρει ο υπολογιστης? :wacko: Πως μπορω να το μετατρεψω σε jar τοτε?Ουτε και εμενα μου το αναγνωριζει το τηλεφωνο! :cry:

 

 

Για βοηθεια με το Worms θα σας παραπεμψω στον cableguy. Φευγω για το τριημερο. Θα τα πουμε τη Δευτερα

Link to comment
Share on other sites

To worms οταν το κατεβάσατε το κάνατε unzip? Εγω το αποσυμπίεσα και εμφανίστηκαν 2 ειδών worms απο δύο διαφορετικές εταιρίες. Της THQ (worms1.jar) είναι πολύ καλύτερο...
Που είναι?
Link to comment
Share on other sites

Τα καταφερα τελικα και το φορτωσα το worms!Ομως για καποιο λογο δεν εχει ηχητικα εφε! :( Μονο το theme παιζει..Dtsolakis, απο που το κατεβασες εσυ??Εμενα δεν ειχε 2 εκδοσεις μεσα!(ετσι νομιζω τουλαχιστον..) Ασχετο, αλλα με τα wap settings τι να κανω τελικα?Κανονικα δεν θα επρεπε να συνδεεται?Αφου τα πηρα απο το site της motorola για cosmote gprs.. :confused:
The past is a ghost that haunts you, from the moment it exists, until the moment you don't.
Link to comment
Share on other sites

Katseeee dw pou passs kai me afinis :P

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

rebeli vgale thn mpataria :P hlikrina den kserw den to xrisimopoio to portaki prwthmw ta koumpakia !!!

Cain kai mena to idio provlima exei min se anoishxh :D sta perissotera games den exw hxitika effe alla den me polu noiazei kiwlas giati otan ta paizw 8a einai mesa sto lecture h sto treno opote den xriazomai hxitika effe gia eunoeitous logous :D

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dtsolakis (29 Απρ. 2004 , 21:36)

 

To worms οταν το κατεβάσατε το κάνατε unzip? Εγω το αποσυμπίεσα και εμφανίστηκαν 2 ειδών worms απο δύο διαφορετικές εταιρίες. Της THQ (worms1.jar) είναι πολύ καλύτερο...

 

 

to aplo worms einai kamouflarimena cannon, to allo (worms 1 ) einai to apaixto!!!

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος rebeli (29 Απρ. 2004 , 18:01)

 

Καλησπέρα σε όλους.Μόλις έγινα κάτοχος ενός motorola V600 !!Δεν λεο τιποτα το κινιτο τσακιζει ακομα το εχο και φορτιζει αν ξερει κάποις ας μου πει:

1)Η πρώτη φορτισει ποσο πρεπει να είναι,μου λεει οτι φορτισε αλλα στο μαγαζι μου ειπαν για 8 ώρες :blink:

2)Στο πισο μερος έχει ένα πλαστικο σαν πσοστατευτικο το οποίο όταν πάω να κουμποσο το καπακι το εμποδιζει""λιγο""αυτο το πλαστικό πρεπει αν αφερεθεί,το καλυμα εχει μια οπη προφανος για να προεξέχει αυτο το πλαστικό εξω αλλα ειναι μικρότερη αυτου,τι να κανω?? :whistle:

 

Μπορει αν φενομαι λιγο ψαρομενος αλλα η αληθεια ειναι οτι ειμαι!!!

Ευχαριστο προκαταβολικα ,ελπιζω σε απαντηση!!

 

Τα λεμε!! :alien:

 

 

KALORIZIKOOOOOOOOOO

oxi to plastiko min to vgalis asto an to anoiksi kana 2 fores 8a einai ok! einai prostateutiko gia tin kairia (otan to sindesis sto car kit) oso gia tin fothsh egw den to fortisa parapanw apo 12 wres (epeidh koimwmouna dhladh) efoson ennoeitai to eixa kse8eswsh oloi tin mera pou to eixa sta xerakia mou. Pleon h kainourgies mpataries den einai opws h palies pou 8elane wres kai wres gia na prwth fothsh an 8es na to kaneis kantw girw sto 8 me 10 wro alla den nomizw na xriazetai...

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχει σβησει κανεις τα javaκια της iFone (monopoly & driver)?

Το master clear τι κανει? τα επαναφερει στη μνημη μετα?(οπως κανει δηλαδη η Εricsson, σβηνεις οτι θες αλλα το total reset σου επαναφερει οτι ειχε το τηλ μεσα την πρωτη φορα που το πηρες στα χερια)

Εχω και ενα bug να αναφερω.

Εμενα παρα πολλες φορες αν αλλαξω στο ιδιο sms γλωσσα πχ χτες εγραφα ελληνικο κειμενο και καποια στιγμη εγραψα "internet" το τηλ δεν μπορει να στειλει το μηνυμα. Για την ακριβεια δεν το φορτωνει πια στην οθονη μετα αμα μπεις σο φακελο με τα εξερχομενα.

 

Triplets_g_0b.08.a5r_a

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος rebeli (30 Απρ. 2004 , 01:05)

 

Μια ερωτηση πως γινεται αποριψη κλισης χωρις να το ανοιξω το πορτακι?Τα πλαινα κουμπια που δοκιμασα δεν εκαναν τιποτα!!

 

Δυστυχώς δέν γίνεται... Αν έχεις επιλέξει την απάντηση με άνοιγμα του καπακιού δέν υπάρχει τρόπος να απορρίψεις την κλήση. :mad:

Απλά την κάνεις αθόρυβη. Ε, κάτι είναι και αυτό...

Που είναι?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος smyrosnik (29 Απρ. 2004 , 12:31)

 

Καλημέρα . Από χθές είμαι και εγώ κάτοχος ενός V600,

 

το κινητό μου λέει ότι έχει τα εξής:

 

Έκδοση flex SE6442AXXG10E2_1

 

TRIPLETS_G_0B.08.A5R_A

DSP: 62E1E000

 

Είναι απο τα τελευταία? Επίσης τι μου προτεινετε καλώδιο ή ΒΤ και επίσης πια μάρκα και από που?

 

 

Tελικά ποιά είναι η τελευταία έκδοση που υπάρχει και τι διορθώσεις παρατηρήσατε?

Sony Ericsson NEO V 4.1.1 rooted
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πριν 1 ώρα πήρα από ΜΟΤΟservice

Έκδοση flex

SE6442AXXG1136

s/w

TRIPLETS_G_0B.09.38R

DSP

62D5C500

Φίλε smyrosnik και εγω την δικιά σου εκδοση είχα(δες σελίδα 38 του forum) με τα αντίστοιχα προβληματα.Άλλα από 1η ματιά δεν βλέπω κάτι κακό...

...ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΠΡΟΒΑΤΑ...
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανένας τι είναι το DSP?

νομίζω πως το παλιό που είχα είναι νεότερο από το τελευταίο που πέρασα με την αναβάθμηση

DSP:62E1E000 (παλιό)

DSP 62D5C500 (νέο)

...ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΠΡΟΒΑΤΑ...
Link to comment
Share on other sites

Πως φτιάχνουμε συντομέυσεις ξέρει κανας χριστιανός?

Ο τεχνικός στη ΜΟΤΟ μου είπε να πάρω τηλ την Δευτέρα που θα ρωτήσει τα "κεφάλια" στα κεντρικά.(!!!!!)

Την ίδια απάντηση πήρα και για τις κατηγορίες των εικόνων(ΜΕΝΟΥ>MULTIMEDIA>ΕΙΚΟΝΕΣ>(ΜΕΝΟΥ ΕΙΚΟΝΩΝ)>ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ>ΝΕΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ) που με πετά στο υπομενού των MULTIMEDIA

και για το πως περνάω τονιζόμενα φωνήεντα.

μήπως κάποιος εδώ μέσα μπορεί να τους βάλει τα γυαλια?αλλίως υπομονή μέχρι Δευτέρα...

...ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΠΡΟΒΑΤΑ...
Link to comment
Share on other sites

Η συντόμευση γίνεται πατώντας παρατεταμένα το πλήκτρο μενού (αναμεσα στα δύο softkeys) πάνω στο αντικείμενο που θέλουμε να κανουμε συντόμεση. Δηλαδη, αν θελω να κάνω συντόμευση την "τροφοδοσία bluetooth" ακολουθώ τα εξής βήματα: Μενου>Ρυθμίσεις>Σύνδεση>Bluetooth>Ρύθμιση>Τροφοδοσία. Πάνω, λοιπόν στην τροφοδοσία (την εχω "μαυρισμένη") πιέζω το πλήκτρο "μενού" παρατεταμένα (περίπου 2 δευτ/τα) μεχρι να εμφανιστεί το μήνυμα "ανάθεση συντόμευσης για τροφοδοσία" επιλέγω "Ναι" και ετοιμη η συντόμευση!
Που είναι?
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια ερωτηση που μαλλον θα σας φανει καπως χαζη, αλλα...Πως βγαζω την μπαταρια? Δοκιμασα να κανω ακριβως το αντιθετο απο αυτο που δειχνει το βιβλιαρακι για να τη βαλεις,αλλα μου φαινεται πολυ γερα στερεωμενη και φοβαμαι μηπως κανω ζημια στο κινητο.Την πιανω απο τα δυο πλαϊνα σημεια που φαινεται οτι εχει κενα για να την πιασεις αλλα οταν παω να την τραβηξω προς τα εξω δε βγαινει! :blink: Και για το wap αν ξερει κανεις να μου απαντησει..Εχει χρησιμοποιησει καποιος wap συνδεση cosmote?Εμενα αν και μου ηρθαν ρυθμισεις απο τη μοτορολα μου λεει παντα συνδεση ανεπιτυχης, δοκιμαστε αργοτερα.. :whistle:
The past is a ghost that haunts you, from the moment it exists, until the moment you don't.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Cain (30 Απρ. 2004 , 15:24)

 

Εχω μια ερωτηση που μαλλον θα σας φανει καπως χαζη, αλλα...Πως βγαζω την μπαταρια? Δοκιμασα να κανω ακριβως το αντιθετο απο αυτο που δειχνει το βιβλιαρακι για να τη βαλεις,αλλα μου φαινεται πολυ γερα στερεωμενη και φοβαμαι μηπως κανω ζημια στο κινητο.Την πιανω απο τα δυο πλαϊνα σημεια που φαινεται οτι εχει κενα για να την πιασεις αλλα οταν παω να την τραβηξω προς τα εξω δε βγαινει! :blink: Και για το wap αν ξερει κανεις να μου απαντησει..Εχει χρησιμοποιησει καποιος wap συνδεση cosmote?Εμενα αν και μου ηρθαν ρυθμισεις απο τη μοτορολα μου λεει παντα συνδεση ανεπιτυχης, δοκιμαστε αργοτερα.. :whistle:

 

Και στο δικό μου βγαίνει πολύ δύσκολα...

Βάζεις ανάμεσα απο το κάτω μέρος της μπαταρίας και το σημείο που αγκιστρώνει στη συσκεύη ενα λεπτό κατσαβιδάκι ή κάτι άλλο παρόμοιο και ανασηκώνεις ελαφρά την μπαταρία. Ετσι βγαίνει αμέσως χωρίς να πάθει ζημια.

Ελπίζω να κατάλαβες... :)

Που είναι?
Link to comment
Share on other sites

Ok thanx dtsolakis,για μια στιγμη νομιζα οτι η μπαταρια δε θα ξαναεβγαινε απο το κινητο! :o Αν ξερει τωρα καποιος να μου πει τι να κανω με το wap θα του ειμαι πραγματικα ευγνωμων..Εχει παρει κανεις σας το mp3 player που συνδεεται με το κινητο?Αν ναι, απο που το αγορασατε?
The past is a ghost that haunts you, from the moment it exists, until the moment you don't.
Link to comment
Share on other sites

Cain gia to Wap 8a pas sto site tis motorola.gr kai 8a stilis ta settings, nomizw oti ta exei kai to site tis vodafon alla den eimai sigouros.

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

Thaks cableguy :rolleyes: !!Να ρωτησω και κατι αλλο

1)οταν γραφω ενα μηνυμα και για καποιο λογο φυγω απ την οθονη του μηνυματος το μηνυμα σβηνεται και δεν σωζεται πουθενα??

2)Επισης μια γενικη ερωτηση το κινητο το πηρα με συνδεση ΤΙΜ και μου λενε για την ενεργοποιηση του gprs πρεπει να πληρωνω παγειο το ιδιο ισχυει και για τις αλλες εταιρειες η μονο η ΤΙΜ το κανει αυτο?

3)Οσο αναφορα το wap πηρα τηλ την TIM και δεν ξερουν πως να το ενεργοποιησω μου λενε να το παω σε ΤΙΜ μαγαζι να μου το φτιαξουν :!:

 

Α το κινητο τσακιζει !!! :alien: :alien:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος rebeli (30 Απρ. 2004 , 21:23)

 

Thaks cableguy :rolleyes: !!Να ρωτησω και κατι αλλο

1)οταν γραφω ενα μηνυμα και για καποιο λογο φυγω απ την οθονη του μηνυματος το μηνυμα σβηνεται και δεν σωζεται πουθενα??

2)Επισης μια γενικη ερωτηση το κινητο το πηρα με συνδεση ΤΙΜ και μου λενε για την ενεργοποιηση του gprs πρεπει να πληρωνω παγειο το ιδιο ισχυει και για τις αλλες εταιρειες η μονο η ΤΙΜ το κανει αυτο?

3)Οσο αναφορα το wap πηρα τηλ την TIM και δεν ξερουν πως να το ενεργοποιησω μου λενε να το παω σε ΤΙΜ μαγαζι να μου το φτιαξουν :!:

 

Α το κινητο τσακιζει !!! :alien: :alien:

 

Tipota file mou!!

1) oxi den sozonai pou8ena anti8etos vevaia pou an pliktrwlogisi enan ari8mo stin o8onh tou kinitou kai patisis to kokkino koumpi sozetai mesa sta recent calls kai notebant...

2) gia GPRS den kserw polla eksetias oti menw sto ekswteriko alla den nomizw se kamia periptwsh na plirwnhs pagio malon koutares sou lene den kseroun tis tous ginaite...

3) gia to setarisma mporeis na pas se TIM magazi kai na sto kanoune (nomizw einai tsampa) allon tropo den kserw :(

 

PAIDIA DOKIMASTE NA PAIKSETAI TO Nightmare Creatures einai apla apaixtw gia paixnidi kinitou!!!! to mono pou me tsantizi einai oti den kanei save!! :(

 

Paidia sas exei effe esas to kinito sas sta games ektws apo tin mousiki otan ksekinas kapoio paixnidi (themes) ??

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος rebeli (30 Απρ. 2004 , 01:05)

 

Μια ερωτηση πως γινεται αποριψη κλισης χωρις να το ανοιξω το πορτακι?Τα πλαινα κουμπια που δοκιμασα δεν εκαναν τιποτα!!

 

File nomizw oti iparxei tropos giafto...to kana mia fora katala8os omos den to ksanadokimasa....gia na dw an pragmati petixenei h htane aplws h idea m...(epidi den me polinoiazei vasika:P)

Aplos anoikse to portaki(mexri thn mesh) k kleisto katef8ian...nomizw thn aporripteis etsi..

Egw mia fora pou to kana pou sou lew dld eida tis eiserxomenes mou k den htane apadimenh h sigkekrimenh sthn opia ekana afth thn patedia(padws anapadhth den htane sigoura!:))

FuTuRe TaKeS PlAcE DeEp In SpAcE......
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Cain (29 Απρ. 2004 , 18:18)

 

Εμενα μου γραφει "worms THQ.jar".Zip το θεωρει ο υπολογιστης? :wacko: Πως μπορω να το μετατρεψω σε jar τοτε?Ουτε και εμενα μου το αναγνωριζει το τηλεφωνο! :cry:

 

 

Τελικά βρήκα τη λύση: κατέβασα το αρχείο με download manager (όπως το Getright) και του άλλαξα την κατάληξη σε .jar πριν να το κατεβάσω.

Link to comment
Share on other sites

Cableguy,εχω συνδεση cosmote, εχω παει στο site της motorola και εχω κανει αυτο που λες εδω και πολυ καιρο.Εχω βαλει να μου στειλει wap settings cosmote gprs.Μου εχει ερθει αυτο, το εχω βαλει ως default profile, αλλα παρολα αυτα, οποτε παω να συνδεθω μου λεει το μηνυμα συνδεση ανεπιτυχης, δοκιμαστε αργοτερα.:( Σε εσας φαινεται συνεχεια αυτο το συμβολακι gprs στην οθονη του κινητου σας?(Σαν τρια τετραγωνακια 2 ασπρα και 1 μπλε, διαγωνια τοποθετημενα)Μηπως κατι δεν πηγαινει καλα? Οσο για τα παιχνιδια στα μονα που εχω βρει themes ειναι τα ancient empires, splinder cell pandora tommorow.Στο SC μπορει να μην κραταει η μουσικη για ολη την πιστα,ειναι το μονο που εχω δει ομως με ηχητικα εφε πυροβολισμους,χτυπηματα,πλατσουρισματα στο νερο κτλ!Και το worms υποτιθεται πως εχει ηχητικα εφε αλλα δυστυχως δεν ακουω τιποτα.. :( Οσο για την μπαταρια παντως, ηταν αναγκη να την κανουν να αγκιστρωνεται τοσο γερα??Τι φοβοντουσαν, μην ερθει ο Hulk και την τραβηξει και τη βγαλει?Ημαρτον..
The past is a ghost that haunts you, from the moment it exists, until the moment you don't.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...