Jump to content

Lenovo Vibe X2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θελω να κατεβασω τους drivers για την αλλαγη της ρομ αλλα μου λεει οτι εχει θεμα με την μεταφραση. Πως πρεπει να αλλαξω το link για να μπορεσω να τους κατεβασω?

 

ακυρο παιδια,το βρηκα μετα απο πολυ ωρα! :/

 

Για το flash tools θες τον pdanet vcom driver δες εδω http://www.cuehow.com/2014/10/mtk65xx-pdanet-vcom-adb-usb-driver.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι λογικο που εδω και 45 λεπτα ειμαι στο smart phone flash και ακομα κανει download?

(επισης εχει καμια σημασια που μου εχουν κανει και αυτοι απο το vickmall ρουτ το κινητο? )

Τωρα μ εβγαλε αυτο το μνμ

[ATTACH]61338[/ATTACH]

Edited by GeorgeTsar
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους. Σε εμενα με ενα γεμισμα κρατησε για μιαμιση μερα αλλά με χαλαρή χρήση. Πολύ χαλαρή όμως.

Δεν ξέρω αν φταίει το τηλ αλλα οταν προσπαθώ να στείλω ένα βίντεο μεσο viber μου λεει οτι " ξεπερναω το οριο τον 24 mb" κ δεν το στέλνει. Ξέρει κάνεις τι παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι λογικο που εδω και 45 λεπτα ειμαι στο smart phone flash και ακομα κανει download?

(επισης εχει καμια σημασια που μου εχουν κανει και αυτοι απο το vickmall ρουτ το κινητο? )

Τωρα μ εβγαλε αυτο το μνμ

[ATTACH]61338[/ATTACH]

 

Όχι! Κάτι κάνεις λάθος. Πρώτα πατάς το "Download" κουμπί (αφού έχεις επιλέξει τα λοιπά) και μετά συνδέεις το usb καλώδιο... έτσι; Εννοείται ότι είσαι οκ με τα drivers πρώτα!

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Τα επιλεγω ολα σωστα?

Τα drivers κατεβασα και τα 3 αρχεια..το LenovoUsbDriver_1.0.12 ειναι εφαρμογη

Το SP_Drivers_EXE_v1.6 το ξεζιπαρα οπως και το X2_FlashTool_v5.1428.05.000. Χρειαζεται κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Τα επιλεγω ολα σωστα?

Τα drivers κατεβασα και τα 3 αρχεια..το LenovoUsbDriver_1.0.12 ειναι εφαρμογη

Το SP_Drivers_EXE_v1.6 το ξεζιπαρα οπως και το X2_FlashTool_v5.1428.05.000. Χρειαζεται κατι αλλο?

 

Συνδεσες το τηλεφωνο με το usb debug ενεργοποιημενο?

Link to comment
Share on other sites

βασικα ενεργοποιεις το usb debag,συνδεεις το κινητο ανοιχτο για να αναγνωρισει τους drivers,μετα σβυνεις και κανεις την διαδικασια με το flash tool.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια πηρα και εγω ενα vibe x2 σε ασπρο χρωμα απο ενα παιδι απο το φορουμ.το κινητο ειναι αστερι ταχυτατο και πανεμορφο.καλυτερο απο το g3 που ειχα.μονο μειον η μπαταρια αλλα εμενα με βγαζει μια μερα.κατι που θελει ψαξιμο απλως δεν εχω ασχοληθει ειναι για τα notifications που στα βγαζει σαν κινεζικα τα ελληνικα μου ειπε ο δημητρης που μου το πουλησε πως γινεται αλλα δεν πολυ θυμαμαι γιατι το χαζευα!!!!
Link to comment
Share on other sites

....κατι που θελει ψαξιμο απλως δεν εχω ασχοληθει ειναι για τα notifications που στα βγαζει σαν κινεζικα τα ελληνικα μου ειπε ο δημητρης που μου το πουλησε πως γινεται αλλα δεν πολυ θυμαμαι γιατι το χαζευα!!!!

 

Εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Για σας επειδη θελω να το αγορασω το κινητο απο κινα και δεν μπορω να του αλαξω rom μονος μου και να βαλω την eu γινεται να ζητισω στο σαιτ απο που θα το παρω να μου την περασουν αυτοι εστω και με πληρωμη.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα παιδια ειμαι κατοχος και εγω ενος lenovo vibe x2 , ειμαι πολυ ευχαριστημενος και διαβαζοντας ολα τα παραπανω βρηκα καποιες πολυ καλες επιλογες στη διαχειριση του, το θεωρω πολυ καλη επιλογη . Αγορασα δυο συσκευες (μαυρο και λευκο) το λευκο το δινω σε οποιον φιλο το θελει στην τιμη που το πηρα δεν το εχω χρησιμοποιησει καθολου μιας και δεν αρεσε στην συζυγο.Οποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει καποιο μυνημα ευχαριστω και χαιρομαι που μπηκα στην παρεα σας
Link to comment
Share on other sites

Για σας επειδη θελω να το αγορασω το κινητο απο κινα και δεν μπορω να του αλαξω rom μονος μου και να βαλω την eu γινεται να ζητισω στο σαιτ απο που θα το παρω να μου την περασουν αυτοι εστω και με πληρωμη.

 

Δύσκολα. Δεν είναι απαραίτητο να περάσεις την EU, βέβαια...το κινητό θα σου λειτουργεί. Από τη στιγμή που δε θέλεις να μπλεχτείς με τα τεχνικά ζητήματα, είτε το αφήνεις ως έχειν ή βρίσκεις κάποιο παιδί από το forum μας και στην περιοχή σου να στο κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια πηρα και εγω ενα vibe x2 σε ασπρο χρωμα απο ενα παιδι απο το φορουμ.το κινητο ειναι αστερι ταχυτατο και πανεμορφο.καλυτερο απο το g3 που ειχα.μονο μειον η μπαταρια αλλα εμενα με βγαζει μια μερα.κατι που θελει ψαξιμο απλως δεν εχω ασχοληθει ειναι για τα notifications που στα βγαζει σαν κινεζικα τα ελληνικα μου ειπε ο δημητρης που μου το πουλησε πως γινεται αλλα δεν πολυ θυμαμαι γιατι το χαζευα!!!!

τίποτα το ιδιαίτερο, κατεβασε τα robonto fonts, παίρνα το roboto-regular στο κινητο μεσα, μπες στο theme center, πήγαινε στα fonts, μετά απ το διαχειριστη αρχειων αντεγραψε το roboto-regular στο φακελο theme center/fonts, πήγαινε ξανα στο theme center κι επελεξε το roboto

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα. Δεν είναι απαραίτητο να περάσεις την EU, βέβαια...το κινητό θα σου λειτουργεί. Από τη στιγμή που δε θέλεις να μπλεχτείς με τα τεχνικά ζητήματα, είτε το αφήνεις ως έχειν ή βρίσκεις κάποιο παιδί από το forum μας και στην περιοχή σου να στο κάνει.

 

Το ξερω πως το κινητο θα δουλευει απλα διαβασα κατι προβληματα με την rom που ερχεται θα το προσπαθουσα μονος μου αλλα αν τυχη καποια στραβη οπως με κατι αλους που κολαγε στην αρχικη οθονη και για αυτο θελω να το αποφηγω να το κανω μονος μου τωρα για την αλη λυση που ειπες θα το ψαξω παντως το κινητο φαινετα πολυ καλο

Link to comment
Share on other sites

Φίλε το έκανα, αλλά πάλι τα ίδια :(:(:(

 

Άμα βρω χρόνο, θα δοκιμάσω να βάλω την ROM του baralajbi

 

Το πρόβλημα είναι με τον proximity sensor κατά τη διάρκεια των κλήσεων και όχι μόνο, που μας κολαει η οθόνη και γενικά η συσκευή.

Οριστική λύση για μένα, επειδή δεν έχω χρονο να το διακινδυνεύσω για εργοστασικές ρυθμίσεις (άραγε σε τι κατάσταση γυρνάει με τις εργοστασιακές ρυθμίσεις?), είναι:

 

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ-->

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΚΛΗΣΕΙΣ--?

και απενεργοποίησα την επιλογή:

Proximity sensor

Screen turns dark automatically when in call.

 

2 μέρες τώρα δεν εμφάνισε το πρόβλημα.

Το ίδιο πρόβλημα έχει αναφερθεί και σε πολλούς με το lenovo s820, που έβγαλαν την μαμά rom και έβαλαν την VIBE.

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα αυτη την θηκη http://www.aliexpress.com/item/Lenovo-VIBE-X2-X2-TO-back-case-original-IMAK-crystal-case-retail-package/32215822401.html .Πολυ καλυτερη σε προστασια απο την πλαστικη που στελνουνε γιατι πιανει μεχρι την οθονη,εφαρμοζει πολυ καλα απλα αμα την πιεζεις τριζει λιγο αλλα σε αυτο φταιει τα επιπεδα που εχει το κινητο.Την προτεινω ανετα για οποιον θελει τετοιου στυλ θηκη,αλλιως σιλικονης αλλα χανει σε ομορφια το κινητο μετα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά......

 

Πριν 3 μερες μου ηρθε το κινητο απο κινα... ( LENONO VIBE X2.)

πολυ καλο τηλεφωνο... αλλα εχω ενα προβληματακι και θελω βοηθεια.....

Χθες εκανε απο μονο του 3 επανεκκινησεις.....

Σημερα ( ειχα βαλει ξυπνητηρι απο το βραδυ) χτυπησε το ξυπνητηρι παω να το κλεισω και τπτ .... χτυπουσε αλλα η οθονη ειχε κολλησει και δεν εκανε τπτ....

προσπαθησα να το ανοιξω και να το κλεισω αλλα τπτ... τα λαμπακια απο κατω αναβουν αλλα η οθονη νεκρη....

 

Ξερετε τι μπορει να φταιει??? ειναι κριμα 3 μερες κινητο.....

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μπορει καποιος να μου εξηγησει πως δουλευει η εξυπνη φωτεινοτητα και η εξυπνη περιστροφη??ευχαριστω
mi8
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά......

 

Πριν 3 μερες μου ηρθε το κινητο απο κινα... ( LENONO VIBE X2.)

πολυ καλο τηλεφωνο... αλλα εχω ενα προβληματακι και θελω βοηθεια.....

Χθες εκανε απο μονο του 3 επανεκκινησεις.....

Σημερα ( ειχα βαλει ξυπνητηρι απο το βραδυ) χτυπησε το ξυπνητηρι παω να το κλεισω και τπτ .... χτυπουσε αλλα η οθονη ειχε κολλησει και δεν εκανε τπτ....

προσπαθησα να το ανοιξω και να το κλεισω αλλα τπτ... τα λαμπακια απο κατω αναβουν αλλα η οθονη νεκρη....

 

Ξερετε τι μπορει να φταιει??? ειναι κριμα 3 μερες κινητο.....

 

Ακούγεται σαν πρόβλημα με το software (rom που είναι περασμένη). Αν θέλεις να ασχοληθείς, μπορείς να δοκιμάσεις να περάσεις ξανά κάποια ρομ (την ίδια ή διαφορετική). Δες στην πρώτη σελίδα για οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά......

 

Πριν 3 μερες μου ηρθε το κινητο απο κινα... ( LENONO VIBE X2.)

πολυ καλο τηλεφωνο... αλλα εχω ενα προβληματακι και θελω βοηθεια.....

Χθες εκανε απο μονο του 3 επανεκκινησεις.....

Σημερα ( ειχα βαλει ξυπνητηρι απο το βραδυ) χτυπησε το ξυπνητηρι παω να το κλεισω και τπτ .... χτυπουσε αλλα η οθονη ειχε κολλησει και δεν εκανε τπτ....

προσπαθησα να το ανοιξω και να το κλεισω αλλα τπτ... τα λαμπακια απο κατω αναβουν αλλα η οθονη νεκρη....

 

Ξερετε τι μπορει να φταιει??? ειναι κριμα 3 μερες κινητο.....

 

Για κανε μια δοκιμη.....κρατα το κουμπι on-off για τουλαχιστον 10 δευτερολοπτα πατημενο.

Με αυτο τον τροπο θα σβησει εντελως η συσκευη.

Περιμενε λιγο και πατα το και παλι για να ανοιξει. Πιθανον να εχει φαει καποιο κολλημα software της οθονης

και ετσι να ξεκολλησει. Αν δεν δεις και παλι μερα πολυ πιθανο να φταιει και η ROM που εχει μεσα οπως λεει και ο apollo

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

το εκανα αυτο με το κουμπι αλλα τπτ.....

Ακουγεται οτι κανει επανεκκινηση αλλα η οθονη νεκρη.....

ειναι ευκολο να αλλαξω ρομ μονη μου?? ή θα κανω καμια χαζομαρα και θα χαλασει τελειως?

Link to comment
Share on other sites

το εκανα αυτο με το κουμπι αλλα τπτ.....

Ακουγεται οτι κανει επανεκκινηση αλλα η οθονη νεκρη.....

ειναι ευκολο να αλλαξω ρομ μονη μου?? ή θα κανω καμια χαζομαρα και θα χαλασει τελειως?

 

Σχετικα ευκολο ειναι .....υπαρχει οδηγος στην πρωτη σελιδα.

Βεβαια για να γινει αλλαγη πρεπει να ειναι το USB Debugging ενεργο, πραγμα που δεν ξερουμε αν ειναι τωρα

μιας και δεν εχεις οθονη για να δεις.

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...