Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 730


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 647
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελικα μενουμε εκτος creators update?

 

Δυστυχώς ναι.. Φαντάσου έμεινε απέξω όλη η σειρά χ30. Ακόμη και το 930.. Αλλά λογικά θα το δώσουν μέσω insider...

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ναι.. Φαντάσου έμεινε απέξω όλη η σειρά χ30. Ακόμη και το 930.. Αλλά λογικά θα το δώσουν μέσω insider...

 

Sent from mTalk

 

μαγκες οσο ακομα δεν κλεινουν το insider για μας ,μπειτε insider slow η fast (δεν εχει σημασια την ιδια εκδοση θα παρετε) ,παρτε την τελικη creators κ μετα βγειτε στο καπακι απο insider

 

απροβληματιστη ειναι απο την κυριακη που την δουλευω

 

ps

 

ms ποτε ξανα

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

 

ms ποτε ξανα

 

Ε τώρα γίνεσαι ακραιος... Δηλαδή επειδή για 3-4η φορά αφήνει κόσμο στην απ έξω; Απλα σου λέει, αν θέλεις να είσαι in, θα πάρεις νέα συσκευή... Αλλιώς ουξω!

 

 

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Καθίστε ρε παιδιά να δούμε τι θα γίνει. Για την ώρα δεν υπάρχει τίποτε οριστικό. Το ότι θα μείνουν απέξω είναι απλά μία φήμη ενώ το ότι θα συνεχιστεί να υποστηρίζεται ο επεξεργαστής (άρα ενδεχομένως και οι συσκευές) είναι επίσημο. Γιατί παίρνουμε σαν δεδομένο λοιπόν την φήμη;
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Καθίστε ρε παιδιά να δούμε τι θα γίνει. Για την ώρα δεν υπάρχει τίποτε οριστικό. Το ότι θα μείνουν απέξω είναι απλά μία φήμη ενώ το ότι θα συνεχιστεί να υποστηρίζεται ο επεξεργαστής (άρα ενδεχομένως και οι συσκευές) είναι επίσημο. Γιατί παίρνουμε σαν δεδομένο λοιπόν την φήμη;

 

Συμφωνώ και μακάρι. Γιατί αλλιώς δε μπορώ να εξηγήσω τον λόγο που θα μείνει έξω το 730 και όχι το 640, τη στιγμή που νομίζω έχουν επακριβώς ίδιες CPU, chipset και GPU! Η μόνη εξήγηση που θα μπορώ να βρω είναι το "τι πίνετε εκεί στη ΜΣ και δε μας δίνετε"...

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

η μονη λογικη εξηγηση φιλε μου ειναι οτι τα windows phone εχουν support για 18 μηνες και μιλαμε οτι το 730/735 κυκλοφορησε πριν 30 μηνες

το 640 δε πριν 24 μηνες

αρα λογικο

Link to comment
Share on other sites

η μονη λογικη εξηγηση φιλε μου ειναι οτι τα windows phone εχουν support για 18 μηνες και μιλαμε οτι το 730/735 κυκλοφορησε πριν 30 μηνες

το 640 δε πριν 24 μηνες

αρα λογικο

 

ταζανε 5 χρονια αναβαθμισεις αν θυμασαι ,τωρα στα 2,5 χρονια ξουτ

 

αν δε το support ηταν για 18 μηνες να μας το λεγανε πριν αγορασουμε κ επισης θα επρεπε να μεινει εκτος και το 640

Edited by Redshift
Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

ταζανε 5 χρονια αναβαθμισεις αν θυμασαι ,τωρα στα 2,5 χρονια ξουτ

 

αν δε το support ηταν για 18 μηνες να μας το λεγανε πριν αγορασουμε κ επισης θα επρεπε να μεινει εκτος και το 640

5 χρονια πότε; 36 μήνες είπανε που αναλογεί σε 3 χρόνια!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως δε μας εξήγησαν τι σημαίνει "υποστήριξη". Γιατί εγώ καταλαβαίνω πως όποιο κινητό μένει έξω από βασικές αναβαθμίσεις (1020,930 κλπ), πάει για πέταμα έπειτα από κάποιο καιρό..

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως δε μας εξήγησαν τι σημαίνει "υποστήριξη". Γιατί εγώ καταλαβαίνω πως όποιο κινητό μένει έξω από βασικές αναβαθμίσεις (1020,930 κλπ), πάει για πέταμα έπειτα από κάποιο καιρό..

 

 

 

Sent from mTalk

 

Πήγαινε στο android να δεις πόσες αναβαθμίσεις θα παίρνεις εκεί και μετά τα λέμε πάλι.

 

Και το 930 θα παίρνει κανονικά τα patches μέχρι να παρέλθει η τριετία. Αν ψάξεις λίγο θα βρεις ποια είναι η υποστήριξη των τηλεφώνων στις αναβαθμίσεις από την Microsoft.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως δε μας εξήγησαν τι σημαίνει "υποστήριξη". Γιατί εγώ καταλαβαίνω πως όποιο κινητό μένει έξω από βασικές αναβαθμίσεις (1020,930 κλπ), πάει για πέταμα έπειτα από κάποιο καιρό..

 

Sent from mTalk

Πριν πετάξεις και τη δικιά σου συσκευή, πέρνα την .1066 που μόλις ήρθε! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

αν καποιος μπει τωρα insider slow παιρνει την εκδοση 15063.138 η οποια εχει το ιδιο build number με την rtm creators update που βλεπω κ στο pc μου

 

μετα βγαινεις απο insider κ εχεις τελικη creators update που το τηλεφωνο μας δεν θα παρει επισημα με τις release updates

 

καντε το πριν το αφαιρεσουν την δυνατοτητα

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν το είπαν επίσημα ακόμα, ότι δεν θα αναβαθμιστούν αυτές οι συσκευές!

https://mspoweruser.com/microsoft-updates-minimum-hardware-specs-windows-10-mobile-eve-creators-update/

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα σε όλους .

Τελευταία απόπειρα χθες και σημερα να βαλω τα 10αρια μιας και οσες φορες προσπαθησα παλιότερα είχα προβλήματα . Με το βασικό πρόβλημα ήταν ότι μετά από το άνοιγμα το πρωί δούλευε σωστά . Από ένα σημείο και μετά καλούσε ο συγχρονισμός σε οποιαδήποτε εφαρμογή έχει να κάνει με το internet . Δεν έκανε καμία ανανέωση και δεν ερχόταν καμία ειδοποίηση . Έχει κανείς καμία ιδέα ? Από κει και πέρα πέρασα σήμερα τα 10άρια ξανά και έχω την έκδοση 10.0.14393.1358. Είναι η τελευταία ? Έκανα και εγγραφή στο insider αλλά δεν βγάζει καμία νεότερη αναβάθμιση από το πρωί .

Link to comment
Share on other sites

σε 735 γραφεσαι σε insider preview και κατεβαζεις την τελευταια

1563,414

μετα κανεις reset και στηνεις παλι τηλεφωνο

και αν θες βγαινεις απο το insider και πας σε release preview

και εισαι jet

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικά είμαι ευχαριστημένος από την απόδοση του τηλεφώνου εχοντας κάνει αυτό που σου είπα δηλαδή ξαναστησιμο μετά το πέρασμα στο προηγούμενο major update πριν το creators.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

το ανασταινω μιας κ φτιαχνω το παλιο μου Lumia 730 ως backup (ακομα το γουσταρω αυτο το τηλεφωνακι κ το λειτουργικο)

 

εγκαταστηστε την τελευταια εκδοση windows 10 mobile και ολα τα security patches and fixes νομιζω μεχρι το 2020

 

τσεκαρισμενο δουλευει

 

http://allaboutwindowsphone.com/features/item/23518_How_to_take_Lumias_up_to_branc.php

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

το ανασταινω μιας κ φτιαχνω το παλιο μου Lumia 730 ως backup (ακομα το γουσταρω αυτο το τηλεφωνακι κ το λειτουργικο)

 

εγκαταστηστε την τελευταια εκδοση windows 10 mobile και ολα τα security patches and fixes νομιζω μεχρι το 2020

 

τσεκαρισμενο δουλευει

 

http://allaboutwindowsphone.com/features/item/23518_How_to_take_Lumias_up_to_branc.php

Δυστυχώς το ωραίο τους λειτουργικό δεν βλέπω να το ξαναβάζουν σε κινητό. Ακόμα κι αν ξανά γυρίσουν σε κινητές συσκευές. Όπως το Duo που είναι με Android.

Μέχρι και ο faasf άρχισε να αναζητάει Android συσκευή μετά από αρκετό καιρό με 950.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...