Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν θελουμε να αλλαξουμε ρομ,ποιες εφαρμογες μυνηματων υποστηριζουν 160 χαρακτηρες Ελληνικους??
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν δεν θελουμε να αλλαξουμε ρομ,ποιες εφαρμογες μυνηματων υποστηριζουν 160 χαρακτηρες Ελληνικους??

Textra και chomp SMS προτείνω εγώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα επειδη ενος φιλου μου το z3 compact επεσε κατω και εσπασε η οθονη αφης γινεται να την αλλαξει σκετη και οχι μαζι με την οθονη σετ?.περιπου τιμη ξερει καποιος.αξιζει καμια οθονη universal απο ebay γιατι η γνησια πρεπει να βγαινει πολλα.
Link to comment
Share on other sites

Αρα δεν εσπασε η οθονη απο οτι λες, αλλα το digitizer.

 

Γινεται σκετο υπαρχει στο ebay πχ αλλα θα χασει την αδιαβροχοποιηση

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ξαναρωτησει,αλλά απαντηση δεν ειχα παρει.Ελληνικη ρομ με τους 160 χαρακτηρες για να την περασω με το φλαστουλ που βρισκω?Ευχαριστω

 

Εμένα πάντως έχει μείνει με την 276 και δεν δείχνει να υπάρχει καμία αναβάθμιση.

Επίσης, πώς μπορώ να δω για ποια χώρα προορίζεται η συσκευή που έχω?

Post 3177 και 3180 απλά βάζετε σαν μοντέλο το z3c όλα τα όλα τα ίδια.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=399238&page=212

 

Καλύτερα θα είναι να μεταφερθούν στην πρώτη σελίδα του νήματος έτσι ώστε όλοι να βλέπουν εκεί την διαδικασία φλασαρισματος η τι χώρα προέλευσης της συσκευής και αν είναι branded η unbranded.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

για πειτε μου το clean master μαζι με το cm security κανουν δουλεια??γιατι καμια φορα το νιωθω το κινιτο ζεστο και να σερνετε μονο αν κανω boost απο τα aplication γινεται γρηγορο παλι.
Link to comment
Share on other sites

για πειτε μου το clean master μαζι με το cm security κανουν δουλεια??γιατι καμια φορα το νιωθω το κινιτο ζεστο και να σερνετε μονο αν κανω boost απο τα aplication γινεται γρηγορο παλι.

 

δεν ξερω ποσο φορτωμενο το εχεις αλλα θεωρω οτι το κινητο δεν εχει αναγκη απο τετοιες εφαρμογες..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σαν να μην δουλεύει η αυτόματη φωτεινότητα; βγαίνω στον ήλιο και δεν ανεβαίνει..

 

Edit: Με επανεκκίνηση έφτιαξε

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Σαν να μην δουλεύει η αυτόματη φωτεινότητα; βγαίνω στον ήλιο και δεν ανεβαίνει..

Απο οτι εχω καταλαβει, με τη μπαρα φωτεινοτητας ρυθμιζεις το κατωτερο οριο που θα πεφτει ο φωτισμος. Απο εκει και περα, αν εισαι εξω η φωτεινοτητα παει μεχρι το ανωτατο σημειο, χωρις να κινειται η μπαρα.

 

@Alextrela

Ευχαριστω φιλε, θα το δω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

για πειτε μου το clean master μαζι με το cm security κανουν δουλεια??γιατι καμια φορα το νιωθω το κινιτο ζεστο και να σερνετε μονο αν κανω boost απο τα aplication γινεται γρηγορο παλι.

 

Δεν χρειάζονται τέτοιες εφαρμογές, περισσότερο το ζορίζουν το κινητό παρα το βοηθούν. Καλοκαίρι είναι, λογικό να ανεβάζει πιο γρήγορα θερμοκρασία.

Link to comment
Share on other sites

Επισης εχω αυτη:

http://www.ebay.com/itm/400860614786?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Την εχω 2 φορες γιατι η 1η ηρθε σπασμενη, σπαει ευκολα στη συσκευασια αν συμπιεστει γιατι ειναι λεπτη, και το κινητο μπαινει λιγο δυσκολα μεσα, πρεπει να βαλεις πρωτα τη δεξια πλευρα με τα κουμπια, ομως ειναι η ιδανικη θηκη γιατι τα κουμπια γινονται μια ευθεια με την θηκη, τα χειριζεσαι ευκολα αλλα δεν πατιουνται κατα λαθος, και φορτιζει στη βαση..ανοιγει μονο η πανω ταπα.. στη φωτο εδω δεν φαινεται τοσο καλα, αλλα πανω κατω ετσι ειναι..

Πολυ ωραια αυτη ! για τα δικα μου γουστα :)

Post 3177 και 3180 απλά βάζετε σαν μοντέλο το z3c όλα τα όλα τα ίδια.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=399238&page=212

 

Καλύτερα θα είναι να μεταφερθούν στην πρώτη σελίδα του νήματος έτσι ώστε όλοι να βλέπουν εκεί την διαδικασία φλασαρισματος η τι χώρα προέλευσης της συσκευής και αν είναι branded η unbranded.

Σωστος !

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

για πειτε μου το clean master μαζι με το cm security κανουν δουλεια??γιατι καμια φορα το νιωθω το κινιτο ζεστο και να σερνετε μονο αν κανω boost απο τα aplication γινεται γρηγορο παλι.

Να σέρνεται ? Δεν υπάρχει περίπτωση κάτι άλλο θα συμβαίνει... Αυτές οι εφαρμογές είναι άχρηστες ειδικά για κινητό με τετοιο επεξεργαστή και ραμ

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια... το κινητο ερχεται το Σαββατο... λεω να παραγγειλω αυτο τι λετε; το εχει φορεσει κανεις;;

http://www.ultimateshield.co.uk/sony-xperia-z3-compact-screen-protector/

 

Απο μαγνητικο καλωδιο;; τι γινεται;; υπαρχει καποιο φτηνο και αξιοπιστο;;

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα μαζί αυτό το τζαμι που αναφέρεις αλλά και 2 τζαμια της mocollo μπρος πίσω που είχαν προταθεί για φθηνά. Πραγματικά τα mocollo τα λάτρεψα

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια... το κινητο ερχεται το Σαββατο... λεω να παραγγειλω αυτο τι λετε; το εχει φορεσει κανεις;;

http://www.ultimateshield.co.uk/sony-xperia-z3-compact-screen-protector/

 

Απο μαγνητικο καλωδιο;; τι γινεται;; υπαρχει καποιο φτηνο και αξιοπιστο;;

 

θα πληρωσεις 10 ευρω για μεμβρανες?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

θα πληρωσεις 10 ευρω για μεμβρανες?

Μα δεν βρισκω πουθενα back cover

Αυτο το καταστημα ειναι αξιοπιστο;; http://www.alibaba.com/product-detail/For-Sony-Xperia-Z3-Mini-Z3_60130539160.html

Edited by strong
Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

ebay φιλε μου εχει πολλα

 

----

 

----

 

Πως κανουμε κεντρικη φωτομετρηση στην καμερα ? (που συζητουσατε λιγο πιο πισω)

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν βρισκω πουθενα back cover

Αυτο το καταστημα ειναι αξιοπιστο;; http://www.alibaba.com/product-detail/For-Sony-Xperia-Z3-Mini-Z3_60130539160.html

 

θα το εχεις χωρις θηκη? εγω το ειχα μηνες χωρις και πισω δεν ειχε θεμα, αλλα το εβαλα γιατι στην καθημερινοτητα δεν μπορω να εχω το αγχος..Παρολα αυτα μιλαω για μπροστα, οπου της ultimate το γυαλι ειναι καλο, αυτο που ρωτας δεν ξερω. η Nillkin ειχε δωρο ζελατινα για πισω, αλλα δε μαρεσε πολυ το γυαλι της, ομως αφου θες πισω μπορεις να το εχεις ετσι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ebay φιλε μου εχει πολλα

 

----

 

----

 

Πως κανουμε κεντρικη φωτομετρηση στην καμερα ? (που συζητουσατε λιγο πιο πισω)

 

απο τις ρυθμισεις στο Μ στα 8ΜΡ αλλαζει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει στο κινητό μοτίβο για να το ξεκλειδώσω.Αλλά τώρα που θέλω να το βγάλω για να ξεκλειδώνει πιο εύκολα το κινητό , δεν μπορώ.Η επιλογή Κανένα δεν είναι διαθέσιμη και από κάτω γράφει : Απενεργοποιήθηκε από διαχειριστή , πολιτική κρυπτογράφησης ή κύριο χώρο αποθήκευσης διαπιστευτηρίων.Μέχρι στιγμής δεν μπόρεσα να βρω κάποια λύση, μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει;
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει στο κινητό μοτίβο για να το ξεκλειδώσω.Αλλά τώρα που θέλω να το βγάλω για να ξεκλειδώνει πιο εύκολα το κινητό , δεν μπορώ.Η επιλογή Κανένα δεν είναι διαθέσιμη και από κάτω γράφει : Απενεργοποιήθηκε από διαχειριστή , πολιτική κρυπτογράφησης ή κύριο χώρο αποθήκευσης διαπιστευτηρίων.Μέχρι στιγμής δεν μπόρεσα να βρω κάποια λύση, μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει;

OMG, το είχα πάθει και εγώ αυτό.

Δεν θυμάμαι πως το ξεπέρασα. Επανεκκίνηση?? δεν θυμάμαι...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στην κιτκατ που το δοκίμασα τώρα έχει την επιλογή κανένα

Υπάρχει αυτή η επιλογή απλά δεν μπορώ να την επιλέξω, είναι σαν ''ξεθωριασμένη''

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει στο κινητό μοτίβο για να το ξεκλειδώσω.Αλλά τώρα που θέλω να το βγάλω για να ξεκλειδώνει πιο εύκολα το κινητό , δεν μπορώ.Η επιλογή Κανένα δεν είναι διαθέσιμη και από κάτω γράφει : Απενεργοποιήθηκε από διαχειριστή , πολιτική κρυπτογράφησης ή κύριο χώρο αποθήκευσης διαπιστευτηρίων.Μέχρι στιγμής δεν μπόρεσα να βρω κάποια λύση, μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει;

 

έχεις εγκαταστήσει κάτι (π.χ. εταιρικό exchange email) του οποίου ο administrator έχει ορίσει οτι θα απαιτείται προστασία οθόνης (με όποιο τρόπο θέλεις, π.χ. πιν). Τσέκαρε λίγο στις ρυθμίσεις/ security/ administrators για να δεις ποιές εφαρμογές έχουν τέτοιο ρόλο

Link to comment
Share on other sites

έχεις εγκαταστήσει κάτι (π.χ. εταιρικό exchange email) του οποίου ο administrator έχει ορίσει οτι θα απαιτείται προστασία οθόνης (με όποιο τρόπο θέλεις, π.χ. πιν). Τσέκαρε λίγο στις ρυθμίσεις/ security/ administrators για να δεις ποιές εφαρμογές έχουν τέτοιο ρόλο

Ναι τελικά αυτό ήταν. Έκανα μια διαγραφή διαπιστευτηρίων και έστρωσε.Ευχαριστώ για τη βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες, λυστε μου μια απορια. οποτε εχω το Handsfree πανω και ειναι κλειδωμενη η συσκευη, αν πατηθει το κουμπακι που εχει για να απαντας στις κλησεις, αυτο αρχιζει και παιζει μουσικη..

Απο που το βγαζουμε, γιατι εχω παει στα αξεσουαρ και στο smartconnect αλλα δεν βρισκω τιποτα...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...