Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έβαλα χθες την 6

Γιατί δεν ανοίγει η οθόνη όταν μου στέλνουν νέο μήνυμα sms στην 6

 

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα χθες την 6

Γιατί δεν ανοίγει η οθόνη όταν μου στέλνουν νέο μήνυμα sms στην 6

 

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ποτέ δεν άναβε η οθόνη για SMS. Μόνο το led. Για τη μαμά εφαρμογή μιλάμε πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν άναβε η οθόνη για SMS. Μόνο το led. Για τη μαμά εφαρμογή μιλάμε πάντα.

Γιατί έχω την εντύπωση ότι στην 5 άναβε

 

Αφού το παρατήρησα σαν διαφορά φαντάσου

 

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

'Εβαλα μέσω pc companion την 575. Το κινητό επανήλθε στα φυσιολογικά του, πετάει.

 

Γιατί η πρώτη (570) της MM τι είχε ; Ρωτώ γιατί εγώ την περιμένω OTA και να τσεκάρουμε τι βελτιώνει. Τώρα στην ουσία περιμένουμε και ένα update με Stamina σωστά; Βλέπω να κρατώ το κινητό και όλο το 2017 :)

Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Γιατί η πρώτη (570) της MM τι είχε ; Ρωτώ γιατί εγώ την περιμένω OTA και να τσεκάρουμε τι βελτιώνει. Τώρα στην ουσία περιμένουμε και ένα update με Stamina σωστά; Βλέπω να κρατώ το κινητό και όλο το 2017 :)

Είχε θέμα με το WiFi και με το multitasking τουλάχιστον σε μένα. Όλα καλά πλέον. Stamina στο επόμενο update.

Link to comment
Share on other sites

Και με την 575 η μαμά εφαρμογή Email, αρνείται να χτυπήσει με τον ήχο που της ορίζω και χτυπάει με τον ήχο ειδοποιήσεων του τηλεφώνου.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια- z3 εδώ και συγνωμη- αλλά πέρασα την 6 και στις ρυθμίσεις της κάμερας μου έχει επιλογημονο 8mp ξέρει κανείς Κάρι?

Στο auto έχει μόνο 8, άμα πας στο manual υπάρχουν όλες οι αναλύσεις.

 

Sent from my D5803 using Tapatalk

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν μπαίνω στο dialer με την 6 το πρώτο τηλέφωνο που έχει στη λίστα κλήσεων το βγάζει μόνο αριθμό και μετά φορτώνει το όνομα .

 

και σε σας τι κάνει?

 

Όταν είσαι κάπου αλλού και πας στο dialer , συνήθως μόνο την πρώτη φορά

 

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν μπαίνω στο dialer με την 6 το πρώτο τηλέφωνο που έχει στη λίστα κλήσεων το βγάζει μόνο αριθμό και μετά φορτώνει το όνομα .

 

και σε σας τι κάνει?

 

Όταν είσαι κάπου αλλού και πας στο dialer , συνήθως μόνο την πρώτη φορά

 

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι το κάνει και στο δικό μου. Γενικά το smoothness του Lollipop δεν το έχει. Αν όψεται που δε μπορούσα να βγάλω το notification της αναβάθμισης.

Link to comment
Share on other sites

Καθαρή έκανα.

Περίεργο. Σε εμένα δείχνει τουλάχιστον το ίδιο smooth με την lollipop και για να πω την αλήθεια, είδα αυτό με το dialer που είπες για μισό δευτερόλεπτο μόνο την πρώτη φορά κατόπιν μιας νέα κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο. Σε εμένα δείχνει τουλάχιστον το ίδιο smooth με την lollipop και για να πω την αλήθεια, είδα αυτό με το dialer που είπες για μισό δευτερόλεπτο μόνο την πρώτη φορά κατόπιν μιας νέα κλήσης.

 

Κάτι αντίστοιχο κάνει και στα μηνύματα όπου μόλις μπαίνεις του παίρνει λίγο για να φορτώσει το όνομα της επαφής και το εικονίδιο. Δεν είμαι κανένας παράξενος απλά παρατηρώ κάποια σκαλώματα που ήρθαν με την 6.0.1. Επίσης και ότι ενώ δηλώνεις άλλο ήχο ειδοποιήσεων για την μαμά εφαρμογή των emails, αυτό εξακολουθεί να χτυπάει με τον γενικό ήχο ειδοποιήσεων του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι αντίστοιχο κάνει και στα μηνύματα όπου μόλις μπαίνεις του παίρνει λίγο για να φορτώσει το όνομα της επαφής και το εικονίδιο. Δεν είμαι κανένας παράξενος απλά παρατηρώ κάποια σκαλώματα που ήρθαν με την 6.0.1. Επίσης και ότι ενώ δηλώνεις άλλο ήχο ειδοποιήσεων για την μαμά εφαρμογή των emails, αυτό εξακολουθεί να χτυπάει με τον γενικό ήχο ειδοποιήσεων του κινητού.

Ποιός είπε ότι είσαι παράξενος ? Κουβέντα κανουμε ανταλλάσουμε απόψεις, εμπειρίες και προσπαθούμε να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Και με την 575 η μαμά εφαρμογή Email, αρνείται να χτυπήσει με τον ήχο που της ορίζω και χτυπάει με τον ήχο ειδοποιήσεων του τηλεφώνου.

 

Αυτό που λες δεν ισχύει, ήταν από τα πρώτα πράγματα που έφτιαξα όταν πέρασα στην 6.0. Εκτός κι αν εννοείς ότι βάζεις κάποιο δικό σου και όχι από αυτά που έχει το τηλέφωνο που δεν το έχω δοκιμάσει. Εγώ πάντως έχω άλλο ήχο πχ για μνματα και άλλο για email κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες δεν ισχύει, ήταν από τα πρώτα πράγματα που έφτιαξα όταν πέρασα στην 6.0. Εκτός κι αν εννοείς ότι βάζεις κάποιο δικό σου και όχι από αυτά που έχει το τηλέφωνο που δεν το έχω δοκιμάσει. Εγώ πάντως έχω άλλο ήχο πχ για μνματα και άλλο για email κανονικά.

 

Μιλάω για την εφαρμογή Email, όχι Gmail και ο ήχος που βάζω είναι δικός μου από τη μνήμη του τηλεφώνου. Το ίδιο είχα και δούλευε άψογα στην 5.1.1.

 

Τελικά μπήκα στις ρυθμίσεις της εφαρμογής και έπρεπε να της εκχωρήσω δικαίωμα πρόσβασης στον αποθηκευτικό χώρο και τώρα δουλεύει κανονικά. Είναι βέβαια παράδοξο γιατί η εφαρμογή του Gmail δουλεύει κανονικά χωρίς δικαίωμα πρόσβασης στον αποθηκευτικό χώρο.

Edited by alex_1982
Link to comment
Share on other sites

 

 

Τελικά μπήκα στις ρυθμίσεις της εφαρμογής και έπρεπε να της εκχωρήσω δικαίωμα πρόσβασης στον αποθηκευτικό χώρο και τώρα δουλεύει κανονικά. Είναι βέβαια παράδοξο γιατί η εφαρμογή του Gmail δουλεύει κανονικά χωρίς δικαίωμα πρόσβασης στον αποθηκευτικό χώρο.

 

Αυτό με τα δικαιώματα πρόσβασης γίνεται ένας χαμός, δεν μου δούλευε το greenify (το auto hibernation) και ευτυχώς βρηκα την λύση στο xda

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Πήγα στη βελτιστοποίηση μπαταρίας και το έβαλα το τηλέφωνο χωρίς βελτιστοποίηση .

Από τότε δεν το ξανάκανε .

 

Εμένα δε το κάνει στα μνμ

 

Και εγώ έκανα καθαρή εγκατάσταση επίσης

 

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Πήγα στη βελτιστοποίηση μπαταρίας και το έβαλα το τηλέφωνο χωρίς βελτιστοποίηση .

Από τότε δεν το ξανάκανε .

 

Εμένα δε το κάνει στα μνμ

 

Και εγώ έκανα καθαρή εγκατάσταση επίσης

 

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αξίζει τον κόπο να κλείσεις ολόκληρη βελτιστοποιηση μπαταρίας για ένα ασήμαντο ελάχιστο lag στο πρώτο όνομα του dialer, μόνο την πρώτη φορά που το ανοίγεις...;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...