Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά δεν είπα ότι καίγεται, αλλά πρώτα ήταν πολύ ψυχρό.. Τώρα βλέπω ότι ανεβάζει λίγο.μπορεί να φταίει ο καιρός.

Επίσης η μπαταρία έχει μεγάλη διαφορά τελικά, από το πρωί το έχω λιώσει και είμαι στο 95%, χθες με ίδια χρήση στο 90%.

Εγώ θα βάλω lollipop μόνο αν δω ότι η κάμερα ήταν όντως καλύτερη με 5.1..

Στα λεγα εγώ κι έλεγες ότι φταίει η μέρα που μεγάλωσε :p

Δεν συγκρίνεται η Kit kat σε θέματα αυτονομίας και σταθερότητας!

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στα λεγα εγώ κι έλεγες ότι φταίει η μέρα που μεγάλωσε :p

Δεν συγκρίνεται η Kit kat σε θέματα αυτονομίας και σταθερότητας!

 

Είχες δίκιο, έχει μεγάλη διαφορά και δεν είναι τυχαίο ότι κράζουν όλοι εκτός από εμάς που απλά έχουμε τόσο καλή μπαταρία που δε ως φαίνεται...

Μόνο αν η κάμερα είναι καλύτερη στην 5.1 δεν ξέρω..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Επομένως καθόμαστε στα αυγά μας διότι σε διαδόχους απο Sony δεν θα έχουμε τι δυνατότητα να βάλουμε 4.4.4.

Και η M πάει με τις συσκευες τις άνοιξης 2016 out of the box εφόσον θελουμε να παρακάμψουμε την Lollipop γενικότερα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επομένως καθόμαστε στα αυγά μας διότι σε διαδόχους απο Sony δεν θα έχουμε τι δυνατότητα να βάλουμε 4.4.4.

Και η M πάει με τις συσκευες τις άνοιξης 2016 out of the box εφόσον θελουμε να παρακάμψουμε την Lollipop γενικότερα.

 

Φίλε Αλεξ αν είχα άλλη συσκευή δε θα το συζητουσα, τώρα που κρατάει και με 5.1 και που βελτιώνει την κάμερα το σκέφτομαι.. Δεν μπορώ να καταλάβω πόση διαφορά κάνει στην κάμερα μόνο.

 

Επισης ρε παιδες, μια ερωτηση, στην εκδοση 5 γενικα, αν διαγραφετε ΣΜΣ κανει μερικα δευτερολεπτα να τα σβησει? εγω εχω αρκετα μεσα γιατι λογω mphone explorer παιζει να εχω ΣΜΣ 2 χρονια, καμια 1500αρα, ομως με την 4.4.4 διαγραφει ακαριαια..με την 5, παιζει να θελει και 3-5 δευτερολεπτα να σβησει 1 σμσ!

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Είναι γενικό το φαινόμενο το κινητό να αποκτά μια ωχροτητα με τον απογευματινο ήλιο ή σε έναν φίλο που του συμβαίνει αυτό έχει πέσει σε ελαττωματική συσκευή; Ευχαριστώ σκέφτομαι πάντως να το πάρω και εγώ αυτό το κινητό μου αρέσει σα μέγεθος
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σημερα εψαξα σε παρα πολλα μαγαζια, δεν υπηρχε διαθεσιμο σε κανενα και ετσι εκανα παραγγελια σε 15 ήμερες παραλαβή

αλλα η τιμή στα 399 ευρω.

Να προσεξω κατι στο κινητο? σας ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι γενικό το φαινόμενο το κινητό να αποκτά μια ωχροτητα με τον απογευματινο ήλιο ή σε έναν φίλο που του συμβαίνει αυτό έχει πέσει σε ελαττωματική συσκευή; Ευχαριστώ σκέφτομαι πάντως να το πάρω και εγώ αυτό το κινητό μου αρέσει σα μέγεθος

 

Ποιο πραγμα αποκτα ωχροτητα? η καμερα?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σημερα εψαξα σε παρα πολλα μαγαζια, δεν υπηρχε διαθεσιμο σε κανενα και ετσι εκανα παραγγελια σε 15 ήμερες παραλαβή

αλλα η τιμή στα 399 ευρω.

Να προσεξω κατι στο κινητο? σας ευχαριστω πολυ!!!

Τα κλασικά,μην έχει καμένα pixel η bleeding,το power/volume button να ειναι στοιβάρο και μην παίζουν η ειναι πολύ χαλαρά η σκληρά στην απόκριση.

Μην έχει τίποτα τεράστια gap μεταξύ πλάτης η οθόνης και περιμετρικά γύρω γύρω.

 

Δοκιμάζεις την κάμερα,εισάγεις sim και ότι δουλεύουν καλά.

Άμα σου κάνει restart η ξαφνικό κλείσιμο ετσι στα καλά καθούμενα το επιστρέφεις πίσω.

 

Αλλα παιδιά λένε να το δοκιμάσεις στο νερό να δοκιμάσεις την αδιάβροχοποίηση,που προσωπικά δεν το κάνω.

 

Αυτά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά γνωρίζετε πιο έχει καλύτερη αυτονομία το z3 η το z3c με την ίδια χρήση βέβαια

Μάλλον το compact ελαφρώς καλύτερη αυτονομία έχει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σημερα εψαξα σε παρα πολλα μαγαζια, δεν υπηρχε διαθεσιμο σε κανενα και ετσι εκανα παραγγελια σε 15 ήμερες παραλαβή

αλλα η τιμή στα 399 ευρω.

Να προσεξω κατι στο κινητο? σας ευχαριστω πολυ!!!

 

εαν εχεις σκοπο να το βαλεις σε καμια πισινα, κριμα ειναι να μεινεις με το κινητο στο χερι μετα απο 5 μηνες πχ..

Οποτε βαλτο σε νερο με το που παραλαβεις, πριν καν περασεις μεσα οτιδηποτε, αστο 5 λεπτα σε ενα μπωλ και βγαλτο, ανοιξε το και εφοσον ειναι οκ, τοτε ξερεις οτι το να το βαλεις σε νερο ανα πασα στιγμη θα ειναι μαλλον ανωδυνο...πολλοι την εχουν πατησει και τρεχουν, σχεδον σε ολους εγινε αντικατασταση, αλλα καλυτερα να σου γινει με doa παρα να τρεχεις..

 

Επισης, προσεχεις οι ταπες να πατανε καλα και να ειναι σε μια ευθεια τα καπακια, αν δεις οτι μολις το κλεινεις αυτο πετιεται εξω, σημαινει οτι κατι παιζει με το λαστιχακι το εσωτερικο, πας για αλλαγη, δεν ειναι τιποτα αλλα εχει συμβει..Φυσικα τοτε δε δοκιμαζεις σε νερο..

Γενικα οταν κλεινουν οι ταπες καλα το νιωθεις, νιωθεις οτι η ταπα παταει σωστα και οτι δυσκολευεται λιγο να κλεισει, δνε κλεινει για πλακα, οποτε μπορει να εχει καποιο κενο..αρα αν κλεισουν καλα, το βαζεις νερο να δεις αν εχει αστοχια στη στεγανοποιηση.

Αυτα απο μενα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Είναι γενικό το φαινόμενο το κινητό να αποκτά μια ωχροτητα με τον απογευματινο ήλιο ή σε έναν φίλο που του συμβαίνει αυτό έχει πέσει σε ελαττωματική συσκευή; Ευχαριστώ σκέφτομαι πάντως να το πάρω και εγώ αυτό το κινητό μου αρέσει σα μέγεθος

Ναι το κάνει και εμένα αυτό και δεν έχω καταλάβει πότε ακριβώς γίνεται και γιατι. Πάντως δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά το χειμώνα δεν το έκανε.

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Όχι δε του κάνει τίποκα από τα παραπάνω απλά του φαίνεται ότι κάτω από ορισμένες συνθήκες το άσπρο της οθόνης δεν είναι άσπρο παίρνει μια ωχροτητα όλη η οθόνη φαίνεται σα να κοκκινίζει λίγο

 

(Όχι για τη κάμερα απλά μου είπε ότι τη περίμενε καλύτερη για την ανάλυση που έχει αν και όλες τις φωτογραφίες τις έχει βγάλει στο αυτόματο. Υπάρχει κάποια εφαρμογή καλύτερη από αυτή που έχει από μόνο του; )

Edited by lefkal
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Α Όχι δεν εννοώ αυτό εγώ. Τα χρώματα κάποια στιγμή γίνονται κάπως όπως σε οθόνες χωρίς ips ,όπως πχ Xperia sp ,δλδ κάνει τα χρώματα κάπως ξεβαμμενα για λίγα λεπτά .Βέβαια πριν την αναβάθμιση δεν τ εκανε πότε.
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζετε πιο έχει καλύτερη αυτονομία το z3 η το z3c με την ίδια χρήση βέβαια

 

http://www.gsmarena.com/battery-test.php3

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

 

αυτο που ειπα, σε οθονη το μικρο εχει μεγαλυτερη διαρκεια, σε αναμονη και κλησεις που δεν παιζει οθονη, το μεγαλο εχει πιο μεγαλη μπαταρια και το "κοστος" σε μπαταρια ειναι κοινο και για τα 2, αφου τις ιδιες λειτουργιες εκτελουν με τα ιδια συστηματα, αρα λογικο να αντεχει το μεγαλο περισσοτερο.

Προσωπικα θα επαιρνα το μεγαλο μονο αν ηθελα την μεγαλη οθονη, το μικρο βολευει απιστευτα, ειδικα στα ΣΜΣ με το ενα χερι και γενικα στη χρηση με το 1 χερι...Επισης το μεγαλο μαρεσει λογω υλικων πολυ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

αυτο που ειπα, σε οθονη το μικρο εχει μεγαλυτερη διαρκεια, σε αναμονη και κλησεις που δεν παιζει οθονη, το μεγαλο εχει πιο μεγαλη μπαταρια και το "κοστος" σε μπαταρια ειναι κοινο και για τα 2, αφου τις ιδιες λειτουργιες εκτελουν με τα ιδια συστηματα, αρα λογικο να αντεχει το μεγαλο περισσοτερο.

Προσωπικα θα επαιρνα το μεγαλο μονο αν ηθελα την μεγαλη οθονη, το μικρο βολευει απιστευτα, ειδικα στα ΣΜΣ με το ενα χερι και γενικα στη χρηση με το 1 χερι...Επισης το μεγαλο μαρεσει λογω υλικων πολυ.

 

Προσωπικα, αγορασα το μικρο, επειδη το μεγαλο εχει κενα μετσξυ μεταλλικου πλαισιου και γυλιου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επισης, προσεχεις οι ταπες να πατανε καλα και να ειναι σε μια ευθεια τα καπακια, αν δεις οτι μολις το κλεινεις αυτο πετιεται εξω, σημαινει οτι κατι παιζει με το λαστιχακι το εσωτερικο, πας για αλλαγη, δεν ειναι τιποτα αλλα εχει συμβει..Φυσικα τοτε δε δοκιμαζεις σε νερο..

Γενικα οταν κλεινουν οι ταπες καλα το νιωθεις, νιωθεις οτι η ταπα παταει σωστα και οτι δυσκολευεται λιγο να κλεισει, δνε κλεινει για πλακα, οποτε μπορει να εχει καποιο κενο..αρα αν κλεισουν καλα, το βαζεις νερο να δεις αν εχει αστοχια στη στεγανοποιηση.

Αυτα απο μενα.

 

το λαστιχακι στο δικο μου εχει ξεκολλησει, να το παω για αλλαγη ή δεν αξιζει τον κοπο?

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

το λαστιχακι στο δικο μου εχει ξεκολλησει, να το παω για αλλαγη ή δεν αξιζει τον κοπο?

Να το πας δεν θα κάνουν πάνω απο 1-2 ημέρες εφόσον ανταλλακτικό έχουν.

Ετσι όπως ειναι τώρα και ατύχημα να γίνει με ποτήρι νερό,είσαι απροστάτευτος.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

το λαστιχακι στο δικο μου εχει ξεκολλησει, να το παω για αλλαγη ή δεν αξιζει τον κοπο?

 

Να το πας δεν θα κάνουν πάνω απο 1-2 ημέρες εφόσον ανταλλακτικό έχουν.

Ετσι όπως ειναι τώρα και ατύχημα να γίνει με ποτήρι νερό,είσαι απροστάτευτος.

 

ο,τι λεει ο αλεξ, εξαλλου ειναι αστειο ανταλλακτικο, δεν θα βαλουν χερι. Απλα καλου κακου παρε κανα back up γιατι αυτοι παιζουν να σου κανουν αναβαθμιση και για αυτο.. :lol::lol::p

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι θα προτιμήσω το z3c λόγο του μεγάλου πλεονεκτήματος μεγέθους καΙ μπαταρίας με χρήση αναμμένη οθόνη (μικρότερη κατανάλωση) άλλωστε είχα z1c και ήμουν υπέρ ευχαριστημένος μόνο που μου έσπασε στα 2.
Xiaomi redmi note 8 pro 128gb perl white:D
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι θα προτιμήσω το z3c λόγο του μεγάλου πλεονεκτήματος μεγέθους καΙ μπαταρίας με χρήση αναμμένη οθόνη (μικρότερη κατανάλωση) άλλωστε είχα z1c και ήμουν υπέρ ευχαριστημένος μόνο που μου έσπασε στα 2.

 

εγω θελω να δοκιμασω Ζ3 μονο και μονο επειδη μαρεσει πιο πολυ εξωτερικα, αλλα ξερω οτι θα ξενερωσω στη χρηση γιατι θελω να γραφω με το ενα χερι και να το χειριζομαι γενικα με το 1 χερι, και αυτο μονο το μικρο στο προσφερει ανετα. Πραγματικα, αν σαρεσει, που ειναι πανεμορφο και το μικρο, μην το σκεφτεσαι...το θεωρω πολυ πιο ευχρηστο εαν δεν εχεις αναγκες για μεγαλη οθονη. Το μαυρο εν τω μεταξυ εχει μια ματ αισθηση το πλαστικο, αλλα αν το εχεις χωρις θηκη θα γυαλισει, το λεω γιατι το εχω δει σε Ζ3c φιλων και ξενερωσα, αν το εχεις σε μια θηκουλα στην καθημερινοτητα και το βγαζεις λιγο εκτος, θα διατηρηθει αριστα και λεει πολυ να κρατησει αυτο το ματ στο πλαστικο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μεμβράνες προστασίας, με κλειστό PayPal, από που προμηθευόμαστε; Βρίσκω και στα ελληνικά καταστήματα αλλά πουθενά δεν έχει και για το πίσω γυαλί, έχουν μόνο για την οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Μεμβράνες προστασίας, με κλειστό PayPal, από που προμηθευόμαστε; Βρίσκω και στα ελληνικά καταστήματα αλλά πουθενά δεν έχει και για το πίσω γυαλί, έχουν μόνο για την οθόνη.

 

ebay με πιστωτικες φιλων απο εξωτερικο :p

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ebay με πιστωτικες φιλων απο εξωτερικο :p

 

Η αν έχει PayPal balance.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...