Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποια είχαν και καλύτερη ...

Όπως είπες.....είχαν...

:O

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το μόνο πράμα που με χαλάει στο κινητό είναι στη κάμερα, που ας πούμε θέλω να βάλω το φωτεινό σημείο αριστερά ή δεξιά στο κάδρο και πατάω πάνω του focus, αλλά δεν κατεβάζει τη φωτεινότητα του... Πρέπει να το χω στο κέντρο και φωτομετρηση σημειακη για να το ρίξει... Δοκιμάστε στο σε μια τηλεόραση για να καταλάβετε

 

ναι, μπορεις να παιξεις και να αλλαξεις αρκετα το αποτελεσμα, αλλα σιγουρα σε ακραιες περιπτωσεις οπου η διαφορα ειναι πολυ μεγαλη, δεν κανει τη δουλεια που θες..γιαυτο παιζεις με hdr να εχεις ενα καλυτερο αποτελεσμα και τελος..

 

Δυστυχώς την φωτομετρηση του iPhone δεν την έχει κανένα! Είναι το μόνο πράγμα που μου λείπει αρκετά από τότε που ήρθα στο Android!

Οντως, αλλα και αυτο δεν σε αφηνει να επιλεξεις, απλα κανει αυτοματα την σωστη δουλεια..εδω λεμε για να επιλεξεις εσυ που θα γινει.

 

Κάποια είχαν και καλύτερη ...

 

Γιαυτο του χρονου,wp10 με 1030...να βρουμε την υγεια μας! θα ειναι ο μονος λογος να αλλαξω τη σονυ, ετσι οπως πανε οι αλλοι..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπες.....είχαν...

:O

ΑΚόμα έχουν, απλά δε πωλούνται.

Γιαυτο του χρονου,wp10 με 1030...να βρουμε την υγεια μας! θα ειναι ο μονος λογος να αλλαξω τη σονυ, ετσι οπως πανε οι αλλοι..

Είδωμεν. Κουράστηκα να περιμένω να σοβαρευτεί η microsoft. Αν τσιμπήσω τον qx100 δεν αλλάζω τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Qx100? Πρωτότυπο, αλλα δύσχρηστο, ειδικά σε επικοινωνία με το κινητό, και επίσης θεωρώ ότι είμαστε λάτρεις της φωτογραφίας από κινητά, όποτε μια τέτοια λύση ή θα μας ξενερώσει γρήγορα, ή θα βγει κάποιο νέο κινητό που θα μας κάνει να τον αφήσουμε στο συρτάρι
Link to comment
Share on other sites

ΑΚόμα έχουν, απλά δε πωλούνται.

 

Είδωμεν. Κουράστηκα να περιμένω να σοβαρευτεί η microsoft. Αν τσιμπήσω τον qx100 δεν αλλάζω τίποτα.

 

Δεν το θεωρώ καλή ιδέα...αλλά ας μην επεκταθώ εδώ γιατί θα βγούμε εκτός.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία. Από μαγνητική φόρτιση και από usb ανοίγονταςτο καπάκι φορτίζει το ίδιο;το ρωτάω αυτό γιατί σε άλλες μάρκες που είχα φορτιζαν πιο γρήγορα.το λεω αυτό γιατί ποτέ δεν το έχω φορτισει απο sub.
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει κάποια πρόταση για κάρτα μνήμης 32/64GB? Υπάρχει κάποιος τεχνικός περιορισμός που πρέπει να ξέρω;
Link to comment
Share on other sites

ΑΚόμα έχουν, απλά δε πωλούνται.

 

Είδωμεν. Κουράστηκα να περιμένω να σοβαρευτεί η microsoft. Αν τσιμπήσω τον qx100 δεν αλλάζω τίποτα.

 

οπως ειπαν και οι φιλοι, δεν ξερω ποσο πρακτικο ειναι σα λυση..αν σκεφτεις οτι την ψηφιακη εγω τη χρειαζομαι 2-3 φορες τον χρονο που θα παω καμια εκδρομη-διακοπες κτλ (και μιλαω για νεα μερη, το να παω ξανα ελαφονησο, μονεμβασια,μανη που εχω παει 500 φορες γιατι μενω διπλα δεν σημαινει οτι θα ξαναβγαλω φωτο) τοτε μεχρι να αξιοποιησεις τον φακο αυτο, θα εχει βγει κατι αλλο καλυτερο, και λογικα κινητο που θα σε καλυπτει και θα ειναι πιο ευχρηστο παντα..

Θεωρω οτι με microsoft θα εχουμε πολυ καλα πραγματα με 10αρια...

 

Έχω μια απορία. Από μαγνητική φόρτιση και από usb ανοίγονταςτο καπάκι φορτίζει το ίδιο;το ρωτάω αυτό γιατί σε άλλες μάρκες που είχα φορτιζαν πιο γρήγορα.το λεω αυτό γιατί ποτέ δεν το έχω φορτισει απο sub.

 

απο ο,τι λενε πολλοι, αργει περισσοτερο, αλλα εχει σχεση με τη βαση..Εμενα παντως χθες εκανε ενα 4ωρο νομιζω..με μια βαση kidigi που εχω παρει.αλλα προτιμω να κανει και 6, ωστε να μη φθειρεται η μπαταρια οντως στη φορτιση ολη νυχτα..

 

Καλησπέρα, υπάρχει κάποια πρόταση για κάρτα μνήμης 32/64GB? Υπάρχει κάποιος τεχνικός περιορισμός που πρέπει να ξέρω;

 

φιλε μου εγω εχω παρει την samsung evo 64gb στα 30 ευρω απο ebay, απο σιγουρο πωλητη (γιατι κυκλοφορουν και μαιμουδες) και εχω μεινει υπερευχαριστημενος...Νομιζω οτι η pro που ειναι πολυ πιο γρηγορη ειναι περιττη, αλλα αν θες να δωσεις 50 ευρω, παρτη..Προσωπικα εχω δοκιμασει και timelaps, και slowmotion και 4Κ βιντεο, σε ολα δουλεψε αριστα με εγγραφη πανω στην μνημη χωρις προβληματα και διακοπες ή σκαλωματα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει κάποια πρόταση για κάρτα μνήμης 32/64GB? Υπάρχει κάποιος τεχνικός περιορισμός που πρέπει να ξέρω;

 

στο crazy sundays samsung 32 evo plus στα 16,50 από 29,90 είναι ότι καλύτερο μπορείς ν αβρεις απο Ελλάδα, κάνε άμεσα παραγγελία κι ας λέει οτι ισχύει για 2 μέρες ακόμα - τα κατεβάζουν απροειδοποίητα.

http://www.e-shop.gr/samsung-mb-mc32da-eu-evo-plus-32gb-micro-sdhc-class-10-adapter-p-PER.576944

Link to comment
Share on other sites

στο crazy sundays samsung 32 evo plus στα 16,50 από 29,90 είναι ότι καλύτερο μπορείς ν αβρεις απο Ελλάδα, κάνε άμεσα παραγγελία κι ας λέει οτι ισχύει για 2 μέρες ακόμα - τα κατεβάζουν απροειδοποίητα.

http://www.e-shop.gr/samsung-mb-mc32da-eu-evo-plus-32gb-micro-sdhc-class-10-adapter-p-PER.576944

 

Καλα που το ειπες, τσιμπησα μια για το Ζ1c του πατερα μου, τη γεμισε μια 8αρα που του ειχα, ελπιζω η 32αρα να αντεξει κανα χρονο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

 

 

Οντως, αλλα και αυτο δεν σε αφηνει να επιλεξεις, απλα κανει αυτοματα την σωστη δουλεια..εδω λεμε για να επιλεξεις εσυ που θα γινει.

 

 

Οπου πατήσεις το δάχτυλο κάνει σημειακη φωτομετρηση και εκεί πχ που έχεις φωτορυπανση την εξαλειφει εντελώς και βλέπεις και το μπλε του ουρανού ! Το ίδιο κάνει και σε πολύ σκοτεινά σημεία, τα οποία πατώντας πάνω αμέσως φωτιζονται

Ενώ πχ στο Ζ3 το κουνάω πάνω κάτω δεξιά αριστερά για να πετύχω εκεί που θέλω το φως που θέλω κι ας έχω βάλει σημειακη φωτομετρηση και στο τέλος χάνω το κάδρο :mad:, καμία σχέση δλδ!

Ποιο άλλο πέρα απ το αιφονι είχε σημειακη φωτομετρηση και την χάλασε ?

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης θεμα: εχω το τηλ ακουμπισμενο στο τραπεζι αναποδα (face down) και με καλουν. Το πιανω μετα απο 20 δευτερα και βλεπω οτι ενω συνεχιζουν να με καλουν, η οθονη εχει σβησει.

Αυτο μπορει να αλλαξει με καποιον τροπο??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι το κάτω καπάκι (της SIM κάρτας) προεξέχει περίπου ένα χιλιοστό.Το πάνω καπάκι είναι κανονικά χωρίς να προεξέχει.Έχει παρατηρήσει κανείς το ίδιο στο δικό του; Είμαι λίγο ψείρας αλλά το πρόσεξα χθες και από τότε μου έχει κολλήσει στο μυαλό!
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι το κάτω καπάκι (της SIM κάρτας) προεξέχει περίπου ένα χιλιοστό.Το πάνω καπάκι είναι κανονικά χωρίς να προεξέχει.Έχει παρατηρήσει κανείς το ίδιο στο δικό του; Είμαι λίγο ψείρας αλλά το πρόσεξα χθες και από τότε μου έχει κολλήσει στο μυαλό!

 

Δεν βλεπω κατι στο δικο μου.

Μπορεις να ανεβασεις μια φωτο??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οπου πατήσεις το δάχτυλο κάνει σημειακη φωτομετρηση και εκεί πχ που έχεις φωτορυπανση την εξαλειφει εντελώς και βλέπεις και το μπλε του ουρανού ! Το ίδιο κάνει και σε πολύ σκοτεινά σημεία, τα οποία πατώντας πάνω αμέσως φωτιζονται

Ενώ πχ στο Ζ3 το κουνάω πάνω κάτω δεξιά αριστερά για να πετύχω εκεί που θέλω το φως που θέλω κι ας έχω βάλει σημειακη φωτομετρηση και στο τέλος χάνω το κάδρο :mad:, καμία σχέση δλδ!

Ποιο άλλο πέρα απ το αιφονι είχε σημειακη φωτομετρηση και την χάλασε ?

 

με ενεργοποιημένη την κεντρική φωτομέτρηση κρατάς πατημένο το shutter button (ή πάνω στην οθόνη ή το hardware) έχοντας στο κέντρο το σημείο που θες να γίνει η φωτομέτρηση, έπειτα χωρίς να αφήσεις το shutter button φτιάχνεις το κάδρο της φωτογραφίας που θες και κάνεις release..

Link to comment
Share on other sites

με ενεργοποιημένη την κεντρική φωτομέτρηση κρατάς πατημένο το shutter button (ή πάνω στην οθόνη ή το hardware) έχοντας στο κέντρο το σημείο που θες να γίνει η φωτομέτρηση, έπειτα χωρίς να αφήσεις το shutter button φτιάχνεις το κάδρο της φωτογραφίας που θες και κάνεις release..

 

ναι αλλα ετσι δεν εχεις παντα σωστη εστιαση..εγω δηλαδη το εχω κανει πολλες φορες αυτο, ομως δεν ειναι τοσο πρακτικο και σωστο οσο το να πατησεις με το δαχτυλο ενα σημειο και να εστιασει εκει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα ετσι δεν εχεις παντα σωστη εστιαση..εγω δηλαδη το εχω κανει πολλες φορες αυτο, ομως δεν ειναι τοσο πρακτικο και σωστο οσο το να πατησεις με το δαχτυλο ενα σημειο και να εστιασει εκει..

 

Ναι σε αυτό έχεις δίκιο, δε μπορείς να ρυθμίσεις την εστίαση με τον τρόπο που λέω. Πάντως πρέπει να υπάρχουν 3d party apps που επιτρέπουν χωριστά exposure lock και focus lock

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι το κάτω καπάκι (της SIM κάρτας) προεξέχει περίπου ένα χιλιοστό.Το πάνω καπάκι είναι κανονικά χωρίς να προεξέχει.Έχει παρατηρήσει κανείς το ίδιο στο δικό του; Είμαι λίγο ψείρας αλλά το πρόσεξα χθες και από τότε μου έχει κολλήσει στο μυαλό!

Και στο δικό μου έτσι είναι... το χα αναφέρει και σε προηγούμενες σελίδες, αλλά δε πήρα απαντήσεις πίσω....

Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου έτσι είναι... το χα αναφέρει και σε προηγούμενες σελίδες, αλλά δε πήρα απαντήσεις πίσω....

και εγω το ιδιο ειχα αναφερει πριν καιρο...δεν πηρα απαντησεις πισω....οι ψαγμενοι...δεν το ξερουν αυτο δυστυχως...:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

και εγω το ιδιο ειχα αναφερει πριν καιρο...δεν πηρα απαντησεις πισω....οι ψαγμενοι...δεν το ξερουν αυτο δυστυχως...:lol::lol:

 

παιδες, μερικα πραγματα ειναι αυτονοητα. αν το καπακι νιωθεις οτι δεν παταει καλα, γιατι φαινεται ποτε παταει, το πας σερβις. το σωστο ειναι να μην πεταει προς τα εξω..εγω λοιπον θα σας ελεγα να το πατε arvato, θα σας αλλαξουν λαστιχακι και θα ειναι οκ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

και εγω το ιδιο ειχα αναφερει πριν καιρο...δεν πηρα απαντησεις πισω....οι ψαγμενοι...δεν το ξερουν αυτο δυστυχως...:lol::lol:

[ATTACH]62097[/ATTACH] Έτσι ακριβώς είναι το δικό μου! Βασικά επειδή είμαι από Σέρρες και δεν μπορώ να τρέχω μόνο για το κινητό βρήκα στο ίντερνετ μόνο καπάκια και θα τα αλλάξω με δική μου ευθύνη.Από ότι είδα δεν είναι δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

με ενεργοποιημένη την κεντρική φωτομέτρηση κρατάς πατημένο το shutter button (ή πάνω στην οθόνη ή το hardware) έχοντας στο κέντρο το σημείο που θες να γίνει η φωτομέτρηση, έπειτα χωρίς να αφήσεις το shutter button φτιάχνεις το κάδρο της φωτογραφίας που θες και κάνεις release..

 

Που ενεργοποιεις την κεντρικη ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Τραγικό να μη μπορείς να απενεργοποιήσεις το ξεκίνημα της κάμερας από το hardware button όταν είναι κλειδωμένη η συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Τραγικό να μη μπορείς να απενεργοποιήσεις το ξεκίνημα της κάμερας από το hardware button όταν είναι κλειδωμένη η συσκευή.

 

εισαι σιγουρος? στις ρυθμισεις της καμερας, γρηγορη εκκινηση, απενεργοποιηση..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...