Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πενυ έχω την ίδια βάση με εσένα. Την χρησιμοποιώ Τώρα στο μικρό ενώ πριν δίστιχα και το ζ2 εκεί. Σε κανένα κινητό από τα δύο δεν Μ έδειξε κάτι αντίστοιχο με εσένα. ο φορτιστής είναι του κινητού που χρησιμοποιω ενω καλώδιο αυτό που είχε η βάση
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Πενυ έχω την ίδια βάση με εσένα. Την χρησιμοποιώ Τώρα στο μικρό ενώ πριν δίστιχα και το ζ2 εκεί. Σε κανένα κινητό από τα δύο δεν Μ έδειξε κάτι αντίστοιχο με εσένα. ο φορτιστής είναι του κινητού που χρησιμοποιω ενω καλώδιο αυτό που είχε η βάση

 

το μεσημερι εβαλά το καλωδιο το κανονικο που εχω του τηλεφωνου και τον φορτιστη και φορτιζε μια χαρα οποτε φταιει το καλωδιο της βασης

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

το μεσημερι εβαλά το καλωδιο το κανονικο που εχω του τηλεφωνου και τον φορτιστη και φορτιζε μια χαρα οποτε φταιει το καλωδιο της βασης

 

penny τωρα ειδα οτι εγγραφα σε σενα.. Ειχα απαντησει χωρις να κοιταξω σε ποιον γραφω. Δεν την παλευωωωω..

τεσπα, εννοειται οτι εφταιγε το καλωδιο της βασης ή η βαση αφου ο φορτιστης που σου εδωσα και το καλωδιο επαιζαν σωστα, και με τη βαση που ειχα και σκετα. Αλλα ποτε οταν εχουμε κατι γνησιο δε βαζουμε οτιδηποτε αλλο (πχ εδω το καλωδιο).

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω δνα πρόβλημα από εχτες. Όταν πάω να στείλω μήνυμα κολαει στην αποστολή και το μήνυμα δεν στελνετε. Τι μπορεί να φταει? Ούτε καποιο σφάλμα μου βγάζει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω δνα πρόβλημα από εχτες. Όταν πάω να στείλω μήνυμα κολαει στην αποστολή και το μήνυμα δεν στελνετε. Τι μπορεί να φταει? Ούτε καποιο σφάλμα μου βγάζει.

Επανεκκίνηση έκανες;

Ιςως να έβγαζες και ξανα έβαζες την sim μήπως επανέλθει στα νορμαλ του.

Εκτός αν ειναι θέμα παρόχου.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επανεκκίνηση έκανες;

Ιςως να έβγαζες και ξανα έβαζες την sim μήπως επανέλθει στα νορμαλ του.

Εκτός αν ειναι θέμα παρόχου.

Τελικά μόλις κατάλαβα ότι ελειξαν τα μηνυματα μου! Χαχαχαχα το έκανα αυτό αλλά από εδώ και πέρα θα κοιτάω τα μηνυματα μου διότι όπως κατάλαβα με την lolilop δεν σου βγάζει σφάλμα όταν δεν μπορείς να στείλεις μήνυμα και στο έχει κρατημενο εκεί κάτω γράφοντας "αποστολή" και μολις βάλεις κάρτα στο στέλνει λογικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό καιρό εντόπισα και εγώ ένα πρόβλημα. Μου το έχει κάνει 2 φορές οπότε θεωρώ ότι δεν είναι κάτι τυχαίο. Χρησιμοποίησα την πλοήγηση των Google Maps και οταν έφτασα στον προορισμό έκλεισα τις υπηρεσίες τοποθεσίας. Κάποια στιγμή αργότερα είδα ότι είχε πέσει πολύ η μπαταρία και πηγαίνοντας στην ανάλυση είδα ότι το gps φαινόταν να είναι ακόμα ενεργοποιημένο... Παρόλο που στις ρυθμίσεις τοποθεσίας ο διακόπτης ήταν κλειστός. Ψάχνοντας στο ίντερνετ είδα ότι και άλλοι αναφέρουν το ίδιο πρόβλημα. Την προηγούμενη φορά το έλυσα με επανεκκίνηση. Έχει κανείς κάποια λύση;
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό καιρό εντόπισα και εγώ ένα πρόβλημα. Μου το έχει κάνει 2 φορές οπότε θεωρώ ότι δεν είναι κάτι τυχαίο. Χρησιμοποίησα την πλοήγηση των Google Maps και οταν έφτασα στον προορισμό έκλεισα τις υπηρεσίες τοποθεσίας. Κάποια στιγμή αργότερα είδα ότι είχε πέσει πολύ η μπαταρία και πηγαίνοντας στην ανάλυση είδα ότι το gps φαινόταν να είναι ακόμα ενεργοποιημένο... Παρόλο που στις ρυθμίσεις τοποθεσίας ο διακόπτης ήταν κλειστός. Ψάχνοντας στο ίντερνετ είδα ότι και άλλοι αναφέρουν το ίδιο πρόβλημα. Την προηγούμενη φορά το έλυσα με επανεκκίνηση. Έχει κανείς κάποια λύση;

 

 

 

το χρησιμοποιω (σχεδον) 10 φορες την εβδομαδα και ποτε δεν το εχω δει αυτο.

και η μπαταρια μου κραταει κανονικα για πλοηγηση με αυτο το κινητο και περισσοτερο απο ολα οσα ειχα πριν κινητα (s5,z3,note4,note3,s4,HTCm8)

 

ειμαι στην τελευταια ενημερωση 23.1.Α.1.28

An honest man is always a child.

Socrates

Alienware 17 R3  / Samsung Galaxy S21 Ultra / Galaxy Watch3 Titanium

Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβα!!:)

Τελικα, να αναβαθμισω ή οχι? τι προτεινετε, πριν αρχισω το στησιμο...

 

5 λεπτα για να βαλω τη σιμ.... Τελος παντων...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβα!!:)

Τελικα, να αναβαθμισω ή οχι? τι προτεινετε, πριν αρχισω το στησιμο...

 

5 λεπτα για να βαλω τη σιμ.... Τελος παντων...

για μενα με την lolipop παει καλυτερα το κινητο.βεβαια εμενα ηρθε με την lolipop εγκατεστημενη.

ναι οντως αυτο με την sim ειναι πολυ σπαστικο που εγω οταν πηγα να την βαλω την εβαζα λαθος και την πιεζα..και παραλιγο να το σπασω.πολυ χαζο το συρταρακι.:down:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβα!!:)

Τελικα, να αναβαθμισω ή οχι? τι προτεινετε, πριν αρχισω το στησιμο...

 

5 λεπτα για να βαλω τη σιμ.... Τελος παντων...

 

απλα κρατας το κινητο αναποδα ωστε να μην πεφτει η σιμ..και τοτε μπαινει πανευκολα..εγω μονο την 1η φορα το πηγα αργα και προσεκτικα, μετα δεν ειναι τιποτα..

Οσο για την lollipop, θεωρω οτι βγαζω καλυτερους χρονους μπαταριας, αν δεν σκαλωσει καποια εφαρμογη και δεν αρχισει να ρουφαει..και επειδη αυτο εχει γινει μονο 2 φορες, θεωρω οτι αξιζει να την βαλεις, στρωνει σιγα σιγα.

Επισης εχει 2-2 πλεονεκτηματα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

απλα κρατας το κινητο αναποδα ωστε να μην πεφτει η σιμ..και τοτε μπαινει πανευκολα..εγω μονο την 1η φορα το πηγα αργα και προσεκτικα, μετα δεν ειναι τιποτα..

 

Οσο για την lollipop, θεωρω οτι βγαζω καλυτερους χρονους μπαταριας, αν δεν σκαλωσει καποια εφαρμογη και δεν αρχισει να ρουφαει..και επειδη αυτο εχει γινει μονο 2 φορες, θεωρω οτι αξιζει να την βαλεις, στρωνει σιγα σιγα.

 

Επισης εχει 2-2 πλεονεκτηματα

 

 

Καλημερα Νικο. Ναι, μολις καταλαβα οτι πρεπει να εχω αναποδα το κινητο, το εκανα αμεσως.

Κοιτα, θα αναβαθμισω, τι να λενε; Με κιτκατ θα μεινω;;

 

Το βραδυ εχει στησιμο ;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Νικο. Ναι, μολις καταλαβα οτι πρεπει να εχω αναποδα το κινητο, το εκανα αμεσως.

Κοιτα, θα αναβαθμισω, τι να λενε; Με κιτκατ θα μεινω;;

 

Το βραδυ εχει στησιμο ;)

 

ναι αξιζει γιατι θα παρει κιαλλες αναβαθμισεις..αν ηταν πχ μια τελευταια, θα σου ελεγα αστο να την τσεκαρουμε και κανεις μια εγκατασταση μελλοντικα. Αλλα τωρα τα κινητα αυτα δεν μπουκωνουν οπως παλια που καθε 6 μηνες ενα ρεσετ το βαραγαμε για να συνελθουν, οποτε τη βαζεις σωστα απο την αρχη και ο,τι βγει..σε κανα χρονο ο,τι εχει παρει απο αναβαθμισεις, κανουμε παλι ενα clean install και τελος.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Νικο. Ναι, μολις καταλαβα οτι πρεπει να εχω αναποδα το κινητο, το εκανα αμεσως.

Κοιτα, θα αναβαθμισω, τι να λενε; Με κιτκατ θα μεινω;;

 

Το βραδυ εχει στησιμο ;)

Αναβάθμισε και μετα κάνε ενα hard reset σαν clean install και στήνεις το κινητό μετα.

Αν θες μπορεις να χρησιμοποιήσεις και το pc companion(αν δεν κάνω λάθος εχει και για OS X εκδοςη) για την διαδικαςια.

 

Άντε καλορίζικο!!

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κατεβάσω από το XperiFirm την unbranded ελληνική 23.1.A.1.28 και να φτιάξω το FTF μέσω του Flashtool. Από αυτά που διαβάζω όμως βλέπω ότι υπάρχει μια διάσταση απόψεων σχετικά με το αν πρέπει να περιληφθούν τα ".ta" αρχεία στο FTF ή όχι. Κάθε τεκμηριωμένη άποψη δεκτή.
Link to comment
Share on other sites

Λοιποοον, όταν έχεις manual την κάμερα στη σημειακη αυτόματη, ο φωτισμός πάει ανάλογα πού κεντραρεις, όταν όμως το βάλεις εστίαση μέσω αφής, η διαφορά είτε εστιασεις στο πιο φωτεινό σημείο ή στο πιο σκοτεινό είναι ελάχιστη..
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κατεβάσω από το XperiFirm την unbranded ελληνική 23.1.A.1.28 και να φτιάξω το FTF μέσω του Flashtool. Από αυτά που διαβάζω όμως βλέπω ότι υπάρχει μια διάσταση απόψεων σχετικά με το αν πρέπει να περιληφθούν τα ".ta" αρχεία στο FTF ή όχι. Κάθε τεκμηριωμένη άποψη δεκτή.

Τα βγάζεις τα "ta"αρχεία

Εγω ετςι κάνω παντα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα, μια απορια που εχω με το κινητο μας και που δεν ειχα αντιμετωπισει ΠΟΤΕ με το Z1compact

όταν περιηγούμαι σε διαφορα και γυρισω στην αναμονη όλα τα εικονίδια εχουν χαθει και ένα - ένα εμφανίζονται όπως τα παλια τηλεφωνα που κολουσαν

συμβαινει σε κανεναν άλλο αυτό? σκέφτομαι να γυρισω στην kit-kat και να δω αν το κανει και τοτε, αρχιζω να νοσταλγω το z1compaκτακι μου που

δεν ειχε κανει γκιχ

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα, μια απορια που εχω με το κινητο μας και που δεν ειχα αντιμετωπισει ΠΟΤΕ με το Z1compact

όταν περιηγούμαι σε διαφορα και γυρισω στην αναμονη όλα τα εικονίδια εχουν χαθει και ένα - ένα εμφανίζονται όπως τα παλια τηλεφωνα που κολουσαν

συμβαινει σε κανεναν άλλο αυτό? σκέφτομαι να γυρισω στην kit-kat και να δω αν το κανει και τοτε, αρχιζω να νοσταλγω το z1compaκτακι μου που

δεν ειχε κανει γκιχ

Πολύ σπάνια με τον Nova launcher, που έχω παραφορτώσει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το navigon τι λεει? Αξιζει το 1 γιγα της εσωτερικης μνημης που τρωει?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το navigon τι λεει? Αξιζει το 1 γιγα της εσωτερικης μνημης που τρωει?

Δοκιμαστική για ενα μήνα ειναι.

Πετα το.

Και γενικα αφαίρεσε όσες εφαρμογές δεν χρησιμοποιείς που σου δίνει την δυνατότητα πχ antivirus,office pro,twiter εφοςον δεν τα χρησιμοποιείς.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το navigon τι λεει? Αξιζει το 1 γιγα της εσωτερικης μνημης που τρωει?

 

Here maps και τέλος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...