Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχω κι εγώ το Ζ....το θεωρώ πισωγύρισμα το να πας-πάω σε μικρότερη οθόνη ;) ...αν δεν είχε τα θέματα του το g3 τότε μόνο εκεί θα άλλαζα το Ζ μου.Προσωπικά και τα HTC μ'αρέσουν όμως δεν δίνω 5 κατοστάρικα για κινητό....
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω οντας κατοχος του Ν5 το φοβαμαι να παω σε μικροτερη οθονη, αλλα "παιζοντας" με το Μοτο g ενος φιλου το ξανασκεφτομαι. Αυτη η μπαταρια του Ζ3 ειναι πολυ δελεαστικη.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα τελευταία χρόνια είχα πάντα κινητά άνω των 5 ιντσών και τώρα έχω το Z Ultra αλλά κάπου σκέφτομαι να επιστρέψω στον συνδυασμό μικρότερο κινητό και ταμπλετ και το Z3 Compact έχει αρχίσει και με ψήνει.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα τελευταία χρόνια είχα πάντα κινητά άνω των 5 ιντσών και τώρα έχω το Z Ultra αλλά κάπου σκέφτομαι να επιστρέψω στον συνδυασμό μικρότερο κινητό και ταμπλετ και το Z3 Compact έχει αρχίσει και με ψήνει.

 

Αυτον το συνδυασμο σκεφτομαι κι εγω Z2 ταμπλετ και το Z3 compact για κινητο. Το χρωμα ψαχνω να δω ποιο θα ειναι.. (Αν και λογω θηκης δε βρισκω το λογο να το ψαξω κ πολυ)

Link to comment
Share on other sites

Μολις πουλησα το s4 κυκλοφορησα για λιγο καιρο με ενα s2 δε φαντάζεστε ποσο πολυ ειχα βολευτει με το μεγεθος του. Τερμα οι παντοφλες για μενα. Το z3c πιστευω ειναι οτι ποιο ιδανικό εχει βγει για μενα.
Link to comment
Share on other sites

Μολις πουλησα το s4 κυκλοφορησα για λιγο καιρο με ενα s2 δε φαντάζεστε ποσο πολυ ειχα βολευτει με το μεγεθος του. Τερμα οι παντοφλες για μενα. Το z3c πιστευω ειναι οτι ποιο ιδανικό εχει βγει για μενα.

 

Χαχαχα! Κι εγώ ένα S2 έχω ως 2ο και με την CM11 πετάει!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατι δε φέρνουν το άσπρο τα σκρουτζομαγαζα; Στο μαυρο θα φαίνονται σκόνη και δαχτυλιες

 

Εγώ λευκό το πήρα πριν 10 μέρες απο σκρουτζομάγαζο!

Rogers
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα τελευταία χρόνια είχα πάντα κινητά άνω των 5 ιντσών και τώρα έχω το Z Ultra αλλά κάπου σκέφτομαι να επιστρέψω στον συνδυασμό μικρότερο κινητό και ταμπλετ και το Z3 Compact έχει αρχίσει και με ψήνει.

 

αυτο σκεφτομαι και εγω. μικροτερο κινητο και πιο πολυ σερφαρισμα με το ipad που εχω .

το λευκο μου αρεσει αλλα δεν το βρηκα προχθες . απο βδομαδα μου ειπαν.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος magnetic φορτιστής φτηνός που να κάνει για το κινητό. Μπορεί κάποιος να μας δώσει πληροφορίες ή ακόμα καλύτερα κάποιο link?
Link to comment
Share on other sites

αυτο σκεφτομαι και εγω. μικροτερο κινητο και πιο πολυ σερφαρισμα με το ipad που εχω .

το λευκο μου αρεσει αλλα δεν το βρηκα προχθες . απο βδομαδα μου ειπαν.

 

Εγώ έχω ήδη ένα 10αρι W8 tablet με i5 κτλ που το χρησιμοποιώ για δουλειά και για διασκέδαση οπότε στα του σπιτιού με καλύπτει απόλυτα.

 

Βέβαια όσο παράξενο κι αν ακούγεται το Ζ Ultra με βολεύει ακόμα περισσότερο στο σερφαρισμα στο σπίτι κυρίως επειδή ειναι σχετικά μαζεμένο σε διαστάσεις αλλά με ικανοποιητικου μεγέθους οθόνη.

 

Αύριο θα πάω μάλλον κι εγώ να δω από κοντά το Z3 Compact και βλέπουμε. Αυτό που πάντως με ενδιαφέρει είναι η απόδοση της κάμερας καθώς θα ήθελα να το χρησιμοποιώ και ως camera replacement με απόδοση αντίστοιχη ή τέλος πάντων κοντά σε μια compact.

 

Ποια είναι η άποψη σας;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά σε τί τιμή; Τα φθηνότερα ειναι τα μαύρα

 

420 το πήρα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει κάποιος magnetic φορτιστής φτηνός που να κάνει για το κινητό. Μπορεί κάποιος να μας δώσει πληροφορίες ή ακόμα καλύτερα κάποιο link?

 

http://www.ebay.com/itm/Metal-Magnetic-Charging-Cable-W-LED-Indicator-For-Sony-Xperia-Z1-Z3-Z2-Compact-/191286532589?pt=US_Cell_Phone_PDA_Chargers&hash=item2c8990d9ed

 

 

Μαγνητικό καλώδιο! Ακόμη πιο βολικό απο την βάση που αναγκάζεσαι να το έχεις σταθερό!

Rogers
Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/Metal-Magnetic-Charging-Cable-W-LED-Indicator-For-Sony-Xperia-Z1-Z3-Z2-Compact-/191286532589?pt=US_Cell_Phone_PDA_Chargers&hash=item2c8990d9ed

 

 

το εχω απο την πρωτη μερα και ειναι σουπερ.ακριβως το ιδιο.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/Metal-Magnetic-Charging-Cable-W-LED-Indicator-For-Sony-Xperia-Z1-Z3-Z2-Compact-/191286532589?pt=US_Cell_Phone_PDA_Chargers&hash=item2c8990d9ed

 

 

το εχω απο την πρωτη μερα και ειναι σουπερ.ακριβως το ιδιο.

 

Ωραιος φαινεται, αλλα μπορει να μπει αν το κινητο φοραει θηκη ή πρεπει να τη βγαζω καθε φορα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά σε τί τιμή; Τα φθηνότερα ειναι τα μαύρα

 

ότι χρώμα και να διαλέξεις στο Ζ3 compact έχουν την ίδια τιμή . Κυκλοφορεί σε άσπρο , μαύρο ,πράσινο . πορτοκαλί

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/Metal-Magnetic-Charging-Cable-W-LED-Indicator-For-Sony-Xperia-Z1-Z3-Z2-Compact-/191286532589?pt=US_Cell_Phone_PDA_Chargers&hash=item2c8990d9ed

 

 

το εχω απο την πρωτη μερα και ειναι σουπερ.ακριβως το ιδιο.

 

το χτυπησα και εγω για το Ζ1c μου και για το μελλοντικο Ζ3c Μου. Ελπιζω να καθεται καλα πανω γιατι ενα αλλο που ειχα παρει εχανε επαφη που και που με αποτελεσμα να κοβεται η φορτιση, ακομα και αν το ειχα ακουνητο, το ειχα βρει 2 φορες να μην εχει φορτισει αλλα δεν με ενοιαζε τοσο αυτο οσο το να κανει πολλες διακοπες/εκκινησεις της φορτισης και να χαλαει τη μπαταρια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι φαίνεται επιβεβαιώνομαι. Το Z4 δεν θα βγει σε compact:

http://www.phonearena.com/news/Alleged-5.4-Xperia-Z4-specs-and-pictures-leak-coming-January-5th-alongside-a-5.9-Z4-Ultra_id63165

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι φαίνεται επιβεβαιώνομαι. Το Z4 δεν θα βγει σε compact:

http://www.phonearena.com/news/Alleged-5.4-Xperia-Z4-specs-and-pictures-leak-coming-January-5th-alongside-a-5.9-Z4-Ultra_id63165

Και μαζι με εσενα επιβεβαιωνομαι και γω που μιλουσα για περιττων αριθμων εκδοσεις κομπακτς.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι φαίνεται επιβεβαιώνομαι. Το Z4 δεν θα βγει σε compact:

http://www.phonearena.com/news/Alleged-5.4-Xperia-Z4-specs-and-pictures-leak-coming-January-5th-alongside-a-5.9-Z4-Ultra_id63165

 

δε νομιζω οτι το συγκεκριμενο αρθρο εχει καποια δοση αληθειας περα απο υποθεσεις και φανταισωσεις δικες του βασει πιθανοτητων που οκ, απλα παιζει να βγουν, ολα οσα λεει οι περισσοτεροι θα τα σκεφτομασταν εκτος απο τις ιντσες οθονων. Εξαλλου οι πηγη τους ειναι "we heard, we were sent a tip κτλ"

 

Επισης δεν τις πιστευω γιατι θεωρω ανοητο να θελει να παρουσιασει 2 συσκευες για την επομενη χρονια στις 5,4" και 5,9" οταν ειναι η μονη που εχει κατανοησει την αναγκη για ναυαρχιδες σε μικροτερες ιντσες.

Αρα ή το Ζ4 θα ειναι μεχρι 5,2" μιας και αυτο ηδη ειναι πολυ για τους περισσοτερους, ή θα δωσει και μια επιλογη στις κατω απο 5"..

 

Κατα τα αλλα, αν το Ζ4c παει σε αναλυση FHD και δεν καταφερει να μεγαλωσει την μπαταρια πανω απο 3200Mha (δηλαδη παραπανω απο του Ζ1 που ειναι FHD στις 3000) τοτε θα ειναι πισωγυρισμα στην αυτονομια και θεωρω πως το Ζ3c θα ειναι το κορυφαιο κινητο για ολο το 2015.. μιας και η αυτονομια ειναι αυτη που λειπει περισσοτερο απο ολα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και μαζι με εσενα επιβεβαιωνομαι και γω που μιλουσα για περιττων αριθμων εκδοσεις κομπακτς.

 

μαρεσει που επιβεβαιωνεστε μονοι σας παντως..Ρε σεις,περιμενετε να δουμε, το διαβασατε το αρθρο? λεει πουθενα οτι δε θα βγαλει Ζ4c?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το αν θα βγει η όχι z4 c είναι άσχετο επί του παρόντος θέματος.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Και μαζι με εσενα επιβεβαιωνομαι και γω που μιλουσα για περιττων αριθμων εκδοσεις κομπακτς.

 

Ετσι είναι φίλε μου, θα ηταν καταστροφή για τη Sony να βγάλει κι αλλο Compact τη στιγμή που το Ζ3 δεν εχει ανταγωνιστή και ουσιαστικά θα το ξεφτίλιζε. Η κόσμος τώρα ζητάει το Ultra οχι το Compact και εκει κινείται το πράγμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

μαρεσει που επιβεβαιωνεστε μονοι σας παντως..Ρε σεις,περιμενετε να δουμε, το διαβασατε το αρθρο? λεει πουθενα οτι δε θα βγαλει Ζ4c?

 

Κρίνοντας απο τα Specs των συσκευών που δεν διαφέρουν σε τεράστιο βαθμό απο τα Ζ3 (όπως γινόταν με τις προηγούμενες φήμες) θεωρώ οτι πρέπει να στέκει περισσότερο αυτο το άρθρο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το αν θα βγει η όχι z4 c είναι άσχετο επί του παρόντος θέματος.

 

Απλα σε προηγούμενα ποστ εδώ έβγαλαν αυτές τις φήμες και γι΄αυτό το θεώρησα σπέκουλα προς τους κατόχους του Z3c.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι είναι φίλε μου, θα ηταν καταστροφή για τη Sony να βγάλει κι αλλο Compact τη στιγμή που το Ζ3 δεν εχει ανταγωνιστή και ουσιαστικά θα το ξεφτίλιζε. Η κόσμος τώρα ζητάει το Ultra οχι το Compact και εκει κινείται το πράγμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κρίνοντας απο τα Specs των συσκευών που δεν διαφέρουν σε τεράστιο βαθμό απο τα Ζ3 (όπως γινόταν με τις προηγούμενες φήμες) θεωρώ οτι πρέπει να στέκει περισσότερο αυτο το άρθρο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Απλα σε προηγούμενα ποστ εδώ έβγαλαν αυτές τις φήμες και γι΄αυτό το θεώρησα σπέκουλα προς τους κατόχους του Z3c.

 

οντως καλο θα ηταν να μην σχολιαζουμε εδω τετοιες φημες, ειναι ασχετες με το θεμα, και δε θεωρω οτι υπονομευουν κανενα μοντελο, αυτο νομιζω οτι το εχουμε υπεραναλυσει οσο δεν παιρνει! Δηλαδη αν βγαλει μεγαλο Ζ4 δεν υπονομευει το μεγαλο Ζ3? φυσικα και οχι, ομοιως και με το μικρο..

Οσο για το αν θα βγαλει, θα ξερουμε σε κανα μηνα, αλλα θεωρω οτι δεν εχει νοημα να βγαζεις 2 συσκευες πανω απο 5,5", οσο για το αν θα πηγαινε ορθιο και αν θα εριχνε το Ζ3c σε πωλησεις, οσο πουλαει ακομα το Ζ και το Ζ1, αλλο τοσο θα πουλανε ακομα και τα Ζ1c,Z3c οταν θα βγουν τα επομενα..γιατι απλα ο κοσμος θα εχει επιλογη στο πιο ακριβο και καινουριο ή στο πιο φθηνο και παλιοτερο..Εξαλλου η σονυ ειναι χαμενη αν δε βγαλει γιατι απλα οι τιμες της πεφτουν διαρκως, δες που εχει φτασει το Ζ3compact!παει για το 350αρι μετα τις γιορτες, και ο λογος που εβγαζε νεο κινητο καθε 6 μηνες ηταν και αυτος, ανανεωνει την τιμη..ξεκιναει ξανα να μετραει απο το 500αρικο..νομιζω την συμφερει. Αλλιως θα επρεπε η σειρα Ζ3 ναναι πανω απο 450 ευρω τωρα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...