Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό από http://www.sellphone.gr/sony-xperia-z3-compact-black.html με 412€,

μήπως ρώτησε κάποιος αν έχει ευρωπαϊκή εγγύηση;

 

Το συγκεκριμένο κατάστημα έχει υπερβολικά χαμηλές τιμές συγκριτικά με τα υπόλοιπα σε αρκετά προιόντα.

Από την άλλη δεν έχει ούτε μια αξιολόγηση χρήστη στο bestprice και με φοβίζει λίγο...Έχει κανείς εμπειρία ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ τα έλεγα σε κάποιους βιαστικούς να περιμένουν λίγο ακόμα που θα το έπαιρναν κάτω από 400 ευρώ, αλλά ....

Μέσα σε ένα μήνα θα κάνει 350 ευρώ και εννοείτε θα είναι ότι καλύτερο μπορεί να πάρει κάποιος στα λεφτά αυτά!

Θα γίνει χαμός με z3 compact! Θα παίξει τρελή μπάλα με το μοντέλο αυτό η sony!

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα μου φαίνεται θα πέσει τοςο πολύ σε ένα μήνα(350)

Τα Χριστούγεννα ίσως.

Κατα 99% δεν θα βγάλει z4 compact τον Μαρτη-Απριλιο άρα μην περίμενετε συνεχόμενη και απότομη βουτιά στην τιμη του έν όψει διαδόχου.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα έλεγα σε κάποιους βιαστικούς να περιμένουν λίγο ακόμα που θα το έπαιρναν κάτω από 400 ευρώ, αλλά ....

Μέσα σε ένα μήνα θα κάνει 350 ευρώ και εννοείτε θα είναι ότι καλύτερο μπορεί να πάρει κάποιος στα λεφτά αυτά!

Θα γίνει χαμός με z3 compact! Θα παίξει τρελή μπάλα με το μοντέλο αυτό η sony!

 

Εύχομαι και γω να περπατήσει αυτό το μοντέλο πραγματικά .. αλλιώς ο κόσμος θα είναι "τυφλωμένος" από το marketing.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως ολα τα προιοντα που πωλουνται εντος Ε.Ε. εχουν πανευρωπαικη εγγυηση.Η Ελβετια βεβαια δεν ειναι στην Ευρωπαικη Ενωση,αλλα ειναι στη ζωνη Schengen,εγω πιστευω πως λογικα θα ισχυει η εγγυηση.(Και εσυ τοσες χωρες απο την Ελβετια πρεπει να το παρεις;;;)

Το Σένγκεν είναι τελείως άσχετο με την αγορά προϊόντων και την εγγύηση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εύχομαι και γω να περπατήσει αυτό το μοντέλο πραγματικά .. αλλιώς ο κόσμος θα είναι "τυφλωμένος" από το marketing.

Από το marketing αλλά και από την κακή ιστορία της Sony με μοντέλα που παράτησε με ασταθείς ROMs.

Για ο,τι δε σας αρέσει αμέσως το marketing φταίει.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το Σένγκεν είναι τελείως άσχετο με την αγορά προϊόντων και την εγγύηση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από το marketing αλλά και από την κακή ιστορία της Sony με μοντέλα που παράτησε με ασταθείς ROMs.

Για ο,τι δε σας αρέσει αμέσως το marketing φταίει.

 

Σίγουρα και η κακή προϊστορία αναβαθμίσεών της... αλλά για δες και λίγο από την samsung τι γίνεται..! Τα ίδια έκανε αλλά παρ' όλα αυτά ο κόσμος τα τιμάει. Μεγαλύτερο ρόλο παίζει το marketing.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το Σένγκεν είναι τελείως άσχετο με την αγορά προϊόντων και την εγγύηση.

 

Το οτι ειναι στη ζωνη Schengen το ανεφερα για ιστοριες με τελωνειο,αρα δεν ειναι καθολου ασχετο με την αγορα προιοντων.(Με την εγγυηση ναι,αν και νομιζω πως οι εταιριες δινουν πανευρωπαικη εγγυηση,ανεξαρτητως αν ανηκει στην Ε.Ε.)

 

Edit:

 

If you have purchased your Product in a country member of the European Economic Area

(EEA) or in Switzerland or the Republic of Turkey, and such Product was intended for sale in

the EEA or in Switzerland or in Turkey, you can have your Product serviced in any EEA

country or in Switzerland or in Turkey, under the warranty conditions prevailing in the country

in which you require servicing, provided that an identical Product is sold in such country by

an authorised Sony distributor.

 

Νομιζω αυτο σε καλυπτει.

Edited by nikos_se
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!Ερωτηση σε οσους εχουν το κινητο..Απο θερμοκρασια πως το βλεπετε?

Εχω μπει στην μπριζα ασχημα να το παρω..Εχω το Ζ εγω και εγω εχω βρει να το δωσω στα 150 ευρο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!Ερωτηση σε οσους εχουν το κινητο..Απο θερμοκρασια πως το βλεπετε?

Εχω μπει στην μπριζα ασχημα να το παρω..Εχω το Ζ εγω και εγω εχω βρει να το δωσω στα 150 ευρο...

 

Χαμηλα το δινεις,150 μονο...μπορει να σου κακοφανει η μικροτερη αναλυση στην οθονη,και το λιγο μεγαλυτερο παχος.

Link to comment
Share on other sites

Το Σένγκεν είναι τελείως άσχετο με την αγορά προϊόντων και την εγγύηση.

 

Το οτι ειναι στη ζωνη Schengen το ανεφερα για ιστοριες με τελωνειο,αρα δεν ειναι καθολου ασχετο με την αγορα προιοντων.(Με την εγγυηση ναι,αν και νομιζω πως οι εταιριες δινουν πανευρωπαικη εγγυηση,ανεξαρτητως αν ανηκει στην Ε.Ε.)

 

Edit:

 

If you have purchased your Product in a country member of the European Economic Area

(EEA) or in Switzerland or the Republic of Turkey, and such Product was intended for sale in

the EEA or in Switzerland or in Turkey, you can have your Product serviced in any EEA

country or in Switzerland or in Turkey, under the warranty conditions prevailing in the country

in which you require servicing, provided that an identical Product is sold in such country by

an authorised Sony distributor.

 

Νομιζω αυτο σε καλυπτει.

 

Tα έχεις μπερδέψει.

Το Σένγκεν αφορά τη μετακίνηση πολιτών, όχι προϊόντων. Η Ελβετία είναι στο Σένγκεν για αυτό εσύ σαν άτομο μπορείς να έρθεις επίσκεψη χωρίς να σε τσεκάρουν για διαβατήριο στα σύνορα ή στο αεροδρόμιο.

H Ελβετία δεν είναι στην Ευρωπαϊκή Τελωνειακή Ένωση (δες την εικόνα στη Wikipedia). Τα προϊόντα περνούν τελωνείο. Ελβετία μένω (δες στο προφίλ μου) και ξέρω πολύ καλά ότι αν παραγγείλω κάτι από το eBay Γαλλίας, ΗΒ ή Γερμανίας θα πληρώσω καπέλο στο ελβετικό τελωνείο για να το παραλάβω.

 

Το αν ισχύει η εγγύηση ή όχι είναι άσχετο με το Σένγκεν και το τελωνείο.

Η εγγύηση ισχύει. Σε αυτό δε διαφωνούμε.

Αλλά ο λόγος δεν είναι ούτε το Σένγκεν ούτε η Ευρωπαϊκή Τελωνειακή Ένωση (της οποίας η Ελβετία δεν είναι καν μέλος).

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σίγουρα και η κακή προϊστορία αναβαθμίσεών της... αλλά για δες και λίγο από την samsung τι γίνεται..! Τα ίδια έκανε αλλά παρ' όλα αυτά ο κόσμος τα τιμάει. Μεγαλύτερο ρόλο παίζει το marketing.

Μη μιλήσουμε για τη Samsung εδώ.

Έχει ξεκινήσει μεγάλη πτώση και πολύ το χαίρομαι. :D

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα,δεν γνωριζα πως οτι αγορασεις απο Ελβετια περναει τελωνειο,αρα αυτο ακυρωνει και ολο το σκεπτικο του συμφορουμιτη να αγορασει απο ελβετικο online store.Παντως,η εγγυηση ισχυει πανευρωπαικα,αυτο το λυσαμε.Αλλα θα πληρωσει τελωνειο αν αγορασει απο εκει.Τωρα,οσο αφορα τη ζωνη Schengen και την Ευρωπαικη Τελωνειακη Ενωση ευχαριστουμε για το μαθημα δασκαλε.
Link to comment
Share on other sites

αλλιώς ο κόσμος θα είναι "τυφλωμένος" από το marketing.

Αυτό περιμένεις για να το πιστέψεις?? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Μη μιλήσουμε για τη Samsung εδώ.

Έχει ξεκινήσει μεγάλη πτώση και πολύ το χαίρομαι. :D

 

Εγώ να δεις πόσο θα χαίρομαι..! Εκτός και αν αλλάξει μυαλά και φτιάξει κανένα UI της προκοπής , υλικά επίσης της προκοπής και το σώσει κάπως...

 

Αυτό περιμένεις για να το πιστέψεις?? :confused:

 

Ποιο είναι το θέμα; Δεν σε εννοώ.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το θέμα; Δεν σε εννοώ.

Είτε επιτύχει είτε αποτύχει το Z3c, ο κόσμος είναι τυφλωμένος από το marketing...

Προσωπικά το ζαχαρώνω.

Link to comment
Share on other sites

Χαμηλα το δινεις,150 μονο...μπορει να σου κακοφανει η μικροτερη αναλυση στην οθονη,και το λιγο μεγαλυτερο παχος.

 

Πόσο να το δώσω?

Τι δεν εχει την ιδια αναλυση με το Z ? Γενικα απο καμερα τι λεει ? Απο θερμοκρασιες?

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο κατάστημα έχει υπερβολικά χαμηλές τιμές συγκριτικά με τα υπόλοιπα σε αρκετά προιόντα.

Από την άλλη δεν έχει ούτε μια αξιολόγηση χρήστη στο bestprice και με φοβίζει λίγο...Έχει κανείς εμπειρία ;

Είδα από το besrprice ότι τα προϊόντα του συγκεκριμένου μαγαζιού έχουν 2 χρόνια πανευρωπαϊκή εγγύηση.

www.slotgames.gr
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα,δεν γνωριζα πως οτι αγορασεις απο Ελβετια περναει τελωνειο,αρα αυτο ακυρωνει και ολο το σκεπτικο του συμφορουμιτη να αγορασει απο ελβετικο online store.Παντως,η εγγυηση ισχυει πανευρωπαικα,αυτο το λυσαμε.Αλλα θα πληρωσει τελωνειο αν αγορασει απο εκει.Τωρα,οσο αφορα τη ζωνη Schengen και την Ευρωπαικη Τελωνειακη Ενωση ευχαριστουμε για το μαθημα δασκαλε.

 

δε θα το αγορασω απο eshop της ελβετιας γιατι δεν στελνουν ελλαδα, απλα πηγε ο αδερφος μου εκει την παρασκευη σε εναν φιλο του και σκεφτηκα να εκανε εκεινος την αγορα και να μου το ετσελνε ταχυδρομικος ας πουμε..σημερα που γυρισει θα μαθω λογικα αν γινεται αυτο..

για την εγγυηση δεν ξερω :wacko:

Link to comment
Share on other sites

δε θα το αγορασω απο eshop της ελβετιας γιατι δεν στελνουν ελλαδα, απλα πηγε ο αδερφος μου εκει την παρασκευη σε εναν φιλο του και σκεφτηκα να εκανε εκεινος την αγορα και να μου το ετσελνε ταχυδρομικος ας πουμε..σημερα που γυρισει θα μαθω λογικα αν γινεται αυτο..

για την εγγυηση δεν ξερω :wacko:

 

Περιμενε να απαντηση στο θεμα ο Ελβετος τοτε,που θα ξερει καλυτερα.!! ::p:p Παντως εγγυηση θα εχει.:shifty:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πόσο να το δώσω?

Τι δεν εχει την ιδια αναλυση με το Z ? Γενικα απο καμερα τι λεει ? Απο θερμοκρασιες?

 

Εννοω,πως η οθονη ειναι 720p και οχι 1080p,οπως του Z.Η καμερα ειναι πολυ καλη,και γενικα δεν εχουν ακουστει θεματα με τις θερμοκρασιες.Επισης,η Sony εχει επιλυσει το θεμα με το φλας που υπηρχε στο z1 compact.

Link to comment
Share on other sites

Είτε επιτύχει είτε αποτύχει το Z3c, ο κόσμος είναι τυφλωμένος από το marketing...

Προσωπικά το ζαχαρώνω.

Έτσι κι εγώ όταν ήταν να πάρω το Z1c, δε νε ένοιαζε αν ήταν δημοφιλές στον πολύ κόσμο, αλλά πρωτίστως να κάνω εγώ τη δουλειά μου όπως θέλω. Αυτό πιστεύω πρέπει να μας νοιάζει, όλα τα υπόλοιπα είναι για να γίνεται κουβέντα.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Οποιος το εχει , μπορει να μου πει αν του δουλευει η επιλογη να μενει η οθονη ενεργη οσο κρατας το κινητο ?

 

Δουλεύει αλλά θα προτιμούσα να μπορούσε να ρυθμιστεί η ευαισθησία, γιατί όταν το κρατάς αρκετά σταθερά στο χέρι μερικές φορές η οθόνη dim-άρει και μετά σβήνει. Ή αλλιώς θα ήταν καλό αν μπορούσες με ένα κούνημα όταν η οθόνη κάνει dimming να την επαναφέρεις. κάτι που δυστυχώς δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει αλλά θα προτιμούσα να μπορούσε να ρυθμιστεί η ευαισθησία, γιατί όταν το κρατάς αρκετά σταθερά στο χέρι μερικές φορές η οθόνη dim-άρει και μετά σβήνει. Ή αλλιώς θα ήταν καλό αν μπορούσες με ένα κούνημα όταν η οθόνη κάνει dimming να την επαναφέρεις. κάτι που δυστυχώς δεν γίνεται.

Υπάρχουν εφαρμογές το κάνουν αυτό, χωρίς βέβαια να έχω δοκιμάσει κάποια, π.χ.:

https://play.google.com/store/search?q=keep%20screen%20on&c=apps&hl=el

 

Αυτό που λες με το κούνημα της οθόνης, το κάνει αυτή η εφαρμογή:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wildroid.wake.up.screen&hl=el

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Περιμενε να απαντηση στο θεμα ο Ελβετος τοτε,που θα ξερει καλυτερα.!! ::p:p Παντως εγγυηση θα εχει.:shifty:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εννοω,πως η οθονη ειναι 720p και οχι 1080p,οπως του Z.Η καμερα ειναι πολυ καλη,και γενικα δεν εχουν ακουστει θεματα με τις θερμοκρασιες.Επισης,η Sony εχει επιλυσει το θεμα με το φλας που υπηρχε στο z1 compact.

 

Αρα δεν εχουν την ιδια αναλυση...Εχει μεγαλη διαφορα?

Και ποσο περιπου λες να το δωσω το κινητο ?

Link to comment
Share on other sites

δε θα το αγορασω απο eshop της ελβετιας γιατι δεν στελνουν ελλαδα, απλα πηγε ο αδερφος μου εκει την παρασκευη σε εναν φιλο του και σκεφτηκα να εκανε εκεινος την αγορα και να μου το ετσελνε ταχυδρομικος ας πουμε..σημερα που γυρισει θα μαθω λογικα αν γινεται αυτο..

για την εγγυηση δεν ξερω :wacko:

 

Εγγύηση θα έχει!

Και κανείς δεν πρόκειται να ψάξει τις βαλίτσες του, αρα πάρε αφοβα. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διόρθωση: πάρε άφοβα μονο αν έχει σκοπό να το φέρει ο ίδιος.

Γιατί δεν πάει στην Digitec;

Σε ποιο μαγαζί βρίσκεις τη χαμηλότερη τιμή;

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΟΚ τυχερός είσαι, σου έχω λύση.

Σε ποια πόλη είναι επίσκεψη ο αδερφός σου;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρα δεν εχουν την ιδια αναλυση...Εχει μεγαλη διαφορα?

Και ποσο περιπου λες να το δωσω το κινητο ?

 

Εξαρταται ποτε το εχεις αγορασει,σε τι κατασταση ειναι,κτλ κτλ...και φυσικα απο το αν θα βρεθει προθυμος αγοραστης.Αν το κινητο ειναι σε αψογη κατασταση,μπορεις να αρχισεις απο τα 189ε και βλεπεις.Οσο για την αναλυση,ισως σου κακοφανει στην αρχη,αλλα η οθονη του z3 compact επειδη ειναι IPS,εχει πολυ καλυτερες γωνιες θεασης,επισης,η Sony εβγαλε αυτο το ενοχλητικο πλαστικο που εβαζε απο το εργοστασιο στις συσκευες τις,οποτε θα καταλαβεις και γυαλι στην οθονη με το z3 compact.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...