Jump to content

IUNI U3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ίσως να έχω κάνει καποια ρυθμιση, αλλά χτες ήταν η δεύτερη φορά που συνέβη. Την πρώτη δεν έδωσα σημασία, ελπίζω απλά να έτυχε.

 

Δυστυχώς το θέμα επιμένει, αν κάνω επανεκκίνηση μου βγάζει "device Id not valid" Και κατι αλλά τέτοια και δεν δουλεύει ως να βγει το πληκτρολόγιο για εισαγωγή πιν. Σήμερα πχ αυτό κράτησε 3 ωρες με συνεχείς επανεκκινησεις, flight mode on and off, κλπ κλπ κλπ. Τελικά σε κάποια φάση πάτησα κάτι στις επιλογές κλήσεων και (ίσως τυχαια) βγήκε το πληκτρολόγιο. Θα δοκιμάσω μια πειραγμενη ρομ της iuni. Θα δούμε.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 562
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω τη 5.10.20 δύο εβδομάδες. Όντως στην επανεκκίνηση δύο φορές δεν έβρισκε Sim. Δε μπορούσε να εκκινήσει κάποια υπηρεσία του συστήματος (a-core ή κάτι σχετικο). Με τερματισμό και άνοιγμα λυνόταν το πρόβλημα. Δεν έχω Pin, μπαίνει κατευθείαν. Επίσης δεν έβρισκε αμέσως 2-3 φορές mobile data.

Κατά τα άλλα, πότε δεν έμεινα από μπαταρία κατά τη διάρκεια της ημέρας με συνεχή χρήση (GPS, mobile data, Google maps, viber, email, τηλεφωνία), ξεχνώ να διαγράψω τη μνήμη γιατί δε τη καταναλώνει όπως στις προηγούμενες εκδόσεις και το GPS που το χρησιμοποιώ σχεδόν κάθε μέρα, κλειδώνει ταχύτατα.

Αυτη τη στιγμή είμαι στο εξωτερικό και έχω μια Sim από τοπικό πάροχο και μια Ελληνική (Wind).

Σε γενικές γραμμές μπορώ να πω ότι δε με έχει "προδώσει".

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα πως όταν βγάζει το θέμα με τη σιμ, με την επανεκκίνηση πλέον δεν μου λύνεται το θέμα αλλά αν μπω στις ρυθμίσεις, installed apps και από εκεί στις ρυθμισεις phone, με πετάει στην οθόνη για το πιν. Οπότε έτσι το έχω λύσει, ως να βγει αναβαθμιση

 

Τι νέ(κρ)α;

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Φαίνεται ότι είναι όλοι ευχαριστημένοι με την 5.10.20, ιδιαίτερα μετά τη λύση που έδωσες για την εκκίνηση των καρτών. Μάλλον περιμένουμε νέα από εσένα ίσως εξαιτίας της συμμετοχής σου στο xda.
Link to comment
Share on other sites

Παντού σιωπή. Καμία κινητικότητα στον ορίζοντα. Μάλλον όλοι όλοι είναι ευχαριστημενοι, παγκοσμίως.

 

Βγήκε νέα beta έκδοση της iuni rom. Ούτε ασχολούμαι. Θέλει έξτρα εγκατάσταση τα gapps, workaround για να δουλέψει το whatsapp, πολλη δουλεια γενικά. Miui και ξερό ψωμί. Η οποία επίσης έβγαλε νέα έκδοση αλλά δεν αλλάζουν και πολλά οπότε δεν ασχολήθηκα επίσης.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δεν είχα βρει καλή εφαρμογή ως να διαβάσω το ποστ για το App αυτό, κάποια στιγμή που το δοκίμασα έπαιζε αλλά δεν το έψαξα πολύ. Μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

άντε επιτέλους γιατί με τα online είμαστε. Πάει για δοκιμή. Από το xda την κατέβασες;

 

Πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση; γιατι μόνο παράσιτα ακούω (αν είναι αυτή η εφαρμογή που κατέβασα http://forum.xda-developers.com/apps/spirit-fm/app-spirit2-free-source-real-fm-radio-t2951455 )

Edited by aggelos74

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Έχουμε νεα rom! 6.1.7!!!! Δεν βρισκω link για κατέβασμα. Ας στείλει το link οποος βρει τπτ

 

Για δοκίμασε http://pan.baidu.com/s/1skqNLHr

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Ζηταει login και δεν έβγαλα ακρη

 

Ok. Κατεβηκε η rom. Την εκανα εγκατάσταση χωρις wipeκαι erase data. Ολα τα κρατησε και οπως φαίνεται δουλεύει αψογα και πιο ομαλα απο την προηγούμενη. Μονο η κσμερα του iuni δρν φορτώνει ίσως φταίει που δεν εκανα γενικο format εξαρχής

 

Μεγαλη βελτίωση στην μπαταρία με την 6.1.7!!εστρωσε και η καμερα που κολλούσε. Μαλλον χρειαζοταν δυο επανεκκινησεις για να στρωσουν τα παντα

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Ποια rom είχες πριν? Γιατί έχω την 5.10.20 πολύ καιρό χωρίς προβλήματα.

Εχει κινέζικες εφαρμογές?

Αλλάζει κάτι ουσιαστικό?

Edited by phildra
Link to comment
Share on other sites

Και εγω την 5.10.20 ειχα. Βελτίωση μπαταρίας προσεξα και εχουν περαστει μερικες Κινεζικες εφαρμογές. Και λιγο ομαλοτερη κυληση στα μενου.
Petrotech
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Βγηκε καινούρια γιτι η προηγούμενη εχει πολλα κολληματα μεωτα Google apps. Εχω αγανακτησει. Και πολλά παγωματα σε εφαρμογές. Για να δουμε και την καινούρια...
Petrotech
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Καλησπέρα, αν πάρω το κινητό από το banggood ή το geekbuying θα έχω πρόβλημα με την multilanguage rom που περνάνε? Γενικά αξίζει το κινητό ή υπάρχουν καλύτερα σε αυτά τα λεφτά;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αν πάρω το κινητό από το banggood ή το geekbuying θα έχω πρόβλημα με την multilanguage rom που περνάνε? Γενικά αξίζει το κινητό ή υπάρχουν καλύτερα σε αυτά τα λεφτά;

 

 

Θα σου πρότεινα να δεις κάτι άλλο. Δεν υπάρχει multilanguage rom και αυτή που βάζουν βγάζει προβλήματα. Πολύ καλό κινητό αλλά δεν έκανε για την Ευρώπη. Επίσης δεν θα πάρει αναβάθμιση στο android. Εγώ εδώ και κάποιο καιρό έχω το LeEco (Letv) x800.

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να δεις κάτι άλλο. Δεν υπάρχει multilanguage rom και αυτή που βάζουν βγάζει προβλήματα. Πολύ καλό κινητό αλλά δεν έκανε για την Ευρώπη. Επίσης δεν θα πάρει αναβάθμιση στο android. Εγώ εδώ και κάποιο καιρό έχω το LeEco (Letv) x800.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, θα στραφω σε redmi note 3 pro ή σε meizu mx5 μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Έχουμε νεα rom miui 6.4.10! Η 6.2.24 που δουλευω εδω και ενα μήνα λειτουργεί σε ολα αψογα. Δεν υπάρχουν καθολου προβλήματα οπως αναφέρετε. Ειναι και multilanguage αλλα δεν έχει ελληνικά δυστυχώς
Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Αν εχετε ενα συνεχομενο σφαλμα που να γραφει κατι για whetstone να περασετε ενα patch που κυκλοφόρησε και ολα θα λειτουργουν αψογα. Αυτη η τελευταία ρομ ειδικά είναι απίστευτη
Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Την miui τρεχω απι εδω:

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την miui τρεχω απο εδω: http:// https://onedrive.live.com/?authkey=%21AHZYiCQN4%5FxL3Sc&id=E43D3903B25FDE38%21447&cid=E43D3903B25FDE38

Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...