Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν έκανα. Τπτ ιδιαίτερο. Την χρήση που του κάνω πάντα.

Η κινητάρα τα κατάφερε, όχι εγώ.

 

Εκανα upgrade οχι clean install και τρέχει νερό.

Ομως ανεβάζει ευκολα θερμοκρασία.

Εχεις τα ιδια αποτελεσματα?

Εσυ clean εκανες?

Link to comment
Share on other sites

Κάνω πάντα clean όταν περνάω stable firmware ή κάποιο beta αλλά που έχει γίνει released από την επίσημη σελίδα με τα firmware της meizu.

Όταν περνάω leaked (πχ τις τελευταίες 2 leaked 4.5.6A), τις περνάω χωρίς clear.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την 4.5.5Ι από το site της meizu http://flyme.cn/en/firmwarelist?modelId=14&type=1

Αν σου βγάζει firmware corrupted περνα πρώτα την 4.0.4Ι και μετά με clear data την 4.5.5Ι

Οι Α εκδόσεις δεν έχουν ελληνικά πλέον.

 

σε ευχαριστω για την απαντηση την κατεβασα ειδη απο χθες και την περασα με clear data και τρεχει παρα πολη καλα !!καλυτερα απο οτι ηταν και σε σχεση smoothnes βελτιώθηκε αρκετα!!!τωρα μενει να δω και η μπαταρια πως τα παει!!!:D

antutu,quadrant τι σκορ σας βγαζει??(ξερω οτι δεν σημαίνει και τιποτα αλλα ετσι απλα!!)

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την απαντηση την κατεβασα ειδη απο χθες και την περασα με clear data και τρεχει παρα πολη καλα !!καλυτερα απο οτι ηταν και σε σχεση smoothnes βελτιώθηκε αρκετα!!!τωρα μενει να δω και η μπαταρια πως τα παει!!!:D

antutu,quadrant τι σκορ σας βγαζει??(ξερω οτι δεν σημαίνει και τιποτα αλλα ετσι απλα!!)

 

Ολες οι 4.5.5 βγαζουν 48-51000 ποντους.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάνω πάντα clean όταν περνάω stable firmware ή κάποιο beta αλλά που έχει γίνει released από την επίσημη σελίδα με τα firmware της meizu.

Όταν περνάω leaked (πχ τις τελευταίες 2 leaked 4.5.6A), τις περνάω χωρίς clear.

 

Α μαλιστα.

Και εγω χωρις clear την εβαλα και παει σαν την 4.5.5Α απλα παρατηρησα λιγο αυξημένη θερμοκρασία στην χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Νέος και εγώ στην παρέα. Αγόρασα το κινητό μόλις σήμερα. Διάβασα κάποιες σελίδες αλλά είναι πολλές για να τις διαβάσω όλες :)

Έτσι αν είναι εύκολο σε κάποιον να με βοηθήσει σε κάποιες απορίες που έχω.

1. Αναβάθμιση πως κάνουμε το κινητό? Περιμένουμε να έρθει μόνη της? Αν υπάρχει κάποιος οδηγός θα το εκτιμούσα.

2.το πληκτρολόγιο δεν έχει auto correct στα ελληνικά?

3.απο θεμα μπαταρίας ένα περίπου πως τα πάει? Δλδ πόσο χρόνο οθόνης βγάζει?

Ευχαριστώ εκ το προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Νέος και εγώ στην παρέα. Αγόρασα το κινητό μόλις σήμερα. Διάβασα κάποιες σελίδες αλλά είναι πολλές για να τις διαβάσω όλες :)

Έτσι αν είναι εύκολο σε κάποιον να με βοηθήσει σε κάποιες απορίες που έχω.

1. Αναβάθμιση πως κάνουμε το κινητό? Περιμένουμε να έρθει μόνη της? Αν υπάρχει κάποιος οδηγός θα το εκτιμούσα.

2.το πληκτρολόγιο δεν έχει auto correct στα ελληνικά?

3.απο θεμα μπαταρίας ένα περίπου πως τα πάει? Δλδ πόσο χρόνο οθόνης βγάζει?

Ευχαριστώ εκ το προτέρων :)

 

 

Αναβαθμιση κανεις η ΟΤΑ απο το εικονίδιο η κατεβάζοντας την εκδοση απο το κινητό πατάς πανω στο αρχείο και επιλέγεις η update η clear install.

Πληκτρολόγιο αν θες κατέβασε το swiftkey που κανει αυτο που λες και ειναι πολυ καλο.

Οσο για την μπαταρία βγαζει 5+ ωρες οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,ειμαι με 4.2.2.2Ι ,θελω να κανω ανβαθμιση το κινητο ,και μου βγαζει στο εικονιδιο την 4.2.2.8ι η οποια εχει τα γνωστα θεματα με τα χαλια ελληνικα,πως μπορω να προσωρησω σε επομενη εκδοση ή πανε βημα βημα οι αναβαθμισεις?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,ειμαι με 4.2.2.2Ι ,θελω να κανω ανβαθμιση το κινητο ,και μου βγαζει στο εικονιδιο την 4.2.2.8ι η οποια εχει τα γνωστα θεματα με τα χαλια ελληνικα,πως μπορω να προσωρησω σε επομενη εκδοση ή πανε βημα βημα οι αναβαθμισεις?ευχαριστω

 

φιλε μου κατεβασε απο εδω http://flyme.cn/en/firmwarelist?modelId=14&type=1 την stable 4.5.5i περνα την ετσι οπως ειναι χύμα στο κινητό μπες στο μανισιο file manager και πατα πανω στο αρχειο που κατεβασες και περνα την με clean data θα χασεις μονο της εφαρμογες σου και οχι τιποτααλλο!! αυτο ηταν περιμενε μεχρι να ανοιξει το τηλεφωνο σου!!

παιδια αμα το κανω root χανω την εγγυηση??(απο γερμανω ειναι)

Edited by manthosffvll
Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανα. Τπτ ιδιαίτερο. Την χρήση που του κάνω πάντα.

Η κινητάρα τα κατάφερε, όχι εγώ.

 

μια χαρά εγώ με το pro πάνω από 3.30 ώρες δεν μπορώ να πιάσω

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου κατεβασε απο εδω http://flyme.cn/en/firmwarelist?modelId=14&type=1 την stable 4.5.5i περνα την ετσι οπως ειναι χύμα στο κινητό μπες στο μανισιο file manager και πατα πανω στο αρχειο που κατεβασες και περνα την με clean data θα χασεις μονο της εφαρμογες σου και οχι τιποτααλλο!! αυτο ηταν περιμενε μεχρι να ανοιξει το τηλεφωνο σου!!

παιδια αμα το κανω root χανω την εγγυηση??(απο γερμανω ειναι)

 

Ναι χάνεις την εγγύηση αν είσαι ρουτ, μπορείς όμως να κάνεις "ξερούτ" περνώντας τη ρομ με clear data. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σκέφτομαι το εξής σαν πιθανώς μελλοντικος κατοχος του ΜΧ4. τώρα έχει 359 στον Γερμανό. Στις εκπτώσεις το βάζει 259 όταν φέρει το Μχ5 ειδικά. Έτσι έκανε πέρσι τουλάχιστον. Θα ήθελα απο εσάς να μου πειτε γιατί αξίζει σαν αγορά. Ξέρω ότι είναι δυνατό κινητό αλλά σαν εμπειρία χρήσης? Είμαι κάτοχος Xperia Z. Εδώ και δύο χρόνια. Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σκέφτομαι το εξής σαν πιθανώς μελλοντικος κατοχος του ΜΧ4. τώρα έχει 359 στον Γερμανό. Στις εκπτώσεις το βάζει 259 όταν φέρει το Μχ5 ειδικά. Έτσι έκανε πέρσι τουλάχιστον. Θα ήθελα απο εσάς να μου πειτε γιατί αξίζει σαν αγορά. Ξέρω ότι είναι δυνατό κινητό αλλά σαν εμπειρία χρήσης? Είμαι κάτοχος Xperia Z. Εδώ και δύο χρόνια. Ευχαριστώ πολύ

 

Φιλε μου αυτη η ερωτηση εχει γινει δεκαδες φορες και μαλιστα λιγες σελιδες πριν.

Κανε ενα ψαξει αυτάκι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !

Εκανα το πρωτο update , το εχω αγορασει απο Γερμανο με την εκδοση της TCCM και ειχε την εκδοση 4.2.2.2 Ι κανοντας αναζητηση OTA απο το κινητο μου εβγαζε συνεχεια οτι το κινητο ειναι ενημερωμενο με την τελευταια εκδοση και ετσι και εγω βαρεθηκα να περιμενω την TCCM και κατεβασα απο το site του flyme την εκδοση 4.5.5 Ι , σε 1-2 σημεια βρηκα κινεζικα ( οχι κατι ανησυχητικο ) αλλα φοβερη θετικη εντυπωση μου εκανε το power saving mode που υπαρχει πια στην εφαρμογη ασφαλεια , μπραβο στην MEIZU

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !

Εκανα το πρωτο update , το εχω αγορασει απο Γερμανο με την εκδοση της TCCM και ειχε την εκδοση 4.2.2.2 Ι κανοντας αναζητηση OTA απο το κινητο μου εβγαζε συνεχεια οτι το κινητο ειναι ενημερωμενο με την τελευταια εκδοση και ετσι και εγω βαρεθηκα να περιμενω την TCCM και κατεβασα απο το site του flyme την εκδοση 4.5.5 Ι , σε 1-2 σημεια βρηκα κινεζικα ( οχι κατι ανησυχητικο ) αλλα φοβερη θετικη εντυπωση μου εκανε το power saving mode που υπαρχει πια στην εφαρμογη ασφαλεια , μπραβο στην MEIZU

 

τα ελληνικα πως ειναι φιλε μου?

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία πώς είναι ακόμα και υπάρχει κάποιος οδηγός πως γίνεται η όλη διαδικασία??

 

Τον οδηγό θα τον βρεις λιγες σελιδες πριν.

Link to comment
Share on other sites

Beta έκδοση για το flyme 5 στο mx5. Ελπίζω σύντομα και για εμάς.

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέρει κανεις τι τύπο hands free παίρνει το κινητό μας;

Τα κοινά hands-free παίρνει. Τίποτα ιδιαίτερο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...