Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πια ρομ ειναι η πιο σταθερη και απροβληματιστη για το κινητο?

 

Πιστευω η 4.2.82 η τελευταια stable.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανενας τι παιζει με το bootloader.

Μηπως τελικα ανοιγουνε για να βαζουμε custom roms ?

Μπορει καποιος να το ψαξει ξεροντας καλα αγγλικα.

Μηπως ετσι μπορουμε να βαλουμε stock lollipop?

 

https://www.change.org/p/meizu-technology-co-ltd-unlock-bootloader-in-meizu-phones-and-release-flyme-source-for-mx4-mx4-pro-and-m1-with-their-kernel-source

 

Μαζεύουν υποστηρικτές (κάτι σαν να μαζεύουν υπογραφές) ώστε η Meizu να ξεκλειδώσει τον bootloader σε όλα της τα τηλέφωνα ώστε να έχουν την ελευθερία να περάσουν custom roms. Δεν χάνουμε τίποτα να στηρίξουμε την προσπάθεια.

Edited by liovag
ορθογραφικο
Link to comment
Share on other sites

Λενε για stable lollipop στις 28/7

Πηγη

Αντε να δουμε, αν και με την 4.2.8.2 μια χαρα ειμαι.λετε μας δώσουν τι flyme 5 ?

Edited by Manosvasilakis
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια. Θελω βοηθεια... Σημερα παρελαβα το mx4 απο το "fastcardtech"... Κολλαει αρκετα και το κουτι τουσ ηταν περιεργο, πιστευω πωσ μπορει να ειναι κλωνος, μπορειτε να μου πειτε καμια βοηθεια να καταλαβω αν ειναι οριτζιναλ? Επισησ εχει 16gb πιασμενα στο συστημα και κατι κινεζικεσ εφαρμογεσ.. Πωσ μπορω να το κανω ριστορ και να σβηστουν ολα? Το εκανα φακτορι ρισετ αλλα παλι το ιδιο... Ευχαριστω για την βοηθεια....

 

Καλησπέρα παιδιά .

 

Θέλω την βοήθειά σας, και εγώ έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με τον φίλο μας, εδώ και μιάμιση βδομάδα παρέλαβα το μπλε 32άρι M1 Note αλλά δεν είχα πολύ χρόνο να το επεξεργαστώ και μόλις σήμερα διαπίστωσα κάτι που με παραξένεψε πολύ.. Στο storage το System έχει δεσμευμένο 17.13GB!!!

Πως γίνετε αυτό ? Δεν έχω κάνει ούτε root ούτε τίποτα..

 

Σας στέλνω screenshot. Τα φώτα σας παρακαλώ.

 

[ATTACH]63020[/ATTACH]

Edited by liovag
Link to comment
Share on other sites

Αντε να δουμε, αν και με την 4.2.8.2 μια χαρα ειμαι.λετε μας δώσουν τι flyme 5 ?

 

Flyme 5 αποκλείεται, εδώ το mx5 έρχεται με 4.5 :(

Edited by AlexanderCool
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά .

 

Θέλω την βοήθειά σας, και εγώ έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με τον φίλο μας, εδώ και μιάμιση βδομάδα παρέλαβα το μπλε 32άρι M1 Note αλλά δεν είχα πολύ χρόνο να το επεξεργαστώ και μόλις σήμερα διαπίστωσα κάτι που με παραξένεψε πολύ.. Στο storage το System έχει δεσμευμένο 17.13GB!!!

Πως γίνετε αυτό ? Δεν έχω κάνει ούτε root ούτε τίποτα..

 

Σας στέλνω screenshot. Τα φώτα σας παρακαλώ.

 

Από fastcardtech αγορασμένο και αυτό?

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Από fastcardtech αγορασμένο και αυτό?

 

Ναι από fastcardtech .

 

*εστειλα καταλαθος απο τον λογαριασμο του αδερφου μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά .

 

Θέλω την βοήθειά σας, και εγώ έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με τον φίλο μας, εδώ και μιάμιση βδομάδα παρέλαβα το μπλε 32άρι M1 Note αλλά δεν είχα πολύ χρόνο να το επεξεργαστώ και μόλις σήμερα διαπίστωσα κάτι που με παραξένεψε πολύ.. Στο storage το System έχει δεσμευμένο 17.13GB!!!

Πως γίνετε αυτό ? Δεν έχω κάνει ούτε root ούτε τίποτα..

 

Σας στέλνω screenshot. Τα φώτα σας παρακαλώ.

 

[ATTACH]63020[/ATTACH]

 

Επίσης όταν το συνδέω με τον υπολογιστή μου βγάζει ότι είναι 11,9GB.

Όπως και στον ES File Explorer βλέπω ότι είναι 11,94GB και ο φάκελος του Android πιάνει 1.85GB που είναι κάτι λογικό .. οπότε κάτι βρωμάει στην υπόθεση..

 

[ATTACH]63021[/ATTACH]

 

[ATTACH]63022[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Εγινε leaked, αν θελει καποιος να το δοκιμασει.

link

mega mirror

την δοκίμασες λέει τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνουμε swipe back από αριστερά στον browser η στον chrome, στο instagram κτλ για να πηγαίνουμε πίσω, χωρίς να χρειάζεται να πατάμε το πίσω κουμπί? Στην δικιά μου περίπτωση δεν με βολεύει πολύ ούτε η μπάρα κάτω με το back, ούτε και το swipe up του κουμπιου...

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι βρήκα με exposed installer αλλά κάτι μου έγραψε ότι μπορεί να γίνει soft brick το κινητό και το φοβήθηκα....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνουμε swipe back από αριστερά στον browser η στον chrome, στο instagram κτλ για να πηγαίνουμε πίσω, χωρίς να χρειάζεται να πατάμε το πίσω κουμπί? Στην δικιά μου περίπτωση δεν με βολεύει πολύ ούτε η μπάρα κάτω με το back, ούτε και το swipe up του κουμπιου...

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι βρήκα με exposed installer αλλά κάτι μου έγραψε ότι μπορεί να γίνει soft brick το κινητό και το φοβήθηκα....

 

Η απάντηση βρίσκεται στο smart touch πλήκτρο. Ενεργοποιειται και από τις συντομεύσεις. Το τοποθετείς on the fly όπου θες και λειτουργεί ως πολυεργαλειο. Με ένα απλό touch λειτουργεί σαν back.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης όταν το συνδέω με τον υπολογιστή μου βγάζει ότι είναι 11,9GB.

Όπως και στον ES File Explorer βλέπω ότι είναι 11,94GB και ο φάκελος του Android πιάνει 1.85GB που είναι κάτι λογικό .. οπότε κάτι βρωμάει στην υπόθεση..

 

[ATTACH]63021[/ATTACH]

 

[ATTACH]63022[/ATTACH]

 

Ακριβως το ιδιο εχω και εγω φιλε μου με το mx4...16gb πιασμενα χωρις λογο! Απο φαστκαρντεκ το πηρα και εγω! Πιθανον σου εχουν στειλει ελαττωματιοκο!! Αν βρεις λυση πες μου...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως το ιδιο εχω και εγω φιλε μου με το mx4...16gb πιασμενα χωρις λογο! Απο φαστκαρντεκ το πηρα και εγω! Πιθανον σου εχουν στειλει ελαττωματιοκο!! Αν βρεις λυση πες μου...

 

ήδη έκανα dispute στο paypal. Σου προτεινω το ιδιο..

με οσο το δυνατον καλυτερη περιγραφη του προβληματος.

Link to comment
Share on other sites

ήδη έκανα dispute στο paypal. Σου προτεινω το ιδιο..

με οσο το δυνατον καλυτερη περιγραφη του προβληματος.

 

Και τι θα κερδισω φιλε μου?? Πες μου λιγο αναλυτικα.σε παρακαλω...

Link to comment
Share on other sites

Και τι θα κερδισω φιλε μου?? Πες μου λιγο αναλυτικα.σε παρακαλω...

 

Και μένα η πρώτη μου εμπειρία με dispute είναι.. Από το site μου είπαν να κάνω clean install αλλά όπως και σε σένα έτσι και σε μένα δεν άλλαξε κάτι.. Δεν μπορούμε όμως να το αφήσουμε έτσι.. Θα σου στείλω pm με το τι ακριβώς τους έγραψα.. Σου προτείνω να κάνεις και εσύ το ίδιο.. Θα μετρήσει παραπάνω στο paypal πιστεύω αν δουν ότι και κάποιος άλλος έχει το ίδιο πρόβλημα από το συγκεκριμένο κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Και μένα η πρώτη μου εμπειρία με dispute είναι.. Από το site μου είπαν να κάνω clean install αλλά όπως και σε σένα έτσι και σε μένα δεν άλλαξε κάτι.. Δεν μπορούμε όμως να το αφήσουμε έτσι.. Θα σου στείλω pm με το τι ακριβώς τους έγραψα.. Σου προτείνω να κάνεις και εσύ το ίδιο.. Θα μετρήσει παραπάνω στο paypal πιστεύω αν δουν ότι και κάποιος άλλος έχει το ίδιο πρόβλημα από το συγκεκριμένο κατάστημα.

 

ωραια περιμενω πμ τοτε φιλε μου! Ακομα δεν εχω κατι!

Link to comment
Share on other sites

σημερα ηρθε το δικο μου το πηρα απο παιδι εδω μεσα

φοραει την 4.2.8.2ι

αλλα η μεταφραση εινια αλλου για αλλου

hotspot γραφει παταω και ανοιγουν οι ταπετσαριες!!

Link to comment
Share on other sites

σημερα ηρθε το δικο μου το πηρα απο παιδι εδω μεσα

φοραει την 4.2.8.2ι

αλλα η μεταφραση εινια αλλου για αλλου

hotspot γραφει παταω και ανοιγουν οι ταπετσαριες!!

βαλτο στα αγγλικα . Τα ελληνικα ειναι ενα ματσο χαλια σε αυτη την εκδοση. Σαν λειτουρια ειναι μια χαρα ομως

Link to comment
Share on other sites

Πωλείται το Meizu MX4 Χρυσό 16GB το έχω ένα μήνα σε πολύ καλή κατάσταση 270 ευρώ με θήκη και temprered glass!:)
Link to comment
Share on other sites

την δοκίμασες λέει τίποτα?

Την περασα πριν απο λιγο.

Στον updater μου λεει οτι ειναι η 4.5.3.1 που ειχα απο πριν, στο about phone λεει 4.5.4

Φυσιολογικα μου φαινονται τα πραγματα κατα τα αλλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...