Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καληερα σας.εκανα μια εγκατασταση ξανα τη ρομ και μεχρι τωρα τα gapps δουλευουν.Το μονο θεμα που εχω ειναι οτι δεν μου ερχονται ειδοποιησεις απο το gmail και το hangouts.Πρεπει να μπω στις εφαρμογες για να δω τα μηνυματα και τα μαιλ που μου ηρθαν.Εχει κανεις καμια ιδεα?

 

Καλημερα, εχεις δωσει permission απο το security center και στα δυο αλλα και στο google play services? Δωσε ΚΑΙ στο auto start αλλα ΚΑΙ στο power saving-> κατω δεξια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα μετά από αρκετή χρήση το κινητό πήρε φωτιά έχω την 4.2.8.2I εσείς έχετε τέτοιο θέμα?
Link to comment
Share on other sites

Όταν το πήρα εγώ είχε την 4.2.2.2Ι και του πέρασα χειροκίνητα την 4.2.8.1Ι. Αν σου έρθει με την πρώτη και θες να έχεις το κινητό σου στα ελληνικά κρατά την γιατί στην τελευταία είναι χάλια.

 

Η Lollipop είναι σταθερή; Αν έχει σωστά ελληνικά λέω να την περάσω. Έχω διαβάσει καλά λόγια στις προηγούμενες σελίδες (διάβασα όλο το θέμα).

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

αν επικεντρώνεται ψηλά κοντά στην κάμερα είναι λογικό (εκεί βρίσκεται ο επεξεργαστής ) και γενικά λόγο αλουμινένιου σκελετού, τον χρησιμοποιεί για να ψύγεται καλύτερα που σημαίνει και περιμετρικά θα νιώθεις λίγο να ανεβάζει θερμοκρασία (δεν είναι πλαστικό να θερμομονώνει), όσοι έχουν macbook pro/air καταλαβαίνουν ....

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η Lollipop είναι σταθερή; Αν έχει σωστά ελληνικά λέω να την περάσω. Έχω διαβάσει καλά λόγια στις προηγούμενες σελίδες (διάβασα όλο το θέμα).

 

εγώ θα έλαγα να χρησιμοποιήσει λίγο αυτή που έχει , μετά να πάει στην επόμενη που σου λέει και το παιδί 4.2.8.1Ι και μετά απο λίγο καιρό να πάει σε lollipop που δεν θα είναι σε beta κατάσταση (να έχει να ασχολείται κιώλας :p) να δεί και την εξέληξη των ρομ .

Link to comment
Share on other sites

Τα ελληνικά καλά είναι. Όλα καλά είναι δηλαδή στη λολιποπ αλλά δεν υπάρχει το performace Mode. Δε κάνει τίποτα δουλεύει συνέχεια στο power saving ότι και να επιλέξεις. Έχουν θέματα με το kernel και δε δουλεύουν όλοι οι Α17 2.2ghz πυρήνες.
Link to comment
Share on other sites

Και η 4.2..8.2Ι εχει λαθη με τα ελληνικα στο μενου. Παντως με αυτην την εκδοση το κινητο εχει μερικα λαγκαρισματα που και που. Δεν ξερω αν με τη LOLIPOP το κινητο παει καλυτερα.
Link to comment
Share on other sites

sam οταν βρεις χρονο προσπαθησε να περασεις την 4.5.3 απο το λινκ,για να δω τι αποτελεσμα παιρνεις εσυ...παλι ερρορ μου δινει not found firmware.....βρε θα με τρελανει.....

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

sam οταν βρεις χρονο προσπαθησε να περασεις την 4.5.3 απο το λινκ,για να δω τι αποτελεσμα παιρνεις εσυ...παλι ερρορ μου δινει not found firmware.....βρε θα με τρελανει.....

 

απο το λινκ αυτό του sam την έχω βάλει και εγώ , όλα μια χαρά είναι. Την κατέβασα απο το pc και την έβαλα στο κινητό

Link to comment
Share on other sites

απο το λινκ αυτό του sam την έχω βάλει και εγώ , όλα μια χαρά είναι. Την κατέβασα απο το pc και την έβαλα στο κινητό

 

κατσε μισο ποιο απο τα 2 λινκ...??απο το meizu fans η το αλλο???γιατι την εχω κατεβασει απο 2 λινκ και παιρνω συνεχως το ιδιο θεμα..οτι δεν βρισκει λογισμικο..μηπως να δοκιμασω να κανω clear??

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Το link για το lollipop του Sam βρίσκεται νομίζω κάπου στη 217 σελίδα. Από εκεί το κατέβασα κι εγώ στο PC και μετά το πέρασα στο κινητό χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα ελληνικά καλά είναι. Όλα καλά είναι δηλαδή στη λολιποπ αλλά δεν υπάρχει το performace Mode. Δε κάνει τίποτα δουλεύει συνέχεια στο power saving ότι και να επιλέξεις. Έχουν θέματα με το kernel και δε δουλεύουν όλοι οι Α17 2.2ghz πυρήνες.

 

Πιστεύω αυτό ευθύνεται και για το χαμηλό σκορ στο antutu. Το έκανα εχθές και είχα κάπου στις 38000.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι καινουργιος στο forum και εχω το mx4 με 4.2.8.2.U λογισμικο το οποιο και εγινε μολις χθες update.

 

θα ηθελα να ρωτησω:

α) υπαρχει περιπτωση πριν το update να ειχα εκδοση A ή I και να μου εβγαλε update για U ?

β) ξερετα αν η ιδια εκδοση (4.2.8.2) σε Α εχει κανονικα τα ελληνικα γιατι μετα το update ειναι πολυ χαλια ?

γ) ποια η διαφορα (και πιο κατα την γνωμη σας ειναι καλυτερο) μεταξυ των Α- Ι- U ?

δ) για να παω απο U σε Α πρεπει να κανω downgrade ?

ε) πως να συνδεσω το κινητο με τον υπολογιστη ?

Link to comment
Share on other sites

Το link για το lollipop του Sam βρίσκεται νομίζω κάπου στη 217 σελίδα. Από εκεί το κατέβασα κι εγώ στο PC και μετά το πέρασα στο κινητό χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πιστεύω αυτό ευθύνεται και για το χαμηλό σκορ στο antutu. Το έκανα εχθές και είχα κάπου στις 38000.

To link του Sam δεν έχει πρόβλημα. Δουλεύει μια χαρά. Και ναι αυτό ευθύνεται για το antutu.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι καινουργιος στο forum και εχω το mx4 με 4.2.8.2.U λογισμικο το οποιο και εγινε μολις χθες update.

 

θα ηθελα να ρωτησω:

α) υπαρχει περιπτωση πριν το update να ειχα εκδοση A ή I και να μου εβγαλε update για U ?

β) ξερετα αν η ιδια εκδοση (4.2.8.2) σε Α εχει κανονικα τα ελληνικα γιατι μετα το update ειναι πολυ χαλια ?

γ) ποια η διαφορα (και πιο κατα την γνωμη σας ειναι καλυτερο) μεταξυ των Α- Ι- U ?

δ) για να παω απο U σε Α πρεπει να κανω downgrade ?

ε) πως να συνδεσω το κινητο με τον υπολογιστη ?

 

α) όχι

β) το ίδιο χάλια είναι τ αελληνικά

γ) ψιλοδιαφορές είναι, όχι κάτι ουσιαστικό, αν ψαξεις στο νήμα θα το βρεις πολλές. Βάλε Α.

δ) όχι

ε) με το καλώδιο της φόρτισης.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτό το θέμα με την κάλυψη παλάμης κατά το ξεκλείδωμα το έχετε και εσείς;μου έχει σπάσει τα νεύρα. Υπάρχει επιλογή στις ρυθμίσεις για να βγαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Έβαλες ξανά το λειτουργικό και σου κάνει τα ίδια? Μπας και έχεις πάνω στην οθόνη κάνα χαζό screen protector ή tempered glass και επηρεάζει?
Link to comment
Share on other sites

Έβαλες ξανά το λειτουργικό και σου κάνει τα ίδια? Μπας και έχεις πάνω στην οθόνη κάνα χαζό screen protector ή tempered glass και επηρεάζει?

 

Οχι, μου το κανει και εμενα καμια φορα με τις λολιποπ... ΙΣΩΣ κανα proximity calibration το φτιαξει, δεν το βλεπω συχνα γιατι πολυ απλα παραλειπω τη lock screen με swipe up. Το βλεπεις αν κανεις double tap μονο

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτό το θέμα με την κάλυψη παλάμης κατά το ξεκλείδωμα το έχετε και εσείς;μου έχει σπάσει τα νεύρα. Υπάρχει επιλογή στις ρυθμίσεις για να βγαίνει;

 

Φίλε κι εγώ το έχω. Και πραγματικά είναι πολύ εκνευριστικό.. Ελπίζω να το στρώσουν κι αυτό το πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι την μετάβαση από m8 στο mx4,από ότι καταλαβαίνω η κάμερα στο mx4 είναι ανώτερη,έχει καποιος την εμπειρία από τις συσκευές για να με βοηθήσει;Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι την μετάβαση από m8 στο mx4,από ότι καταλαβαίνω η κάμερα στο mx4 είναι ανώτερη,έχει καποιος την εμπειρία από τις συσκευές για να με βοηθήσει;Ευχαριστώ

το παιδι που ξεκινησε το θεμα με το mx4 ειχε και τις δυο συσκευες, ελπιζω να το δει και να σε βοηθησει

Link to comment
Share on other sites

Έβαλες ξανά το λειτουργικό και σου κάνει τα ίδια? Μπας και έχεις πάνω στην οθόνη κάνα χαζό screen protector ή tempered glass και επηρεάζει?

 

Όπως λένε και τα παιδιά παρακάτω,μου το κάνει από τότε που έβαλα την lollipop.Σε όλες τις lollipop.Ελπίζω στην stable να διορθωθεί.

Όπως ελπίζω να διορθωθεί και το θέμα με το ποσοστό στην μπαταρία κατά την φόρτιση. Δεν ανεβαίνει παρά μόνο αν κάνω επανεκκίνηση.

Edited by palavas1986
Link to comment
Share on other sites

Μολις τελιωσα *το σεταρισμα..ευχαριστω φιλε σαββα τωρα ολα κομπλε!!

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι την μετάβαση από m8 στο mx4,από ότι καταλαβαίνω η κάμερα στο mx4 είναι ανώτερη,έχει καποιος την εμπειρία από τις συσκευές για να με βοηθήσει;Ευχαριστώ

 

Ειχε περασει για μια βδομαδα στα χερια μου το One. Αν και δεν ειχα προλαβει να δοκιμασω την καμερα του One σε ουσιαστικα αξιοθεατα, ειμαι σχεδον σιγουρος οτι του Meizu ειναι σαφως ανωτερη. (Η πισω παντα).

Proud HTC User!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι την μετάβαση από m8 στο mx4,από ότι καταλαβαίνω η κάμερα στο mx4 είναι ανώτερη,έχει καποιος την εμπειρία από τις συσκευές για να με βοηθήσει;Ευχαριστώ

Σαφώς καλύτερη η κάμερα του MΧ4.

Το Μ8 είναι ένα αξιοπρεπέστατο κινητό το οποίο ότι έχει να σου προσφέρει στο προσφέρει απροβληματιστα. Δεν μου κόλλησε ποτέ. Ποτέ όμως. Ούτε το παραμικρό lag. Απλά εμένα δεν μου ταιριαξε το sense και επίσης με χαλάει η αναλογία μεγέθους συσκευής και μεγέθους κινητού. Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

Φίλος με το ΜΧ4 έχει το εξής πρόβλημα:

Η μπαταρία δείχνει π.χ. 40% και μετά από reboot πάει στο 70%.

Το έχει δει κανένας άλλος;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

Φίλος με το ΜΧ4 έχει το εξής πρόβλημα:

Η μπαταρία δείχνει π.χ. 40% και μετά από reboot πάει στο 70%.

Το έχει δει κανένας άλλος;

Υπάρχει αυτό το θέμα με την lollipop.

Όταν φορτίζεις δεν ανεβαίνει το ποσοστό. Πρέπει να κάνεις επανεκκίνηση για να αλλάξει. Ελπίζω να το διορθώσουν σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...