Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα και απο εμενα,

περιμενω σαν τρελος απο τελη Φεβρουαριου το MX4 και μου φαινεται τελικα οτι οπως λεει και ο Αγγελος το Μαη θα μαστε καλα !!! ( Απο το facebook Meizu Greece ειπαν οντως για 08/05 ).

Φίλε με που εγραψες απο επανω για το τελευταιο update και την εναλλαγη με την θηκη smart view , εσυ ποια χρησιμοποιεις , μπορεις να μου προτεινεις για να παραγγειλω τετοια ; Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα και απο εμενα,

περιμενω σαν τρελος απο τελη Φεβρουαριου το MX4 και μου φαινεται τελικα οτι οπως λεει και ο Αγγελος το Μαη θα μαστε καλα !!! ( Απο το facebook Meizu Greece ειπαν οντως για 08/05 ).

Φίλε με που εγραψες απο επανω για το τελευταιο update και την εναλλαγη με την θηκη smart view , εσυ ποια χρησιμοποιεις , μπορεις να μου προτεινεις για να παραγγειλω τετοια ; Ευχαριστω

 

Εγώ χρησιμοποιώ μια της Nilkin και είμαι ευχαριστημένος αλλά μάλλον η καλύτερη παίζει να είναι αυτή της MOFI.

 

http://www.vickmall.com/mofi-hui-serise-flip-leather-case-for-meizu-mx4.html

 

Φαίνεται αρκετά μαζεμένη και έχει και smart-stand εκτός από smart-view. Αυτή που έχω εγώ δεν έχει stand.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα,

περιμενω σαν τρελος απο τελη Φεβρουαριου το MX4 και μου φαινεται τελικα οτι οπως λεει και ο Αγγελος το Μαη θα μαστε καλα !!! ( Απο το facebook Meizu Greece ειπαν οντως για 08/05 ).

Φίλε με που εγραψες απο επανω για το τελευταιο update και την εναλλαγη με την θηκη smart view , εσυ ποια χρησιμοποιεις , μπορεις να μου προτεινεις για να παραγγειλω τετοια ; Ευχαριστω

 

μείνε ανήσυχος! Ειχαν πει και για μεσα στο μαρτη και για 15 Απρίλη και παει λεγοντας! Κάτσε να έρθει πρωτα να υπάρξει διαθεσιμότητα κανονική , γιατι υποψιάζομαι το οτι το προ μόσιον απο Γερμανό ειναι για ελάχιστες συσκευές και η πλειοψηφία που θα το ψάχνουν θα ακούν την γνωστή ατάκα δεν υπαρχουν διαθέσιμες συσκευές περιμένουμε να παραλάβουμε! Κανονικη διάθεση σε τιμη + 400 βέβαια να περιμένεις σε κανά 2 μηνες απο τωρα. Οπότε οπλισου με νεα υπομονη αν και για εμενα υπομονη ενα εξάμηνο για κινητο δεν νοείται...απλα πας κάπου αλλου...

Link to comment
Share on other sites

μείνε ανήσυχος! Ειχαν πει και για μεσα στο μαρτη και για 15 Απρίλη και παει λεγοντας! Κάτσε να έρθει πρωτα να υπάρξει διαθεσιμότητα κανονική , γιατι υποψιάζομαι το οτι το προ μόσιον απο Γερμανό ειναι για ελάχιστες συσκευές και η πλειοψηφία που θα το ψάχνουν θα ακούν την γνωστή ατάκα δεν υπαρχουν διαθέσιμες συσκευές περιμένουμε να παραλάβουμε! Κανονικη διάθεση σε τιμη + 400 βέβαια να περιμένεις σε κανά 2 μηνες απο τωρα. Οπότε οπλισου με νεα υπομονη αν και για εμενα υπομονη ενα εξάμηνο για κινητο δεν νοείται...απλα πας κάπου αλλου...

 

Έτσι και εγώ βαρέθηκα να περιμένω και το πήρα από Κίνα μεριά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω το 32 gb στην international version. Ποιο σάιτ έχετε να μου προτείνετε για πιο φτηνό;

Ποιες ακριβως είναι οι διάφορες της κινεζικής από την international version;

Edited by palavas1986
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα απο chinavasion το 32αρι σε international μετά απο 17 μέρες και τα σπάει! Πάρτο από εδώ, μέχρι τώρα ειναί το πιό φτηνό! Τώρα το ψάχνω και δέν μπορώ να βρώ πώς στέλνω μήνυμα στα ελληνικά. Ξέρει κανείς.. Edited by chrischris1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα απο chinavasion το 32αρι σε international μετά απο 17 μέρες και τα σπάει! Πάρτο από εδώ, μέχρι τώρα ειναί το πιό φτηνό! Τώρα το ψάχνω και δέν μπορώ να βρώ πώς στέλνω μήνυμα στα ελληνικά. Ξέρει κανείς..

 

Δυστυχώς το 32 gb εξαντλήθηκε από chinavasion.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ελπιζω και περιμενω , γραψαν στο ελληνικο facebook :

" =================MX4 FINALLY ARRIVED!!===============

Διαθέσιμο από τις 8/5, αποκλειστικά από το δίκτυο καταστημάτων ΓΕΡΜΑΝΟΣ, θα είναι το MX4 32GB,Grey, στη μοναδική τιμή των 359€! "

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μείνε ανήσυχος! Ειχαν πει και για μεσα στο μαρτη και για 15 Απρίλη και παει λεγοντας! Κάτσε να έρθει πρωτα να υπάρξει διαθεσιμότητα κανονική , γιατι υποψιάζομαι το οτι το προ μόσιον απο Γερμανό ειναι για ελάχιστες συσκευές και η πλειοψηφία που θα το ψάχνουν θα ακούν την γνωστή ατάκα δεν υπαρχουν διαθέσιμες συσκευές περιμένουμε να παραλάβουμε! Κανονικη διάθεση σε τιμη + 400 βέβαια να περιμένεις σε κανά 2 μηνες απο τωρα. Οπότε οπλισου με νεα υπομονη αν και για εμενα υπομονη ενα εξάμηνο για κινητο δεν νοείται...απλα πας κάπου αλλου...

Μεχρι τωρα παντως για να λεμε και του στραβου το δικιο δεν ειχαν δωσει στανταρ ημερομηνια , παντα το αποφευγανε και λεγαν προσεχως και συντομα, αν παλι δωσαν ημερομηνια στο αερα τι να πω ;

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες, στο ξεκουδουνο μου ηρθε μια φλασια.... ΚΑΝΕΝΑ(έψαξα,δεν βρήκα) κινητό με τον 6595 δεν εχει παρει λολιποπ, αποτι φαίνεται το πρώτο θα είναι, αν έχετε δει κανένα για πείτε μου γιατι αναρωτιέμαι για τις πιθανές βελτιώσεις που μπορεί να εχει στους Α17... Και αποτι φαίνεται και το μχ4 προ πρωτιά εκανε με τη τεστ λολιποπ μιας και το samsung alpha με τον ιδιο exynos ούτε καν αυτο εχει πάρει λολιποπ, οπότε και να άργησε λιγο ειναι η πρωτη που θα βγάλει το update σε αυτα τα socs η meizu.
Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες, στο ξεκουδουνο μου ηρθε μια φλασια.... ΚΑΝΕΝΑ(έψαξα,δεν βρήκα) κινητό με τον 6595 δεν εχει παρει λολιποπ, αποτι φαίνεται το πρώτο θα είναι, αν έχετε δει κανένα για πείτε μου γιατι αναρωτιέμαι για τις πιθανές βελτιώσεις που μπορεί να εχει στους Α17... Και αποτι φαίνεται και το μχ4 προ πρωτιά εκανε με τη τεστ λολιποπ μιας και το samsung alpha με τον ιδιο exynos ούτε καν αυτο εχει πάρει λολιποπ, οπότε και να άργησε λιγο ειναι η πρωτη που θα βγάλει το update σε αυτα τα socs η meizu.

 

γενικως η mediatek καθυστερει να δωσει αναβαθμισεις δεν ειναι θεμα meizu μονο

Link to comment
Share on other sites

γενικως η mediatek καθυστερει να δωσει αναβαθμισεις δεν ειναι θεμα meizu μονο

Δεν ισχύει αυτό. Αντιθέτως παλιά soc της mediatek (ΜΤ6577 του 2011) τρέχουν kitkat. H Mediatek έχει δώσει Lollipop sources για 6595 και όλα τα νέα armv8 κι είν στο χέρι των κατασκευαστών πότε θα ετοιμάσουν τα firmware τους.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ελπιζω και περιμενω , γραψαν στο ελληνικο facebook :

" =================MX4 FINALLY ARRIVED!!===============

Διαθέσιμο από τις 8/5, αποκλειστικά από το δίκτυο καταστημάτων ΓΕΡΜΑΝΟΣ, θα είναι το MX4 32GB,Grey, στη μοναδική τιμή των 359€! "

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μεχρι τωρα παντως για να λεμε και του στραβου το δικιο δεν ειχαν δωσει στανταρ ημερομηνια , παντα το αποφευγανε και λεγαν προσεχως και συντομα, αν παλι δωσαν ημερομηνια στο αερα τι να πω ;

 

Η τιμή μου φαίνεται καλή για το 32άρι. Αν και δεν είμαι φαν των συσκευών που φεύγουν πάνω από 5 ίντσες, μια βόλτα από τον Γερμανό θα την κάνω για τη γνωριμία με τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό. Αντιθέτως παλιά soc της mediatek (ΜΤ6577 του 2011) τρέχουν kitkat. H Mediatek έχει δώσει Lollipop sources για 6595 και όλα τα νέα armv8 κι είν στο χέρι των κατασκευαστών πότε θα ετοιμάσουν τα firmware τους.

 

ευχαριστουμε για την ενημερωση, και νομιζα οτι αργει η mediatek, γενικως αυτη η εντυπωση εχει διμιουργηθει και δεν ξερω γιατι

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προχθές σε έναν mediatek 6582 πέρασα επίσημο lollipop...doogee κινητό! :P
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή μου φαίνεται καλή για το 32άρι. Αν και δεν είμαι φαν των συσκευών που φεύγουν πάνω από 5 ίντσες, μια βόλτα από τον Γερμανό θα την κάνω για τη γνωριμία με τη συσκευή.

 

Στο meizu greece πάντως οσοι ρώτησαν σε Γερμανούς παίρνουν την ίδια απαντηςη που επαιρναν εδω και 3 μηνες! Δλδ δεν ξέρουμε ποτε θα έρθει και ουτε μπορεις να το παραγγείλεις καν! Αντε παιδιά της τρομερής εγχώριας αντιπροσωπείας καλο καλοκαιρι και απο Σεπτέμβρη θα το φέρεται! Λίγο πριν βγει το mx5!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε και εμένα από Κίνα, φοράει 4.0.4.2U έχει ελληνικά αλλά δεν έχει play store. Πια ρομ μου προτείνετε; έχω διαβάσει αρκετές σελίδες αλλά πιο πολύ μπερδεύτηκα.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε και εμένα από Κίνα, φοράει 4.0.4.2U έχει ελληνικά αλλά δεν έχει play store. Πια ρομ μου προτείνετε; έχω διαβάσει αρκετές σελίδες αλλά πιο πολύ μπερδεύτηκα.

 

Να διαλέγεις παντα τις Α, τωρα για την έκδοση πήγαινε στη τελευταία stable 4.2.8.2A αν και η μπαταρία για καποιο λογο εμενα με απογοητεύει σε αυτην...

Link to comment
Share on other sites

Να διαλέγεις παντα τις Α, τωρα για την έκδοση πήγαινε στη τελευταία stable 4.2.8.2A αν και η μπαταρία για καποιο λογο εμενα με απογοητεύει σε αυτην...

 

Οκ ευχαριστω! το εκανα κατευθειαν απο το τηλεφωνο,κατεβασα τελικα την 4281α αλλα δεν εχει google play,πια εκδοση να κατεβασω?στο μειζου φανσ εχει 4 εκδοσεις οποια κιαν κατεβασω ειναι το ιδιο?

Edited by paptas
Link to comment
Share on other sites

Να διαλέγεις παντα τις Α, τωρα για την έκδοση πήγαινε στη τελευταία stable 4.2.8.2A αν και η μπαταρία για καποιο λογο εμενα με απογοητεύει σε αυτην...

sam μηπως πρεπει να κανεις κανα clean install? ειδα μεγαλη διαφορα σε μπαταρια ετσι

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστω! το εκανα κατευθειαν απο το τηλεφωνο,κατεβασα τελικα την 4281α αλλα δεν εχει google play,πια εκδοση να κατεβασω?στο μειζου φανσ εχει 4 εκδοσεις οποια κιαν κατεβασω ειναι το ιδιο?

 

Καλύτερα πριν κάνεις οτιδήποτε διάβασε την πρώτη σελίδα του τοπικ

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Να διαλέγεις παντα τις Α, τωρα για την έκδοση πήγαινε στη τελευταία stable 4.2.8.2A αν και η μπαταρία για καποιο λογο εμενα με απογοητεύει σε αυτην...

 

Με τι χρήση; Εγώ μια χαρά ευχαριστημένος είμαι, το φορτίζω ανά δυο μέρες και η χρήση μου είναι γύρω στις 3 ώρες OST, καμιά ώρα κλήσεις, μπόλικες ώρες Wi-Fi που συμπεριλαμβάνουν βίντεο κλήσεις με skype και ενημερώσεις που λαμβάνω συνέχεια, πλοήγηση και γενικότερο σερφάρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα πριν κάνεις οτιδήποτε διάβασε την πρώτη σελίδα του τοπικ

 

κατεβασα την τελευταια 1.4.2 και ολα καλα,τωρα θελω να κατεβασω την 4.2.8.2α αλλα ενω κατεβαινει μολις τελειωσει το κατεβασμα δεν ανοιγει οπως στην 4.2.8.1α τι δεν κανω καλα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...