Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

γιατι δεν στελνουν Ελλαδα ολες τις εκδοσεις και δεν ξερω για πιο λογο.

Ουτε Ιταλια.

 

Την Δευτερα θα κανω παραγγελια και θα σας πω.

παντως το χρυσο σιγουρα Ελλαδα δεν το στελνουν που ηθελα να παρω ενα για συναδελφο.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και για να απαντήσω στον εαυτό μου οποίος θέλει να βάλει άλλο theme πρώτα απ ενεργοποιεί το default flame icons και μετά κάνει apply το νέο θέμα αλλιώς δε θα τι δεχτεί

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Και για να απαντήσω στον εαυτό μου οποίος θέλει να βάλει άλλο theme πρώτα απ ενεργοποιεί το default flame icons και μετά κάνει apply το νέο θέμα αλλιώς δε θα τι δεχτεί

 

ωραιος charllie...αυτο το εψαχνα κι εγω...

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

εβαλα εγω nova/prime ~ google Launcher και τελικα γυρισα ολα στοκ....

το Flyme ειναι απολαυση

 

Δεν μπορώ να συμφωνήσω περισσότερο, έχω δοκιμάσει σχεδόν όλους τους launcher, και κάθε φορα γυρνάω στο Flyme, καταλήγωντας απλά να έχω ξοδέψει χρόνο στο Playstore και να παίζω με τους χαζο Launchers.. Είναι όντως απόλαυση το Flyme..

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς καμία θήκη της προκοπής? Επίσης λέω να πάρω tempered glass (nilkin)

 

Εγώ πήρα τρεις της MOFI. Μια σιλικόνης απλή, μια που είναι όλη δερμάτινη και μια δερμάτινη φλιπ με παραθυράκι (η οποία δεν έχει έρθει ακόμα). Επίσης έχω πάρει tempered glass της Nilkin αλλά δυστυχώς δεν κατάφερα να το περάσω τέλεια και έχω τρία σημεία τα οποία πέρασε αέρας μέσα και τώρα δεν μπορώ να τον βγάλω.

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς καμία θήκη της προκοπής? Επίσης λέω να πάρω tempered glass (nilkin)

 

Εγώ πήρα αρκετές πλάτες, θήκη σιλικόνης και tempered glass, το τζάμι το έβαλα για πούλημα και μόνο τις πλάτες χρησιμοποιώ! :)

 

ΥΓ. πήρα μία πλάτη "δερμάτινη" άσπρη, όπως και το κινητό...και είναι πανέμορφο!! :D:D

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα αρκετές πλάτες, θήκη σιλικόνης και tempered glass, το τζάμι το έβαλα για πούλημα και μόνο τις πλάτες χρησιμοποιώ! :)

 

ΥΓ. πήρα μία πλάτη "δερμάτινη" άσπρη, όπως και το κινητό...και είναι πανέμορφο!! :D:D

 

Φωτο θα δούμε να παίρνουμε ιδέες???

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φωτο θα δούμε να παίρνουμε ιδέες???

 

 

το γυαλι δεν μπορω να στο βγαλω θα πρεπει να το ξεκολησω..αυτη ειναι η δευτερη μου!!!και η πρωτη ιδια ειναι μου αρεσε πολυ και οικονομικη..

 

http://i1026.photobucket.com/albums/y322/panagiotis8787/P50202-145250_zpsniim53xk.jpg

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

εγώ θα ήθελα να δώ τις πλάτες πάνω στο κινητό αν γίνεται :D Για να αρχίσουν να πέφτουν οι παραγγελίες !!!(μόλις έρθει και το κινητό βέβαια )
Link to comment
Share on other sites

εγώ θα ήθελα να δώ τις πλάτες πάνω στο κινητό αν γίνεται :D Για να αρχίσουν να πέφτουν οι παραγγελίες !!!(μόλις έρθει και το κινητό βέβαια )

 

θα σε βαλω μια για να δεις πως καθεται..

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

5 φορές προσπάθησα να ανεβάσω φωτογραφίες...αλλά μάταια!! Την 6η έστρωσε!! :)

 

Η carbon ήταν ατυχής αγορά για το δικό μου κινητό, μιας και είναι άσπρο, αν θέλει κανείς το τζάμι και την πλάτη αυτή, τα έχω βάλει αγγελία! :)

 

Οι φωτογραφίες είναι στα 5mp για να καταφέρω να τις ανεβάσω!

Η χρυσή και η μπλε είναι πιο λεπτές και έχουν υφή βελούδου, η "δερμάτινη" και η "carbon" και η "ξύλινη" είναι πιο χοντρές και προστατεύουν το τζαμάκι της κάμερας λόγω του πάχους! :)

Edited by miketra
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει αυτή της nillkin http://www.nillkin.com/english/proshow.asp?mid=2&sid=0&tid=0&cid=1&scid=13&id=4511&page=1

Πολύ όμορφη, απλή, προστατεύει τις γωνίες και την πλάτη και δεν προσθέτει όγκο στη συσκευή.

Μπροστά δεν βάζω ποτέ τίποτα από ζελατίνες, tempered glass και τέτοια. Ειδικά με ζελατίνες είμαι τσακωμένος θεωρώ ότι χάνεις και σε αίσθηση touch και σε απεικόνιση χωρίς ουσιαστικό κέρδος. Προτιμώ να χαίρομαι τη συσκευή μου όπως "πρέπει", ειδικά την οθόνη, που είναι αυτό που βλέπω και αγγίζω, δλδ από τους κυριότερους παράγοντες που καθορίζουν την εμπειρία χρήσης.

Είμαι γενικά πολύ προσεκτικός και τη θήκη πίσω τη βάζω περισσότερο για να μπορώ να αφήνω το κινητό σε τραπέζια κλπ και να μη φοβάμαι μη χαραχτεί το τζαμάκι της κάμερας κυρίως.

Link to comment
Share on other sites

5 φορές προσπάθησα να ανεβάσω φωτογραφίες...αλλά μάταια!! Την 6η έστρωσε!! :)

 

Η carbon ήταν ατυχής αγορά για το δικό μου κινητό, μιας και είναι άσπρο, αν θέλει κανείς το τζάμι και την πλάτη αυτή, τα έχω βάλει αγγελία! :)

 

Οι φωτογραφίες είναι στα 5mp για να καταφέρω να τις ανεβάσω!

Η χρυσή και η μπλε είναι πιο λεπτές και έχουν υφή βελούδου, η "δερμάτινη" και η "carbon" και η "ξύλινη" είναι πιο χοντρές και προστατεύουν το τζαμάκι της κάμερας λόγω του πάχους! :)

 

πολύ ωραία. από που τα πήρες;

Link to comment
Share on other sites

πολύ ωραία. από που τα πήρες;

 

Από aliexpress αλλά απ ότι θυμάμαι πλέον έχει κ στο ebay κάποια...αν δεν βρεις, πες μου να σου στείλω link! :)

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

το γυαλι δεν μπορω να στο βγαλω θα πρεπει να το ξεκολησω..αυτη ειναι η δευτερη μου!!!και η πρωτη ιδια ειναι μου αρεσε πολυ και οικονομικη..

 

http://i1026.photobucket.com/albums/y322/panagiotis8787/P50202-145250_zpsniim53xk.jpg

 

 

Lol όχι ρε δεν εννοούσα αυτά... Τα ξέρω... Για την δερμάτινη πλάτη οι λέει ο mike εννοούσα... Χαχα

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει αυτή της nillkin http://www.nillkin.com/english/proshow.asp?mid=2&sid=0&tid=0&cid=1&scid=13&id=4511&page=1

Πολύ όμορφη, απλή, προστατεύει τις γωνίες και την πλάτη και δεν προσθέτει όγκο στη συσκευή.

Μπροστά δεν βάζω ποτέ τίποτα από ζελατίνες, tempered glass και τέτοια. Ειδικά με ζελατίνες είμαι τσακωμένος θεωρώ ότι χάνεις και σε αίσθηση touch και σε απεικόνιση χωρίς ουσιαστικό κέρδος. Προτιμώ να χαίρομαι τη συσκευή μου όπως "πρέπει", ειδικά την οθόνη, που είναι αυτό που βλέπω και αγγίζω, δλδ από τους κυριότερους παράγοντες που καθορίζουν την εμπειρία χρήσης.

Είμαι γενικά πολύ προσεκτικός και τη θήκη πίσω τη βάζω περισσότερο για να μπορώ να αφήνω το κινητό σε τραπέζια κλπ και να μη φοβάμαι μη χαραχτεί το τζαμάκι της κάμερας κυρίως.

 

το τζαμάκι της κάμερας εδώ(στο 20.00):

φαίνεται ανθεκτικό. ;)
Link to comment
Share on other sites

αν ειναι κοπος το ανεβασμα της φωτογραφιας με το κινητο μεσα στη θηκη ενα link απο το μαγαζι βοηθαει!

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Με μπέρδεψες....

:wacko::wacko::wacko::wacko::wacko::wacko::wacko:

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

και εδω εχει ωραια καπακια...

 

http://www.ebay.it/itm/161544401864?var=460560545116&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

 

εγω για θηκη εχω το pouch της Bugatti.

Κορυφαιο σε ολα.

δεν εχει για τα meizu αλλα για το LG G3 και οι διαστασεις ειναι ομοιες.Πριν δυο εβδομαδες ειχα ανεβασει και φωτο.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

και εδω εχει ωραια καπακια...

 

http://www.ebay.it/itm/161544401864?var=460560545116&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

 

εγω για θηκη εχω το pouch της Bugatti.

Κορυφαιο σε ολα.

δεν εχει για τα meizu αλλα για το LG G3 και οι διαστασεις ειναι ομοιες.Πριν δυο εβδομαδες ειχα ανεβασει και φωτο.

 

 

Μας έφτιαξες πάλι βραδιατικα... Ωραία καπάκια και σε ωραίες τιμές... Εγώ πήρα αυτή την pouch... Πολύ ωραία.... Σε καφέ ειδικά που την έχω...

http://www.amazon.co.uk/Meizu-Phone-Pouch-Sleeve-Protect/dp/B00OX8PVEA

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μας έφτιαξες πάλι βραδιατικα... Ωραία καπάκια και σε ωραίες τιμές... Εγώ πήρα αυτή την pouch... Πολύ ωραία.... Σε καφέ ειδικά που την έχω...

http://www.amazon.co.uk/Meizu-Phone-Pouch-Sleeve-Protect/dp/B00OX8PVEA

 

δε σε χαλασε... :lol:

 

εγω αυτο εχω

http://www.bugatti-mobilecases.de/handytaschen-geraetespezifisch_slimfit_821.html#

αγορασμενο απο αμαζον.

20Ε

 

H δικη σου εχει ομορφο χρωμα!

τελικα ειναι κριμα να του βαζει καποιος μεγαλες θηκες εχει ωραιο σχεδιασμο.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

και εδω εχει ωραια καπακια...

 

http://www.ebay.it/itm/161544401864?var=460560545116&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

 

εγω για θηκη εχω το pouch της Bugatti.

Κορυφαιο σε ολα.

δεν εχει για τα meizu αλλα για το LG G3 και οι διαστασεις ειναι ομοιες.Πριν δυο εβδομαδες ειχα ανεβασει και φωτο.

 

Είναι ο ίδιος που αγόρασα εγώ, απλά αρχικά πωλούσε μόνο στο ali :p:p

Το χρυσό και το βαθύ μπλε έχω αγοράσει εγώ

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Είναι ο ίδιος που αγόρασα εγώ, απλά αρχικά πωλούσε μόνο στο ali :p:p

Το χρυσό και το βαθύ μπλε έχω αγοράσει εγώ

 

το καταλαβα οταν τα ειδα!

είδες διαφορά μεγάλη στο πώς κουμπώνουν στο κινητό πάνω;

 

το μαυρο και το κίτρινο θα παρω

 

edit. έγινε παραγγελία το μαύρο MX4 ,32αρι απο το amazon.fr για συνάδελφο.

σταλμένο 345Ε έλπιζω να είναι το international μοντέλο και να έχει και τα ακουστικά μεσα.

Livraison prévue : mercredi 18 février 2015 - mardi 3 mars 2015

:cry:

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...