Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο ποιο μαγαζι που δεν θυμαμαι;

Πολυ καλο που σου στελνουν την international γιατι αυτη θα παρει με update ενα patch για να ξεκλειδωθουν και αλλες bands 4g για την Ευρωπη ;)

 

@vag και εγω πλεον αρχιζω και εκτιμω πολυ τους Κινεζους αλλο αν χρησιμοποιω Μ8.

Η συσκευη που μου εχει μεινει λογω μπαταριας ηταν το One+1 ...

 

Καλο το one+, αλλα το ZTE nubia ειναι ανελπιστα ανωτερο. Εγω μετα απο αυτο και το huawei mate 7 πλεον κοιτω μονο στην Κινα για σοβαρη συσκευη, σωστα τιμολογημενη και συσκευες τυπου note 4 μονο οταν πεσει σε χαμηλα επιπεδα η τιμη τους.

Για να δουμε απο το meizu τι θα δουμε...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα περιμένω το Pro όταν με το καλό κυκλοφορήσει να κάνω την πρώτη απόπειρα με τους Κινεζους:)

Ελπίζω έως τότε να έχει ομαλοποιηθεί η κυκλοφορία στην Ευρωπη.

Απο Κίνα δεν αγοράζω με τίποτα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλο το one+, αλλα το ZTE nubia ειναι ανελπιστα ανωτερο. Εγω μετα απο αυτο και το huawei mate 7 πλεον κοιτω μονο στην Κινα για σοβαρη συσκευη, σωστα τιμολογημενη και συσκευες τυπου note 4 μονο οταν πεσει σε χαμηλα επιπεδα η τιμη τους.

 

δεν τις εχω δοκιμασει και ολο ακουω καλα λογια...ειδικα για το Nubia... ;)

 

και για να μενουμε ΟΤ

 

MX4

https://www.dropbox.com/s/y8h3t1s5acgp8co/2014-09-30%2009.31.56.jpg?dl=1

iPhone 6 plus

https://www.dropbox.com/s/lu10rjlkfqtvgg5/2014-09-30%2009.34.12.jpg?dl=1

iPhone 6

https://www.dropbox.com/s/yvttnjwyo1jttxa/2014-09-30%2009.35.41.jpg?dl=1

Vivo X Shot (καμεροκινητο)

https://www.dropbox.com/s/utp7mgch63fg9mi/IMG_20140930_093744.jpg?dl=1

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

έχει γίνει επεξεργασία. δεν υπάρχει περιπτωση να ειναι τοσο καθαρή την νυχτα, πολυ δυσκολο μου φαινεται

 

Και ομως δεν εχει γινει, το γραφει και ο ιδιος. Με long exposure (μεγιστος χρονος 20 δευτερολεπτα) και καπου σταθερα ή με τριποδακι ανετα πετυχαινεις τετοιο αποτελεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλο το one+, αλλα το ZTE nubia ειναι ανελπιστα ανωτερο. Εγω μετα απο αυτο και το huawei mate 7 πλεον κοιτω μονο στην Κινα για σοβαρη συσκευη, σωστα τιμολογημενη και συσκευες τυπου note 4 μονο οταν πεσει σε χαμηλα επιπεδα η τιμη τους.

Για να δουμε απο το meizu τι θα δουμε...

 

Ποιό nubia Βαγγέλη; Το max ή το mini;

Π.Α.Ο.Κ. 1926
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις ελαβα απαντηση απο το επισημο σε σχετικο ερωτημα...

α) στην συσκευασια δεν περιλαμβανονται ακουστικα

β)η εκδοση που στελνουν ειναι η international και ως εκ τουτου και οι chargers ειναι european

 

Επισης μου επισημαναν οτι απο 1-7 Οκτωβρη θα ειναι και αυτοι κλειστα λογω εθνικης αργιας

 

για το α) τους δινω ενα μεγαλο ακυρο (στο επισημο). Χρηστης σε ξενο φορουμ (ξενος που ζει στην κινα) ειπε οτι το πηρε απο καταστημα της meizu στην πολυ χαμηλη εκει τιμη με δωρεαν τα γνησια ακουστικα. 2 μετρα και 2 σταθμα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν τις εχω δοκιμασει και ολο ακουω καλα λογια...ειδικα για το Nubia... ;)

 

και για να μενουμε ΟΤ

 

MX4

https://www.dropbox.com/s/y8h3t1s5acgp8co/2014-09-30%2009.31.56.jpg?dl=1

iPhone 6 plus

https://www.dropbox.com/s/lu10rjlkfqtvgg5/2014-09-30%2009.34.12.jpg?dl=1

iPhone 6

https://www.dropbox.com/s/yvttnjwyo1jttxa/2014-09-30%2009.35.41.jpg?dl=1

Vivo X Shot (καμεροκινητο)

https://www.dropbox.com/s/utp7mgch63fg9mi/IMG_20140930_093744.jpg?dl=1

 

Ποιος τυχερος τα εχει ολα αυτα; βλεπω ψιλοισοπαλια αν εξαιρεσουμε το ip6 το απλο. Δεν μπορει να βγει συμπερασμα μονο απο αυτην την φωτο παντως

Link to comment
Share on other sites

Review από GizmoChina: https://www.youtube.com/watch?v=o0CA-5Kms5M&list=UU_alSLqNTLW624x66BLgkHg

 

To ανεβάζω για δύο λόγους:

1. Δεν είναι sample συσκευή

2. Η κάμερα με την οποία ''τραβάει'' το βίντεο είναι πολύ καλή και μπορούμε να έχουμε μία πολύ καλή εικόνα του MX4.

Όσο καλή μπορεί να είναι βέβαια μέσα από ένα βίντεο :)

Π.Α.Ο.Κ. 1926
Link to comment
Share on other sites

Στο MX4, η φωτογραφία φαίνεται out of focus ή σαφέστατα υποδεέστερη από τα υπόλοιπα. Θέλω να πιστεύω ότι ισχύει το πρώτο.

 

Με μια δευτερη προσεκτικοτερη ματια στον Η/Υ συμφωνω μαλλον ελαχιστα out of focus γιατι δεν βλεπω καποιο τελειως καθαρο tack sharp σημειο. Αλλιως εχουμε θεμα.

 

Pisa tuscany βλεπω :)

Link to comment
Share on other sites

Ποιος τυχερος τα εχει ολα αυτα; βλεπω ψιλοισοπαλια αν εξαιρεσουμε το ip6 το απλο. Δεν μπορει να βγει συμπερασμα μονο απο αυτην την φωτο παντως

 

αποψε περναει αλλο fw και θα κανει και αλλα τεστ.

Συναδελφος μου τα εχει..

:lol:

 

τωρα κανουνε προσπαθεια να μπει η international rom στο κινεζικο μοντελο ,αν γινει αυτο τοτε δεν θα εχουμε διαφορες και σημαινει αφοβα αγοραζουμε και απο Κινα

θα ενημερωσω.

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη αν υπαρχει στις ρυθμισεις επιλογη για ''γρηγορη εκκινηση/επανεκκινηση'' να την απενεργοποιησετε. Εχουν συμβει αρκετα <<κουλά-περιεργα'' στα mtk με ενεργοποιημενη αυτη την επιλογη.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό αυτό διότι ήταν ένας απο τους λόγους να μην το πάρω,μια και δεν θέλω να ασχολούμαι με πειράγματα της συσκευής αλλα out of the box να μου τα παρέχει.

 

Τώρα μένει να βγει το Pro και να βγει στην Ευρωπη.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το pro περιμένω για να αποφασίσω αλλά πέρα από αυτό ίσως είναι ένα σημάδι για την είσοδο στην Ευρώπη γιατί έχει αρκετές ευρωπαϊκές γλώσσες!
Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι νεα! και καθως το flyme 4 θα μπει και στα mx3, mx2 δεν θα μεινει κανεις παραπονεμενος... δεν λενε πότε ομως.

 

edit: πανταχου παρων οι βορειοι "γειτονες" ενω λειπουν πολυ μεγαλες αγορες, εχουν καλα κονε φαινεται

Edited by antdel_
Link to comment
Share on other sites

Ποιό nubia Βαγγέλη; Το max ή το mini;

 

Z7 max. Επεσε στα χερια μου ενα honor 6 και το εδωσα για να το δοκιμασω κι αυτο. Θα δοκιμαστει και το Oppo Find 7 και τελος το meizu mx4. Τα καλυτερα 2 θα μεινουν, τα αλλα πωλουνται αμεσα :lol:

Στους μεγαλους (samsung κλπ) εβαλα ενα μεγαλο Χ. Μονο οταν ολοκληρωνεται ο εμπορικος κυκλος ζωης ενος προϊοντος θα ασχολουμαι :)

Link to comment
Share on other sites

Z7 max. Επεσε στα χερια μου ενα honor 6 και το εδωσα για να το δοκιμασω κι αυτο. Θα δοκιμαστει και το Oppo Find 7 και τελος το meizu mx4. Τα καλυτερα 2 θα μεινουν, τα αλλα πωλουνται αμεσα :lol:

Στους μεγαλους (samsung κλπ) εβαλα ενα μεγαλο Χ. Μονο οταν ολοκληρωνεται ο εμπορικος κυκλος ζωης ενος προϊοντος θα ασχολουμαι :)

 

Καλημέρα Βαγγέλη.Off topic βέβαια,αλλά για το Honor τι άποψη έχεις αποκομίσει;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Βαγγέλη.Off topic βέβαια,αλλά για το Honor τι άποψη έχεις αποκομίσει;

 

Άψογο. Εχω εντυπωσιαστει απο τους κινεζους. Τρομερο touch, απουσια lag, τρελα σκορ στο antutu (αλλα και στην πραξη σφαιρα), dual sim active (αυτο σε ελαχιστα δικαρτα με android παιζει)...

Για να δουμε και την πολυτελεια του meizu τωρα. Θα αργησει αυτο ομως...

Link to comment
Share on other sites

Άψογο. Εχω εντυπωσιαστει απο τους κινεζους. Τρομερο touch, απουσια lag, τρελα σκορ στο antutu (αλλα και στην πραξη σφαιρα), dual sim active (αυτο σε ελαχιστα δικαρτα με android παιζει)...

Για να δουμε και την πολυτελεια του meizu τωρα. Θα αργησει αυτο ομως...

 

Σόρρυ θα σε ζαλίσω λίγο,αλλά με ενδιαφέρειη η συγκεκριμένη συσκευή.Από μπαταρία πως πάει;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ θα σε ζαλίσω λίγο,αλλά με ενδιαφέρειη η συγκεκριμένη συσκευή.Από μπαταρία πως πάει;

 

Ελα στο αλλο νημα, εδω ειμαστε εκτος...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον η rom που ειναι για την ευρωπη δεν μπαινει στο κινεζικο μοντελο δεν ξερω γιατι αλλα μπαινει η no brand κινεζικη και ετσι το κινητο γινεται εντελως καθαρο..αρα μικρο το κακο.

 

~Τα νεα για τα ελληνικα ειναι πραγματικα ευχαριστα!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον η rom που ειναι για την ευρωπη δεν μπαινει στο κινεζικο μοντελο δεν ξερω γιατι αλλα μπαινει η no brand κινεζικη και ετσι το κινητο γινεται εντελως καθαρο..αρα μικρο το κακο.

 

~Τα νεα για τα ελληνικα ειναι πραγματικα ευχαριστα!

 

Εμένα με ενημέρωσαν από το meizu mart ότι θα μπορέσω να βάλω την international έκδοση...:confused:

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Z7 max. Επεσε στα χερια μου ενα honor 6 και το εδωσα για να το δοκιμασω κι αυτο. Θα δοκιμαστει και το Oppo Find 7 και τελος το meizu mx4. Τα καλυτερα 2 θα μεινουν, τα αλλα πωλουνται αμεσα :lol:

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Μονο οταν ολοκληρωνεται ο εμπορικος κυκλος ζωης ενος προϊοντος θα ασχολουμαι :)

:up: :up:

Π.Α.Ο.Κ. 1926
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, υπαρχει σε κανενα site stock το κινητο η ολοι ετσι γραφουνε και θα ερθει στα μεσα οκτωβριου?

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, υπαρχει σε κανενα site stock το κινητο η ολοι ετσι γραφουνε και θα ερθει στα μεσα οκτωβριου?

 

vicmall, coolicool το εχουν, απλα μεχρι τις 07/10 εχουν chinese holidays και δε θα γινουν shipped οι συσκευες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...