Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα το βρηκα, δεν ξερω τι και πως κατεβασα το 4.5 και μετα εκανα αναβαθμιση μεσω του update app, ενα θεμα εχω τωρα, δεν εχω ελληνικα...:lol: οι υπολοιποι που εχουν την 5.1.3 εχουν ελληνικα??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελικα το βρηκα, δεν ξερω τι και πως κατεβασα το 4.5 και μετα εκανα αναβαθμιση μεσω του update app, ενα θεμα εχω τωρα, δεν εχω ελληνικα...:lol: οι υπολοιποι που εχουν την 5.1.3 εχουν ελληνικα??

 

και αλλο προβλημα, δεν μπορω να κατεβασω καμια εφαρμογη απο το google play... οποτε σοβαρευει το πραγμα...

Link to comment
Share on other sites

και αλλο προβλημα, δεν μπορω να κατεβασω καμια εφαρμογη απο το google play... οποτε σοβαρευει το πραγμα...

 

Μαλλον το βρηκα, ηθελε επανακκινηση το κινητο, σορρυ που γεμιζω με ποστ, αλλα ισως βοηθησω και κανεναν αλλον ασχετο σαν και μενα... και για τα ελληνικα εψαξα και βρηκα οτι πρεπει να το ρουταρω και μετα βαζω ελληνικα... βασικα οτι απορια ειχα μου λυθηκε εδω

Link to comment
Share on other sites

θα χρειαστω τα φωτα σας. εκανα αναβαθμιση σε 5,1,3 για δυο μερες ολα καλα .

σημερα το κιν κανει μονο του επιστροφη σαν να πατιεται το κεντρικο κουμπι συνεχομενα.

το θεμα ειναι οτι δεν το κανει συνεχεια. καμια ιδεα?

 

 

 

δεν ξερω αν εκανα κάτι και έφτιαξε (έβαλα ξανά πιο παλιά έκδοση 4,5,2) μου εκανε τα ιδια

οποτε απο αποφάσισα να το βουτήξω το βράδυ μέσα στο ρύζι και το πρώι ήταν μια χαρά.

μπορεί να ήταν από υγρασία ... Όλα καλά παντως.... το ρύζι κάνει καλό :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Chris946 και γενικα όσοι έχουν βαλει την 5.1.3 ειδατε διαφορα στην μπαταρια? Γτ εμενα μου φαινεται οτι πεφτει αρκετα ευκολα... Ιδιαίτερα μετα το 15% κατεβαινει αισθητα γρηγορα. Υποψιν ειχα την 4.2.2.2 προηγουμενως.
Link to comment
Share on other sites

Chris946 και γενικα όσοι έχουν βαλει την 5.1.3 ειδατε διαφορα στην μπαταρια? Γτ εμενα μου φαινεται οτι πεφτει αρκετα ευκολα... Ιδιαίτερα μετα το 15% κατεβαινει αισθητα γρηγορα. Υποψιν ειχα την 4.2.2.2 προηγουμενως.

 

 

Έχω την εντύπωση ότι η μπαταρία είναι στα ίδια ίσως και λίγο καλύτερα.

Το θέμα είναι άλλο. Το πρόβλημα που είχα επανήλθε. Σαν να πατάω συνεχόμενα την επιστροφή. Δεν το κάνει συνέχεια όμως. Μου έκανε πρώτη φορά το περασμένο σκ όλη τη βδομάδα όλα καλά και σήμερα πάλι τα ίδια... Έκανα downgrade πάλι τα ίδια... Δεν το κάνει συνέχεια όμως. Οπότε του καπνίσει. Καμία βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει μηπως τροπος να απενεργοποιησω το κουμπι επιστροφης (touch) ωστε να λειτουργω το κιν με το smart touch?
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι η μπαταρία είναι στα ίδια ίσως και λίγο καλύτερα.

Το θέμα είναι άλλο. Το πρόβλημα που είχα επανήλθε. Σαν να πατάω συνεχόμενα την επιστροφή. Δεν το κάνει συνέχεια όμως. Μου έκανε πρώτη φορά το περασμένο σκ όλη τη βδομάδα όλα καλά και σήμερα πάλι τα ίδια... Έκανα downgrade πάλι τα ίδια... Δεν το κάνει συνέχεια όμως. Οπότε του καπνίσει. Καμία βοήθεια?

 

Δεν έχω να σου πω κάτι για το θέμα σου αλλά θα σου πω στο δικό μου από τότε που το έπιασε το πιτσιρίκι στα χέρια του μου κάνει οπότε θυμάται μια βραβεία που τρελενεται η οθόνη και κάνει ότι να ναι. Ένα κλείσιμο και άνοιγμα το φτιάχνει (όχι restart). Το δικό σου μετά από κλείσιμο άνοιγμα φτιάχνει ή όχι;

 

Υπόψη ότι ούτε εγώ μπορώ να αναπαραγω το πρόβλημα, είναι εντελώς τυχαίο. Άλλες φορές θα μου το κάνει 2-3 φορές την εβδομάδα και άλλες πάλι θα περάσουν βδομάδες μέχρι να μου το ξανακάνει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω να σου πω κάτι για το θέμα σου αλλά θα σου πω στο δικό μου από τότε που το έπιασε το πιτσιρίκι στα χέρια του μου κάνει οπότε θυμάται μια βραβεία που τρελενεται η οθόνη και κάνει ότι να ναι. Ένα κλείσιμο και άνοιγμα το φτιάχνει (όχι restart). Το δικό σου μετά από κλείσιμο άνοιγμα φτιάχνει ή όχι;

 

Υπόψη ότι ούτε εγώ μπορώ να αναπαραγω το πρόβλημα, είναι εντελώς τυχαίο. Άλλες φορές θα μου το κάνει 2-3 φορές την εβδομάδα και άλλες πάλι θα περάσουν βδομάδες μέχρι να μου το ξανακάνει.

Αυτά είναι προβλήματα του touch panel. Χρειάζεστε αλλαγή οθόνης

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι προβλήματα του touch panel. Χρειάζεστε αλλαγή οθόνης

 

Αν πράγματι ισχύει αυτό δεν θα ήταν μόνιμο το πρόβλημα; Τι σημασία θα είχε δηλαδή αν του έκανα shut down και μετά πάλι άνοιγμα; Υπόψη ότι με restart το πρόβλημα επανέρχεται σχετικά σύντομα. Φυσικά όποτε θυμάται. Αυτή τη στιγμή έχω πάνω από εβδομάδα χωρίς να μου παρουσιαστεί το πρόβλημα.

 

Εξ αιτίας αυτού έχω αποκλείσει την πιθανότητα προβλήματος οθόνης. Είναι όμως σίγουρο ότι το θέμα παρουσιάστηκε πρώτη φορά μετά που το έπιασε στα χέρια του το πιτσιρίκι.

Link to comment
Share on other sites

Αν πράγματι ισχύει αυτό δεν θα ήταν μόνιμο το πρόβλημα; Τι σημασία θα είχε δηλαδή αν του έκανα shut down και μετά πάλι άνοιγμα; Υπόψη ότι με restart το πρόβλημα επανέρχεται σχετικά σύντομα. Φυσικά όποτε θυμάται. Αυτή τη στιγμή έχω πάνω από εβδομάδα χωρίς να μου παρουσιαστεί το πρόβλημα.

 

Εξ αιτίας αυτού έχω αποκλείσει την πιθανότητα προβλήματος οθόνης. Είναι όμως σίγουρο ότι το θέμα παρουσιάστηκε πρώτη φορά μετά που το έπιασε στα χέρια του το πιτσιρίκι.

δεν έχουν σημασία αυτά που λες. Το touch panel επηρεάζεται από υγρασία, από το πόση ώρα παίρνει ρεύμα, κλπ.

Link to comment
Share on other sites

δεν έχουν σημασία αυτά που λες. Το touch panel επηρεάζεται από υγρασία, από το πόση ώρα παίρνει ρεύμα, κλπ.

 

Α οκ, ναι η υγρασία είναι ένα σοβαρό θέμα εδώ που βρίσκομαι. Ισως γι αυτό θα ήταν καλύτερα να επενδύσω για την επόμενη συσκευή μου σε συσκευή που να έχει αντιδιαβροχικό σχεδιασμό. Πάντως σε περίπτωση αλλαγής οθόνης (φαντάζομαι ότι επειδή το ΜΧ4 είναι OGS η οθόνη θα αλλάζει αναγκαστικά και digitiser μαζί ναι;) πόσο να κοστίζει η διαδικασία και το ανταλλακτικό;

Link to comment
Share on other sites

Α οκ, ναι η υγρασία είναι ένα σοβαρό θέμα εδώ που βρίσκομαι. Ισως γι αυτό θα ήταν καλύτερα να επενδύσω για την επόμενη συσκευή μου σε συσκευή που να έχει αντιδιαβροχικό σχεδιασμό. Πάντως σε περίπτωση αλλαγής οθόνης (φαντάζομαι ότι επειδή το ΜΧ4 είναι OGS η οθόνη θα αλλάζει αναγκαστικά και digitiser μαζί ναι;) πόσο να κοστίζει η διαδικασία και το ανταλλακτικό;

Ειν οικονομική γενικά. Στο κατάστημα που δουλεύω έρχεται γύρω στα 45€, +10€ εργασια. Παίζουν και πιο οικονομικές αλλά ειν συμβατές άλλου κατασκευαστή lcd

Link to comment
Share on other sites

Ειν οικονομική γενικά. Στο κατάστημα που δουλεύω έρχεται γύρω στα 45€, +10€ εργασια. Παίζουν και πιο οικονομικές αλλά ειν συμβατές άλλου κατασκευαστή lcd

 

φιλε σταυρο σε υπερευχαριστω για την συμβουλη για το fastcardtech!

παρελαβα note3,mx4 αριστα!παμφθηνα.

 

ερωτηση προς κατοχους,εκανα αναβαθμιση στην τελικη5.1.3 flyme

 

κανω ρουτ απο settings.

 

αλλα εγκαθιστω supersu και κολλαμε στα su binaries.

για πειτε λυση μπρε παιδια!

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

φιλε σταυρο σε υπερευχαριστω για την συμβουλη για το fastcardtech!

παρελαβα note3,mx4 αριστα!παμφθηνα.

 

ερωτηση προς κατοχους,εκανα αναβαθμιση στην τελικη5.1.3 flyme

 

κανω ρουτ απο settings.

 

αλλα εγκαθιστω supersu και κολλαμε στα su binaries.

για πειτε λυση μπρε παιδια!

 

δωσε δικαιωματα στο supersu απο το flyme μηπως ειναι αυτο

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

δωσε δικαιωματα στο supersu απο το flyme μηπως ειναι αυτο

 

ροοτ permission εχω δωσει,ή λες κατι άλλο??

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

ροοτ permission εχω δωσει,ή λες κατι άλλο??

Δοκίμασε το kinguser 4.8

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το kinguser 4.8

 

σευχαριστω Σταύρο!!

 

kinguser 4.8 ρουτ

και μετα titanium backup pro σπασμενο απτο κινεζικο app center των μειζου

και το καθαρισα το κινητάκι!!

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θέλω να σας ρωτήσω αν ξέρει κάποιος αν θα βγάλουν flyme 5 (l) και αν η (Α) έχει ελληνικά η αν μπορώ να βάλω εγώ ελληνικά ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

σημερα ειδα κατι που με ξενερωσε πολυ! εβαλα την εφαρμογη baldbooth απο το google play, μια απλη εφαρμογη που σε κανει φαλακρο βγαζοντας απλα μια φωτογραφία, και ειδα οτι το κινητο μολις ανοιξα την εφαρμογη κρασαρε ολο! κολαγε τοσο πολυ λες και ειχα κινητο 5ετιας μονοπυρηνο με 400ραμ! ολο με πεταγε ελεγε δεν αποκρινεται κλπ κλπ! εκανα επανακινηση τα ιδια, το ετρεξα σε performance mode τα ιδια η εφαρμογη κρασαρε! περιεργα πραγματα... στο antutu μου βγαζει σκορ 56759! προφανως εφτεγε η εφαρμογη αλλα και παλια την ειχα τρεξει σε πιο παλιο κινητο και ηταν κομπλε! αμα ειναι μολις το τσιτωνεις με βαριες εφαρμογες να σου κανει τετοια νερα να παει στο διαλ@!
Link to comment
Share on other sites

deal breaker να μην μπορέσει να τρέξει ικανοποιητικά μια τόσο σημαντική εφαρμογή που σε κάνει φαλακρό.

Λίγη υπομονή, την δουλειά της εφαρμογής θα την κάνει ο χρόνος.

Link to comment
Share on other sites

χοα0χοαχα ωραιος! το απευχομαι παντως! αδερφε απλα μου εκανε εντυπωση, προφανως και χεστικα αμα δεν τρεχει την φαλακροεφαρμογη απλα λεει μηπως παιζει τπτ! και πρεπει να ενημερωθει και ο κοσμος οτι τεχνιτη καραφλα δεν παιζει!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Κάτοχος Meizu MX4 για ένα μήνα...εχω ένα πρόβλημα....βλεπω ότι σε εφαρμογες του τυπου Battery Saver και Καιρου δε μου εμφανιζει στην οθονη πανω αριστερα το ποσοστο μπαταριας κ τη θερμοκρασια του καιρου...αν'αυτου εμφανιζει το συμβολο του απείρου συνεχεια...και δεν εχω βρει τροπο να το αλλαξω και να φαινονται οι σωστες ενδείξεις...το κανει σε κανεναν? πως να το αλλαξω? Εχω Flyme OS 4.2.8.2.A
Link to comment
Share on other sites

παιδια 4G έχει κανένας?

εγω με wind δε βλεπω πουθενα,

 

αν και η 800αρα μπαντα ισως φταιει που δεν την εχει ο μειζους μας.

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...