Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Της εστειλα screenshot και τοτε το επιασε!!! Μου ειπε οτι επικοινωνησε και περιμενει να της απαντησουν και οτι θα μου στειλει τον κωδικο στο mail...Της εδωσα προθεσμια μεχρι αυριο!!!

 

Και να σου στείλει κωδικούς, το κινητό δεν είναι καινούριο. Δες πως θα καταλήξεις, και αν θες να το κρατήσεις (να μην περιμένεις δηλαδή 2 μήνες πήγαινε έλα,) διεκδήκησε partial refund... H full refund και αγόρασέ το από κάποιο άλλο αξιόπιστο site.....

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και να σου στείλει κωδικούς, το κινητό δεν είναι καινούριο. Δες πως θα καταλήξεις, και αν θες να το κρατήσεις (να μην περιμένεις δηλαδή 2 μήνες πήγαινε έλα,) διεκδήκησε partial refund... H full refund και αγόρασέ το από κάποιο άλλο αξιόπιστο site.....

 

Συμφωνω απολυτα. Αυτο δειχνει ενα τηλεφωνο το οποιο εχει χρησιμοποιηθει και ξεχασαν να κανουν logout πριν στο δωσουν.

Αν θες να το κρατησεις και δεν εχει κανενα απολυτως προβλημα, ζητα partial refund αλλιως στειλτο πισω για full.

Οπως και να χει να εισαι σκληρος γιατι αλλιως δεν νιωθουν.;)

Link to comment
Share on other sites

και εμενα μου ηρθε χθες η συσκευη απο To2c εφαγα μια φρικη γιατι η "ταινια" του κουτιου ηταν ανοιχτη αλλα προφανως δοκιμασαν το κινητο οπως τους ζητησα πριν το στειλουν...τωρα προσπαθω να συνηθισω το flyme... :)
Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια του κινητού από το Το2C, φαντάζομαι ότι θα τους ζήτησες να σου αφαιρέσουν τις κινεζιές και να το ελέγξουν πρώτα. Ετσι δεν θα σου ήταν παράξενο ότι η ταινία ήταν σκισμένη. Αν ο Χ,Ψ Fedoroff το είχε επιστρέψει, μπορεί να είχε λόγο, πέρα του ότι άλλαξε γνώμη. Παίξε καλά το παιχνίδι σου περί απάτης τους (είναι ουσιαστικά δεδομένη η λαμογιά τους), έλεγξέ το εξονυχιστικά και ζήτα σημαντικό partial refund κρατώντας το, σε περίπτωση που δεν δεις κάτι (ανησυχιστικό ή ενοχλητικό)...
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου χαίρεται, πριν ένα μήνα πείρα το mx4 16gb κινέζικη έκδοση. Φοβερή κάμερα και γρήγορο κινητό σε όλα εκτός από κάτι κοληματακια κύριος σε facebook . Πριν μια βδομάδα όμως το έδωσα και με λίγα € διαφορά πείρα μεταχειρισμένο 5 ημερών από Γερμανό κυρίως γιατί δεν μου έφταναν τα 16gb. Η διαφορά όμως στο ρολάρισμα είναι μεγάλη υπέρ της νέας international έκδοσης ακόμα και στο facebook έχω την τελευταία kitkat έκδοση. Εχει κάνεις άποψη για αυτό ;
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Και να σου στείλει κωδικούς, το κινητό δεν είναι καινούριο. Δες πως θα καταλήξεις, και αν θες να το κρατήσεις (να μην περιμένεις δηλαδή 2 μήνες πήγαινε έλα,) διεκδήκησε partial refund... H full refund και αγόρασέ το από κάποιο άλλο αξιόπιστο site.....

 

Συμφωνω απολυτα. Αυτο δειχνει ενα τηλεφωνο το οποιο εχει χρησιμοποιηθει και ξεχασαν να κανουν logout πριν στο δωσουν.

Αν θες να το κρατησεις και δεν εχει κανενα απολυτως προβλημα, ζητα partial refund αλλιως στειλτο πισω για full.

Οπως και να χει να εισαι σκληρος γιατι αλλιως δεν νιωθουν.;)

 

Σε συνέχεια του κινητού από το Το2C, φαντάζομαι ότι θα τους ζήτησες να σου αφαιρέσουν τις κινεζιές και να το ελέγξουν πρώτα. Ετσι δεν θα σου ήταν παράξενο ότι η ταινία ήταν σκισμένη. Αν ο Χ,Ψ Fedoroff το είχε επιστρέψει, μπορεί να είχε λόγο, πέρα του ότι άλλαξε γνώμη. Παίξε καλά το παιχνίδι σου περί απάτης τους (είναι ουσιαστικά δεδομένη η λαμογιά τους), έλεγξέ το εξονυχιστικά και ζήτα σημαντικό partial refund κρατώντας το, σε περίπτωση που δεν δεις κάτι (ανησυχιστικό ή ενοχλητικό)...

 

+1000000 και τσέκαρε γενικά για σημάδια χρήσης ή κάτι άλλο , κοίτα αρχεία , λογαριασμούς και γενικά τσέκαρέ το όσο καλύτερα μπορείς ...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εχω εδω και κατι μερες το κινητο. Το πηρα απο γερμανο. Εχει την 4.2.2.2ι . Ολα καλα, μου αρεσε παρα πολυ, προσπαθω να συνηθησω λιγο το scrolling επειδη ερχομαι απο iphone και μου φαινεται πολυ περιεργο και οχι τοσο smooth. Κατα τα αλλα ολα καλα.

Θα ηθελα να ρωτησω πως βαζω στις επαφες τα αγαπημενα;

Επισης του εκανα root και περασα adfree τι αλλο αξιζει να γινει μεσω ροοτ. Ειναι το πρωτο μου android κινητο.

Τελος υπαρχει προβλημα με τα πληκτρολογια εκτος του βασικου δεν κουνιεται ο δεικτης για να διορθωσεις. αυτο εχει να κανει με την εκδοση μου;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου ζήτησε serial number αποδειξη και το μειλ που μου βγαζει και ειπε οτι τα εστειλε στη meizu κι οτι σε 2-3 εργασιμες θα ξεσυνδεθει ο λογαριασμος. Πραγματικα το τηλεφωνο απο χθες του κανω φουλ χρηση και πραγματικα δεν εχω παρατηρησει το παραμικρο!!! Ουτε σημαδια χρησης εχει!!! Βεβαια ενα partial refund θα το ζητησω και full βεβαια αν μεχρι τη Δευτερα δεν διορθωθεί το θέμα!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εχω εδω και κατι μερες το κινητο. Το πηρα απο γερμανο. Εχει την 4.2.2.2ι . Ολα καλα, μου αρεσε παρα πολυ, προσπαθω να συνηθησω λιγο το scrolling επειδη ερχομαι απο iphone και μου φαινεται πολυ περιεργο και οχι τοσο smooth. Κατα τα αλλα ολα καλα.

Θα ηθελα να ρωτησω πως βαζω στις επαφες τα αγαπημενα;

Επισης του εκανα root και περασα adfree τι αλλο αξιζει να γινει μεσω ροοτ. Ειναι το πρωτο μου android κινητο.

Τελος υπαρχει προβλημα με τα πληκτρολογια εκτος του βασικου δεν κουνιεται ο δεικτης για να διορθωσεις. αυτο εχει να κανει με την εκδοση μου;

 

Πατάς πάνω στην επαφή για να την ανοίξεις. Κάτω δεξιά πρέπει να σου έχει 3τελειες.ειναι οι ρυθμίσεις.πατας εκεί και μετά προσθήκη στα αγαπημένα. Για το πληκτρολόγιο εγώ χρησιμοποιώ το touchpal και δεν έχω θέμα.

Link to comment
Share on other sites

http://blog.meizu.it/in-cerca-di-meizu-mx4-sorprese-in-arrivo/

λενε για εκπληξη οι Ιταλοι για να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

http://blog.meizu.it/in-cerca-di-meizu-mx4-sorprese-in-arrivo/

λενε για εκπληξη οι Ιταλοι για να δουμε...

 

εγώ ελπίζω για stock lollipop rom ή ubuntu rom , να παίξουμε λίγο :p :p :p

Link to comment
Share on other sites

http://blog.meizu.it/in-cerca-di-meizu-mx4-sorprese-in-arrivo/

λενε για εκπληξη οι Ιταλοι για να δουμε...

 

Ρε παιδιά επειδή τυγχάνει να μην είμαι καλός στα Ιταλικά.... Τι λένε;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

και εγω αγορασμενο απο Ελλαδα με την εκδοση που φερνει η TCCM και εχει την 4.2.2.2Ι rom , οταν κανω αναζητηση για αναβαθμιση βγαζει μηνυμα οτι διαθετω ηδη προσφατο λογισμικο , αλλα εδω http://www.flyme.cn/en/firmwarelist-14-1.html εχει για τις international rom την εκδοση Flyme OS 4.2.8.2I.

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι εαν την κατεβασω και την εγκαταστησω με clear data , και δεν μου αρεσει επειδη απο καποιον ακουσα οτι στο μενου ειναι αρκετες κινεζιες σε καποια σημεια , μπορω να βρω καπου και να εγκαταστησω ξανα αυτην που εχω τωρα δηλαδη την 4.2.2.2Ι ;

Link to comment
Share on other sites

Πατάς πάνω στην επαφή για να την ανοίξεις. Κάτω δεξιά πρέπει να σου έχει 3τελειες.ειναι οι ρυθμίσεις.πατας εκεί και μετά προσθήκη στα αγαπημένα. Για το πληκτρολόγιο εγώ χρησιμοποιώ το touchpal και δεν έχω θέμα.

Δεν βλεπω τετοια επιλογη δυστυχως. Μηπως εννοεις τα ,groups? Τις ομαδες?

[ATTACH]62253[/ATTACH]

Edited by platon_153
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα δεν εχει... εχω 4.4.2. Android και 4.2.2.2i

Καλα γινεται να μην εχει αγαπημενα?

Παιδια μπορω να κανω κατι με αυτο?

Update δεν μου βγαζει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα δεν εχει... εχω 4.4.2. Android και 4.2.2.2i

Καλα γινεται να μην εχει αγαπημενα?

Παιδια μπορω να κανω κατι με αυτο?

Update δεν μου βγαζει.

Σε μένα με 4.2.8.1Ι έχει αστεράκια. Βάλε την Ρομ αυτή χειροκίνητα , δεν έχει πολλές διάφορες με τη δικιά σου. Λίγο καλύτερη μπαταρία και χαλκά ελληνικά στο μενού.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εννοεις οτι εχει χειροτερα ελληνικα στο μενου?

Επισης καμια φορα μου κανει update υις εφαρμογες μεσω του appsore τις meizu.

Ειναι οκ αυτο να τις κανει και απο playstore και απο appstore?

Η μπαταρια, η αληθεια ειναι οτι μου τελειωνει γρηγορα..το φορτιζω 2 φορες την μερα... βεβαια δεν το αφηνω και πολυ σε ησηχια...

Edited by platon_153
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα δεν εχει... εχω 4.4.2. Android και 4.2.2.2i

Καλα γινεται να μην εχει αγαπημενα?

Παιδια μπορω να κανω κατι με αυτο?

Update δεν μου βγαζει.

 

Ή κάνε update ή βάλε μια άλλη εφαρμογή από το play store.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εννοεις οτι εχει χειροτερα ελληνικα στο μενου?

Επισης καμια φορα μου κανει update υις εφαρμογες μεσω του appsore τις meizu.

Ειναι οκ αυτο να τις κανει και απο playstore και απο appstore?

Η μπαταρια, η αληθεια ειναι οτι μου τελειωνει γρηγορα..το φορτιζω 2 φορες την μερα... βεβαια δεν το αφηνω και πολυ σε ησηχια...

Ναι, τα ελληνικά είναι ότι να ναι. Νομίζω για τις εφαρμογές δεν έχεις θέμα χωρίς όμως να είμαι σίγουρος αλλά αυτό με την μπαταρία δεν μου φαίνεται πολύ λογικό. Πόσες ώρες οθόνη έχεις και με τη χρήση;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εννοεις οτι εχει χειροτερα ελληνικα στο μενου?

Επισης καμια φορα μου κανει update υις εφαρμογες μεσω του appsore τις meizu.

Ειναι οκ αυτο να τις κανει και απο playstore και απο appstore?

Η μπαταρια, η αληθεια ειναι οτι μου τελειωνει γρηγορα..το φορτιζω 2 φορες την μερα... βεβαια δεν το αφηνω και πολυ σε ησηχια...

 

Πόσες πλήρεις φορτίσεις αποφορτισεις έχεις κάνει;

Στην αρχή τα κάνει αυτά μέχρι να στρωθεί ή μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση και εγω.... με το thl που ειχα οταν μιλούσα και με έπαιρνε καποιος μου ερχοταν μηνυμα τωρα ομως απλα τους βγαζει οτι ειμαι κατειλημμένος και εμενα δεν μου ερχετε τιποτα...ειναι καποια ρύθμιση? και μια παρατήρηση... η φόρτιση μου φαινεται σχετικα γρηγορη σε σχεση με το thl w8s που ειχα, αλλα δεν μπορω να καταλαβω αν το ποσοστο ανταποκρινεται πληρως στην ενεργεια που εχει προλαβει να αποθηκεύσει η μπαταρια....
Link to comment
Share on other sites

H MEIZU οπως ηταν φυσικο αρνηθηκε στο καταστημα να αποσυνδεσει το λογαριασμο...Αυτη βεβαια μου λεει να μην ανησυχω και οτιθα βρει λυση...Τελικη διορια της εδωσα μεχρι την Δευτέρα(γιατί μου είπε ότι έχουνε τριήμερες διακοπές) και ότι μετά θα ζητήσω τα χρήματά μου πίσω μέσω paypal!

Το τηλέφωνο δε φαίνεται να έχει κανένα πρόβλημα!!!

Μήπως ξέρετε αν μπορώ να το ρουτάρω με άλλον τρόπο από αυτόν της MEIZU που χρειάζεται το λογαριασμο?Ξέρετε κανέναν τρόπο να βγάλω τελείως το flyme και να βάλω κάποια άλλη custom rom? Έχετε κάποια πρόταση?(Αν γίνεται φυσικά χωρίς να κλειδώσει το τηλέφωνο ή να αχρηστευθεί)... :(:(:(:(:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση και εγω.... με το thl που ειχα οταν μιλούσα και με έπαιρνε καποιος μου ερχοταν μηνυμα τωρα ομως απλα τους βγαζει οτι ειμαι κατειλημμένος και εμενα δεν μου ερχετε τιποτα...ειναι καποια ρύθμιση? και μια παρατήρηση... η φόρτιση μου φαινεται σχετικα γρηγορη σε σχεση με το thl w8s που ειχα, αλλα δεν μπορω να καταλαβω αν το ποσοστο ανταποκρινεται πληρως στην ενεργεια που εχει προλαβει να αποθηκεύσει η μπαταρια....

 

Λογικά πρέπει να το αλλάξεις από τις ρυθμίσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

H MEIZU οπως ηταν φυσικο αρνηθηκε στο καταστημα να αποσυνδεσει το λογαριασμο...Αυτη βεβαια μου λεει να μην ανησυχω και οτιθα βρει λυση...Τελικη διορια της εδωσα μεχρι την Δευτέρα(γιατί μου είπε ότι έχουνε τριήμερες διακοπές) και ότι μετά θα ζητήσω τα χρήματά μου πίσω μέσω paypal!

Το τηλέφωνο δε φαίνεται να έχει κανένα πρόβλημα!!!

Μήπως ξέρετε αν μπορώ να το ρουτάρω με άλλον τρόπο από αυτόν της MEIZU που χρειάζεται το λογαριασμο?Ξέρετε κανέναν τρόπο να βγάλω τελείως το flyme και να βάλω κάποια άλλη custom rom? Έχετε κάποια πρόταση?(Αν γίνεται φυσικά χωρίς να κλειδώσει το τηλέφωνο ή να αχρηστευθεί)... :(:(:(:(:(:(:(:(

 

Σίγουρα δεν μπορείς να βάλεις άλλη rom εκτός από flyme. Και από ότι ξερω δεν μπορείς να κάνεις ρουτ με άλλον τρόπο. Αν δεν σου βρουν λύση για να γίνει διαγραφή του παλιού account μην το κρατήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια την δευτερα το πηρα, θα το παρακολουθησω και θα σας πω. Τωρα που το βλεπω μονο στα αγγλικα φαινεται η ωρα οθονης. [ATTACH]62286[/ATTACH][ATTACH]62287[/ATTACH][ATTACH]62288[/ATTACH]
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...