Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωχ ρε ****το τι γίνεται πρέπει να ανησυχώ?

Πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση? Έχει σχέση η κάρτα Σίμ ;

Στις ρυθμίσεις έχω βάλει 4g first.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωχ ρε ****το τι γίνεται πρέπει να ανησυχώ?

Πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση? Έχει σχέση η κάρτα Σίμ ;

Στις ρυθμίσεις έχω βάλει 4g first.

 

συνεχεια και ισα ισα το βλεπω και ποιο δυνατο το σημα...ναι πηγαινε στης ρυθμισεις και βαλτω αυτοματο...εγω τουλαχιστον ετσι το εχω κανει..

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

To εννοείς στις ρυθμίσεις? Που ακριβώς γι εγώ αυτό που βλέπω είναι να επιλέξω τύπο δικτύου και οι επιλογές μου είναι 2g , 3g 4g first. Και έχω το 4g first.
Link to comment
Share on other sites

To εννοείς στις ρυθμίσεις? Που ακριβώς γι εγώ αυτό που βλέπω είναι να επιλέξω τύπο δικτύου και οι επιλογές μου είναι 2g , 3g 4g first. Και έχω το 4g first.

 

Αραξε, 3 περιπτώσεις υπαρχουν, σιγουρα ειναι κατι απο αυτα :

1) Πρεπει να στείλεις sms στο παροχο για ενεργοποίηση 4g (δε θυμάμαι αλλα θα το βρεις ευκολα ή παρε τηλ εξυπηρέτηση πελατων)

2)Η σιμ σου ειναι παλια και δεν δουλεύει το 4g

3)Απλα δεν εχει σημα 4g εκει που εισαι ΑΝ ολα τα παραπανω ειναι οκ τοτε ειναι αυτο.

Link to comment
Share on other sites

To εννοείς στις ρυθμίσεις? Που ακριβώς γι εγώ αυτό που βλέπω είναι να επιλέξω τύπο δικτύου και οι επιλογές μου είναι 2g , 3g 4g first. Και έχω το 4g first.

Από τις ρυθμίσεις είσαι εντάξει αν το έχεις στο 4g first. Ρώτα σε ένα κατάστημα του παροχου σου αν η sim σου υποστηρίζει 4g και να σου στείλουν τις ρυθμίσεις για το ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

To εννοείς στις ρυθμίσεις? Που ακριβώς γι εγώ αυτό που βλέπω είναι να επιλέξω τύπο δικτύου και οι επιλογές μου είναι 2g , 3g 4g first. Και έχω το 4g first.

 

Εφοσον εχεις τσεκαρει ολα αυτα που λεει ο Σαμ,πηγαινε ρυθμισεις—>>>δυκτια κινητης————>>επιλογη παροχου και δες εκει μεσα αν σου λεει 4g διαθεσιμο...εγω απο κει την βρηκα την ακρη,αν σου το λεει βαλτω στο αυτοματο και ολα οκ..

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια να ρωτησω πως μπορω να κανω ροοτ το μχ4 στην 4.2.2.2Α.και επισης αν μπορω να βαλω greenify k xposed.

 

Είναι πολύ εύκολο Μανο. Θα πας ρυθμίσεις και λογαριασμοί και θα φτιαξεις ένα λογαριασμό flyme.Μετά μέσα από τις ρυθμίσεις του λογαριασμού σου flyme, σου έχει επιλογή για ρουτ. Είναι το πιο εύκολο ρουτ που έχω κάνει. Νομίζω ότι για την Kit Kat μπορείς να βάλεις κανονικά xposed αλλά δεν το έχω ψάξει.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ εύκολο Μανο. Θα πας ρυθμίσεις και λογαριασμοί και θα φτιαξεις ένα λογαριασμό flyme.Μετά μέσα από τις ρυθμίσεις του λογαριασμού σου flyme, σου έχει επιλογή για ρουτ. Είναι το πιο εύκολο ρουτ που έχω κάνει. Νομίζω ότι για την Kit Kat μπορείς να βάλεις κανονικά xposed αλλά δεν το έχω ψάξει.

Σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι σχετικά με την μπαταρία? Αλλάζει εύκολα , γιατί σίγουρα μετά από κάποιο χ χρονικό διάστημα θα τελειώνει πιο γρήγορα...

 

αυτό είναι το mx4 pro αλλά είναι το ίδιο με το mx4 , απλά βγάζεις τις 4-5 βίδες και αλλάζεις μπαταρία . Μπαταρίες υπάρχουν όπου και να κοιτάξεις. π.χ.: http://www.ebay.com/itm/Original-BT40-battery-3100-mAh-for-MEIZU-MX4-smart-mobile-phone-screen-5-36-inch-/261879215295?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3cf937b4bf

 

edit: ίσως να είναι λίγο περισσότερες βίδες :) , αλλά και πάλι πολύ έυκολα το κάνεις και μόνος σου ...

Edited by iobelika
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με το 4g μου! Πήρα τις ρυθμίσεις απο την Vodafone και τσουπ νατο το 4g επάνω... Εμφανίστηκε.. Ευχαριστώ όλα τα παιδιά που με βοήθησαν...

 

 

Υ. Γ Με ένα speedtest έπιασα 80mbps ταχύτητα! Ξέρω ότι το 4g μπορεινα βγάλει και παραπάνω αλλά και πάλι πρώτη φορά βλέπω τέτοια ταχύτητα σε συσκευή μου με το απαραδεκτο ιντερνετ που έχουμε στην Ελλάδα.. Όσο για το upload 22mbps δεν είναι και άσχημα..

Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι το mx4 pro αλλά είναι το ίδιο με το mx4 , απλά βγάζεις τις 4-5 βίδες και αλλάζεις μπαταρία . Μπαταρίες υπάρχουν όπου και να κοιτάξεις. π.χ.: http://www.ebay.com/itm/Original-BT40-battery-3100-mAh-for-MEIZU-MX4-smart-mobile-phone-screen-5-36-inch-/261879215295?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3cf937b4bf

 

edit: ίσως να είναι λίγο περισσότερες βίδες :) , αλλά και πάλι πολύ έυκολα το κάνεις και μόνος σου ...

 

 

 

 

Τέλεια.μάλλον θα χτυπήσω τελικά το κινητό, φαίνεται άψογο.

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με το 4g μου! Πήρα τις ρυθμίσεις απο την Vodafone και τσουπ νατο το 4g επάνω... Εμφανίστηκε.. Ευχαριστώ όλα τα παιδιά που με βοήθησαν...

 

 

Υ. Γ Με ένα speedtest έπιασα 80mbps ταχύτητα! Ξέρω ότι το 4g μπορεινα βγάλει και παραπάνω αλλά και πάλι πρώτη φορά βλέπω τέτοια ταχύτητα σε συσκευή μου με το απαραδεκτο ιντερνετ που έχουμε στην Ελλάδα.. Όσο για το upload 22mbps δεν είναι και άσχημα..

 

Μη παίζεις με το πόνο μας... Εγώ με full σήμα Vodafone 4g στη παραλία σήμερα έτρεξα ένα speed test 25mbs max download και μετά ήρθε ένα μήνυμα ότι έχω ξεπεράσει το όριο ημερήσιας χρήσης χα χαχαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Meizu mx418555861802_2e61368224_z.jpgP50607-153200 by Kostas Krith, on Flickr Edited by Dreamw
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

παραδειγμα προς αποφυγη....

 

εχω το international 32,

και εκει που ειχα την στρωμένη για τα δεδομένα μου 4.2.8.2Α

 

με ζωσαν φίδια και ειπα να πειραματιστώ με την 4.5.3Α που ειχα δει....

κανονικα με clear data κλπ.

αφου το τηλ εμεινε στο upgrading για πανω απο μιση ωρα!

πηρα το ρισκο και του εκανα απανωτές επανεκκινησεις, μιας και με πήγαινε συνεχως στο βημα της αναβαθμισης.

εκει λοιπόν απελπισμένος καποια στιγμη ξεκολησε και εμφανίστηκε η γνωριμη λευκη οθονη....

 

ξανα παλι αλλο ενα μισαωρο δεν ενιωθε τιποτα κολλημένο με την μπαλα....

δωσε μανιβελα επανεκκινησεις....

και αιθέρα μπας και παρει!!!

 

μετα απο μερικες ξεκολησε

απο μονο του. αγιο ειχαμε λεω

μπηκε στο γνωστο ui .

αργο να σέρνεται οπως ποτε αλλοτε. αγνωριστη συσκευή συγκριση με πριν.

 

αμεσα απο επανω περασμα την 4.5.1.Α

2 φορες και ολας για να την συνιθισει!

με clear data παντα.

 

και αφου πηρα το κολάι του ξαναπερασα την 4.5.3Α απο περιέργεια,

αυτην τη φορα περασε απροβλήματιστα. και οχι μόνο δουλεύουν ολα εκτος του nova.

 

αυτα τα λιγα,

ευτυχώς δουλευει...

τα χρειαστικα!!!

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με το 4g μου! Πήρα τις ρυθμίσεις απο την Vodafone και τσουπ νατο το 4g επάνω... Εμφανίστηκε.. Ευχαριστώ όλα τα παιδιά που με βοήθησαν...

 

 

Υ. Γ Με ένα speedtest έπιασα 80mbps ταχύτητα! Ξέρω ότι το 4g μπορεινα βγάλει και παραπάνω αλλά και πάλι πρώτη φορά βλέπω τέτοια ταχύτητα σε συσκευή μου με το απαραδεκτο ιντερνετ που έχουμε στην Ελλάδα.. Όσο για το upload 22mbps δεν είναι και άσχημα..

 

Κάτω από την κεραία ήσουν :), γιατί εγώ μέχρι 45 έχω δει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα νεος κατοχος εδω ..Μη με δειρετε αλλα επειδη ειναι μεγαλο το νημα πως περναω wallpaper?
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα νεος κατοχος εδω ..Μη με δειρετε αλλα επειδη ειναι μεγαλο το νημα πως περναω wallpaper?

 

Μολις πατησεις τις ρυθμισεις ειναι η πρωτη επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

Κάτω από την κεραία ήσουν :), γιατί εγώ μέχρι 45 έχω δει...

Τώρα άμα σου πω ότι εδώ και καποια χρόνια είμαι σίγουρος ότι κάποιος γείτονας έχει καρφώσει κάποια κεραία στην ταράτσα του.. Αυτό το λέω διότι επί σειρά ετών η Vodafone δεν έπιανε καθόλου στη γειτονιά μου... Μιλάμε να κρέμεσαι από το μπαλκόνι για να μιλήσεις και πάλι να πέφτει το σήμα... Η cosmote από την αλλη είχε καμπάνα σήμα... Μέχρι που με ωραία μέρα τα πράγματα αντιστράφηκαν... Η Vodafone είχε σήμα μέχρι και στο υπόγειο ενώ η cosmote ούτε στην ταράτσα!

Link to comment
Share on other sites

Το παιδι που αγορασα το κινητο δε θυματαιωτο flyme λογαριασμο του.Υπαρχει τροπος να τον διαγραψω απο το κινητο και να βαλω το δικο μου?

Επισης με τη μπαταρια πως πατε?υπερθερμανση εχετε με το κινητο?το νιωθω μετα απο λιγη ωρα χρησης ν καιει

Edited by Manosvasilakis
Link to comment
Share on other sites

Το παιδι που αγορασα το κινητο δε θυματαιωτο flyme λογαριασμο του.Υπαρχει τροπος να τον διαγραψω απο το κινητο και να βαλω το δικο μου?

Όχι. Ας κάνει ανάκτηση. Ημαρτον.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση..Κατι αλλο..Οι εφαρμογες για το led notification δουλευουν?εχω την light flow led notification pro αλλα με κλειστη την οθονη σε sleep mode δουλευει μονιμως ακομα και αν δεν εχω ειδοποιησεις
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...