Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βασικά πήγαινε δές το απο κοντά και θα καταλάβεις αν αξίζει με το που το ακουμπήσεις , δεν μπορείς να φανταστείς την αίσθηση που σου αφήνει το κινητό ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Φαντάζομαι εννοείς γιατί βγάζει μόνο 37-38Κ αντί για 52+Κ που έβγαζε πιο πριν :D. Το τσέκαρα στο δικό μου τουλάχιστον κατεβάζοντας και τρεχοντας CPU-Z μαζί με antutu. Έχουν κάνει μία π@@@ριά και δεν μπαίνει σε performace mode δλδ δουλεύουν οι 4 "μικροί" πυρίνες και, που και που ανοίγουν μόνο οι 2 μεγάλοι πυρίνες ( δλδ το Balance mode ) οπότε τα αποτελέσματα που βλέπεις είναι του balance mode ... Στο Performace mode είναι συνέχεια ενεργοποιημένοι και οι 8 πυρίνες για αυτό και βγάζει τόσο πολύ ... Λογικά κάνουν δοκιμές με τα modes της CPU για να πετύχουν καλύτερες καταναλώσεις και επιδόσεις !!

Με κάλυψες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

στις ρυθμισεις.προσβασιμοτητα.επιλογες για προγραματιστες.αποφυγετε το ξεκλειδωμα κατα λαθος στην τσεπη η αλλιως αρνηση με την παλ..στο λεω αυτο γιατι εγω εχω το note και οχι mx4

Δεν βρίσκω κάτι τέτοιο.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλήμερα και καλώς σας βρήκα στον νέο μου "σπίτι" μετά από 2 χρόνια συμβίωσης με το ΟΝΕ Μ7...

 

Κάτοχος προσφάτως ενός MX4, έχω ένα, ας το πούμε θέμα, στη σύνδεση με υπολογιστή αλλά και στη φόρτιση. Φορώντας μια θήκη της Nilkin (bumper), το βύσμα ενός καλωδίου USB που έχω στο γραφείο δεν κάνει πλήρη επαφή και αναγκάζομαι να βγάζω τη θήκη κάθε φορά.

Σαφώς και δε φταίει το κινητό. Προφανώς δεν είχαν προβλέψει στη Nilkin το άνοιγμα της USB. Υπάρχει πουθενά για αγορά καλώδιο με μακρύ βύσμα? μεγαλύτερο από το default των 5-6mm? να μην αλλάζω θήκη?

 

(Edit: "Εφαγα" με κοπίδι λίγο από το ψαχνό του πλαστικού και είναι εντάξει τώρα)

 

 

http://www.ebay.com/itm/Hybrid-Hard-Bumper-TPU-Soft-Rubber-Skin-Case-Cover-For-Meizu-MX4-MX4-Pro-/131413368693?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item1e98d8df75

Έχει δοκιμάσει κανείς την παραπάνω θήκη σε ποιότητα και αίσθηση ασφάλειας?

Edited by babill2004
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν υπαρχει περιπτωση να βαλουμε performace mode ποτε?

 

Δεν είπε κανείς κάτι τέτοιο. Στις τελευταίες τεστ δε δουλεύει μόνο γιατί βγήκαν βιαστικά για να δώσουν λολιποπ στο ήδη καθυστερημένο χρονοδιάγραμμα που είχαν δώσει. Θα φτιαχτεί ίσως και πολύ σύντομα

Link to comment
Share on other sites

Μολις το παρηγγειλα απο to2c καλη αναμονη τωρα μεχρι την παραλαβη το παρηγγειλε κανεις απο το συγκεκριμενο καταστημα να μας πει ποσο καιρο κανει περιπου να ρθει επελεξα SG post

 

Και παρηγγειλα και αυτες τις θηκουλες

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Nillkin-Meizu-MX4-Frosted-Case-Hard-Case-Meizu-MX4-Case-Gift-Screen-Protector-With/2046366013.html

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-mobile-phone-case-for-MEIZU-MX4-holster-for-mx4-view-window-cell-phone-hot/2055283058.html

Edited by lakiss

Mercedes/CLA/cdi200/140ps/AMG exclusive pack, Audi/A1/1,6/tdi/116ps/S tronic/S line pack

Apple/MacBook/Pro/15inch/TouchBar-ID/SpaceGray/i7/TurboBoost3.8GHz/16GbRam,

Apple/Iphone/X/64Gb, Samsung/Galaxy/Note8/128Gb, Apple/Ipad/Pro10,5/64Gb

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/Hybrid-Hard-Bumper-TPU-Soft-Rubber-Skin-Case-Cover-For-Meizu-MX4-MX4-Pro-/131413368693?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item1e98d8df75

Έχει δοκιμάσει κανείς την παραπάνω θήκη σε ποιότητα και αίσθηση ασφάλειας?

 

Την έχω εγώ σε κόκκινο χρωματάκι , φαίνεται καλή, πιάνει παντού το κινητό και τα κουμπιά της λειτουργούν πάρα πολύ καλά, αίσθηση ασφάλειας δίνει και ειδικά με το tempered glass που έχω δεν έρχετε καθόλου σε επαφή το κινητό με το περιβάλλον εκτός της κάμερας προφανώς που όμως είναι και πάλι κατα 1mm πιο μέσα οπότε δεν γρατσουνιέται αν το αφήσεις σε τραπέζι και λοιπά. Αλλά να ξέρετε το κενό για το βύσμα του micro usb είναι ακριβώς για το μέγεθος του "μαμά" καλωδίου όπως και για το βύσμα των ακουστικών ταιριάζει ακριβώς το βύσμα των xiaomi piston 2.0 που έχω ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να δω την χρήση των mb που έχω καταναλώσει από τη βονταφον? Υπάρχει κάποιος μετρητής ή πρέπει να κατεβάσω?

Μου συνέβη κάτι πολύ περίεργο.. Μου ρθει μνμ ότι έχω ξεπεράσει το όριο ορθής χρήσης και ότι η ταχύτητα μου περιορίζεται... Ενώ εγώ δεν έχω χρησιμοποιήσει σχεδόν καθόλου τα δεδομένα σήμερα... Και φοβάμαι μην μου τη. Έχει κάνει καμία εφαρμογή τη δουλειά... Μπορώ να δω κάπου αναλυτικά την κατανάλωση?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να δω την χρήση των mb που έχω καταναλώσει από τη βονταφον? Υπάρχει κάποιος μετρητής ή πρέπει να κατεβάσω?

Μου συνέβη κάτι πολύ περίεργο.. Μου ρθει μνμ ότι έχω ξεπεράσει το όριο ορθής χρήσης και ότι η ταχύτητα μου περιορίζεται... Ενώ εγώ δεν έχω χρησιμοποιήσει σχεδόν καθόλου τα δεδομένα σήμερα... Και φοβάμαι μην μου τη. Έχει κάνει καμία εφαρμογή τη δουλειά... Μπορώ να δω κάπου αναλυτικά την κατανάλωση?

 

Ρυθμίσεις-> μπαταρια και πατώντας πάνω σε κάθε εφαρμογή σου λέει ποσά δεδομένα έχουν χρησιμοποιηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να δω την χρήση των mb που έχω καταναλώσει από τη βονταφον? Υπάρχει κάποιος μετρητής ή πρέπει να κατεβάσω?

Μου συνέβη κάτι πολύ περίεργο.. Μου ρθει μνμ ότι έχω ξεπεράσει το όριο ορθής χρήσης και ότι η ταχύτητα μου περιορίζεται... Ενώ εγώ δεν έχω χρησιμοποιήσει σχεδόν καθόλου τα δεδομένα σήμερα... Και φοβάμαι μην μου τη. Έχει κάνει καμία εφαρμογή τη δουλειά... Μπορώ να δω κάπου αναλυτικά την κατανάλωση?

 

μπορείς και απο security->Traffic Manage και μετά ρυθμίζεις και απο εκεί αν θέλεις , αλλά πατώντας και στο δεξί κουμπάκι (πάνω απο το κεντρικό κουμπί ) που έχει 4 τετραγωνάκια, σου βγάζει καταναλώσεις

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα μερικές προτάσεις για hands-free. Σκέφτομαι για τα piston 3 της xiaomi. Τα έχει κανείς;

Πες μας το μπάτζετ σου να σου πούμε.

Για τα λεφτά τους είναι τιμιότατα. Αξίζουν κάθε ευρώ. Ως εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Εχω εδω και 3-4 μερες εχω βαλει αυτο το tempered glass και το πηγα στον γερμανο να μου το βαλουν και κατω αριστερα δεν μου κολαει με τιποτα τι να κανω?

http://www.ibuygou.com/p-meizu-mx4-original-tempered-glass-screen-protector-6264.html

Edited by Tasos12koufales
Link to comment
Share on other sites

Εχω εδω και 3-4 μερες εχω βαλει αυτο το tempered glass και το πηγα στον γερμανο να μου το βαλουν και κατω αριστερα δεν μου κολαει με τιποτα τι να κανω?

http://www.ibuygou.com/p-meizu-mx4-original-tempered-glass-screen-protector-6264.html

Δυστυχώς δεν μπορείς να κανείς κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπορείς να κανείς κάτι.

δηλαδη δεν ηταν καλο το συγκεκριμενο tempered glass η δεν το κολησε καλα αυτος?

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα μερικές προτάσεις για hands-free. Σκέφτομαι για τα piston 3 της xiaomi. Τα έχει κανείς;

τα εχω μια εβδομάδα τωρα.

συγκριτικά με piston 2

εχουν καλυτερο μπασο και δεν μπουκωνει ευκολα απο τις χαμηλες συχνότητες. δεν έχει τοσο καλα πριμα οσο τα πρώτα ομως.

τίμια για τα λεφτά τους.

αν και τα παλαιότερα δείχνουν πιο ποιοτικα λογω της συνολικής μεταλλικης κατασκευής.

 

με Dirac21HD και το equaliser ανενεργο,

με τερμα ενταση με κουράζει....

;)

:p

ξεκουφαίνει λεμε....

Link to comment
Share on other sites

Εχω εδω και 3-4 μερες εχω βαλει αυτο το tempered glass και το πηγα στον γερμανο να μου το βαλουν και κατω αριστερα δεν μου κολαει με τιποτα τι να κανω?

http://www.ibuygou.com/p-meizu-mx4-original-tempered-glass-screen-protector-6264.html

 

Και εγώ χτες την πάτησα, το κόλλησα λίγο στραβά, από κει που το τράβηξα ίσως να καμπύλωσε απειροελάχιστα, δεν κολλάει με τίποτα και τώρα παράγγειλα ξανά. Τη Nillkin H+ αυτή τη φορά.

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ χτες την πάτησα, το κόλλησα λίγο στραβά, από κει που το τράβηξα ίσως να καμπύλωσε απειροελάχιστα, δεν κολλάει με τίποτα και τώρα παράγγειλα ξανά. Τη Nillkin H+ αυτή τη φορά.

 

Σε αρκετά παιδιά nillkin δεν έκατσε καλά. Εγώ πήρα 2 από ένα παλικάρι από το insomnia(δεν κάνω διαφήμιση), 2,5D μάλιστα, έκατσαν και τα 2 πολύ καλά παρόλο που στο πρώτο κινητό πάνω αριστερά υπήρχε μια πολύ μικρή καμπυλότητα στην οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς πρόβλημα παρουσίασε η Nillkin? Είναι κάτι αναπόφευκτο?
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Πες μας το μπάτζετ σου να σου πούμε.

Για τα λεφτά τους είναι τιμιότατα. Αξίζουν κάθε ευρώ. Ως εκεί.

 

Μέχρι 25 ευρώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τα εχω μια εβδομάδα τωρα.

συγκριτικά με piston 2

εχουν καλυτερο μπασο και δεν μπουκωνει ευκολα απο τις χαμηλες συχνότητες. δεν έχει τοσο καλα πριμα οσο τα πρώτα ομως.

τίμια για τα λεφτά τους.

αν και τα παλαιότερα δείχνουν πιο ποιοτικα λογω της συνολικής μεταλλικης κατασκευής.

 

με Dirac21HD και το equaliser ανενεργο,

με τερμα ενταση με κουράζει....

;)

:p

ξεκουφαίνει λεμε....

 

Από την προσωπική σου εμπειρία ποιο από τα δύο προτείνεις;

Τα 2 έχουν και την μισή τιμή τώρα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,την εχει δικιμασει κανεις αυτη την θηκη?Τι λετε αξιζει?

http://www.ebay.com/itm/Luxury-Aluminum-Metal-Bumper-Tempered-Glass-Back-Cover-Case-For-Meizu-MX4-/141528697469?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item20f3c48a7d

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Το σύμβολο ∞ που εμφανίζεται στην μπάρα, από που προέρχεται?

Νόμιζα ότι ήταν bug από πρόγραμμα πρόγνωσης καιρού, το απεγκατέστησα αλλά συνεχίζει...

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Το σύμβολο ∞ που εμφανίζεται στην μπάρα, από που προέρχεται?

Νόμιζα ότι ήταν bug από πρόγραμμα πρόγνωσης καιρού, το απεγκατέστησα αλλά συνεχίζει...

 

Μη σε απασχολεί, της meizu ειναι και δείχνει οτι κατι τρέχει, updates,installs etc.

Link to comment
Share on other sites

Εχω εδω και 3-4 μερες εχω βαλει αυτο το tempered glass και το πηγα στον γερμανο να μου το βαλουν και κατω αριστερα δεν μου κολαει με τιποτα τι να κανω?

http://www.ibuygou.com/p-meizu-mx4-original-tempered-glass-screen-protector-6264.html

 

Να το σηκώνει και λίγο το bumper που έχεις αποκλείεται έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...