Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ καλό το amber weather, το εγκατέστησα και μου φαινεται πως θα το κρατήσω!

 

Επίσης θα πας στα settings του amber θα πας στα advanced κάτω κάτω και θα ενεργοποιήσεις το Service Guard.Τhank me later :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ειχα στην αρχη, αλλα επειδη δεν θελω να εχω τον καιρο στο notifications bar, πολυ χωρο πιάνει, (μακαρι να μπορουσα να το εχω να φαινεται παντα τελευταιο.) το εβγαλα γιατί αν το εχω ενεργοποιημενο,εμφανιζει ενα μήνυμα στα notifications service guard is running, και με ενοχλει! Δεν γινεται να το εχω ενεργοποιημένο χωρις αυτο το μήνυμα?

 

Thanks ετσι και αλλιως για την αναφορα και μονο του application,, πολυ καλο!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά αν γνωρίζει κάποιος πως μπορούμε να συνδέσουμε το mx4 με την TV ώστε να βλέπουμε ταινίες δοκιμαδα ανταπτορα HDMI mhl αλλά τιποτα όσο για τα android TV θα προτιμούσα κάτι πιο φτηνό....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,η μπαταρια θελει στρωσιμο στην αρχη?σημερα το πηρα και ξαφνικα απο 20 τοις εκατο εσβησε,ειναι νορμαλ αυτο?εχω την τελευτεα εκδοση 4.2.2ι
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,η μπαταρια θελει στρωσιμο στην αρχη?σημερα το πηρα και ξαφνικα απο 20 τοις εκατο εσβησε,ειναι νορμαλ αυτο?εχω την τελευτεα εκδοση 4.2.2ι

 

σε ολους το εκανε στην αρχη φιλε, μην ανησυχεις, μετα απο 2-3 φορτισεις δεν θα το ξανακανει

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα στην αρχη, αλλα επειδη δεν θελω να εχω τον καιρο στο notifications bar, πολυ χωρο πιάνει, (μακαρι να μπορουσα να το εχω να φαινεται παντα τελευταιο.) το εβγαλα γιατί αν το εχω ενεργοποιημενο,εμφανιζει ενα μήνυμα στα notifications service guard is running, και με ενοχλει! Δεν γινεται να το εχω ενεργοποιημένο χωρις αυτο το μήνυμα?

 

Thanks ετσι και αλλιως για την αναφορα και μονο του application,, πολυ καλο!

 

Αυτό που λες όντως ισχύει με Service guard.Αν το ενεργοποιήσεις δεν φεύγει και μπορείς να το κρύψεις μόνο αν βάλεις να δείχνει τον καιρό στα notifications αλλά εμένα αυτό δεν με ενοχλεί.Τώρα θα δω μήπως μπορέσω και βρω κάποια ρύθμιση και το κρύψω.

 

Έλα σε έφτιαξα πάλι!Πας security center>permission>notify> και ξετικάρεις το τικ που έχει γα το amber weather στην στήλη notfication.Υπόψιν ότι έτσι κρύβεις ότι notification θα δείχνει αυτή η εφαρμογή.Αλλά αν δεν σε πειράζει κάνε το.

Edited by Leftezog
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! επειδη εχω παραγγειλει ηδη το ΜΧ4 απο κινα (περιμενα τον γερμανο αλλα κουραστηκα),

ειμαι σε αναζητηση θηκης,προστασιας οθονης κτλ.

 

εχω βαλει στο ματι το tempered glass απο νιλκιν αλλα εχω βρει διαφορα μεγεθη σε χιλιοστα.παιζει ρολο στην αφη? και αν ναι ποιο

προτεινετε να παρω? γενικα πιστευετε οτι προστατευει την οθονη ή ειναι πεταμενα λεφτα? το πρωτο πραγμα που με ενδιαφερει ειναι

να μην χασω απολυτα την αισθηση αφης....

 

επισης,εχει παρει κανεις αυτην την θηκη?

http://www.aliexpress.com/item/New-Arrival-Hot-Quality-Neo-Hybrid-2-in-1-case-durable-Frame-soft-slim-Armor-Back/32278196165.html

 

οσον αφορα τα ακουστικα,διαβασα σε παλιοτερα ποστ οτι οι περισσοτεροι διαλεγουν τα πιστονς απο xiami και οχι της meizu.

εγω σκεφτομαι να παρω τα ep-21 σαν νορμαλ χρηστης τα επισημα ακουστικα της συσκευης.εχει ακουσει κανεις εαν παιζουν μαιμου? γιατι στα πιστονς γινεται χαμος....σκεφτομαι απο ali και για τα ακουστικα το φοβαμαι λιγο...

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Το ειχα στην αρχη, αλλα επειδη δεν θελω να εχω τον καιρο στο notifications bar, πολυ χωρο πιάνει, (μακαρι να μπορουσα να το εχω να φαινεται παντα τελευταιο.) το εβγαλα γιατί αν το εχω ενεργοποιημενο,εμφανιζει ενα μήνυμα στα notifications service guard is running, και με ενοχλει! Δεν γινεται να το εχω ενεργοποιημένο χωρις αυτο το μήνυμα?

 

Thanks ετσι και αλλιως για την αναφορα και μονο του application,, πολυ καλο!

εγω τελικα του εβαλα το skin που δειχνει μονο καιρο..

Xiaomi Mi4 64GB @ GTV 5.5.15
Link to comment
Share on other sites

 

Την περιμένω σήμερα να μου έρθει σε κόκκινη από ebay.Όταν πάω σπίτι και την δώ θα σου πω :)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! επειδη εχω παραγγειλει ηδη το ΜΧ4 απο κινα (περιμενα τον γερμανο αλλα κουραστηκα),

ειμαι σε αναζητηση θηκης,προστασιας οθονης κτλ.

 

εχω βαλει στο ματι το tempered glass απο νιλκιν αλλα εχω βρει διαφορα μεγεθη σε χιλιοστα.παιζει ρολο στην αφη? και αν ναι ποιο

προτεινετε να παρω? γενικα πιστευετε οτι προστατευει την οθονη ή ειναι πεταμενα λεφτα? το πρωτο πραγμα που με ενδιαφερει ειναι

να μην χασω απολυτα την αισθηση αφης....

 

 

 

ευχαριστω

 

Εγώ πήρα από ένα παλικάρι που πουλάει στο φορουμ των ξενύχτιδων θήκη σιλικόνης και tempered και έκατσε πολύ καλά παρόλου που που έχει μια καμπυλότητα η οθόνη μου αριστερα από ακουστικό.

Όσο αφορά στην αφή δεν νομίζω ότι αλλάζει κάτι (σε low end lenovo που είχαμε βάλει βελτιώθηκε κιόλας :p), από γρατσουνιές εμένα με έχει γλιτώσει αρκετές φορές. :D

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχη σε κανενα από βορεια Ελλαδα με Ολανδικα ταχυδρομεία να τού τό κράτησαν στό τελωνείο? Edited by paptas
Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχη σε κανενα από βορεια Ελλαδα με Ολανδικα ταχυδρομεία να τού τό κράτησαν στό τελωνείο?

Αυτό το θέμα συζητάται στο τοπικ των αποστολών, απευθύνσου εκεί.

Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστω! @leftezog περιμενω εντυπωσεις

 

Η θήκη είναι απίστευτη φίλε να την πάρεις με τα 1000!!Είναι λίγο πιο σκούρο το κόκκινο από ότι φαίνεται στο site αλλά και πάλι είναι ότι πρέπει. Ούτε πολύ έντονη ούτε πολύ σκούρα!Για τα άλλα χρώματα δεν ξέρω.Εγώ την πήρα από εδώ:

 

http://www.ebay.com/itm/171719110848?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=470678691643&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Είναι πανέμορφη θα ανεβάσω καμιά φώτο να σου δείξω αργότερα. :D:p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Μπήκα κι εγώ στην παρέα του Meizu καθώς σήμερα παρέλαβα το Μx4 32άρι από vickmall :D και διαβάζοντάς εδώ έχω κάποιες απορίες

 

1) Το κινητό έχει τo U λειτουργικό. Για να πάω στην 4.2.6Α test θα πρέπει πρώτα

να βάλω την 4.0.4Α ή το κάνω κατευθείαν; Γιατί πραγματικά θέλω να ξεφορτωθώ

αυτά τα κινέζικα και να εκμεταλλευτώ όσο γίνεται περισσότερο τις δυνατότητες

του κινητού.

 

2) Μάλλον τώρα η ερώτησή μου θα ακουστεί κάπως χαζή αλλά τι είναι το clear data

και πώς το κάνουμε;

Link to comment
Share on other sites

1 ) δοκίμασε να βαλεις κατευθείαν την ρομ που θες εαν σου πει οτι υπαρχει προβλημα κατα τον έλεγχο,

απλα δεν θα κάνει την εγκατάσταση.

μετα δοκιμασε να κανεις downgrade την ρομ.

δοκιμασε την 4.2.8.1Α απο εχθές την φορεσα και ειμαι πολύ ικανοποιημένος.

 

2)clear data σε ρωτάει οταν διαλέξεις να τρεξεις το αρχειο την ενημερωσης. ή

αλλιως απο τις ρυθμίσεις --> περι της συσκευης (εικονιδιο ινφο) --> αποθηκευτικος χωρος.....

;)

Link to comment
Share on other sites

1 ) δοκίμασε να βαλεις κατευθείαν την ρομ που θες εαν σου πει οτι υπαρχει προβλημα κατα τον έλεγχο,

απλα δεν θα κάνει την εγκατάσταση.

μετα δοκιμασε να κανεις downgrade την ρομ.

δοκιμασε την 4.2.8.1Α απο εχθές την φορεσα και ειμαι πολύ ικανοποιημένος.

 

2)clear data σε ρωτάει οταν διαλέξεις να τρεξεις το αρχειο την ενημερωσης. ή

αλλιως απο τις ρυθμίσεις --> περι της συσκευης (εικονιδιο ινφο) --> αποθηκευτικος χωρος.....

;)

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Θα σε ακολουθήσω λοιπόν.. ;)

Link to comment
Share on other sites

σημετα το εχω και εγω στα χερια μου!!

ευχαριστω τον Μιχαλη!!

ευρωπαικο μοντελο

πρωτες εντυπωσεις αψογες!!

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

εγω στην θεση σου θα δοκιμαζα να παρω τηλ εδω :

Επίσημο service για την Ελλάδα

Cellcom Αργυρουπόλεως 65, ΤΚ: 164 51, Αργυρούπολη, Αθήνα

Τηλ: 210 9902582 - 210 9952742

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση στη καινούργια ρομ και μέχρι στιγμής είναι τρομερό το κινητό.. μόνο μου θέμα μέχρι στιγμής η μπαταρία, η οποία πέφτει πολύ γρήγορα και αυτο με έχει χαλάσει λίγο μπορώ να πω.. γιατί αλλιώς την περίμενα! Να τονίσω βέβαια ότι του έχω κάνει όλη κι όλη μόνο μία φόρτιση αλλά νομίζω πως με το πέρασμα της νέας ρομ δεν μετράει αυτό..
Link to comment
Share on other sites

θα στρωσει το κινητο...ετσι εκανε κι εμενα στην αρχη και τωρα κραταει πολυ περισσοτερο..ΣΗμερα ας πουμε ειχα 4.5 ωρες οθονη με 1.5 ωρα real racing στο performance mode..
Xiaomi Mi4 64GB @ GTV 5.5.15
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...