Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά τι διαφορά έχει η international έκδοση από την κινέζικη??

 

Τα εξηγεί ΠΑΡΑ πολυ ωραιο ο φιλος pik. και μάλιστα υπάρχει λινκ στη πρώτη σελιδα πρώτο ποστ.... διάβασε το πρώτα και αν εχεις απορίες εδώ είμαστε . :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα σε γελασω δεν ξερω...καποι μελος μου το προτινε..ακομα λιγο μεσα στην λιμνη της κερκινης θα με εβαζε

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ πάντως είμαι ευχαριστημένος απο το Ηere της Nokia...Δοκίμασε κ το sygic!!

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι ανταλλαγη απο m8 σε mx4... ενδιαφερομαι για Ευρωπαικο/International μοντελο γκρι..... οποιοσδηποτε επιθυμει η γνωριζει κατι ας με ενημερωσει.

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν εξαρταται αν θα ειναι μεσω OTA ή χειρωνακτικα. Στην σελιδα αυτη http://www.flyme.cn/firmware.jsp εχει για καθε μοντελο τις εκδοσεις των firmware ανα κατηγορια (stable/testing).

 

edit (offtopic): ηρθε και σε μενα που εχω ακομα την 3.χ αρα ισως προκειται για stable. Δεν υπαρχει ακομα στο πιο πανω site ομως οποτε θα περιμενω να ανεβει για δω αν θα μπει στην stable κατηγορια. Για να μην μπερδευτουν οι φιλοι να πω οτι λεω για το mx3.

Edited by antdel_
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα.. Clear User Data χρειάζεται κάθε φορά σε κάθε νέο Update? όχι τίποτα άλλο αλλά είναι βαρετό να εγκαθιστάς τις εφαρμογές ξανά μετά.. Edited by Avadonmod
Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται να κανεις clear data. μονο αν εχεις καποιο θεματακι. μια φορα εκανα μονο οτα εβαλα απο u σε A . απο τοτε δεν ξανακανα και ολα ειναι μια χαρα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα αναβαθμιζουμε η περιμενουμε κατι???

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες απόψεις είναι ότι κάνει καλύτερη διαχείριση ram. Πριν η κατανάλωση μνήμης ήταν μόνιμα στο 1.1 GB και όταν άνοιγα πολλές εφαρμογές μπορούσα να την φτάσω μέχρι και το 1.6 GB χρήση. Πλέον με το καλημέρα η μνήμη έχει πέσει στα 700MB περίπου και άνοιξα ότι μπορούσα να ανοίξω ταυτόχρονα για να δω που θα φτάσει και έκανα max use στα 1.2GB. Καθόλου μα καθόλου άσχημα αν σκεφτείς ότι είχα ανοιχτό FB, Whats up, Viber, Navigator, youtube, Zedge και ένα κάρο ακόμα apps.

 

Τρέχω ένα γρήγορο antutu να δω τι θα μου βγάλει με το νέο firmware.

Link to comment
Share on other sites

σε καμια ωρα θα τ πατησω κι εγω πιση ωρα εκανε απο την συσκευη να γινει το update περιπου

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι ανταλλαγη απο m8 σε mx4... ενδιαφερομαι για Ευρωπαικο/International μοντελο γκρι..... οποιοσδηποτε επιθυμει η γνωριζει κατι ας με ενημερωσει.

Πως και έτσι;; Εγώ σκεφτόμουν την ακριβώς αντίθετη αλλαγή, αλλά με ενοχλούν έντονα τα bezels του m8.

Link to comment
Share on other sites

Πως και έτσι;; Εγώ σκεφτόμουν την ακριβώς αντίθετη αλλαγή, αλλά με ενοχλούν έντονα τα bezels του m8.

 

Βαρέθηκα την τελειότητα του....Άσε που θέλω Ποιο μεγάλη οθόνη...πραγματικά κανένα παράπονο...Μόνο οι ίντσες ...

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βαρέθηκα την τελειότητα του....Άσε που θέλω Ποιο μεγάλη οθόνη...πραγματικά κανένα παράπονο...Μόνο οι ίντσες ...

Η γνώμη μου πάντως φίλε είναι να μείνεις όπως είσαι.Δεν πιάνει το μειζου την σβελταδα του m8 και εννοείται αν το αφήσεις αναμμένο για μέρες, όλο και θα χάνει έδαφος σε σχέση με το HTC. Εγώ λέω να περιμένω τα πρώτα τηλέφωνα με τον snap 810 η αν δεν κρατηθώ θα πάω για nexus η iPhone plus που με έχει μαγέψει η μπαταρία του.

Link to comment
Share on other sites

paidia exw ena provlima...agorasa extes to meizu mx4 to pira sta xeria m alla argei na katvazei tis efarmoges me poli liga kb kai polles den tis anoigei..vevaia foraei pano tin ekdosi flyme OS 4.0.4U..OPIOS KSEREI AS APANTISEI
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα πηγα απο 4.0.4 I σε 4.1.3A και κρασαρει το play store τι πρεπει να κανω

μηπως εχει βγει καινουρια εκδοση gapps?

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες απόψεις είναι ότι κάνει καλύτερη διαχείριση ram. Πριν η κατανάλωση μνήμης ήταν μόνιμα στο 1.1 GB και όταν άνοιγα πολλές εφαρμογές μπορούσα να την φτάσω μέχρι και το 1.6 GB χρήση. Πλέον με το καλημέρα η μνήμη έχει πέσει στα 700MB περίπου και άνοιξα ότι μπορούσα να ανοίξω ταυτόχρονα για να δω που θα φτάσει και έκανα max use στα 1.2GB. Καθόλου μα καθόλου άσχημα αν σκεφτείς ότι είχα ανοιχτό FB, Whats up, Viber, Navigator, youtube, Zedge και ένα κάρο ακόμα apps.

 

 

Έτρεχαν 28 εφαρμογές και ήταν στα 1, 4μαξ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα πηγα απο 4.0.4 I σε 4.1.3A και κρασαρει το play store τι πρεπει να κανω

 

κατέβασε το google installer (mx4) απο το app center και τρέξε το

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα θεμα με το κινητο.....το παρελαβα εχτες αλλα εχει την υ εκδοση και εχς θεμα με τις εφαρμογεσ τα στορε ολα.....αργει να κατεβασει και πολλες εφαρμογες δεν τις ανοιγει φταιει η ρομ π ειναι κινεζικη??τι κανω πως αλλαζω να παω στην Α ρομ ....πειτε και την διαδικασια αν γινετε
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Έτρεχαν 28 εφαρμογές και ήταν στα 1, 4μαξ

 

Αχα, έτσι για να έχουμε καλό ρώτημα από που βλέπεις εσύ τη χρήση σου; Από το μενού της συσκευής ή από τρίτο πρόγραμμα; Εγώ το βλέπω μέσα από το Cleanmaster app το οποίο μου εμφανίζει άλλα στοιχεία σε σχέση με το internal app της συσκευής.

 

Παράδειγμα αυτή αμέσως τη στιγμή το Application management της συσκευής μου δείχνει 900MB πιασμένα ενώ το cleanmaster μου δείχνει ότι η συσκευή χρησιμοποιεί 1.32 GB και μόλις "καθάρισε" 256MB άχρηστης μνήμης πέφτοντας στο 1.1GB

 

Εγώ ποιο πρόγραμμα να πιστέψω;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...