Jump to content

Ρ800: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


MorFeAs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος geovass

 

Αυτο που το βρικες βρε θηριο ?

Στο σαιτ της SE εχει μονο το Pc Suite PCSuite 2.0.1 !!!

Τι παραπανω εχει η 2.1.1 ?

 

 

Δεν κατέβασα ακόμα την νέα έκδοση. Πρώτος θα το κατεβάσει ο φίλος πιο πάνω :)

Η διαφορά από ότι λέει είναι:

"The PC Suite for P900/P800 supports the P900 as well as the P800 device. Release 2.1.1 of PC Suite for P900/P800 contains several error corrections made since previous releases of the PC Suite for P800, resulting in improved software quality and reliability.

New functionality since PC Suite for P800, release 1.5.1: Support of Lotus Notes 6.0."

 

Δηλαδή ότι και πριν.

 

Στο site γράφει:

PC Suite for P800 release 1.5.1 Greek Version

Όμως αν μπεις στο Link για να κατεβάσεις το Pc suite, λέει:

PCSuite_rel_2.1.1_EL.exe

 

Edit

Το κατέβασα. Το κάνω εγκατάσταση, επανεκκίνηση και βλέπουμε τι είναι στην συνέχεια.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος VIDEOMIX

 

Bρέ Πέρη μου, πέs μου, πωs θα αντιγράψω τελικά στο PC μου τα μυνήματα; Δεν τα έχω καταφέρει ακόμα.

 

 

Επιλέγεις από το μενού, export XML.

Έχεις τον viewer το πρόγραμμα για να τα δεις με το pc. Μπορεί να έχει προβλήματα όμως την αναγνώριση των Ελληνικών. Δοκίμασε και πες αν έγινε.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

viewer, εννοείs απο το cd που συνοδεύεται το κινητό στην συσκευασία; Διότι δεν το έχω κάνει εγκατάσταση ακόμα στο νέο λειτουργικό του PC μου.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος VIDEOMIX

 

viewer, εννοείs απο το cd που συνοδεύεται το κινητό στην συσκευασία; Διότι δεν το έχω κάνει εγκατάσταση ακόμα στο νέο λειτουργικό του PC μου.

 

 

Όχι με viewer από το cd.

Με τον S&W SMS Folder Manager V2.0 γίνεται αυτό:

S&W SMS Folder Manager V2.0.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος florinaperis

 

Edit

Το κατέβασα. Το κάνω εγκατάσταση, επανεκκίνηση και βλέπουμε τι είναι στην συνέχεια.

 

 

Δεν βλέπω διαφορά για την ώρα.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

TEXNIKO provlhma

 

Exw to P800 kai mou emfanise mesa sthn othoni ena oraio skoupidaki opou ama to deis kala einai san mikro kommati tzami...

 

To kinhto den mou exei pesei pote mou kai den exei to paramikro.

 

To skoupidi auto einai sto kato meros tis othonis kai einai fovera enoxlitiko giati peftei to mati mou sunexeia ekei.

 

Anoiksa to kinhto kai evgala thn othoni kai pros megalh mou ekplhksh eida pos einai AEROSTEGOS klismenh kai oti i epifaneia pou patame me to penaki einai ensomatomenh me thn othoni.

 

Diavasa se ena FORUM pos ama eimai sthn egguhsh kai emfanisei tetoiou eidous skoupidi (opou einai adunaton na to exo valei ego i na ekana kati pou na to prokalese) tote i SonyEricsson einai upoxreomenh na sou allaksei tin othoni....

 

Auto to exei pathei kanenas apo esas? Pisteuete pos tha tin allaksei tin othoni i SE???? Dioti sto Internet mia othoni kainourgia exei 150euro

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος solaris

 

TEXNIKO provlhma

 

Exw to P800 kai mou emfanise mesa sthn othoni ena oraio skoupidaki opou ama to deis kala einai san mikro kommati tzami...

 

To kinhto den mou exei pesei pote mou kai den exei to paramikro.

 

To skoupidi auto einai sto kato meros tis othonis kai einai fovera enoxlitiko giati peftei to mati mou sunexeia ekei.

 

Anoiksa to kinhto kai evgala thn othoni kai pros megalh mou ekplhksh eida pos einai AEROSTEGOS klismenh kai oti i epifaneia pou patame me to penaki einai ensomatomenh me thn othoni.

 

Diavasa se ena FORUM pos ama eimai sthn egguhsh kai emfanisei tetoiou eidous skoupidi (opou einai adunaton na to exo valei ego i na ekana kati pou na to prokalese) tote i SonyEricsson einai upoxreomenh na sou allaksei tin othoni....

 

Auto to exei pathei kanenas apo esas? Pisteuete pos tha tin allaksei tin othoni i SE???? Dioti sto Internet mia othoni kainourgia exei 150euro

 

Solaris ελπίζω να μην πάρουν χαμπάρι στην SE ότι το άνοιξες το κινητό γιατί με αυτό που έκανες παραβίασες τους όρους της εγγύησης........... :blink: που σημαίνει ότι αν και μπορεί χρονικά να είσαι εντός εγγύησης έβγαλες το Ρ800άκι σου εκτός....... :cry: :!:

NO ONE LIVES FOREVER

http://briefcase.pathfinder.gr/download/pasxos/16349/209847/0/vba0de3e06e.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος solaris

 

TEXNIKO provlhma

 

Exw to P800 kai mou emfanise mesa sthn othoni ena oraio skoupidaki opou ama to deis kala einai san mikro kommati tzami...

 

To kinhto den mou exei pesei pote mou kai den exei to paramikro.

 

To skoupidi auto einai sto kato meros tis othonis kai einai fovera enoxlitiko giati peftei to mati mou sunexeia ekei.

 

Anoiksa to kinhto kai evgala thn othoni kai pros megalh mou ekplhksh eida pos einai AEROSTEGOS klismenh kai oti i epifaneia pou patame me to penaki einai ensomatomenh me thn othoni.

 

Diavasa se ena FORUM pos ama eimai sthn egguhsh kai emfanisei tetoiou eidous skoupidi (opou einai adunaton na to exo valei ego i na ekana kati pou na to prokalese) tote i SonyEricsson einai upoxreomenh na sou allaksei tin othoni....

 

Auto to exei pathei kanenas apo esas? Pisteuete pos tha tin allaksei tin othoni i SE???? Dioti sto Internet mia othoni kainourgia exei 150euro

 

 

Εμενα μου την εχουν αλλαξει ηδη μια φορα και μαλλον θα ξαναζητησω γιατι εχει καμμενο πιξελακι........πηγαινε σε ενα Service Center και πεστο και κατα προτημηση στο κεντρικο-Βουλιαγμενης γιατι στα περισσοτερα δεν εχουν ανταλλακτικα και αργουν να τα φερουν.....αν σου πουνε βλακειες φωναξε λιγακι και θα δεις για ποτε θα την αλλαξουν... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Pasxos_C

 

Solaris ελπίζω να μην πάρουν χαμπάρι στην SE ότι το άνοιξες το κινητό γιατί με αυτό που έκανες παραβίασες τους όρους της εγγύησης........... :blink: που σημαίνει ότι αν και μπορεί χρονικά να είσαι εντός εγγύησης έβγαλες το Ρ800άκι σου εκτός....... :cry: :!:

 

 

Δεν γινεται να το παρουν χαμπαρι με τιποτα.......το δικο μου το εχω ανοιξει για να το βιδωσω καλα (ουτε να βιδωνουν δεν ξερουν οι καλαμαδες :mad: ) και δεν φαινεται απο πουθενα οτι το ανοιξες.....(αυτοκολλητα κ.λπ) :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα :

 

Ενω είμαι συνδεδεμένος με gprs και κατεβάζω μετά από κάποιο χρονικό διάστημα (όχι συγκεκριμένο, από 10' έως και 10 ώρες) το τηλέφωνο κρεμάει και εμφανίζεται η οθόνη που δείχνει το τρίγωνο και πρέπει να το κλείσω και να το ξαναανοίξω :(

 

Οι versions του τηλεφώνου μου είναι οι παρακάτω :

 

Phone CXC162002 R2F

Bluetooth CXC12529 R5A

Software CXC162001 R2B03

CDA CDA162001/4 R4A02

 

 

Μήπως αν βάλω την R2D02 λυθεί το πρόβλημα; Ξέρει κανείς τίποτα ;

Samsung Galaxy Note 3
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος waterprofen

 

Έχω το εξής πρόβλημα :

 

Ενω είμαι συνδεδεμένος με gprs και κατεβάζω μετά από κάποιο χρονικό διάστημα (όχι συγκεκριμένο, από 10' έως και 10 ώρες) το τηλέφωνο κρεμάει και εμφανίζεται η οθόνη που δείχνει το τρίγωνο και πρέπει να το κλείσω και να το ξαναανοίξω :(

 

Οι versions του τηλεφώνου μου είναι οι παρακάτω :

 

Phone CXC162002 R2F

Bluetooth CXC12529 R5A

Software CXC162001 R2B03

CDA CDA162001/4 R4A02

 

 

Μήπως αν βάλω την R2D02 λυθεί το πρόβλημα; Ξέρει κανείς τίποτα ;

 

 

Από το pc κατεβάζεις προφανώς μέσω του Ρ800 αν κατάλαβα καλά. Υπάρχει το πρόβλημα αυτό με το κινητό και δεν γνωρίζω κάποια λύση. έλεγαν ότι με αναβάθμιση του firmware δεν υπάρχει πλέον πρόβλημα, όμως από ότι βλέπω... δεν. Άφησε περισσότερο χώρο στην μνήμη του κινητού, κλείνοντας όλες τις εφαρμογές που τρέχουν.

 

Αν κατεβάζεις με το Opera από το κινητό, ρίξε μια ματιά εδώ ώστε να περάσεις μέσα στο:

c:\System\Data\Opera\Opera.ini μετά το [user Prefs] το παρακάτω:

Cache Disk=D ώστε να μεταφερθεί η cache στον D όπου υπάρχει περισσότερος χώρος.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Eστηλα προχθες ενα e-mail στην SE:

 

1. Θα υπαρξει καποια επομενη αναβαθμηση στο λειτουργικο του μετα την R2F?

2. Ποτε υπολογιζεται να ερθει στην Ελλαδα η MSduo 128?

3. Η μπαταρια μου διαρκει 2-3 μερες το πολυ. Τις εφαρμογες που τρεχω παντα τις κλεινω και δεν ''παιζω'' πολυ μαζι του! Ειναι συνηθησμενο φαινομενο αυτο!

 

Απαντηση:

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι, προς το παρών δεν υπάρχει διαθέσιμη πληροφορία για ενδεχόμενες μελλοντικές αναβαθμίσεις, όσο αναφορά το Sony Ericsson Ρ800 κινητό τηλέφωνο. Για τον λόγο αυτό, σας προτείνουμε να επικοινωνήσετε και μελλοντικά με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της Sony Ericsson ώστε να σας ενημερώσουμε για τυχόν εξελίξεις.

 

Θα θέλαμε επίσης να σας ενημερώσουμε ότι, το Sony Ericsson P800 κινητό τηλέφωνο υποστηρίζει την χρήση του Memory Stick Duo, με μέγιστη χωρητικότητα τα 128 MB. Για περαιτέρω πληροφορίες σχετικά με την διαθεσιμότητα των Memory Stick Duo σας προτείνουμε να επικοινωνήσετε με το 210 67 77 701 (εσωτ. 598).

 

Επιπλέον, ο ενδεικτικός χρόνος αναμονής για το Sony Ericsson Ρ800 κινητό τηλέφωνο, κάτω από ιδανικές συνθήκες και δίχως την εισαγωγή κάρτας SIM, είναι μέχρι 400 ώρες, ο χρόνος ομιλίας έως και 13 και με μέση χρήση έως 96 ώρες. Οι χρόνοι αυτοί εξαρτώνται από πολλούς παράγοντες όπως, την χρήση της συσκευής, την συχνότητα του δικτύου και τη πιθανή χρήση κάποιου αξεσουάρ.

 

Σας προτείνουμε να απευθυνθείτε σε ένα από τα Εξουσιοδοτημένα Κέντρα Επισκευής της Sony Ericsson, για να γίνει ένας πλήρης τεχνικός έλεγχος στη συσκευή σας. Μαζί με την συσκευή σας είναι απαραίτητο να προσκομίσετε την εγγύησή σας ή το τιμολόγιο αγοράς. Λόγω ενδεχόμενης απώλειας των προσωπικών σας δεδομένων σας προτείνουμε να κρατήσετε αντίγραφο των δεδομένων σας (Backup).

 

 

Γιατι παντα γραφουν γενικες απαντησεις και οχι καποια συγκεκριμενη λυση? Λετε να ειναι κανενα ''bot'' που απαντα αυτοματα στις ερωτησεις? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος waterprofen

 

Από το pc κατεβάζω ναι. Η r2d02 έχεις ακούσει αν λύνει αυτό το πρόβλημα;

 

 

Δεν υπάρχει συγκεκριμένη αναφορά ότι έχει κάτι σχετικά με το πρόβλημα αυτό, η έκδοση αυτή του firmware. Υποτίθεται ότι και σε πιο παλιές εκδόσεις (R2F τηλεφώνου σίγουρα), ότι διορθώνεται το πρόβλημα.

 

Στις τελευταίες εκδόσεις, λένε ότι διορθώνουν πολλά bugs αλλά δεν υπάρχει λίστα για το ποιά είναι αυτά. Αν δεν έχεις την τελευταία έκδοση, δεν χάνεις κάτι να πας να αναβαθμίσεις το κινητό. Ίσως γίνει κάτι. Αν και από ότι ξέρω, υπάρχει το πρόβλημα γενικώς.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Re paidia exo ena provlima me to sync tou P800! patao syncronise alla den sinxronizete o katalogos tou tilefonou me toy outlook! giati simveni auto ?? i ekdosi tou pc suite pou xrisimopio ine i agliki tou P900 lete na ftai auto ?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος N1GHTM4R3 (14th December 2003, 21:56 )

 

Re paidia exo ena provlima me to sync tou P800! patao syncronise alla den sinxronizete o katalogos tou tilefonou me toy outlook! giati simveni auto ?? i ekdosi tou pc suite pou xrisimopio ine i agliki tou P900 lete na ftai auto ?

 

 

Με το Outlook express; Κάνε το Outlook Express προεπιλεγμένο πρόγραμμα. Στις επιλογές του "Ρυθμίσεις Σταθμού Συγχρονισμού" στο Pc suite, έχεις τσεκάρει για πλήρη συγχρονισμό ή κάτι άλλο που θέλεις από τις επιλογες;

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

File mou auta pou mou les ta exo checkari kai ta 2 apo tin proti stigmi alla kai pali tpt giauto ekana post edo mipos exi ksanagini kati paromio..
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος N1GHTM4R3 (14th December 2003, 23:02 )

 

File mou auta pou mou les ta exo checkari kai ta 2 apo tin proti stigmi alla kai pali tpt giauto ekana post edo mipos exi ksanagini kati paromio..

 

 

Ποιά έκδοση του pc suite έχεις;

Αν είναι η τελευταία, τότε με την προηγούμενη είχες αυτό το πρόβλημα;

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

:worry: Με το SuperMarket ακόμη τίποτα...

:worry: Εγώ πάντως αρχίζω και ανησυχώ!

:cry: Δεν πέρασε ακόμη η εβδομάδα;

:) Ας ελπίσουμε ότι θα αποζημιωθούμε με καινούργια είδη στα «ραφάκια» του!!!

Link to comment
Share on other sites

I ekdosi tou Pc suite ine i teleutea kai prepi na po oti paromio provlima den eixa me tin proigoumeni.. tha kano unistall kai install tin paleoteri kai tha sas po neotera aurio... tnx anyway
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας έχω μια ερώτηση:

Πώς μπορώ να δω ποσή μνήμη είναι κενή/κατηλημμένη στη συσκευή ή στην msduo?

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος htrul18 (15 Δεκ. 2003 , 18:31)

 

Παιδιά σας έχω μια ερώτηση:

Πώς μπορώ να δω ποσή μνήμη είναι κενή/κατηλημμένη στη συσκευή ή στην msduo?

 

mporeis na pas sto :control panel/storage manager/files .Yparxoun kai alloi polloi :D
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Paidia prospathw na kanw egkatastasi to mobiclip sto pc mou gia na kanw kamia metatroph alla mou leei oti xreiazetai to Net framework version 1.1.4322.

 

Ti einai auto kai poy to briskw?

 

Help please!!!

 

Exw windows xp pro ellhnika.

:(

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...