Jump to content

Ρ800: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


MorFeAs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον bill_viper

 

Καλησπέρα σας,να κάνω μία βλακώδη ερώτηση? :-)

Επειδή πρώτη φορά χρησιμοποιώ τον Opera browser δεν μπορώ να ανοίξω καμία σελίδα!!Είτε βάζω π.χ http://www.myphone.gr είτε wap.myphone.gr!

???

 

P.S:Χρησιμοποιώ Voda CU κι έχω αποθηκεύσει κανονικά τις ριθμίσεις του GPRS!!!

 

 

Δεν μπορεί να δουλέψει ο Opera από Cu. Θέλει καθαρή πρόσβαση στο ίντερνετ και αυτό το δίνουν μόνο συνδέσεις με συμβόλαιο.

Με την Cu έχεις πρόσβαση στο δίκτυο μόνο μέσω του εσωτερικού browser.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον florinaperis

 

Οκ, θα στα στείλω όταν πάω σπίτι (στην δουλειά είμαι τώρα) :)

Αν κάποιος άλλος θέλει, ας τα στείλει πιο νωρίς στον φίλο μας.

 

Έχεις την τελευταία έκδοση του Opera;

 

Edit

Σου έστειλα τις γραμματοσειρές.

 

φιλε περη ολα ενταξει.περασα τα fonts και το προβλημα λυθηκε.ευχαριστω! :)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον bill_viper

 

Καλησπέρα σας,να κάνω μία βλακώδη ερώτηση? :-)

Επειδή πρώτη φορά χρησιμοποιώ τον Opera browser δεν μπορώ να ανοίξω καμία σελίδα!!Είτε βάζω π.χ http://www.myphone.gr είτε wap.myphone.gr!

???

 

P.S:Χρησιμοποιώ Voda CU κι έχω αποθηκεύσει κανονικά τις ριθμίσεις του GPRS!!!

 

 

To GPRS Νομίζω ότι πρέπει να σου το ενεργοποιήσουν απο την εταιρία παροχής (Vodafon στην προκειμένη περίπτωση) και αυτό νομίζω ότι γίνεται μόνο σε συνδέσεις με Πάγιο. Εκτός απο το MMS GPRS που είναι και διαθέσιμο στα καρτοκινητά αλλά δεν μπορείς με αυτό να ανοίξεις σελίδες με τον OPERA. Αν δεν είναι έτσι κάποιος που ξέρει καλύτερα ας με διωρθώσει!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sv4bhb

 

To GPRS Νομίζω ότι πρέπει να σου το ενεργοποιήσουν απο την εταιρία παροχής (Vodafon στην προκειμένη περίπτωση) και αυτό νομίζω ότι γίνεται μόνο σε συνδέσεις με Πάγιο. Εκτός απο το MMS GPRS που είναι και διαθέσιμο στα καρτοκινητά αλλά δεν μπορείς με αυτό να ανοίξεις σελίδες με τον OPERA. Αν δεν είναι έτσι κάποιος που ξέρει καλύτερα ας με διωρθώσει!

 

 

Οχι εχεις απολυτο δικιο :) Χρειαζεται οπωσδηποτε internet για το Opera! :o

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω το E BOOK CONVERTER για το HANDY BOOK.

 

Απο που μπορω να το κατεβασω?

 

Ευχαριστω!

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει κανεις να με βοηθησει?μετα απο μαστερ ρισετ εχασα τα ελληνικα!η βερζιον του κινητου μου ειναι η R1D/organizer R1FO1 plz help me να βαλω ελληνικα αν ξερει κανεις... σιγουρα ο florinaperis θα μπορουσε... αλλα αν καποιος ακομα μπορει ας μου πει!ευχαριστω!

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

ακυρη η βοηθεια... εψαξα κ βρηκα παλιοτερα αναλογα ποστ οπου τοτε ειχα παρει την βοηθεια που ηθελα απο τον περι!ελπιζω τωρα να τα καταφερω να τα περασω τα ελληνικα! :D

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει καποιος που εχει τα οριτζιναλ ελληνικα (δεν τα εχει εγκαταστησει απο το site) να με διαφωτισει?

 

Δειτε τα attachments

 

1)σε ολους telepreferencesCP φαινεται??Νομιζω πως οταν ειχα κανει την αναβαθμιση εγραφε Προτιμησεις (η κατι τετοιο) και μετα που εκανα φορματ και εβαλα τα εληνικα απο το site αλλαξε

Link to comment
Share on other sites

2)Στο startup μου εμφανιζονται κατι ερωτηματικα σε θεσεις γραμματων ενω με ανοιχτο το κινητο βγαινουν κανονικα τα γραμματα... ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον fabo114

 

Παιδια μπορει καποιος που εχει τα οριτζιναλ ελληνικα (δεν τα εχει εγκαταστησει απο το site) να με διαφωτισει?

 

Δειτε τα attachments

 

1)σε ολους telepreferencesCP φαινεται??Νομιζω πως οταν ειχα κανει την αναβαθμιση εγραφε Προτιμησεις (η κατι τετοιο) και μετα που εκανα φορματ και εβαλα τα εληνικα απο το site αλλαξε

 

 

"Προτιμήσεις τηλεφώνου" γράφει κανονικά.

Υπάρχει πρόβλημα στο να ανοίξει η εφαρμογή ή να το αναγνωρίσει από αλλού; Αν πας στο "Τηλέφωνο", στο μενού "Επεξ." σου γράφει "Προτιμήσεις" ή κάτι άλλο;

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον winer

 

Παιδια ψαχνω το E BOOK CONVERTER για το HANDY BOOK.

 

Απο που μπορω να το κατεβασω?

 

Ευχαριστω!

 

 

Υπάρχει στο zip που κατεβάζεις μαζί με το πρόγραμμα από το site της epocware.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Και σε'μένα μετά το format αι το πέρασμα των ελληνικών από το site της SE telepreferencesCP μου εμφανίζει!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον florinaperis

 

Υπάρχει στο zip που κατεβάζεις μαζί με το πρόγραμμα από το site της epocware.

 

 

Se eyxaristv :o

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον florinaperis

 

Βάλε Greek και στις 2 επιλογές που έχει. Μετά κλείσε το πρόγραμμα και άνοιξέ το πάλι.

 

Αν έχεις το Doom στο κινητό, πρέπει να το βγάλεις γιατί υπάρχουν προβλήματα με τις γραμματοσειρές στον browser από αυτό το παιχνίδι.

 

Αν δεν γίνει κάτι με τα παραπάνω, άφησε ένα email εδώ, ώστε να σου στείλω εγώ ή κάποιος άλλος κάποιες γραμματοσειρές να τις περάσεις στο system\fonts.

 

 

 

file mou mhpws tha mporouses na mou steileis kai emena tis grammatoseires giati exw to idio problhma?

 

TheWizard@in.gr

 

se euxaristw poly

:)

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον TheWizard

 

file mou mhpws tha mporouses na mou steileis kai emena tis grammatoseires giati exw to idio problhma?

 

TheWizard@in.gr

 

se euxaristw poly

:)

 

 

Done.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον florinaperis

 

"Προτιμήσεις τηλεφώνου" γράφει κανονικά.

Υπάρχει πρόβλημα στο να ανοίξει η εφαρμογή ή να το αναγνωρίσει από αλλού; Αν πας στο "Τηλέφωνο", στο μενού "Επεξ." σου γράφει "Προτιμήσεις" ή κάτι άλλο;

 

 

Oχι...ανογει κανονικα και απο εκει αλλα και απο το Προτιμησεις στο Τηλεφωνο...απλως δεν εμφανιζει σωστα το ονομα.....

 

Παντως νομιζω οτι ξερω το φταει.....τα ελληνικα που βαλαμε ηταν για προηγουμενη εκδοση λογισμικου που προφανως δεν ειχε στις συνδεσεις την επιλογη Προτιμησεις τηλεφωνου.....στην εκδοση που εχουμε εμεις εχουν προσθεσει την επιλογη αυτη με αποτελεσμα να μην εμφανιζει την ελληνικη ονομασια αφου δεν υπαρχει η μεταφραση στην εγκατεστημενη γλωσσα....οποτε παιρνει σαν ονομα κατι default ορισμενο απο την SE..... :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα κι απο μενα.....

1)κανω download απο το Ρ800 το aggile messenger......

το κανω αποθηκευση οπως μου ζηταει γιατι δεν υπαρχει λογισμικο....

μετα μπαινω στο izip το βρισκω......το ανοιγω.....και κανω extract στο αρχειο .sis......

 

μετα τι κανω για να μπορω να το δουλεψω...και πως το στελνω στην επιφανεια εργασιας?

 

2)το πρωι πηγα να κανω απεγκατασταση ενα κολοπαιχνιδο απο την memory stick.....απετυχε και μετα μου την κατεστρεψε.....

χαθηκαν ολες οι εφαρμογες απο την επιφανεια......

τις εβρισκα....εφαρμογες-απεγκατασταση......αλλα εκει μου εδειχνε οτι τα αρχεια ειναι κατεστραμενα.....τελικα εκανα μορφοποιηση....και χαθηκαν ολα...υπ'οψην οτι ειχα και 5.5 MB ελευθερο χωρο.......

αυτο γιατι εγινε?....μηπως υπαρχει τροπος να το αποφυγω?

Χρήστης:Nokia 9500-7610, Qtek 2020-S100, SE P900 .

 

softwares & games 9500 εδώ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον theangel

 

παιδια καλησπερα κι απο μενα.....

1)κανω download απο το Ρ800 το aggile messenger......

το κανω αποθηκευση οπως μου ζηταει γιατι δεν υπαρχει λογισμικο....

μετα μπαινω στο izip το βρισκω......το ανοιγω.....και κανω extract στο αρχειο .sis......

 

μετα τι κανω για να μπορω να το δουλεψω...και πως το στελνω στην επιφανεια εργασιας?

 

2)το πρωι πηγα να κανω απεγκατασταση ενα κολοπαιχνιδο απο την memory stick.....απετυχε και μετα μου την κατεστρεψε.....

χαθηκαν ολες οι εφαρμογες απο την επιφανεια......

τις εβρισκα....εφαρμογες-απεγκατασταση......αλλα εκει μου εδειχνε οτι τα αρχεια ειναι κατεστραμενα.....τελικα εκανα μορφοποιηση....και χαθηκαν ολα...υπ'οψην οτι ειχα και 5.5 MB ελευθερο χωρο.......

αυτο γιατι εγινε?....μηπως υπαρχει τροπος να το αποφυγω?

 

 

Πηγαίνεις εκεί που έχεις κάνεις extract το sis (π.χ. στα documents) και τρέχεις στο sis για να ξεκινήσεις την εγκατάσταση. Το πρόγραμμα θα σου ζητήσει μετά να βάλεις τα στοιχεία για το icq π.χ., (username & password).

 

Ποιό παιχνίδι στην έκανε την ζημιά; Για να το ξέρουν και οι υπόλοιποι ώστε να προσέχουν με αυτό. Δεν μπορούσες να κάνεις κάτι. Του "την έδωσε" του λειτουργικού προφανώς και έκανε ότι έκανε. Θυμίζει Microsoft και Windows μερικές φορές η υπόθεση.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

το παιχνιδι που μου εκανε την ζημια ηταν το othelo καμμια 60 KB ηταν μονο.........

 

πως τρεχουμε το agile....αφου δεν μου το βγαζει πουθενα..... το κανω extract και μετα τι κανω?που το στελνω για να το ανοιξω?...

το δουλευα μεχρι εχθες.....αλλα απο το πρωι με την ζημια που επαθα το εχασα.....

Χρήστης:Nokia 9500-7610, Qtek 2020-S100, SE P900 .

 

softwares & games 9500 εδώ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον theangel

 

το παιχνιδι που μου εκανε την ζημια ηταν το othelo καμμια 60 KB ηταν μονο.........

 

πως τρεχουμε το agile....αφου δεν μου το βγαζει πουθενα..... το κανω extract και μετα τι κανω?που το στελνω για να το ανοιξω?...

το δουλευα μεχρι εχθες.....αλλα απο το πρωι με την ζημια που επαθα το εχασα.....

 

 

Το έχεις εγκαταστήσει δηλαδή και τώρα δεν υπάρχει;

Εκεί που αποθήκευσες το sis, θα πας με έναν file manager. Μετά κάνε κλικ στο sis για να αρχίσει η εγκατάσταση και να μπει πάλι η εφαρμογή όπως ήταν. Λογικά θα θυμάται και τις όποιες ρυθμίσεις είχες.

 

Τώρα, αν δεν πάνε γενικώς νορμάλ τα πράγματα με τις εφαρμογές (δεν ανοίγουν ή κάνουν περίεργα κόλπα), κάνε φορμάτ καλύτερα να συνέλθει το λειτουργικό. Από το κρυφό μενού να κάνεις φορμάτ.

 

Κράτα backup τις επαφές και ότι άλλο χρειάζεσαι, αλλά με υπέρυθρες ή bluetooth και όχι με το Pc suite.

 

Κάνε αυτό με την επανεγκατάσταση του προγράμματος με τον file manager που λέω πιο πάνω και αν δεν γίνει κάτι, τότε καλύτερα να το "φρεσκάρεις" με φορμάτ.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

στην αρχη οταν το κατεβασα το εκανα αποθηκευση......

μετα μπηκα στο jzip....extract το sis....

μετα δεν το βρηκα πουθενα εκτος απο .....

πινακα ελεγχου-διαχειρηση αποθηκης-αρχεια-εσωτερικη αποθηκη-εγγραφα.....

εκει το βρηκα στα εγγραφα....αλλα απο κει δεν ανοιγει....

κανει μονο αντιγραφη και διαγραφη....

 

 

η ερωτηση που ακολουθει ειναι βλακωδεις.....

που ειναι το file manager?μηπως επρεπε να το κατεβασω κι αυτο απο το μαγαζι....?

Χρήστης:Nokia 9500-7610, Qtek 2020-S100, SE P900 .

 

softwares & games 9500 εδώ

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...