Jump to content

Ρ800: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


MorFeAs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον kok_vod

 

exw kai ena deytero problem fili mou . den mporw na kanw egatastasi to pc suite , mou leei oti kapoio allo programa exei ginei egatastasi kai prepei na kanw restart kai meta tin egatastasi tou pc suite, bebaia to exw kanei arketes fores alla pali tipota , xrisimopoiw ta xp crackarismena , yparxei kapoia lisi

 

eyxaristo ek ton proterwn

 

 

Έχεις κατεβάσει την τελευταία έκδοση του Pcsuite;

 

Edit

Όπως και να 'χει, κάνε το παρακάτω, αλλά με προσοχή.

Έναρξη>>Εκτέλεση>>regedit

Κάνε ένα κλικ στο μενού επάνω και:

Αρχείο>> Εξαγωγή για να έχεις ένα backup.

 

Έπειτα πήγαινε στο:

HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows\

currentVersion\runonce

και σβήσε όλες τις διαδικασίες εγκατάστασης που δεν έχουν τελειώσει.

 

Τρέξε το setup του pcsuite και λογικά θα είναι μια χαρά :)

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον lagoudakis

 

παιδια μια ερωτηση.εχει αναφορα μηνυματων το P800?ευχαριστω

 

 

Στις 2 (αν θυμάμαι καλά) τελευταίες εκδόσεις υπάρχει η δυνατότητα αυτή.

Αφού κάνεις δημιουργία μηνύματος, στο κάτω μέρος υπάρχει ένα "ανθρωπάκι" με το σύμβολο @.

Επιλέγεις από πάνω την "Αναφ. παράδοσης".

Πρέπει όμως να το κάνεις σε κάθε μήνυμα που στέλνεις.

 

 

Edit

Μπορείς να διαβάσεις περισσότερα σχετικά με την πιο πρόσφατη έκδοση firmware για το Ρ800 εδώ :)

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από τον florinaperis

 

Στις 2 (αν θυμάμαι καλά) τελευταίες εκδόσεις υπάρχει η δυνατότητα αυτή.

Αφού κάνεις δημιουργία μηνύματος, στο κάτω μέρος υπάρχει ένα "ανθρωπάκι" με το σύμβολο @.

Επιλέγεις από πάνω την "Αναφ. παράδοσης".

Πρέπει όμως να το κάνεις σε κάθε μήνυμα που στέλνεις.

 

 

Edit

Μπορείς να διαβάσεις περισσότερα σχετικά με την πιο πρόσφατη έκδοση firmware για το Ρ800 εδώ :)

 

ευχαριστω φιλε
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον florinaperis

 

1) Η πρώτη λύση είναι να βάλεις την παλαιότερη έκδοση και μετά να κάνεις update με την πιο νέα (που έτσι θα σου δουλέψει - σχεδόν βέβαιος είμαι)

Ή να φτιάξεις με τον filemanager έναν φάκελο στο d ή c:\media files\audio\mp3 π.χ.

 

2) Με το mpegable δεν έχω ασχοληθεί και πάρα πολύ, όμως τα settings για τα βίντεο πρέπει να είναι όπως αναφέρονται παρακάτω:

Total bidrate 200kb

Audio bidrate 16kb

Target framerate 15

Downsampeling (depends on the size of the movie)

 

AUDIO

 

Channels Mono

Presision : same as input

Sample rate : 22050

 

ENCODING

 

Keyframe period: 75

B-frame : 0

Image Qaulity : smooth motion

Compression Qaulity : Fast encoding

 

Αναφέρονται και εδώ

 

Αν κάποιος φίλος έχει να παρατηρήσει κάτι στις παραπάνω ρυθμίσεις, προς το καλύτερο αποτέλεσμα, ας το αναφέρει :)

 

 

Εγω που το χρησιμοποιω δουλευω με τις παραπανω ρυθμισεις και δεν υπαρχει προβλημα...μονο προσεχε να μην μετατρεπεις τα βιντεο σε αναλυσεις πανω απο 192χ144 γιατι ο *$*& packet video δεν θα τα παιζει...αυτο ρυθμιζεται απο την καρτελα preprocessing,εκει που λεει downsampling ρυθμισε το factor ετσι ωστε ακριβως απο πανω,στο image resolution το out να ειναι μικροτερο ή ισο με την παραπανω αναλυση... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον spo002

 

Φιλε Florinaperis νομιζω πως ο φιλος Alex εχει απολυτο δικιο. Mην ξεχνας ότι το τηλέφωνο αυτο το αγοράζουν και ανθρωποι οι οποιοι δεν εχουν κατα αναγκη προσβαση στο Internet αλλα και να εχουν δεν σημενει πως μπορούν να βρουν site σαν αυτο εδω η το unsekure η οποιοδηποτε αλλο που θα τους πουλήσει ενα screen protector η κατι άλλο. Nομιζω κι εγω πως η SE οφειλε να ειχε όλα τα αξεσουαρ που συνοδευουν αυτο το κινητο σε ολα τα service centers της. Aντι αυτου ομως οχι απλως δεν εχει τιποτα αλλα δεν ξερουν καν οτι υπαρχουν. Eχεις παει ποτε νε ρωτησεις για MS Duo 128 mb να δεις τι απαντηση θα παρεις. Aν θυμαστε με ειχαν αφησει χωρις κινητο για 24 ωρες για μια ανβαθμηση. Nομιζω οτι οταν πληρωνεις τα λεφτα που κανει το p800 δεν αγοραζεις μονο τα υλικα κατασκευης του αλλα και μια εξυπηρετηση. Πχ μπαινεις σε ενα service της Crysler και σε βαζουν να κατσεις σε καναπε, σου προσφαιρουν καφε, βλεπεις απο καμερα τις εργασιες που γινονται στο αυτοκινητό σου. Kαταλαβαινεις τι λεω. Eγω απαιτω εξυπηρετηση. Πιστευω πως η αντιπροσωπεία δεν κανει σωστα η δουλεια της.

 

 

Στην Πανεπιστημιου δεν εχουν ουτε 16αρες....σε στελνουν στο Πλαισιο....

Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα το Ελληνικι πληκτρολογιο που μου εστειλε ο Περ και ειναι ολα καλα, μεχρι που αλλαζω γλωσσα σε Αγγλικα για να εχω το μενου στα Αγγλικα (το Ελληνικο ειναι αστα να παν'). Τοτε το πληκτρολογιο με επιλογη ελληνικα, γινεται σαν το αρχικο (δηλ οχι αγγλικα και αντιστροφα). πρεπει να ξαναβαλω το quikkeyboard.r54?

 

Επισης κυκλοφορουν κατι φοντς Αριαλ ελληνικα. Πως τα βαζω? Ειναι για γραψιμο η και εμφανιση μενου κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον akatsim

 

Εγκατεστησα το Ελληνικι πληκτρολογιο που μου εστειλε ο Περ και ειναι ολα καλα, μεχρι που αλλαζω γλωσσα σε Αγγλικα για να εχω το μενου στα Αγγλικα (το Ελληνικο ειναι αστα να παν'). Τοτε το πληκτρολογιο με επιλογη ελληνικα, γινεται σαν το αρχικο (δηλ οχι αγγλικα και αντιστροφα). πρεπει να ξαναβαλω το quikkeyboard.r54?

 

Επισης κυκλοφορουν κατι φοντς Αριαλ ελληνικα. Πως τα βαζω? Ειναι για γραψιμο η και εμφανιση μενου κλπ?

 

 

Το quikkeyboard.r54 μπορείς να το έχεις στο κινητό με το όνομα αυτό και μπορείς να το αλλάζεις με το original, κάνοντας το απλά μετονομασία.

 

Π.χ. 2 αρχεία μέσα στο κινητό:

quikkeyboard.r54 και quikkeyboardOR.r54

 

Αν για κάποιον λόγο χρειάζεται να το αλλάξεις κάνε ένα rename στο υπάρχον, μετά μετονόμασε το παλιό όπως ήταν στην αρχή.

 

Δεν κατάλαβα καλά το πρόβλημα που έχεις με το πληκτρολόγιο παραπάνω :rolleyes:

 

Τα fonts που λες (Arial κλπ), είναι περισσότερο για εφαρμογές που τα χρησιμοποιούνε. Ρίξε και μια ματιά εδώ .

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον florinaperis

 

Το quikkeyboard.r54 μπορείς να το έχεις στο κινητό με το όνομα αυτό και μπορείς να το αλλάζεις με το original, κάνοντας το απλά μετονομασία.

 

Π.χ. 2 αρχεία μέσα στο κινητό:

quikkeyboard.r54 και quikkeyboardOR.r54

 

Αν για κάποιον λόγο χρειάζεται να το αλλάξεις κάνε ένα rename στο υπάρχον, μετά μετονόμασε το παλιό όπως ήταν στην αρχή.

 

Δεν κατάλαβα καλά το πρόβλημα που έχεις με το πληκτρολόγιο παραπάνω :rolleyes:

 

Τα fonts που λες (Arial κλπ), είναι περισσότερο για εφαρμογές που τα χρησιμοποιούνε. Ρίξε και μια ματιά εδώ .

 

 

Προσεχε τι εκανα:

Ειμαι σε Ελληνικο μενου βαζω το νεο πληκτ και ολα οκ.

Γυρναω γλωσσα στα Αγγλικα παω να γραψω sms και το πληκτρ ειναι το παληο παλι. Τι κανω? Εσυ σε τι γλωσσα εχεις το τηλεφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον akatsim

 

Προσεχε τι εκανα:

Ειμαι σε Ελληνικο μενου βαζω το νεο πληκτ και ολα οκ.

Γυρναω γλωσσα στα Αγγλικα παω να γραψω sms και το πληκτρ ειναι το παληο παλι. Τι κανω? Εσυ σε τι γλωσσα εχεις το τηλεφωνο?

 

 

 

Yeap, κατάλαβα τώρα,

 

Δεν γίνεται όταν έχεις το Αγγλικό μενού στο κινητό, γιατί "τραβάει" το αρχείο για το πληκτρολόγιο από την Rom και δεν μπορεί να το αλλάξει. Γίνεται μόνο όταν έχεις την Ελληνική γλώσσα στα μενού.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον fabo114

 

Ναι.......backup........ή s&w sms folder manager...απο unsekure φυσικα...

 

 

Ευχαριστώ, αλλά δυστυχώς backup δεν είναι λύση γιατί δε βλέπεις τα SMS στο PC όποτε θέλεις.

Το SMS folder manager δε βλέπει ελληνικά στο PC viewer (αποστολέα & ημερομηνία βγάζει κινέζικα...) :( Η μόνη λύση είναι να ανοίξεις το XML file με editor...

Καμιά άλλη ιδέα πιο ...όμορφη?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον freenow

 

re paidia ta ellinika pos mporo na ta ksanabalo..to pyga sto sonyericsson gia anavathmisi kai mou zitisan 17.50 ewro....

 

 

Πήγαινε εδώ και ανάλογα με την έκδοση firmware που έχεις, κατέβασε τη έκδοση που χρειάζεσαι.

 

(Έυρεση firmware version: Από την λίστα με τις εφαρμογές>>Μενού "Προβολή">> Πληροφ. συστήματος.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον florinaperis

 

Πήγαινε εδώ και ανάλογα με την έκδοση firmware που έχεις, κατέβασε τη έκδοση που χρειάζεσαι.

 

(Έυρεση firmware version: Από την λίστα με τις εφαρμογές>>Μενού "Προβολή">> Πληροφ. συστήματος.

 

 

 

geia xara paidia epitelous nomiza oti exafanistikate

den mou lete ego pou exo ekdosi tilefonou R2F ti kano meta apo format??????

Σ' ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΨΕΥΤΡΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝΚΕΡΔΙΖΕΙΣ ΜΟΝΑΧΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΓΛΕΝΤΙΖΕΙΣ

tenten99[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον tenten99

 

geia xara paidia epitelous nomiza oti exafanistikate

den mou lete ego pou exo ekdosi tilefonou R2F ti kano meta apo format??????

 

 

 

Ποιοί εξαφανίστηκαν; :p

 

Αν έχεις την R2F (τηλέφωνο), το firmware είναι το R2B (πρόγραμμα).

Κατέβασε την R2A και κάνε μετονομασία το Greek_cxc162001R2A .sis σε Greek_cxc162001R2B03 .sis

Βάλε στον φάκελο C:\Program Files\Sony Ericsson\Mobile\Phone Languages το αρχείο, τρέξε το πρόγραμμα εγκατάστασης γλώσσας και θα είσαι Ok.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

florinaperis eisai foberos kai grigoros ;)

thanks oso gia to "xa8ikate" enoousa meta to kleisimo tou unwired

den mporousa na katalabo pou eixan paei oloi alla tora ola ok

Σ' ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΨΕΥΤΡΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝΚΕΡΔΙΖΕΙΣ ΜΟΝΑΧΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΓΛΕΝΤΙΖΕΙΣ

tenten99[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον tenten99

 

florinaperis eisai foberos kai grigoros ;)

thanks oso gia to "xa8ikate" enoousa meta to kleisimo tou unwired

den mporousa na katalabo pou eixan paei oloi alla tora ola ok

 

 

Οκ με την εγκατάσταση της γλώσσας;

 

Κατάλαβα τι εννοούσες με το "χαθήκατε" :)

Σιγά σιγά μαζευόμαστε όλοι εδώ πάλι :cool:

 

Welcome back.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!Ρε παιδες ξερετε πως και αν μπορω να αυξησω την ταχυτητα που φορτωνει το κινητο τα προγραμματα εκτος των κλασσικων τροπων ελευθερωσης μνημης μεσω tracker κτλ και χωρις υπερβολικο φορτωμα απο προγραμματα?Ενα memory stick 64mb ή 128mb θα βοηθουσε?Και κατι ψιλοασχετο αλλα θελω τις γνωμες σας .Σκεφτομαι να ανοιξω e-μαγαζακι τυπου brando εν Ελλαδι με καταθεση μεσω τραπεζης και να φερνω ολα τα καινουρια καλουδια.Hδη τα πρωτα βηματα για να καταλαβω πως λειτουργει η νομοθεσια εχουν γινει αλλα ΘΕΛΩ ΓΝΩΜΕΣ!Πως θα σας φαινοταν? :o
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον alex_gr

 

...Ενα memory stick 64mb ή 128mb θα βοηθουσε?

 

Σκεφτομαι να ανοιξω e-μαγαζακι τυπου brando εν Ελλαδι με καταθεση μεσω τραπεζης και να φερνω ολα τα καινουρια καλουδια.Hδη τα πρωτα βηματα για να καταλαβω πως λειτουργει η νομοθεσια εχουν γινει αλλα ΘΕΛΩ ΓΝΩΜΕΣ!Πως θα σας φαινοταν? :o

 

 

 

Γεια χαρά, :)

 

η μεγαλύτερη μνήμη δεν θα κάνει κάτι σχετικά με αυτό που θέλεις. Ένα πρόγραμμα θα φορτώνει πιο γρήγορα, μόνο αν είναι ήδη ανοιχτό και τρέχει (όπως ή κάμερα, φωτογραφίες, audio καθώς και όλα τα άλλα προγράμματα).

 

Σχετικά με το κατάστημα που λες, γνώμη μου είναι ότι, θα πάει καλά. Τα αξεσουάρ τύπου μνήμης κ.λ.π., πάντα πουλάνε. Δεν γνωρίζω σε βάθος, το πώς, τί σχετικά με τα διαδικαστικά πάνω στο θέμα της λειτουργίας ενός τέτοιου καταστήματος, όμως ξέρω πως θα υπήραν αρκετοί ενδιαφερόμενοι πελάτες. :)

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Thanks Mr moderator και επι της ευκαιριας να σου πω ενα μεγαλο μπραβο γιατι απο το unwired βοηθουσες ολο το κοσμο γρηγορα και απλα ! :D Οσο για το μαγαζακι θελει ψαξιμο πολυ αλλα εχω δει οτι πολλοι απο εμας (και εγω δηλαδη) αγοραζουμε απο εξωτερικο.Σαν πρωτη φαση σκεφτομουν αφου μου παραγγελνουν κατι να το φερνω εγω και να το δινω χωρις να χρειαζεται κανεις να χρησιμοποιει την πιστωτικη του και να ανυσηχει για την ασφαλεια του καθε site.Θα δουμε... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον alex_gr

 

Θα δουμε... :wacko:

 

 

Εύχομαι να γίνεται εύκολα (διαδικαστικά) το όλο θέμα (αν τελικά σε βολέψει) και να έχουμε νεότερα στο μέλλον :)

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον alex_gr

 

Σαν πρωτη φαση σκεφτομουν να λειτουργησω σαν μεσαζων και αφου μου παραγγελνουν κατι να το φερνω εγω και να το δινω χωρις να χρειαζεται κανεις να χρησιμοποιει την πιστωτικη του και να ανυσηχει για την ασφαλεια του καθε site.Θα δουμε... :wacko:

 

 

 

Σου εστειλα ενα PM μηνυμα!!! Για κοιταξε το ;) ;) ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...