Jump to content

Ρ800: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


MorFeAs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@angel1979

 

Για να σεταρεις το Ρ800 ως modem μην του δωσεις να το ψαξει αυτοματα παρα ζητα να το βρεις απο λιστα, και μετα δωστου και την σωστη port. Βγαλε την usb και ξαναβαλτει και περιμενε για να εμφανιστει το κινητο κατω στο system tray....

There are only 10 types of people in this world.. Those who understand binary and those who don't.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον florinaperis

 

Wirelessly posted (SonyEricssonP800/R101 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

 

 

Λογικά πρέπει να έχεις Vodafone έτσι? Πέτα την sim και πάνε κάνε μια σύνδεση με Telestet ή Cosmote. Με 32 ευρώ θα μπορούσες να κατεβάσεις 852gb, όχι 852kb. Νταβατζιλίκια της Vodafone.. :!: :mad:[/b]

 

Apo oti ksero me tis dikes mou xreoseis, ta 2.5MB peripou, kostizoun gyro sta 11 euro. Mipos ekanes syndesi dial up? Gia ta kb pou les, einai polla ta euro pou sou lene.

 

oxi file florinaperis ekana syndesei mesw gprs phga na mpw mesw dial-up alla den empaine giati mallon epeidh to kinito mou einai kartothlefwno h dial-up syndesei einai pio fthnh?

kai kati allo exw kai mia sim free to go teleste mporw na mpw mesw afths ? kai poso einai h xrewsei?

thanks ek twn prwterwn

To na agapas einai wraio to na se agapoun kalytero

http://www.mad.gr/images/photos/artists2/eminem/small/012.jpg

Link to comment
Share on other sites

Paides exo ena arketa megalo problima me to kinitaki mou.... Loipon , otan to bazo stin basi tou an kai dixnei na sindeetai me to pc ( leei connected sta properties ) kai koinos blepei to pc to oti kati exei sindethei mazi tou den blepei to p800 kai oute mou bgazei kato deksia to simataki tou p800. Aplos bgazei ekeino to pragma san kerauno kai deixnei to oti to kinito exei sindethei me to pc.... Exei kaneis kamia idea ti exei ginei kai ti ftaiei gia auto to pragma giati apo to proi to pedeuo kai den mporo na bgalo kamia akri.... Opoiadipote boitheia tha itan kati parapano apo euprosdekti....!!

KILL THE BEST AND F_U_C_K THE REST

 

http://www.bmwworld.com/images/cars/3er/compact/6677_200.jpg

 

BMW COMPACT M/// PACK

AC SCHNITZER

D&W

Link to comment
Share on other sites

παιδιά χρειαζομαι τη βοηθεια σας. Μόλις έκανα αναβάθμιση το π800 αλλά βλέπω ότι το μενού του όλο είναι στα αγγλικά. έκανα κάτι λάθος? :) οποιος ξέρει ας βοηθήσει Pleaseee!
Link to comment
Share on other sites

Εκανες αναβαθμιση σε SC?Και δεν σου εχει ελληνικα?Θα πας στο site της SE και θα κατεβασεις την Ελληνικη γλωσσα,θα την φορτωσεις και εισαι οκ.....μηπως εκανες φορματ και οχι αναβαθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμιση εκανα στην se γι αυτο και μου φαινεται λιγο περιεργο που δεν έχει ελληνικό μενου. Μήπως εγώ έκανα καμία βλακεια :p όταν ενεργοποιησα το τηλ πρωτη φορά μετα την αναβαθμ. ή μηπως η συγκεκριμενη version δεν υποστηριζει ελληνικά?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον paularas

 

Paides exo ena arketa megalo problima me to kinitaki mou.... Loipon , otan to bazo stin basi tou an kai dixnei na sindeetai me to pc ( leei connected sta properties ) kai koinos blepei to pc to oti kati exei sindethei mazi tou den blepei to p800 kai oute mou bgazei kato deksia to simataki tou p800. Aplos bgazei ekeino to pragma san kerauno kai deixnei to oti to kinito exei sindethei me to pc.... Exei kaneis kamia idea ti exei ginei kai ti ftaiei gia auto to pragma giati apo to proi to pedeuo kai den mporo na bgalo kamia akri.... Opoiadipote boitheia tha itan kati parapano apo euprosdekti....!!

 

 

σε ανα post πιο πανω στο thread υπαρχει το link για το νεο software απο SE , δοκιμασε το , και εγω ειχα αυτο το προβλημα αλλα λυθηκε με το λογισμικο αυτο

 

EDIT : ευρηκα!! http://www.sonyericsson.com/downloads/PCSuiteForP800_rel_1.5.1_GR.exe?traceClick=yes

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Paidia swste me sta kala kathoumena efage kolhma to kinhto, meta egrapse oti xathikan arxeia kai twra den anagnwrizei katholou thn karta twn 64 mb!! Ebala thn palia kai thn anagnwrizei twn 14mb an thymamai kala. Ti mporei na epathe sta kala kathoumena? Xalane oi memory stick etsi apla? Den to exw parapanw apo 2 bdomades!! :(
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον aikaterini

 

Αναβαθμιση εκανα στην se γι αυτο και μου φαινεται λιγο περιεργο που δεν έχει ελληνικό μενου. Μήπως εγώ έκανα καμία βλακεια :p όταν ενεργοποιησα το τηλ πρωτη φορά μετα την αναβαθμ. ή μηπως η συγκεκριμενη version δεν υποστηριζει ελληνικά?

 

 

Ποια εκδοση εχεις?Μηπως οταν το ανοιξες μετα απο την αναβαθμιση επελεξες Αγγλικα αντι Ελληνικα (αν ναι πρεπει να κατεβασεις την ελληνικη γλωσσα ή να σου ξανακανουν αναβαθμιση γιατι οι υπολοιπες σβηνονται για εξοικονομηση χωρου).Οπως και να 'χει αν κατεβασεις την ελληνικη γλωσσα εισαι οκ. :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον winer

 

Paidia swste me sta kala kathoumena efage kolhma to kinhto, meta egrapse oti xathikan arxeia kai twra den anagnwrizei katholou thn karta twn 64 mb!! Ebala thn palia kai thn anagnwrizei twn 14mb an thymamai kala. Ti mporei na epathe sta kala kathoumena? Xalane oi memory stick etsi apla? Den to exw parapanw apo 2 bdomades!! :(

 

 

Δες αν μπορείς να κάνεις ένα φορμάτ στην κάρτα ( αν σου βγάζει την επιλογή δηλαδή, στον πίνακα ελέγχου, για τον D ). Αν δεν γίνεται κάτι, τότε "παίξε" με την ασφάλεια της κάρτας, κάνε lock-unlock.

Ξεκίνησε το κινητό χωρίς την κάρτα και τοποθέτησέ την μετά.

 

Λίγο πολύ, είναι πρόχειρα τα παραπάνω, όμως δεν είναι σπάνιο το φαινόμενο που λες, σχετικά με την κάρτα. Τις πιο πολλές φορές, όταν αυτό συμβαίνει, χρειάζεται αντικατάσταση το Duo.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Djstormbeat

 

nai omws sthn vodafone pws mphke me gprs mesw kartothlefwnoy?

 

 

Μέσω καρτοκινητού μπορείς να κάνεις dialup σύνδεση. Είναι κανονική κλήση και χρεώνει αρκετά (με το χρονικό διάστημα που είσαι συνδεδεμένος).

Με καρτοκινητό μπορείς να έχεις πρόσβαση, μόνο για wap μέσω gprs.

Οι χρεώσεις βρίσκονται στα site των εταιριών (είναι φτηνότερο γιατί χρεώνεσαι άνα kb που κατεβάζεις).

 

Δεν ξέρω πως μπόρεσε και σε χρέωσε τόσο για την χρήση των 800+ kb, όμως αν έχεις ζητήσει τις ρυθμίσεις από την εταιρία (μέσω sms), τότε δεν πρέπει να έχεις κάποιο πρόβλημα.

 

Σβήσε όλες τις ρυθμίσεις που έχεις (και την dialup) και ζήτα να σου στείλουν τις ρυθμίσεις με sms. Πες ότι είναι για καρτοκινητό οι ρυθμίσεις που θέλεις και όχι για σύνδεση από συμβόλαιο (για να μην στέλνουν και αυτές με apn το internet.vodafone.gr π.χ. Μόλις τις λάβεις και τις εγκαταστήσεις, κάνε μια επαννεκίνηση στο κινητό και μετά δες πόσο σε χρεώνει. Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον florinaperis

 

Δες αν μπορείς να κάνεις ένα φορμάτ στην κάρτα ( αν σου βγάζει την επιλογή δηλαδή, στον πίνακα ελέγχου, για τον D ). Αν δεν γίνεται κάτι, τότε "παίξε" με την ασφάλεια της κάρτας, κάνε lock-unlock.

Ξεκίνησε το κινητό χωρίς την κάρτα και τοποθέτησέ την μετά.

 

Λίγο πολύ, είναι πρόχειρα τα παραπάνω, όμως δεν είναι σπάνιο το φαινόμενο που λες, σχετικά με την κάρτα. Τις πιο πολλές φορές, όταν αυτό συμβαίνει, χρειάζεται αντικατάσταση το Duo.

 

 

Se eyxaristw gia thn apanthsh sou. Tha ta dokimasw auta pou les. Otal les antikatastash tou duo enoeis na agorasw alh karta??

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον xenbast

 

να κάνω κι εγώ την ερωτησή μου...

λαμβάνω τα pop3 mail μου στο κινητό λόγω διακοπών και θέλω τώρα που επέστρεψα να τα ρίξω στο outlook xp...έλα μου που μετά από το syncronize, το μόνο που βλέπω είναι στο messages folder ένα ακόμα email account με όνομα PC XENBAST...στις επιλογές του syncronize έχω επιλέξει τα πάντα....

 

λίγη βοήθεια παρακαλώ...

 

 

Μήπως θα μπορούσες να μου πεις πως μπορώ να λαμβάνω τα POP3 mail μου μέσω GPRS??? (αφήνοντας copy και στον server)

 

Έχω ρυθμίσει δυο POP3 accounts αλλά δεν κατεβαίνουν τα mails!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον florinaperis

 

Ξεκίνησε πρώτα το Calendar που βρίσκεται στο κινητό (μία φορά πρέπει να γίνει). Μετά δεν θα έχεις πρόβλημα με το Tracker ;)

 

 

Τι είναι το Tracker ρε παιδιά? Μήπως είναι πρόγραμμα που κρατάει όλες τις κλησεις του μήνα? Γιατί έχω δει κάτι παρόμοιο στο Nokia 7650 ενός φίλου μου.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον panosg

 

Τι είναι το Tracker ρε παιδιά? Μήπως είναι πρόγραμμα που κρατάει όλες τις κλησεις του μήνα? Γιατί έχω δει κάτι παρόμοιο στο Nokia 7650 ενός φίλου μου.

 

 

 

Tracker is the desktop, PIM, today view, file and task managers, screen saver, system keys customization with assigning special actions to them (e.g. close current application, go back to the previous application, etc) and hundreds of unique functions and possibilities transforming your device from a simple organizer to a powerful and great looking handheld computer.

 

http://www.symbianware.com/product.php?id=tracker_p800&pl=se_p800 :)

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον winer

 

Se eyxaristw gia thn apanthsh sou. Tha ta dokimasw auta pou les. Otal les antikatastash tou duo enoeis na agorasw alh karta??

 

 

Αν πήρες την κάρτα από εδώ, τότε να πας να ζητήσεις αντικατάσταση.

Θα τους πεις τι έγινε και θα στην αλλάξουν (εγγύηση λογικά έχει).

Πάρε και την μικρή καρτούλα που ήρθε με τον κινητό για να δείξεις ότι δουλεύει αυτή και πως η 64αρα έχει πρόβλημα.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον panosg

 

Μήπως θα μπορούσες να μου πεις πως μπορώ να λαμβάνω τα POP3 mail μου μέσω GPRS??? (αφήνοντας copy και στον server)

 

Έχω ρυθμίσει δυο POP3 accounts αλλά δεν κατεβαίνουν τα mails!

 

 

 

Αν έχεις σύνδεση gprs από καρτοκινητό, τότε δεν μπορείς να λάβεις τα e-mail με ΡΟΡ3. Χρειάζεται σύνδεση από συμβόλαιο.

 

Στον πίνακα ελέγχου αν έχεις κάνει τις ρυθμίσεις για να λαμβάνεις e-mail (κάτι που δεν διαφέρει από αυτό που κάνουμε και στο pc, ως προς τον τρόπο του στησίματος ενός λογαριαμού), τότε απλά πηγαίνεις στο μενού των μηνυμάτων, mms κ.λ.π και επιλέγεις το λογαριασμό. Μπορείς να προγραμματίσεις το κινητό να τσεκάρει και μόνο του σε συγκεκριμένες ώρες, τα e-mail σου.

Με panafonet την τελευταία φορά που δοκίμασα, έμενε αντίγραφο στο server. Όμως αν σβήσεις το e-mail που έλαβες στο κινητό, από το κινητό, τότε σβήνει και από τον server (είναι κάτι που το έχουν αναφέρει αρκετοί).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον florinaperis

 

Αν έχεις σύνδεση gprs από καρτοκινητό, τότε δεν μπορείς να λάβεις τα e-mail με ΡΟΡ3. Χρειάζεται σύνδεση από συμβόλαιο.

 

Στον πίνακα ελέγχου αν έχεις κάνει τις ρυθμίσεις για να λαμβάνεις e-mail (κάτι που δεν διαφέρει από αυτό που κάνουμε και στο pc, ως προς τον τρόπο του στησίματος ενός λογαριαμού), τότε απλά πηγαίνεις στο μενού των μηνυμάτων, mms κ.λ.π και επιλέγεις το λογαριασμό. Μπορείς να προγραμματίσεις το κινητό να τσεκάρει και μόνο του σε συγκεκριμένες ώρες, τα e-mail σου.

Με panafonet την τελευταία φορά που δοκίμασα, έμενε αντίγραφο στο server. Όμως αν σβήσεις το e-mail που έλαβες στο κινητό, από το κινητό, τότε σβήνει και από τον server (είναι κάτι που το έχουν αναφέρει αρκετοί).

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Οχι εχω συνδεση με συμβόλαιο! Είμαι σίγουρος ότι τα έχω κάνει όλα σωστά! Η μόνη διαφορά είναι ότι δεν προσπαθώ να κατεβάσω mails από Panafonet αλλά από Forthnet και Yahoo.

Μήπως πρέπει να επικοινωνήσω με την Vodafone???

 

AAA! Και κάτι άλλο! Πως μπορώ να βλέπω εκτός από WAP σελίδες και κανονικές HTML????

Link to comment
Share on other sites

:( Τελικά δεν μπορεί να με βοηθήσει κανείς???? :(

 

Έχω σύνδεση με συμβόλαιο Vodafone.

 

Δεν μπορώ να κατεβάσω τα mail μου από τα POP3 accounts μου στην Forthnet και στο Yahoo μέσω GPRS.

 

Επίσης δεν γνωρίζω αν και πως μπορώ να βλέπω κανονικές σελίδες HTML μέσω GPRS.

 

PLEASE HELP! Το P800 μου το αγόρασα μόλις προχθές!

:(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον panosg

 

:( Τελικά δεν μπορεί να με βοηθήσει κανείς???? :(

 

Έχω σύνδεση με συμβόλαιο Vodafone.

 

Δεν μπορώ να κατεβάσω τα mail μου από τα POP3 accounts μου στην Forthnet και στο Yahoo μέσω GPRS.

 

Επίσης δεν γνωρίζω αν και πως μπορώ να βλέπω κανονικές σελίδες HTML μέσω GPRS.

 

PLEASE HELP! Το P800 μου το αγόρασα μόλις προχθές!

:(

 

 

 

Πρέπει να βάλεις Opera για να βλέπεις κανονικές σελίδες στο κινητό :)

Opera

 

Για Yahoo δεν ξέρω τι παίζει, αλλά για Forthnet βάζεις ότι έχεις και στο Outlook στο pc.

Αν δεν γίνεται κάτι, σβήσε τις ρυθμίσεις που έχεις στον πίνακα ελέγχου, για ίντερνετ, wap, mms και πάρε τηλέφωνο 13800 (αν θυμάμαι καλά) και ζήτα να σου στείλουν τις ρυθμίσεις (με sms) για:

Πρόσβαση στο Internet μέσω του Ρ800 (τα internet.vodafone.gr κ.λ.π)

Για Wap και για mms.

Κάνε μια επαννεκίνηση και μετά πρέπει να είσαι Ok.

 

 

Στις ρυθμίσεις ίντερνετ στον πίνακα ελέγχου, έχεις για apn το internet.vodafone.gr ;

Αν όχι, βάλε αυτό και δες τι γίνεται.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον yurisco

 

καλισπέρα ..μπορεί καποιοσ φιλοσ να μου στείλει τα τονισμένα ελληνικα ?

εκανα φορματ και τα έχασα.... yurisco@hotmail.com

 

 

Οκ :)

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...