Jump to content

Kingsing S2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενα μηνα? Κριμα...

Παντως νομιζω λιγα ειναι τα κινητα που εχουν αντοχη στις πτωσεις.

Με τον ιδιο ακριβως τροπο μου εχουν χαλασει 2 μεχρι τωρα.

Ενα star παλιοτερα και ενα lenovo προσφατα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 294
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

just letting you know

καμια αντοχη στις πτωσεις

με θηκη και με φιλμ μπροστα επεσε με την οθονη προς τα κατω και η οθονη μαυρισε η μιση και η αλλη μιση εχει δειχνει κατακορυφες ριγες....

:( καλο κινητο αλλα κραταει μολις ενα μηνα????

Τυχερά είναι αυτά φίλε μου έτσι όπως έπεσε χτύπησε σε σημείο που θα έσπαγε δυστυχώς οι μεγάλες οθόνες έχουν θέμα. Κι εμένα το jiayu g4 στον ένα μήνα κι έπεσε από το τραπεζάκι στο μισό μέτρο κι έσπασε και πήρα πάλι το ιδιο και το έχω πάνω από χρόνο κι έχει πέσει από το χέρι μου από μεγαλύτερα ύψη και δεν έχει σπάσει απλά τη πρώτη ήταν να γίνει

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

just letting you know

καμια αντοχη στις πτωσεις

με θηκη και με φιλμ μπροστα επεσε με την οθονη προς τα κατω και η οθονη μαυρισε η μιση και η αλλη μιση εχει δειχνει κατακορυφες ριγες....

:( καλο κινητο αλλα κραταει μολις ενα μηνα????

 

Έχει αντέξει σε δύο πτώσεις χωρίς κάποια προστατευτική θήκη. Τη δεύτερη με ένα μικρό βαθούλωμα στο σασί. Τυχερά είναι αυτά. Εγώ έχω θέμα με τις κλήσεις. Ο συνομιλητής μου ακούει πολλές φορές παράσιτα που έχω εντοπίσει πως μπορεί να σταματήσουν χτυπώντας το... Έχω επικοινωνήσει κι είμαι έτοιμος να το στείλω Κίνα. Το δεύτερο που αγόρασα της συντρόφου δουλεύει μια χαρά, μην το ματιάσω.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι φιλοι , τυχερα -ατυχα

εμενα επιασε φαινεται ο νομος του murphy.

μου εκανε ομως εντυπωση η μηδενικη του αντοχη σε πτωση, και μαλιστα με θηκη. (επεσε μπρουμητα με επαφη ολη την οθονη - αλλα και παλι η θηκη υποτιθεται οτι του εδινα 1 - 2 χιλιοστα αερα...)

θα προσπαθησω να το φτιαξω εντος ελλαδος γιατι απο οτι καταλαβαινω δεν ειναι οτι καλυτερο και συμφεροτερο να το στειλω κινα.

αν δω οτι δε φτιαχνεται θα παραγγειλω νεο S2...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα έχω το κινητό εδώ και 15ημέρες το έχω πάρει μεταχειρισμένο και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Είναι πολύ όμορφο και αρκετά γρήγορο ,από μπαταρία όταν τα αιρ...κτλπ Είναι οφ είναι οκ.θέλω την έξεις βοήθεια από εσάς το κινητό πρέπει να είναι ρουταρισμενο γιατί 1. Δεν υπάρχει η αρχική εικόνα κλειδώματος με την ολίσθηση και για να έχω Μια άλλη εικόνα κλειδώματος πρέπει να βάλω τις τελίτσες για κλείδωμα.2όταν βάζω ένα αριθμό τηλεφώνου στις άμεσες κλήσεις ενώ μου λέει ότι εγκαταστάθηκε στην αρχική σελίδα Δεν υπάρχει πουθενά.,3 όταν σχηματιζω τα εικονίδια που σε πάνε άμεσα στις εφαρμογές αυτό απλά ανοίγουν την οθόνη του.Αν μπορεί κανείς να βοηθήσει να το επαναφέρω στην αρχική του μορφή Ευχαριστώ και. Συγγνώμη για το μέγεθος του κειμένου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να προσθέσω ότι το κινητό Έχει την εφαρμογή supersu αν λέει κατι και την kermel 3.4.5 52.62.12.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα έχω το κινητό εδώ και 15ημέρες το έχω πάρει μεταχειρισμένο και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Είναι πολύ όμορφο και αρκετά γρήγορο ,από μπαταρία όταν τα αιρ...κτλπ Είναι οφ είναι οκ.θέλω την έξεις βοήθεια από εσάς το κινητό πρέπει να είναι ρουταρισμενο γιατί 1. Δεν υπάρχει η αρχική εικόνα κλειδώματος με την ολίσθηση και για να έχω Μια άλλη εικόνα κλειδώματος πρέπει να βάλω τις τελίτσες για κλείδωμα.2όταν βάζω ένα αριθμό τηλεφώνου στις άμεσες κλήσεις ενώ μου λέει ότι εγκαταστάθηκε στην αρχική σελίδα Δεν υπάρχει πουθενά.,3 όταν σχηματιζω τα εικονίδια που σε πάνε άμεσα στις εφαρμογές αυτό απλά ανοίγουν την οθόνη του.Αν μπορεί κανείς να βοηθήσει να το επαναφέρω στην αρχική του μορφή Ευχαριστώ και. Συγγνώμη για το μέγεθος του κειμένου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να προσθέσω ότι το κινητό Έχει την εφαρμογή supersu αν λέει κατι και την kermel 3.4.5 52.62.12.

 

Κατέβασε τη rom από εδώ http://www.needrom.com/download/kingsing-s2-2/ θα το επαναφέρεις στην εργοστασιακή του κατάσταση. Σε μένα δούλεψε μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε θα το προσπαθησω γιατί είμαι λίγο άσχετος.Εσύ το προτιμάς με την εργοστασιακή ή ρουταρισμενο?

 

Είναι πολύ εύκολο. Για να δουλέψει έπρεπε όμως να βάλω τη μπαταρία, σε αντίθεση με τις οδηγίες. Επίσης πρέπει να επιλέξεις firmware update. Η μόνη διαφορά με το root είναι πως μπορείς να χρησιμοποιήσεις προγράμματα που απαιτούν root (και να επέμβεις στο λειτουργικό του). Εγώ το έχω ρουταρισμένο μόνο και μόνο για το adaway.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει όσοι το ρουταρατε να να Έχει χαθεί η οθόνη κλειδώματος ?Υπάρχει περίπτωση να το έχεις ρουτ αλλά να μην παρουσιάσει ότι το δικό μου.Αν το επαναφέρω θα χάσω της εφαρμογές που Έχω κατεβάσει?
Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει το ᤬ρουτ για το χάσιμο της lockscreen.

Έχεις απεγκαταστήσει μια εφαρμογή συστήματος ( applay ) για αυτό δεν σου την βγάζει.

Θα πρέπει να ξανα περασεις την εργοστασιακή ρομ όπως αναφέρεται παραπάνω.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5707295

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει όσοι το ρουταρατε να να Έχει χαθεί η οθόνη κλειδώματος ?Υπάρχει περίπτωση να το έχεις ρουτ αλλά να μην παρουσιάσει ότι το δικό μου.Αν το επαναφέρω θα χάσω της εφαρμογές που Έχω κατεβάσει?

 

Όπως είπα παραπάνω μπορείς να επέμβεις στο λειτουργικό του και να διαγράψεις εφαρμογές που αλλιώς είναι κλειδωμένες από τον κατασκευαστή. Ρουταρισμένο δουλεύει όπως πριν, εφόσον δε διαγράψεις τις εργοστασιακές εφαρμογές. Αν φορτώσεις τη rom θα έχεις το τηλέφωνο σου ακριβώς όπως το παρέλαβες, τις εφαρμογές πρέπει να τις ξαναπεράσεις. Να κρατήσεις αντίγραφο από αρχεία που θες (φωτογραφίες, βίντεο, μουσική κλπ)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω θέμα με gps ενώ το ειχα δοκιμάσειμε το GPS test και χρησιμοποιούμε 5 τώρα το βάζω βλέπει 12 Αλλά δεν χρησιμοποιεί κανέναν και στο vs status λέει no fix τι Δεν κάνω σωστά?
Link to comment
Share on other sites

Έχω θέμα με gps ενώ το ειχα δοκιμάσειμε το GPS test και χρησιμοποιούμε 5 τώρα το βάζω βλέπει 12 Αλλά δεν χρησιμοποιεί κανέναν και στο vs status λέει no fix τι Δεν κάνω σωστά?

Δοκίμασε την εφαρμογή MT GPS από Google play άνοιξε τη και πάτα download για να κατεβάσει τα epo files και βρες σε καθαρό χώρο και περίμενε Μέχρι να βρει δορυφόρους(Μπορεί να πάρει κάμποση ώρα την πρώτη φορά)

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία για φίλο που δεν την πήρε τελικά, μου έμεινε μιά μπαταρία για το S2, ολοκαίνουργια και αχρησιμοποίητη.

 

Αυτήν:

 

http://www.ebay.es/itm/BATERIA-original-KINGSING-S2-2000mAh-Battery-/221576475953?pt=ES_Tel%C3%A9fonos_m%C3%B3viles&hash=item3396fcb531

 

Αν ενδιαφέρεται κανείς από Θεσσαλονίκη, (ή και αλλού, αν πληρώνει μεταφορικά), στέλνει ΠΜ...

Link to comment
Share on other sites

Έχω θέμα με την μπαταρία με την χρήση που της κάνω κάθε 9ώρες θέλω φόρτιση και σκέφτομαι ,να πάρω δεύτερη μπαταρία μήπως είναι καλύτερη η να πάρω ένα power bank?
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε πρώτα εκτός λειτουργίας τον αισθητήρα κίνησης που εχει για air gesture και αν εξακολουθεί να χάνει γρήγορα την μπαταρία του τότε ψάξε για άλλη λύση
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και με υγεία το νέο έτος. Έχω απογοητευτεί με τη συσκευή μου. Δυστυχώς δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω ως τηλέφωνο, τη βασική του λειτουργία. Συνήθως ο συνομιλητής μου ακούει πολλά και δυνατά παράσιτα, άλλες φορές με ακούει με διακοπές, η μπαταρία είναι εντελώς απρόβλεπτη, μπορεί απο το 30% να απομένουν λίγα μόνο λεπτά και παρότι το συνδέω με φορτιστή να συνεχίσει την καθοδική του πορεία, κλείνει από μπαταρία και ανοίγοντάς το έχω ήδη 40%+.... ό,τι να'ναι... gps ούτε για πλάκα. μόνο στο gps test κλειδώνει (και καλά). Με τις εφαρμογές και την ταχύτητα του κατά τα άλλα δεν έχω πρόβλημα, δε μου έχει "μπουκώσει" ποτέ. Με τη νέα χρονιά το στέλνω ένα ταξιδάκι στη μαμά πατρίδα μήπως συνέλθει. Παρεμπιπτόντως, το KingSing του έτερου ήμισυ τα πάει αρκετά καλά (φτου μην το ματιάσω).
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη χρονια. Σημερα το παρελαβα καλες εντυπωσεις δε μπορω να πω.

Εχω βαλει 1 καρτα vodafone και 1 Cosmote ανοιγω τα δεδομενα για 3G κλπ αλλα ενω μου διχνει την ενδειξη "Η" ή "Ε" δεν μου ανοιγει κανενα site.μπορει καποιος να με φωτισει....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χρόνια πολλά και με υγεία το νέο έτος. Έχω απογοητευτεί με τη συσκευή μου. Δυστυχώς δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω ως τηλέφωνο, τη βασική του λειτουργία. Συνήθως ο συνομιλητής μου ακούει πολλά και δυνατά παράσιτα, άλλες φορές με ακούει με διακοπές, η μπαταρία είναι εντελώς απρόβλεπτη, μπορεί απο το 30% να απομένουν λίγα μόνο λεπτά και παρότι το συνδέω με φορτιστή να συνεχίσει την καθοδική του πορεία, κλείνει από μπαταρία και ανοίγοντάς το έχω ήδη 40%+.... ό,τι να'ναι... gps ούτε για πλάκα. μόνο στο gps test κλειδώνει (και καλά). Με τις εφαρμογές και την ταχύτητα του κατά τα άλλα δεν έχω πρόβλημα, δε μου έχει "μπουκώσει" ποτέ. Με τη νέα χρονιά το στέλνω ένα ταξιδάκι στη μαμά πατρίδα μήπως συνέλθει. Παρεμπιπτόντως, το KingSing του έτερου ήμισυ τα πάει αρκετά καλά (φτου μην το ματιάσω).

 

Έχεις κάνει αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, παρελαβα το kingsing S2 2/1/15 απο ebay φυσικα. σημερα το πρωι εκανε κατι νερα στην οθονη. μαλλον υγρασια αυτο καταλαβα εγω...για δειτε και ποιτε την γνωμη σας...

 

https://www.youtube.com/watch?v=ITv2a2UZ2OQ&list=UU24l0DL6-vHj95KlJVAO86A

 

μπορω να κανω κατι ???

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, παρελαβα το kingsing S2 2/1/15 απο ebay φυσικα. σημερα το πρωι εκανε κατι νερα στην οθονη. μαλλον υγρασια αυτο καταλαβα εγω...για δειτε και ποιτε την γνωμη σας...

 

https://www.youtube.com/watch?v=ITv2a2UZ2OQ&list=UU24l0DL6-vHj95KlJVAO86A

 

μπορω να κανω κατι ???

 

να μπορούσαμε να δούμε και το βίντεο ίσως θα βοηθούσαμε(το έχεις ιδιωτικό κάντο δημόσιο)

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

να μπορούσαμε να δούμε και το βίντεο ίσως θα βοηθούσαμε(το έχεις ιδιωτικό κάντο δημόσιο)

 

Το ξεκλείδωσα.θα δείτε κάθετες γραμμές...

Link to comment
Share on other sites

Ένα δικό μου με αρκετά χειρότερες γραμμές, το έστειλα πίσω στο Vickmall και αντικαταστήθηκε χωρίς θέμα. Τώρα το δικό σου από το Ebay, μάλλον μεγειά όπως είναι. Αν το στείλεις πίσω, μπορεί και να μην το ξαναδείς ποτέ...

 

Εκτός αν είσαι εντός των 45 ημερών και προλαβαίνεις την διαδικασία του Ebay protection...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...