Jump to content

Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με μια πρόχειρη αναζήτηση πιστεύω πως όχι. Μόνο στο Note 3 κατάφεραν την επαναφορά (exynos πάλι).

 

ωραια το ροοταρα.....μπορω ν το αναβαθμισω τωρα.....??? (ετσι και αλλιως ειχε γραψει ο KNOX.....;)

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό όμως που θα ήθελα να ρωτήσω, είναι ότι εγώ εκτός την αύξηση διάρκειας ζωής της μπαταρίας που είναι σημαντικό ( προσωπικά πάντως ποτέ δε με προβλημάτισε ) και την αλλαγή περιβάλλοντος ( που προσωπικά πάλι, λιγότερο μου αρέσει η ασπρίλα της λόλι ποπ), τι διαφορετικό - σημαντική βελτίωση μας έφερε η λόλι ποπ, από τη μέχρι τώρα εξαιρετική λειτουργεία στις συσκευές μας Κιτ Κατ, που υπήρχε πια τόση αγωνία να τη πάρουμε; Αν μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει, όχι τίποτα άλλο, αλλά για να εκμεταλλευτώ και γω ο καημένος τις όποιες έξτρα δυνατότητες.....!

 

Από τους 100 που παραπονιόνταν για την καθυστέρηση του update , πιστεύω πως ένα 90% το ήθελε είτε για ψυχολογικούς λόγους ( να νιώσει ότι αναβαθμίστηκε), είτε γιατί του αρέσει η εμφάνιση του UI της lollipop. Κι εγώ σκέφτομαι να τη ξαναβάλω και ρωτώ τον εαυτό μου το "γιατί" από τη στιγμή μάλιστα που μου αρέσουν τα μαύρα ή σκούρα backgrounds στις amoled οθόνες. Aν τη βάλω θα είναι για ψυχολογικούς λόγους.

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειγον απαντηση,εσβησα αρχειο με ροοτ που ειμαι και δεν μπαινω στο store.....:( Καμια ιδεα να το επαναφερω...???

 

εχω παρει backup με το titanium

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Παοδια μπορε να μου εξηγησει καποιος....πηρα μεταχειρο το κινητο,και βλεπω εχει γραψει ο knox με την εφαρμογη samsung info...αλλα με αλλα root check λεει οτι δεν ειναι ροοτ,οπως επισης οποια εφαρμογη βαζω που θελει ροοτ να ειναι η συσκευη γραφει οτι δεν την τρεχει διοτι δεν ειμαι δοοταρισμενος....!!!!!

 

Αν επιτεπεται ποσο το πηρες;

Link to comment
Share on other sites

Αν επιτεπεται ποσο το πηρες;

 

240 με 4 θηκες η οποια η μια original sview

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν παιδιά αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει...

πέρασα την 5.0.2 την EUR κ έχω ενεργοποιήσει την εκφώνηση των ονομάτων όταν με καλούν...

Ενώ όλα έπαιζαν κανονικά, κάτι πάτησα κάτι άλλαξα, κ έχει χαμηλώσει πολύ η ένταση κ ίσα ίσα που ακούω το όνομα. Δοκίμασα από τους ήχους, αύξησα όλες τις εντάσεις αλλά τίποτα.

Δεν μπορώ να βρω πως να ξανά αυξήσω την ένταση εκφώνησης των ονομάτων όταν εδώ κλήση.

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειγον απαντηση,εσβησα αρχειο με ροοτ που ειμαι και δεν μπαινω στο store.....:( Καμια ιδεα να το επαναφερω...???

 

εχω παρει backup με το titanium

 

Ακυρο παιδια η ηλικια σε κσνει κ ξεχνας...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν παιδιά αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει...

πέρασα την 5.0.2 την EUR κ έχω ενεργοποιήσει την εκφώνηση των ονομάτων όταν με καλούν...

Ενώ όλα έπαιζαν κανονικά, κάτι πάτησα κάτι άλλαξα, κ έχει χαμηλώσει πολύ η ένταση κ ίσα ίσα που ακούω το όνομα. Δοκίμασα από τους ήχους, αύξησα όλες τις εντάσεις αλλά τίποτα.

Δεν μπορώ να βρω πως να ξανά αυξήσω την ένταση εκφώνησης των ονομάτων όταν εδώ κλήση.

Από που μπορώ να ενεργοποιήσω αυτή τη δυνατότητα; Με ενδιαφέρει για να το βάλω και γω αλλά ταυτόχρονα να τσεκάρω αν συμβαίνει και σε μένα αυτό που περιγράφεις.

Link to comment
Share on other sites

Από που μπορώ να ενεργοποιήσω αυτή τη δυνατότητα; Με ενδιαφέρει για να το βάλω και γω αλλά ταυτόχρονα να τσεκάρω αν συμβαίνει και σε μένα αυτό που περιγράφεις.

Γλώσσα κ εισαγωγή - Εκφώνηση ειδοποίησης

 

Το 1ο είναι οι κλήσεις. Για να σου λέει τα ονόματα πρέπει βέβαια οι επαφές που θες να είναι στις αγαπημένες (με αστεράκι δηλαδή), γιατί εκφωνεί μόνο αυτές όχι όλες που σε παίρνουν.

Πάνω από το μενού εκφώνηση έχει ρυθμίσεις για γλώσσες κλπ

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Γλώσσα κ εισαγωγή - Εκφώνηση ειδοποίησης

 

Το 1ο είναι οι κλήσεις. Για να σου λέει τα ονόματα πρέπει βέβαια οι επαφές που θες να είναι στις αγαπημένες (με αστεράκι δηλαδή), γιατί εκφωνεί μόνο αυτές όχι όλες που σε παίρνουν.

Πάνω από το μενού εκφώνηση έχει ρυθμίσεις για γλώσσες κλπ

Λοιπόν το δοκίμασα, χωρίς να ξέρω βέβαια πως ήταν πριν με την Κιτ Κατ, αλλά μου φάνηκε πράγματι αρκετά χαμηλή η ένταση της εκφώνησης. Ρύθμισα και γω ότι έχει σχέση με ένταση ήχων στο φουλ, αλλά τα ίδια. Αν βρεις κάτι που το δυναμώνει , εννοείτε και εγώ ή και οποιοσδήποτε άλλος γνωρίζει, το λέει. Τουλάχιστον εμένα μου αρέσει αυτή και με εξυπηρετεί αυτή η δυνατότητα, ειδικά αν μπορεί να δυναμώσει και άλλο η ένταση, αν και δε το νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

ροοταρισμενος και εγω..σιγα μην περιμενω την αναβαθμιση,αλλο τηλ παιδια,και με τη μπαταρια !!!! σε stand by ,ειναι πραγματικα διαφορα !!!!!
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το δοκίμασα, χωρίς να ξέρω βέβαια πως ήταν πριν με την Κιτ Κατ, αλλά μου φάνηκε πράγματι αρκετά χαμηλή η ένταση της εκφώνησης. Ρύθμισα και γω ότι έχει σχέση με ένταση ήχων στο φουλ, αλλά τα ίδια. Αν βρεις κάτι που το δυναμώνει , εννοείτε και εγώ ή και οποιοσδήποτε άλλος γνωρίζει, το λέει. Τουλάχιστον εμένα μου αρέσει αυτή και με εξυπηρετεί αυτή η δυνατότητα, ειδικά αν μπορεί να δυναμώσει και άλλο η ένταση, αν και δε το νομίζω.

 

Το κακό είναι ότι στην αρχή με την lollipop δούλευε σε κανονική ένταση.

Μετά που ρύθμισα το τηλέφωνο (μετά το odin) μειώθηκε πολύ η ένταση.

Τώρα ξανά περνάω το EUR lollipop με Odin να δω.

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

ροοταρισμενος και εγω..σιγα μην περιμενω την αναβαθμιση,αλλο τηλ παιδια,και με τη μπαταρια !!!! σε stand by ,ειναι πραγματικα διαφορα !!!!!

 

Το ρουταρες και έβαλες την 5.0.2 ? Ποιας χώρας ?

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι στην αρχή με την lollipop δούλευε σε κανονική ένταση.

Μετά που ρύθμισα το τηλέφωνο (μετά το odin) μειώθηκε πολύ η ένταση.

Τώρα ξανά περνάω το EUR lollipop με Odin να δω.

Το έκανα το format αλλά δυστυχώς ακόμα τα ίδια...

Δεν μπορώ να καταλάβω ποιες φτιάχνει κ αν φτιάχνει....

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Το ρουταρες και έβαλες την 5.0.2 ? Ποιας χώρας ?

 

Ναι το ροοταρα πραγματικα μπορει να εχασα την εγγυηση,αλλα εχω αλλο κινητο.....GR :rolleyes:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ροοταρα πραγματικα μπορει να εχασα την εγγυηση,αλλα εχω αλλο κινητο.....GR :rolleyes:

 

εσβησες εφαρμογες μετα το ροοτ? τη διαφορα εχει πριν το ροοτ>?

Link to comment
Share on other sites

εσβησες εφαρμογες μετα το ροοτ? τη διαφορα εχει πριν το ροοτ>?

 

Δεν εχω προλαβει ακομα.....:p

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω προλαβει ακομα.....:p

 

και τη διαφορα ειδες με το ροοτ? antutu 53060 me 5.0.2 τι τερας ειναι αυτο ρε παιδια!!

Edited by couros1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ,με ροοτ στην,5.0.2 antuntu 43.000 και φορτωμενο με εφαρμογες περιπου 200......:)

 

Τωρα επειδη δεν πειραζα τα κινητα μου κατα το πληστων,ο λογος που δεν που εκανα ροοτ και εχασα την εγγυηση ηταν οτι δεν μπορουσα αλλο με την 4.4.4,και ας εχω knox 0-1.....

 

Την εγγυηση.τι να την κανω,αφου κατα το πληστον σε μεγαλο ποσοστο,τα κινητα που πανε σε σερβις ειναι απο βλαβες που δεν καλυπτει η εγγυηση,η που ειναι η τακτικη τους να μην την καλυπτουν,αλλα με την λογικη την καλυπτει.....

 

Ο μονος λογος που εχω αποδειξη ειναι να μην φαινετε οτι ειναι κλεμμενο,αλλα το εχω αγορασει....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε που θα βρω καμια θηkη flip cover η s view οχι πολυ ακριβες;

 

http://www.skroutz.gr/c/579/thikes-kinhtwn-thlefwnwn.html?keyphrase=Samsung+S-View+Cover+%28G850+Galaxy+Alpha%29

 

http://www.expansys.com.gr/samsung-s-view-cover-for-samsung-galaxy-alpha-gold-264731/

 

Δεν ξερω αν οι πολυ φθηνες s-view δειχνουν πληροφοριες στην οθονη. Μπορει και οχι.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι που διάβασα στο xda :

 

Όσοι έχετε βάλει την 5.0.2 , χρησιμοποιείτε ως launcher τον Nova και κάνετε εκκαθάριση όλων των πρόσφατων εφαρμογών, κάνει restart ο Νova με αποτέλεσμα έντονο redraw ;

Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/c/579/thikes-kinhtwn-thlefwnwn.html?keyphrase=Samsung+S-View+Cover+%28G850+Galaxy+Alpha%29

 

http://www.expansys.com.gr/samsung-s-view-cover-for-samsung-galaxy-alpha-gold-264731/

 

Δεν ξερω αν οι πολυ φθηνες s-view δειχνουν πληροφοριες στην οθονη. Μπορει και οχι.

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι που διάβασα στο xda :

 

Όσοι έχετε βάλει την 5.0.2 , χρησιμοποιείτε ως launcher τον Nova και κάνετε εκκαθάριση όλων των πρόσφατων εφαρμογών, κάνει restart ο Νova με αποτέλεσμα έντονο redraw ;

Χρησιμοποιώ αυτόν που είχε από << μαμά >> και συμπληρώνω ότι μέχρι στιγμής ( 5 μέρες ) τώρα όλα καλά και η διάρκεια της μπαταρίας πράγματι πολύ καλύτερη, σε sleep mode ατελείωτη, 1% κατανάλωση για σχεδόν 4,5 έως 5ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Μετα το ροοταρισμα,και πεταμα τις αχρηστες εφαρμογες...

 

https://imageshack.us/i/p91ZEwF2p

 

https://imageshack.us/i/p7mYlJyKp

 

πιστευω ειναι καλα.....:)

Edited by tarirs
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...