Jump to content

Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι χρονοι μου πως σου φαινοντε....?:happy:

 

Κοιτα η αληθεια ειναι οτι δεν μου φαινονται και πολυ καλοι:O..Τους ιδιους χρονους ειχα και γω με την μαμα γιαυτο εκανα την αγορα ,,δεν ξερω βεβαια τη χρηση κανεις αλλα εσυ εχεις και το θεμα οτι ειναι χρυσο και δεν μπορεις να βρεις κιτ σε χρυσο..αυτος ειναι ο λογος που το δινεις?

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κοιτα η αληθεια ειναι οτι δεν μου φαινονται και πολυ καλοι:O..Τους ιδιους χρονους ειχα και γω με την μαμα γιαυτο εκανα την αγορα ,,δεν ξερω βεβαια τη χρηση κανεις αλλα εσυ εχεις και το θεμα οτι ειναι χρυσο και δεν μπορεις να βρεις κιτ σε χρυσο..αυτος ειναι ο λογος που το δινεις?

 

Δεν το δινω ....:confused:.....η με χρηση ανοιχτο wifi...κ τωρα γραφω με αυτο....διοτι το pc ειναι κατελλειμενο απο την κορη μου με ρι να παρω και αλλον.....:O

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Δεν το δινω ....:confused:.....η με χρηση ανοιχτο wifi...κ τωρα γραφω με αυτο....διοτι το pc ειναι κατελλειμενο απο την κορη μου με ρι να παρω και αλλον.....:O

 

Λαθος δικο μου τοτε για την αγγελια μαλλον θα ειναι καποιου που μοιαζει το ψευδωνυμα...τι να σου πω ψαξου για την αγγελια που σου λεω στο site των ξενυχτηδων και μιλα μαζι του αν ειναι να συναντηθεις και να δεις απο κοντα να κουμπωνει η μπαταρια που πουλαει στο καπακι που εχεις ηδη

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Λαθος δικο μου τοτε για την αγγελια μαλλον θα ειναι καποιου που μοιαζει το ψευδωνυμα...τι να σου πω ψαξου για την αγγελια που σου λεω στο site των ξενυχτηδων και μιλα μαζι του αν ειναι να συναντηθεις και να δεις απο κοντα να κουμπωνει η μπαταρια που πουλαει στο καπακι που εχεις ηδη

 

Ναι την εχω δει...θα επικοινωνησω......αλλα δεν νομιζω αν ειναι ιδια με την μαμα...που χωρεσαν τα περισσοτερα mh?

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Λαθος δικο μου τοτε για την αγγελια μαλλον θα ειναι καποιου που μοιαζει το ψευδωνυμα...τι να σου πω ψαξου για την αγγελια που σου λεω στο site των ξενυχτηδων και μιλα μαζι του αν ειναι να συναντηθεις και να δεις απο κοντα να κουμπωνει η μπαταρια που πουλαει στο καπακι που εχεις ηδη

Η μπαταρία είναι από ebay αυτή με τα περισσότερα mah ισως αύριο να την πάρω και να σας πω αποτελέσματα αν και νομίζω ότι θα είναι ψεύτικα τα mah που γράφει γιατί ειναι ίδιο μέγεθος με την μαμά και μπαίνει κανονικά με το μαμά καπάκι.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι από ebay αυτή με τα περισσότερα mah ισως αύριο να την πάρω και να σας πω αποτελέσματα αν και νομίζω ότι θα είναι ψεύτικα τα mah που γράφει γιατί ειναι ίδιο μέγεθος με την μαμά και μπαίνει κανονικά με το μαμά καπάκι.

 

Για πες μας .... να δουμε διοτι...:wacko:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι από ebay αυτή με τα περισσότερα mah ισως αύριο να την πάρω και να σας πω αποτελέσματα αν και νομίζω ότι θα είναι ψεύτικα τα mah που γράφει γιατί ειναι ίδιο μέγεθος με την μαμά και μπαίνει κανονικά με το μαμά καπάκι.

 

το παιδι που την πουλαει μου ειπε οτι εχει δωσει και αλλη μια αλλα απο οτι μου ειπε ειναι οριτζιναλ samsung τωρα γτ η samsung βγαζει δυο μπαταριες με ιδια χωρητικοτητα αλλα διαφορετικα μεγεθη και κατα ποσο ισχυει αυτο ενας θεος το ξερει..αλλα μυριζομαι οτι δεν παιζει να ειναι σοι

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

το παιδι που την πουλαει μου ειπε οτι εχει δωσει και αλλη μια αλλα απο οτι μου ειπε ειναι οριτζιναλ samsung τωρα γτ η samsung βγαζει δυο μπαταριες με ιδια χωρητικοτητα αλλα διαφορετικα μεγεθη και κατα ποσο ισχυει αυτο ενας θεος το ξερει..αλλα μυριζομαι οτι δεν παιζει να ειναι σοι

Αν είναι ιδιο μέγεθος και πιο πολλά mah δεν παίζει να είναι Samsung.

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει εναν αξιοπιστο τροπο να μετρησω την ταχυτητα στο 4G στο ALPHA μου ;

εχω κατεβασει τα

> OOKLA speedtest

> 4GMark

> Traffic Monitor plus (Radioopt)

 

και τα 3 δινουν διαφορετικα αποτελεσματα με το OOKLA ναι δινει την καλυτερη επιδοση

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι από ebay αυτή με τα περισσότερα mah ισως αύριο να την πάρω και να σας πω αποτελέσματα αν και νομίζω ότι θα είναι ψεύτικα τα mah που γράφει γιατί ειναι ίδιο μέγεθος με την μαμά και μπαίνει κανονικά με το μαμά καπάκι.

 

Μην κανεις καμια κοτσανα και του δωσεις και 30-40 ευρω που ζηταει.

Η μπαταρια ειναι απο ebay.Δεν υπαρχει τροπος σε ιδιο μεγεθος να ειναι παραπανω mah.

Καλα κι αυτοι οι Κινεζοι ελεος.Θα μπορουσαν να λενε 2000mah κι ισως καπως να στριμωχτει.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Εδω και καιρο εχουν κυκλοφορησει μπαταριες στο ebay που λενε ότι είναι για το alpha με περισσοτερα mah αλλα στο ιδιο μέγεθος με τη μητρικη μπαταρια. Είναι κινεζικες και δεν είναι αυθεντικες sumsung, αυτό είναι σιγουρο. Τωρα αν οντως εχουν παραπανω mah αυτό δεν το ξερω, αν και φαινεται απιθανο κατι τετοιο.

http://www.aliexpress.com/item/Newest-High-Quality-Mobile-Phone-Battery-2850mAh-Rechargeable-Li-ion-Battery-for-Samsung-Galaxy-Alpha-G850F/32254590576.html

http://www.aliexpress.com/item/New-Hot-2100mAh-Rechargeable-Battery-for-Samsung-Galaxy-Alpha-G850F-G8508S-G8509V-Cell-Phone-Replacement-Li/32256404636.html

οσο για την αυθεντικη samsung που ερχετε με το εξτρα καπακι, οσο και αν εψαξα δεν βρηκα να υπαρχει σε άλλο χρωμα, εκτος από το μαυρο και το λευκο.

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει εναν αξιοπιστο τροπο να μετρησω την ταχυτητα στο 4G στο ALPHA μου ;

εχω κατεβασει τα

> OOKLA speedtest

> 4GMark

> Traffic Monitor plus (Radioopt)

 

και τα 3 δινουν διαφορετικα αποτελεσματα με το OOKLA ναι δινει την καλυτερη επιδοση

 

κανεις ρε παιδια ;

Link to comment
Share on other sites

Μην κανεις καμια κοτσανα και του δωσεις και 30-40 ευρω που ζηταει.

Η μπαταρια ειναι απο ebay.Δεν υπαρχει τροπος σε ιδιο μεγεθος να ειναι παραπανω mah.

Καλα κι αυτοι οι Κινεζοι ελεος.Θα μπορουσαν να λενε 2000mah κι ισως καπως να στριμωχτει.

Όχι Πανο για 15€ έλεγα αλλά το σκέφτηκα και δεν θα την πάρω. Μέχρι στιγμής η μπαταρία με υπερκαλύπτει.

Link to comment
Share on other sites

Μολις αγορασα αυτο υο πανεμορφο κινητο!μια απορια : Θελω να να κανω επαναφορα των δεδομενων του s memo (μεσω kies) απο το s4 στο νεο μου κινητο αλλα απο οτι βλεπω δεν γινεται...διοτι το alpha δεν εχει s memo?!
Link to comment
Share on other sites

Το πληκτρολόγιο του alpha δεν είναι σαν του note3;βλέπω οι αριθμοί δεν είναι ξεχωριστοί στην τέρμα πάνω σειρά και επίσης στα Ελληνικά δεν υπάρχουν για παρατεταμένο πάτημα. Είδα βιντεακια στο YouTube με reviews του τηλεφώνου και είχαν το πληκτρολόγιο του note3 και s5,μήπως είναι κάποια ρύθμιση που δεν έχω κάνει :mad:τρομερή μπαταρία auto φωτεινότητα μόνο wifi stock χωρίς Ρουτ

https://www.dropbox.com/s/tq7thp3kowdqsse/2015-03-01%2008.03.01.png?dl=0

https://www.dropbox.com/s/qqzny4gr2e0kxdj/2015-03-01%2008.02.37.png?dl=0

https://www.dropbox.com/s/t3l1mnhx44wk1vl/2015-03-01%2008.02.28.png?dl=0

https://www.dropbox.com/s/p7smda2ffbmu1jn/2015-03-01%2008.02.07.png?dl=0

το deep sleep της συσκευής είναι εξαιρετικό συνχρονισμοι από δυο mail πάντα ανοιχτοί, facebook viper

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις Βαγγελη οτι δεν ειναι ξεχωριστοι οι αριθμοι;

Για βαλε ενα screenshot

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις Βαγγελη οτι δεν ειναι ξεχωριστοι οι αριθμοι;

Για βαλε ενα screenshot

Δες το Πάνο

 

https://www.dropbox.com/s/xp9ssuwwkt4g1yl/2015-03-01%2009.43.35.png?dl=0

Δες και στην Ελληνική γλώσσα.

https://www.dropbox.com/s/3r2dttx3r18gp3e/2015-03-01%2009.43.43.png?dl=0

Link to comment
Share on other sites

 

Μηπως εχεις κατεβασει καποιο άλλο πληκτρολογιο? Πηγαινε στο "γλωσσα και εισαγωγή" και δες αν είναι επιλεγμενο το πληκτρολογιο sumsung, που είναι σαν αυτό που εβαλε screenshot ο leo.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως επειδή είναι αυστριακή η συσκευή έχω αυτό το θέμα; φυσικά και έχω το πληκτρολόγιο της Samsung και κανένα άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Πιθανον το πληκτρολογιο να επιρεαζεται και από τις γλωσσες εισαγωγης. Ποιες γλωσσες εχεις επιλεγμενες?
Link to comment
Share on other sites

Μήπως επειδή είναι αυστριακή η συσκευή έχω αυτό το θέμα; φυσικά και έχω το πληκτρολόγιο της Samsung και κανένα άλλο.

 

Τωρα δεν το εχω στα χερια μου αλλα κοιταξε στις ρυθμισεις του πληκτρολογιου ρε συ.Καπου νομιζω εχει επιλογη να τικαρεις για τους αριθμους.

Και Κινεζικο να ηταν ειναι το πληκτρολογιο της Samsung δεν εχει να κανει.

Επεκταση πληκτρολογιου ή καπως ετσι νομιζω το γραφει.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δυστυχώς έτσι είναι το πληκτρολόγιο μάλλον στις γερμανικές συσκευές,Όποια γλώσσα και να βάλω δεν αλλάζει την γερμανική την έχω ξετσεκαρει αλλά δεν με αφήνει να την σβήσω την έχει προεγκατεστημενη.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...