Jump to content

Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

antutu benchmark 50890 .....παρακαλω

προκειται για ενα πολυ καλο τηλεφωνο αν....... εξαιρεσει κανεις μπαταρια .:)

Με root μπορει να μας πει το εχει τολμησει κανεις..?????:p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

antutu benchmark 50890 .....παρακαλω

προκειται για ενα πολυ καλο τηλεφωνο αν....... εξαιρεσει κανεις μπαταρια .:)

Με root μπορει να μας πει το εχει τολμησει κανεις..?????:p

 

εμενα το antutu εδωσε 50592 χωρις πολλα πολλα φορτωμενα :worry:

Link to comment
Share on other sites

Χτες πηγα και τσιμπησα απο kaiser shop ενα μαυρο για την κοπελα μου.Μεχρι το βραδυ ετυχε να δει και το χρυσο που το ερωτευτηκε οποτε τον αλλο μηνα θα παρω εγω το μαυρο κι εκεινη το χρυσο.

Πρωτες εντυπωσεις που το λιωσαμε χτες...

Εξωτερικα ειναι κοσμημα.Πραγματικα πανεμορφο κινητο,ελαφρυ αλλα και στιβαρο ταυτοχρονα.Λογω μεγεθους το θεωρω ενα απο τα πιο ομορφα Αντροιντ κινητα.

Ταχυτατο σε ολα του και θηριακι!!Δεν το περιμενα για Samsung να εχει γινει τοσο καλη δουλεια,ομολογω πως με εντυπωσιασε αν και κατοχος LG G2.Ειδικα για Samsung που ειχα φαει στην μαπα τα λαγκ της πραγματικα με αφησε παγωτο.

Αυτο που δεν με εντυπωσιασε καθολου ειναι η οθονη.Δεν ξερω ισως ξεσυνηθισα τις Amoled και μου κακοφανηκαν τα χρωματα και κυριως το λευκο που ειναι μπεζ.Μου θυμισε οθονη Galaxy S3 που την θεωρω απαισια.Του G2 ειναι αρκετα πιο εντυπωσιακη.

Απο μπαταρια ακομα δεν ξερω αλλα δειχνει ικανοποιητικο για αυτο που ειναι.

Καμερα με εντυπωσιασε σε αρκετες συνθηκες κι οσο την δοκιμασα.Στην οθονη του φαινονται ψιλοχαλια αλλα στον υπολογιστη δειχνουν πολυ ωραιες ακομα κα με δυσκολο φωτισμο.

Το ηχειακι του δυνατο και ποιοτικο.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Εχει αντιμετωπισει κανεις προβληματα με το σημα....οπως αναφερεται στο xda?

 

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-alpha/help/bad-reception-t2894402

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

εμενα το antutu εδωσε 50592 χωρις πολλα πολλα φορτωμενα :worry:

Το δικό μού μετά από 4 μήνες σχεδόν που το έχω και αρκετά φορτωμένο, δίνει από 50.070 έως 51.150.

Link to comment
Share on other sites

Εχει αντιμετωπισει κανεις προβληματα με το σημα....οπως αναφερεται στο xda?

 

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-alpha/help/bad-reception-t2894402

 

εγω εχω πει πριν μερες οτι το σημα του ειναι πιο χαμηλο απο αλλα μοντελα που εχω και ειχα.και εχω παρατηρηση και ενα αλλο κουλο.οταν το πιανεις κατω εκει που ειναι το usb πεφτει κιαλο το σημα σαν το antenna gate που ειχαν τα iphone 4.το εχω τεσταρι και στο δικο μου και σε ενα ακομα και εχουν την ιδια συμπεριφορα και τα δυο.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μού μετά από 4 μήνες σχεδόν που το έχω και αρκετά φορτωμένο, δίνει από 50.070 έως 51.150.

Το δικό μου αγορασμένο στις 15/1 και σχεδόν καθόλου φορτωμένο πρώτη φορά σήμερα έδωσε 50294

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου αγορασμένο στις 15/1 και σχεδόν καθόλου φορτωμένο πρώτη φορά σήμερα έδωσε 50294

 

και το δικο μου πιανει πανω απο 51000. ενταξει υπαρχουν κι αλλοι παραγοντες που δημιουργουν μικροδιαφορες. αν κλεισεις τις ενεργες εφαρμογες και το ξαναδοκιμασεις ακουμπωντας το σε μια κρυα επιφανεια θα ανεβασει.. το θεμα ειναι πως το σκορ του ειναι αξιοσημειωτα υψηλο

Link to comment
Share on other sites

και το δικο μου πιανει πανω απο 51000. ενταξει υπαρχουν κι αλλοι παραγοντες που δημιουργουν μικροδιαφορες. αν κλεισεις τις ενεργες εφαρμογες και το ξαναδοκιμασεις ακουμπωντας το σε μια κρυα επιφανεια θα ανεβασει.. το θεμα ειναι πως το σκορ του ειναι αξιοσημειωτα υψηλο

Ναι πάνω κάτω τα ίδια είναι υπάρχει κανένα πρόγραμμα που μπορώ να ελέγξω την κατάσταση της μπαταρίας εκτός από το doctor battery?

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω πει πριν μερες οτι το σημα του ειναι πιο χαμηλο απο αλλα μοντελα που εχω και ειχα.και εχω παρατηρηση και ενα αλλο κουλο.οταν το πιανεις κατω εκει που ειναι το usb πεφτει κιαλο το σημα σαν το antenna gate που ειχαν τα iphone 4.το εχω τεσταρι και στο δικο μου και σε ενα ακομα και εχουν την ιδια συμπεριφορα και τα δυο.

Εγώ στο δικό μου τίποτα από αυτά δεν έχω δει και δοκίμασα αυτό που λες. Όλα κανονικά και το δοκίμασα και σε σημείο που το σήμα ήταν πάντα χαμηλό, περίπου 3 γραμμές και δεν έπεσε καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα περασα απο ενα Public και ειπα να τραβηξω μια φωτογραφια για να συγκρινω το alpha με το note 4....

 

με το alpha ... https://www.dropbox.com/s/xg7jafwk5f6f1vu/20140414_090110.jpg?dl=0

με το note 4.... https://www.dropbox.com/s/6n0upblvk2y9tqd/20150131_165933.jpg?dl=0

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Σημερα περασα απο ενα Public και ειπα να τραβηξω μια φωτογραφια για να συγκρινω το alpha με το note 4....

 

με το alpha ... https://www.dropbox.com/s/xg7jafwk5f6f1vu/20140414_090110.jpg?dl=0

με το note 4.... https://www.dropbox.com/s/6n0upblvk2y9tqd/20150131_165933.jpg?dl=0

 

του Note μου φαινεται λιγο καλυτερη

Link to comment
Share on other sites

Αν παρατηρησετε..τα γραμματα στο καρτελακι και τα χρωματα...υπαρχουν διαφορες...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Σε σημειο που να χανεις κλησεις?

 

Αν το γυρίσεις σε gsm τα πράγματα ειναι καλύτερα .αν το εχεις στο auto Εννοειτε πως σε δύσκολα σημεία χάνεις κλείσεις .

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Αν παρατηρησετε..τα γραμματα στο καρτελακι και τα χρωματα...υπαρχουν διαφορες...

 

Ειναι ελαφρως κουνημένη εκεινη του alpha. Ειναι δυνατον να λες οτι δεν μπορει απο τετοια απόσταση να αποτυπώσει άψογα τα γράμματα; ;;

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ελαφρως κουνημένη εκεινη του alpha. Ειναι δυνατον να λες οτι δεν μπορει απο τετοια απόσταση να αποτυπώσει άψογα τα γράμματα; ;;

 

Εβγαλα τουλαχιστον 4 φωτογραφιες με το alpha και παταγα την εςτιαςη επιτηδες πανω στα γραμματα ...και το αποτελεσμα το ιδιο...

Το note ...εστιασε αμεσα ...

και ομως και εμενα με παραξενεψε...αλλα αυτο ηταν το αποτελεσμα...:confused:

 

Τελικα η διαφορα οφειλεται στο OIS του note 4 εναντι του alpha...[ATTACH]56274[/ATTACH]

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα τουλαχιστον 4 φωτογραφιες με το alpha και παταγα την εςτιαςη επιτηδες πανω στα γραμματα ...και το αποτελεσμα το ιδιο...

Το note ...εστιασε αμεσα ...

και ομως και εμενα με παραξενεψε...αλλα αυτο ηταν το αποτελεσμα...:confused:

 

Τελικα η διαφορα οφειλεται στο OIS του note 4 εναντι του alpha...[ATTACH]56274[/ATTACH]

 

Δεν αμφιβάλλω οτι το Note 4 εχει καλύτερη κάμερα (εξ αλλου ειναι note ;) nothing more nothing less) απλα λεω οτι για τοσο κοντινή απόσταση και με καλο φωτισμό το αποτέλεσμα του Alpha δεν ειναι αυτο. Θολά γράμματα δεν δίνει σχεδον καμια συσκευή του 2014-2015, ποσο μαλλον το alpha που θεωρω την καμερα του αναμεσα στις top 3 για φέτος.

Link to comment
Share on other sites

το OIS κανει την διαφορα...ειναι απλο!!

 

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Image_stabilization

 

[ATTACH]56275[/ATTACH]

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ενα περιπου μηνα σημερα το ρουταρισα χαρη στον οδηγο του chainfire το knox φυσικα εγραψε αλλα λιγο με νοιαζει η εγγυηση γιατι περισσοτερα συμβαινουν που δεν τα καλυπτει η εγγυηση (πτωσεις....υγρασια κλπ κλπ) παρα τα υπολοιπα.

εφυγαν οι αχρειαστες κατα τη γνωμη μου εφαρμογες ελευθερωθηκε αρκετη μνημη και ram το κινητο πεταει στην κυριολεξια οχι οτι πριν ηταν αργο αλλα φανταστειτε με ενα σωρο βλακειες λιγοτερο εγινε και battery calibration και μολις εχω την νεα εικονα θα επανελθω θεωρω ομως οτι θα υπαρχει οποσδηποτε μεγαλυτερη διαρκεια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας χαιρετώ. Είμαι κάτοχος του alpha ένα μήνα τώρα. Το πήρα από seven spot και είναι ολλανδικό. Προέρχομαι από s2 ρουταρισμένο και τόσο καλά λειτουργικό που δεν έβρισκα λόγο να το αλλάξω. Όντως το alpha είναι εξαιρετικό και η μπαταρία του αλλά ανακάλυψα ένα πρόβλημα. Το gps κλειδώνει και μέσα στο σπίτι σε λιγότερο από 10 δευτερόλεπτα αλλά σε 20 δευτερόλεπτα χάνει το κλείδωμα ξανά ψάχνει για 1 λεπτό ξανακλειδώνει και το ξαναχάνει μετά από 10-20 δευτερόλεπτα και πάει έτσι κυκλικά. Η πλοήγηση με maps είναι αναξιόπιστη γιατί χάνει το σήμα σε καίρια στιγμή. Ξέρει κανείς να προτείνει κάτι. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας χαιρετώ. Είμαι κάτοχος του alpha ένα μήνα τώρα. Το πήρα από seven spot και είναι ολλανδικό. Προέρχομαι από s2 ρουταρισμένο και τόσο καλά λειτουργικό που δεν έβρισκα λόγο να το αλλάξω. Όντως το alpha είναι εξαιρετικό και η μπαταρία του αλλά ανακάλυψα ένα πρόβλημα. Το gps κλειδώνει και μέσα στο σπίτι σε λιγότερο από 10 δευτερόλεπτα αλλά σε 20 δευτερόλεπτα χάνει το κλείδωμα ξανά ψάχνει για 1 λεπτό ξανακλειδώνει και το ξαναχάνει μετά από 10-20 δευτερόλεπτα και πάει έτσι κυκλικά. Η πλοήγηση με maps είναι αναξιόπιστη γιατί χάνει το σήμα σε καίρια στιγμή. Ξέρει κανείς να προτείνει κάτι. Ευχαριστώ.

 

Εκανα ενα τεστακι και ολα καλα σε μενα, κλειδωνω αμεσως δορυφορους χωρις να χάνονται.

 

Ισως μια επαναφορά εργοστασιακων κι αν δεν διορθωθεί μια βόλτα απ το service

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας χαιρετώ. Είμαι κάτοχος του alpha ένα μήνα τώρα. Το πήρα από seven spot και είναι ολλανδικό. Προέρχομαι από s2 ρουταρισμένο και τόσο καλά λειτουργικό που δεν έβρισκα λόγο να το αλλάξω. Όντως το alpha είναι εξαιρετικό και η μπαταρία του αλλά ανακάλυψα ένα πρόβλημα. Το gps κλειδώνει και μέσα στο σπίτι σε λιγότερο από 10 δευτερόλεπτα αλλά σε 20 δευτερόλεπτα χάνει το κλείδωμα ξανά ψάχνει για 1 λεπτό ξανακλειδώνει και το ξαναχάνει μετά από 10-20 δευτερόλεπτα και πάει έτσι κυκλικά. Η πλοήγηση με maps είναι αναξιόπιστη γιατί χάνει το σήμα σε καίρια στιγμή. Ξέρει κανείς να προτείνει κάτι. Ευχαριστώ.

 

εμενα ειναι απο Γερμανια (Τ-mobile) και δεν το κανει αυτο που λες !

κλειδωνει μεσα στο σπιτι και μενει εκει. μονο gps και χαρτες google (χωρις wifi)

 

αν και γιατι να χρησιμοποιεις το google που ειναι και Beta, οταν υπαρχει το τελειο Sygic ;;;

Edited by dimip
Link to comment
Share on other sites

και εγω κατοχος ενος χρυσαφι πριν 10 λεπτα το πηρα.....για να δουμε,θα μεινουμε εδω....???
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...