Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η slim πολύ καλή και σταθερή όπως και η mahdi που είναι η αγαπημένη μου

 

καλησπερα

δωσε ενα λινκ για την mahdi να την δοκιμασω???

 

Να ρωτησω κατι χαζο???

αν αλλαξεις ρομ υπαρχει πιθανοτητα να σου σβησει απο μεσα τις φωτο, τα βιντεο και οτι αλλο εχεις.?? ρωταω αυτο γιατι δεν εχει micro sd card για να τα εχεις εκει..

 

οταν το παρελαβα το τηλεφωνο εβαλα μεσα φωτο και διαφορα βιντεο και αρχεια και οταν μου εκανε αναβαθμησει το τηλεφωνο τα εσβησε ολα απο μεσα. ευτυχως τα ειχα κρατησει και σε σκληρο δισκο.

 

ευχαριστω

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τελικα η πιο σταθερη για μενα ειναι η Mahdi και η στοκ 44.

 

Η Σλιμ ειναι καλη αλλα εχει γελοιο lag στο multitasking με το ασπρο παραθυρακι εκει και οπως δειχνει τις εφαρμογες.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

δωσε ενα λινκ για την mahdi να την δοκιμασω???

 

Να ρωτησω κατι χαζο???

αν αλλαξεις ρομ υπαρχει πιθανοτητα να σου σβησει απο μεσα τις φωτο, τα βιντεο και οτι αλλο εχεις.?? ρωταω αυτο γιατι δεν εχει micro sd card για να τα εχεις εκει..

 

οταν το παρελαβα το τηλεφωνο εβαλα μεσα φωτο και διαφορα βιντεο και αρχεια και οταν μου εκανε αναβαθμησει το τηλεφωνο τα εσβησε ολα απο μεσα. ευτυχως τα ειχα κρατησει και σε σκληρο δισκο.

 

ευχαριστω

 

Για αυτό είναι καλό να διαβάζουμε πριν κάνουμε διάφορα στο κινητό.. Τα πάντα δεν στα έσβησε η αναβάθμιση όπως λες αλλά όταν ξεκλειδωσες τον bootloader.. Αν θυμάμαι καλά από παλιότερα σου μηνύματα.. Το να περάσεις άλλη ρομ δεν σου σβήνει τπτ εκτός και αν κάνεις κανένα clear internal storage ή κάπως έτσι..

Link to comment
Share on other sites

μάγκες πως γίνεται όταν αλλάζουμε ρομ και κάνουμε σύνδεση στο λογαριασμό google να κατεβάζει αυτόματα τις εφαρμογές που είχαμε εγκατεστημένες παλιά?
Link to comment
Share on other sites

μάγκες πως γίνεται όταν αλλάζουμε ρομ και κάνουμε σύνδεση στο λογαριασμό google να κατεβάζει αυτόματα τις εφαρμογές που είχαμε εγκατεστημένες παλιά?

 

Εγκατεστησε καλύτερα το titanium back up.. Κάνει καλύτερη δουλειά γτ αποθηκεύει και τις ρυθμίσεις της εφαρμογής καθώς και την πρόοδο σε ένα παιχνίδι

Link to comment
Share on other sites

μάγκες πως γίνεται όταν αλλάζουμε ρομ και κάνουμε σύνδεση στο λογαριασμό google να κατεβάζει αυτόματα τις εφαρμογές που είχαμε εγκατεστημένες παλιά?

 

Σε ρωτάει πάντα μόλις βάλεις τα στοιχεία σου, αν θέλεις να γίνει επαναφορά. Προϋποθέτει όμως να το έχεις και πριν ενεργοποιημένο (στις ρυθμίσεις). Και αφορά μόνο εφαρμογές, όχι τα δεδομένα τους, πχ saves παιχνιδιών

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/verizon-lg-g3/development/rom-mahdi-rom-2-9-final-t2950132 κατέβασε την mahdi από εδώ μαζί με τα gapps που είναι πολύ πρόσφατα
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη φίλε μου αυτή είναι η σωστή για το oneplus http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/development/rom-mahdi-rom-2-7-oneplus-camera-4k-t2813107
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έχει παρατηρήσει κανείς πρόβλημα με το ακουστικό?συγκεκριμένα ακόμα κια μέσα στην κλήση σταματάς να ακούς είτε με handsfree είτε με ακουστικό και στρώνει μόνο με restart του τηλεφώνου,είναι πολύ σπαστικό.
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη φίλε μου αυτή είναι η σωστή για το oneplus http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/development/rom-mahdi-rom-2-7-oneplus-camera-4k-t2813107

 

 

αυτή έβαλα :/

 

edit: ώπα τις έχει τελικά, απλά ο φακός δε δουλεύει και δε βρίσκω που είναι οι ρυθμίσεις για να τον ενεργοποιήσω

Edited by splanis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έχει παρατηρήσει κανείς πρόβλημα με το ακουστικό?συγκεκριμένα ακόμα κια μέσα στην κλήση σταματάς να ακούς είτε με handsfree είτε με ακουστικό και στρώνει μόνο με restart του τηλεφώνου,είναι πολύ σπαστικό.

Δεν αναφερθεί ξανά τέτοιο θέμα.

Μήπως το έχεις σε αυτόματη εναλλαγή 2g/3g και σου αλλάζει κατά τη διάρκεια της κλήσης λόγω κακού σήματος?

Δώσε περισσότερα στοιχεία, ρομ, ρουτ κλπ.. και προφανώς δεν έχεις πρασινοποιήσει (greenify) την εφαρμογή τηλεφώνου...

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφερθεί ξανά τέτοιο θέμα.

Μήπως το έχεις σε αυτόματη εναλλαγή 2g/3g και σου αλλάζει κατά τη διάρκεια της κλήσης λόγω κακού σήματος?

Δώσε περισσότερα στοιχεία, ρομ, ρουτ κλπ.. και προφανώς δεν έχεις πρασινοποιήσει (greenify) την εφαρμογή τηλεφώνου...

 

έχει την custom όπως έρχεται από το εργοστάσιο,όχι δεν είναι λόγω σήματος.Παραμένει Mute μέχρι να του κάνεις restart:( Τόσο γκαντέμης είμαι ****το:(

Link to comment
Share on other sites

έχει την custom όπως έρχεται από το εργοστάσιο,όχι δεν είναι λόγω σήματος.Παραμένει Mute μέχρι να του κάνεις restart:( Τόσο γκαντέμης είμαι ****το:(

Δες τους οδηγούς και πέρασε πάλι από την αρχή την Ρομ. Να βεβαιωθείς ότι φταίει το κινητό ή όχι

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμή 2ης ρομ (σλιμ) και πάλι τα ίδια. Τις πρώτες 20 ώρες όλα καλά και μετά ξαφνικά Android OS πρώτη θέση και μέσα από better battery stats ta eventx-xxx στην πρώτη θέση. Μπορείτε να δείτε μήπως όλοι τα έχουμε και τσάμπα φλασαρω άλλες ρομ;
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμή 2ης ρομ (σλιμ) και πάλι τα ίδια. Τις πρώτες 20 ώρες όλα καλά και μετά ξαφνικά Android OS πρώτη θέση και μέσα από better battery stats ta eventx-xxx στην πρώτη θέση. Μπορείτε να δείτε μήπως όλοι τα έχουμε και τσάμπα φλασαρω άλλες ρομ;

Άμα δεν χρησιμοποιείς το κινητό σου νομίζω είναι λογικό. Στις 20 ώρες πόση οθόνη βγάζεις; και με τι χρήση; αν το κρατάς ξεφορτιστο 2 μέρες συν δεν νομίζω ότι έχεις πρόβλημα.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ποια lollipop φοράς? Κάνει για καθημερινή χρήση?

Θέμα είναι φίλε! Αν δεν βγει σταθερή δεν την βάζω

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω θέμα με το κινητό! Αγορασμένο κανονικά με invite,χωρίς να το πειράζω καθόλου με root και ρομ και κόλπα και ξαφνικά τις τελευταίες μέρες έχει πάθει ένα κόλλημα με το ηχείο και στα καλά καθούμενα αρχίζει και κάνει σαν κομπρεσέρ ένα συνεχόμενο γκρρρρρ! Δοκιμάζω με τα βελάκια +/- του ήχου, ακούγεται το μπιπ κανονικά αλλά από πίσω συνεχίζει το γκρρρρρ!!!! Δοκιμάζω να μπω σε παιχνίδια και παρόλο που είναι τέρμα η ένταση για τα παιχνίδια δεν ακούγεται η μουσική του εκάστοτε παιχνιδιού που έχω βάλει και συνεχίζει ο ήχος του κομπρεσέρ!!! Σταματάει μόνο με επανεκκίνηση! Μια άλλη φορά που μου το έκανε σταμάτησε ξαφνικά και λέω ωραία.....ήταν όμως η ιδέα μου! Συνέχισε να το κάνει αλλά αυτή την φορά από το ακουστικό! Δέχτηκα και μια κλήση εκείνη την στιγμή και ο ήχος ακουγόταν από το ακουστικό αντί φυσιολογικό από το ηχείο! Λύνεται μόνο με επανεκκίνηση.....η συσκευή είναι φρέσκιας φουρνιάς....ούτε μήνα δεν το έχω στα χέρια μου! Τι προτείνετε να το στείλω για service(είναι και μεγάλο έξοδο) ή είναι θέμα software να περιμένω update ή να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;;; Τι λέτε;;;;
Link to comment
Share on other sites

Με mahdi μέσα σε 2 ώρες χωρίς να χρησιμοποιώ το κιν -6% μπαταρία (android 60%) ενω με stock στον όλο το βράδυ πήγαινε -1% είναι λογικό; επίσης ελευθερη Ραμ 300μβ χωρις ανοιχτές εφαρμογές είναι λογικό; Edited by splanis
Link to comment
Share on other sites

Με mahdi μέσα σε 2 ώρες χωρίς να χρησιμοποιώ το κιν -6% μπαταρία (android 60%) ενω με στον όλο το βράδυ πήγαινε -1% είναι λογικό; επίσης ελευθερη Ραμ 300μβ χωρις ανοιχτές εφαρμογές είναι λογικό;

Εγώ είμαι με ΑΚ kernel. Δες εμένα πόση ραμ έχω και πόσες ώρες έχω να κάνω επανεκκίνηση. Αν και δεν είναι πολλές για αυτό το κινητό.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιζει να υπαρχει τροπος να αποθηκευτούν και οι φάκελοι κ η ταξινόμηση των εφαρμογών μου μετα απ αλλαγή Ρομ γτ βαριεμαι να τα ξαναφτιαχνω; :p
Link to comment
Share on other sites

Δες και μένα πως είναι. Εγώ ας πούμε δεν έχω πρόβλημα κατανάλωσης

Α είναι γενικό το κακό. Εγώ περίμενα να δω το OS κάτω από τα WiFi και την αναμονή. Πριν είχα το νεξους και έβλεπα τέτοια νούμερα. Από ότι κατάλαβα με την slin έχει την καλύτερη μπαταρία ως τώρα. Δεν χρησιμοποιώ το τηλέφωνο και πολύ το έχω για δεύτερη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...