Jump to content

[OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου ήρθε σήμερα το πολυπόθητο μαιλ για την οτι η αποστολή ολοκληρώθηκε..! Δυστυχώς δεν μου απάντησαν από το support ακόμα και στην διεύθυνση λείπει όπως είπε και ο φίλος πιο πριν το Mailboxde.com και ξεκινάει απο e.k. κτλ. Στο site της dhl πάντως δείχνει ότι είναι in delivery by courier. Ελπίζω το courrier να το καταλάβει ότι πάει για το Mailboxde..!

 

Φίλος, στείλε κανα μειλ στο mailboxde να τους το εξηγήσεις να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο...

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν δεν παίζει το 16άρι, θα πάω αναγκαστικά σε κάτι μικρότερο ως κινητό, ο προϋπολογισμός μου φεύγει υπερβολικά μετά (άσχετα για το ότι και το 64άρι είναι εξαιρετικό VFM) :/ Θα εκτιμούσα αν μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει την έλλειψη ή μη προσκλήσεων για το 16άρι...

 

 

Τα "βρήκα" (μπροστά στα μάτια μου ήταν, δε σκέφτηκα να διαβάσω το 1ο post) :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε μου, αν και το 64άρι οικονομικά με ζορίζει, έχεις την καλοσύνη να μου στείλεις μία πρόσκληση; Δεσμεύομαι βέβαια ότι θα τη δώσω πριν λήξει σε άλλον. Αλλά και θα δώσω ό,τι πρόσκληση μου έρθει εδώ...

 

First of all, you just joined the forums today. Secondly, there are no 16GB model invites because the only model in production is the 64GB one.

 

Το παραπάνω γράφτηκε 8 Αυγούστου.

Τώρα ένα μήνα μετά δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Προσκλήσεις τέλος.

Καλοριζικα στα παιδιά που τις πήραν!!!

 

Πωπω σα ζεστό ψωμάκι πουλάει :)

Ρε παιδιά σοβαρά τώρα, εαν διαβάζει κανένας Moderator, μήπως θα ήταν καλή στιγμή να ανοίξει νέο section για το OnePlus? Αν κρίνουμε από το ρυθμό νομίζω ότι θα ήταν καλό, να διαχωρίσουμε και τα θέματα accessories/invitations/roms/mods/προβλήματα κλπ. Εδώ έχουν τα ανύπαρκτα ThL και zopo, είναι κρίμα να είμαστε στην απέξω. :)

Edited by Nikos

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό έφτασε mailboxde κι είναι στη φάση ready to send.. πρέπει να κάνω κάτι άλλο ή μόλις το στείλουν θα γίνει sent;

Όσο κι αν έψαξα, δε βλέπω να υπάρχει άλλη επιβεβαίωση που μπορώ να "πατήσω" κάπου..

 

http://i.imgur.com/At4gEES.png

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό έφτασε mailboxde κι είναι στη φάση ready to send.. πρέπει να κάνω κάτι άλλο ή μόλις το στείλουν θα γίνει sent; Όσο κι αν έψαξα, δε βλέπω να υπάρχει άλλη επιβεβαίωση που μπορώ να "πατήσω" κάπου..

 

Εισαι ΟΚ, το απόγευμα ξανα-κοίτα

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Πωπω σα ζεστό ψωμάκι πουλάει :)

Ρε παιδιά σοβαρά τώρα, εαν διαβάζει κανένας Moderator, μήπως θα ήταν καλή στιγμή να ανοίξει νέο section για το OnePlus? Αν κρίνουμε από το ρυθμό νομίζω ότι θα ήταν καλό, να διαχωρίσουμε και τα θέματα accessories/invitations/roms/mods/προβλήματα κλπ. Εδώ έχουν τα ανύπαρκτα ThL και zopo, είναι κρίμα να είμαστε στην απέξω. :)

 

υπαρχουν ηδη,ψαξου

 

 

εχω 3 προσκλησεις για το 64 οποιος θελει

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Εισαι ΟΚ, το απόγευμα ξανα-κοίτα

 

ooook, ευχαριστωωωω;)

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν ηδη,ψαξου

 

Για ξεχωριστό section μιλάω μάστορα, όχι threads.

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

οποιος θελει προσκληση,πρωτα εδω και μετα πμ.

Ενδιαφερόμενος (για τον κολλητό)

Εχεις PM

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Για ξεχωριστό section μιλάω μάστορα, όχι threads.

 

αυτο ναι,παρακαλαμε εδω και καιρο,αλλα δεν..

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν ηδη,ψαξου

 

 

εχω 3 προσκλησεις για το 64 οποιος θελει

 

φιλε μου θα ηθελα μια προσκληση αν γινεται!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν ηδη,ψαξου

 

 

εχω 3 προσκλησεις για το 64 οποιος θελει

 

Blade εχεις καμια προσκληση ακομα?:)

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

εφυγαν οι 2 σε ασοτ και αποστολο μενει μια,αλλα περιμενω ενα φιλο αν θα το θελει τελικα,αλλιως παει στον ψυχασθενη :p
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερόμενος (για τον κολλητό)// Εχεις PM

 

εφυγαν οι 2 σε ασοτ και αποστολο μενει μια,αλλα περιμενω ενα φιλο αν θα το θελει τελικα,αλλιως παει στον ψυχασθενη :p

 

(Κολλητός):) Ευχαριστώ πολύ.-

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

να τα χαρειτε παιδια ;)

 

φιλε μου ξανα ευχαριστω εκανα το claim του invite και μου λεει εισαι απο Ελλαδα και δεν γινεται να το στειλουμε εκει.Τελος παντων με tunnelbear μπηκα σε Γερμανικο proxy οπου με αφηνει να κανω παραγγελια.Εχω φιλο στη Γερμανια και θα το στειλω στη διευθυνση του.Καλυτερο δεν ειναι αυτο απο το να ασχοληθω με mailbox.de;μου βγαζει τελικη για Γερμανια 309,99.Δεν κανω κατι λαθος ετσι?και τελος υπαρχει περιπτωση τελωνειου για γερμανια;

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν υπαρχει περιπτωση τελωνειου. Τα στελνουν απο Αγγλια!

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ξανα ευχαριστω εκανα το claim του invite και μου λεει εισαι απο Ελλαδα και δεν γινεται να το στειλουμε εκει.Τελος παντων με tunnelbear μπηκα σε Γερμανικο proxy οπου με αφηνει να κανω παραγγελια.Εχω φιλο στη Γερμανια και θα το στειλω στη διευθυνση του.Καλυτερο δεν ειναι αυτο απο το να ασχοληθω με mailbox.de;μου βγαζει τελικη για Γερμανια 309,99.Δεν κανω κατι λαθος ετσι?και τελος υπαρχει περιπτωση τελωνειου για γερμανια;

Για το Τελωνείο, σου απάντησαν

Για τον φίλο, αν θα στο φέρει ο ίδιος, σύντομα, ΟΚ

Αν είναι να στο ταχυδρομήσει και αυτός, μην κάνεις "διπλό" κόπο, πιο γρήγορα θα έρθει μέσω mailboxde (και έχουν και αρκετά φθηνά τιμολόγια, με καλυτερη τιμή από αυτή που θα πετύχει ο φίλος σου!)

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Στο πεδίο "State" κατά την εγγραφή στο opo store, τι περιοχή βάζουμε όσον αφορά την mailbox.de;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι γίνεται στο opo store και όταν αλλάζω την billing address, κάνει και την shipping address ίδια με αυτή! Και το ανάποδο! Τι στα κομμάτια...

Link to comment
Share on other sites

Στο πεδίο "State" κατά την εγγραφή στο opo store, τι περιοχή βάζουμε όσον αφορά την mailbox.de;

Κάτι γίνεται στο opo store και όταν αλλάζω την billing address, κάνει και την shipping address ίδια με αυτή! Και το ανάποδο! Τι στα κομμάτια...

Κάνε ένα κόπο και δες τι έχει γραφτεί τις τελευταίες 10 μέρες - έχει ήδη απαντηθεί το "θέμα" σου...

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Στο πεδίο "State" κατά την εγγραφή στο opo store, τι περιοχή βάζουμε όσον αφορά την mailbox.de;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι γίνεται στο opo store και όταν αλλάζω την billing address, κάνει και την shipping address ίδια με αυτή! Και το ανάποδο! Τι στα κομμάτια...

 

1) Νομίζω είναι optional, μην κόβεσαι

2) Πάτα το "Add another address" πάνω δεξιά :) Συχνό, όλοι την πατάνε :)

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

@asot: Σόρρυ φίλε μου, αδικαιολόγητος όντως...

 

@Nikos: το βρήκα λίγο πριν απαντήσεις, αλλά ευχαριστώ για τις πληροφορίες :)

 

Πριν κάποιες σελίδες είδα και έναν τυφλοσούρτη για το συνολικό κόστος, δεν το βρίσκω το post να πάρει.

 

11 ευρώ κοστίζουν τα μεταφορικά αποστολής της Opo προς Γερμανία;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...