Jump to content

[OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια μια ερωτηση. Αν το πάρουμε απο Κίνα πρέπει να μας το ρουταρουν ?? γιατί το vickmall μου λεει οτι δεν το ρουταρει.

Όχι μόνο την cm φλασαρουν το ρουταρεις μόνος σου αν θες

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια μικρή βοήθεια για το πως βάζω το billing address στο oneplus.net

 

Η διεύθυνση που δίνει το Mailboxde.com είναι της μορφής:

 

Mailboxde.com e.K.

myname, ID #####

 

Τι βάλατε στα πεδία?

First Name

Last Name

Company

Telephone

 

Ελπίζω σε κάποια απάντηση, κυρίως από αυτούς που έχουν παραλάβει ήδη για να μην κάνω κάποιο λάθος :)

 

Μετά θα μπω στο κινήγι του invite :D

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια μικρή βοήθεια για το πως βάζω το billing address στο oneplus.net

 

Η διεύθυνση που δίνει το Mailboxde.com είναι της μορφής:

 

Mailboxde.com e.K.

myname, ID #####

 

Τι βάλατε στα πεδία?

First Name

Last Name

Company

Telephone

 

Ελπίζω σε κάποια απάντηση, κυρίως από αυτούς που έχουν παραλάβει ήδη για να μην κάνω κάποιο λάθος :)

 

Μετά θα μπω στο κινήγι του invite :D

 

Ευχαριστώ.

 

Δεν εχω χρησιμοποιησει το mailboxde.com αλλα απο φιλο εμαθα τα εξης

 

First Name Mailboxde.com e.K.

Last Name myname, ID #####

Company mailboxde.com

Telephone +4935838355148

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο την cm φλασαρουν το ρουταρεις μόνος σου αν θες

 

Χωρίς ρουταρισμα έχεις ελληνικά ?? Και το google play ?

 

Επίσης για να αγοράσω από κινέζικο πώς εθα μου βγει φθηνότερα ?? Αν πληρώσω με δολλάρια ή με ευρώ μεσω paypal ?? Την ρυθμιση την εχω να κανει μετατροπη η τραπεζα και οχι το paypal.

 

Και απο aliexpress είναι αξιόπιστα τα καταστηματα ?? Μετα με την εγγυηση ?? ή καλύτερα απο τα γνωστα κινεζικα ?

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς ρουταρισμα έχεις ελληνικά ?? Και το google play ?

 

Επίσης για να αγοράσω από κινέζικο πώς εθα μου βγει φθηνότερα ?? Αν πληρώσω με δολλάρια ή με ευρώ μεσω paypal ?? Την ρυθμιση την εχω να κανει μετατροπη η τραπεζα και οχι το paypal.

Εντάξει...οι ερωτήσεις έχουν περάσει σε άλλο επίπεδο πλέον...:p

Ποιο play store βρε φιλαράκι;;;; Φυσικά και υπάρχει όπως και Ελληνικά!Δεν αλλάζει τίποτα εκτός ότι σου περνάνε το ευρωπαϊκό firmware...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

κοιταξε στο email σου

 

Μόλις το παρείγγηλα και ευχαριστώ πολύ τον φίλο Dragonmaster!

 

Χρησιμοποίησα και εγώ το mailboxde και σαν διεύθυνση έβαλα την:

Mailboxde.com e.K. Nikos χχχχχχχχχ, ID χχχχχ

Äussere Weberstr. 57

Zittau, 02763

Germany

 

Η mailboxde αναφέρει απλά ότι θα πρέπει:

Please cite Mailboxde.com always in the first or second line - Deutsche Post often requires this form (you can use an address additional / Adresszusatz too). If there is a possibility to split the street into 2 lines, write your name and ID in the first line and the real street in the second line.

οπότε φαντάζομαι να μην έχω πρόβλημα.

 

Μεγειά μου!

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει...οι ερωτήσεις έχουν περάσει σε άλλο επίπεδο πλέον...:p

Ποιο play store βρε φιλαράκι;;;; Φυσικά και υπάρχει όπως και Ελληνικά!Δεν αλλάζει τίποτα εκτός ότι σου περνάνε το ευρωπαϊκό firmware...:)

 

Το ήξερα φιλαρακι...αλλά αυτό μου είπε στο chat η κινέζα και με μπλοκαρε. Δεν ξέρουν τί τους γίνεται μαλλον....

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση σε όσους έχουν παραγγείλει από mailboxde.com

 

Διάλεξα DHL worldwide priority που σύμφωνα με το site τους κάνει 1-4 εργάσιμες να έρθει Ελλάδα...

Το πακέτο λοιπόν στάλθηκε από τις 19.08 και είναι κολημένο από τις 21.08 στη Γερμανία (σύμφωνα με το tracking της DHL)

 

Εγώ που πλήρωσα την και καλά πιο γρήγορη μέθοδο αποστολής που πρέπει να απευθυνθώ τώρα?

Πάω στην τοπική DHL του Ηρακλείου Κρήτης και μου λένε ότι δεν θα έρθει με DHL, αλλά με ταχυδρομείο...

Παίρνω τηλ. στο ταχυδρομείο και μου λένε ότι με το tracking number της DHL δε μπορούνε να δούνε τίποτα γιατί θα έπρεπε να έχει αλλάξει όταν μπει Ελλάδα...

 

Εγώ τώρα που εδώ και 9 μέρες περιμένω, που πρέπει να απευθυνθώ?

Να διάλεγα άλλη υπηρεσία να έλεγα εντάξει, αλλά υποτύθεται ότι πληρώνουμε τα priority και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο...

 

Ας βοηθήσει κάποιος με προηγούμενη εμπειρία από mailboxde.com

 

Ευχαριστώ πολύ

Ζάχος

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Και καλύτερα ειναι singapore china ή netherland post ?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενω δεν εχω θεμα με το μεγεθος του κινητου και φτανω παντου στην οθονη, νιωθω λογω του υλικου που εχει πισω να γλιστραει πολυ. Εχετε να προτεινετε καμια λεπτη gel ή παρομοια θηκη για να βελτιωθει η κατασταση?

Καμια ιδεα κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που πλήρωσα την και καλά πιο γρήγορη μέθοδο αποστολής που πρέπει να απευθυνθώ τώρα?

Πάω στην τοπική DHL του Ηρακλείου Κρήτης και μου λένε ότι δεν θα έρθει με DHL, αλλά με ταχυδρομείο...

Παίρνω τηλ. στο ταχυδρομείο και μου λένε ότι με το tracking number της DHL δε μπορούνε να δούνε τίποτα γιατί θα έπρεπε να έχει αλλάξει όταν μπει Ελλάδα...

 

Εγώ τώρα που εδώ και 9 μέρες περιμένω, που πρέπει να απευθυνθώ?

Ζάχος

 

Δυστυχώς φίλε σωστά στα λένε. DHL αλλάζει το tracking number όταν μπει. Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα παρά να περιμένεις. 9 μέρες δεν είναι πολλές, ειδικά για νησιωτική χώρα. Εδώ Αθήνα θέλει 8-10 στο νερό.

Γιαυτό προτιμώ UPS που έρχεται στάνταρ as courier...

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Διάλεξα DHL worldwide priority που σύμφωνα με το site τους κάνει 1-4 εργάσιμες να έρθει Ελλάδα... Το πακέτο λοιπόν στάλθηκε από τις 19.08 και είναι κολημένο από τις 21.08 στη Γερμανία (σύμφωνα με το tracking της DHL)

Ζάχος

Ζαχαρία, είμαι ομοιπαθής: 16/8 "βγήκε" από Γερμανία (FEUCHT) και μπήκε Ελλάδα χτες (26/8, 10 μέρες), ενδιάμεσα δεν έδειχνε τίποτα - παρέλαβα σήμερα (27/8) στην Λάρισα...!

Δυστυχώς, έπρεπε να επιλεξουμε UPS γιατί χρησιμοποιούν "συμβατικό" ταχυδρομείο και όχι courier...

Μολις το δεις στο tracking DHL να μπαίνει Ελλάδα, πάρε τηλ. στην DHL (210.9890020) και ζήτα το ΝΕΟ (10ψηφιο) tracking, λογικά μετά 1-2 μέρες θα παραλάβεις!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φίλε σωστά στα λένε. DHL αλλάζει το tracking number όταν μπει. Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα παρά να περιμένεις. 9 μέρες δεν είναι πολλές, ειδικά για νησιωτική χώρα. Εδώ Αθήνα θέλει 8-10 στο νερό.

Γιαυτό προτιμώ UPS που έρχεται στάνταρ as courier...

 

Αυτό ρε παιδιά ας το γράψει (συμπληρώσει) κάποιος Admin στον αρχικό οδηγό αγορών!

Είναι αμαρτία να τους πληρώνεις τόσα χωρίς λόγο...

 

Τέσπα, σε ευχαριστώ για την ενημέρωση!

Θα περιμένω λοιπόν και όποτε έρθει...

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ρε παιδιά ας το γράψει (συμπληρώσει) κάποιος Admin στον αρχικό οδηγό αγορών!

Είναι αμαρτία να τους πληρώνεις τόσα χωρίς λόγο...

 

Υπάρχει DHL τρόπος όπου σου έρχεται σαν Courier, νομίζω αναφέρεται ως Intl Priority Express, και δεν είναι αυτός που χρησιμοποιεί το mailboxde.com. Ούτε της UPS είναι ο καλύτερος τρόπος, αλλά εαν δεν κάνω λάθος όλα της UPS έρχονται σαν courier και δεν πάνε μέσω ΕΛΤΑ.

 

Σωστό, προς γνώση και συμμόρφωση. Η διαφορά τιμής άλλωστε είναι πολύ μικρή για να αξίζει τον κόπο...

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ρε παιδιά ας το γράψει (συμπληρώσει) κάποιος Admin στον αρχικό οδηγό αγορών!

Είναι αμαρτία να τους πληρώνεις τόσα χωρίς λόγο...

Ας παραλάβει κανεις ακόμα, να δουμε (μεγαλύτερο δείγμα) και τα "διορθώνουμε" - ας βεβαιωθούμε και με την UPS...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει DHL τρόπος όπου σου έρχεται σαν Courier, νομίζω αναφέρεται ως Intl Priority Express, και δεν είναι αυτός που χρησιμοποιεί το mailboxde.com. Ούτε της UPS είναι ο καλύτερος τρόπος, αλλά εαν δεν κάνω λάθος όλα της UPS έρχονται σαν courier και δεν πάνε μέσω ΕΛΤΑ.

 

Σωστό, προς γνώση και συμμόρφωση. Η διαφορά τιμής άλλωστε είναι πολύ μικρή για να αξίζει τον κόπο...

 

Φίλε μου αν ήξερα ότι θα ερχόταν μέσω ΕΛΤΑ δε πρόκειται να το διάλεγα και ας ήταν και 20 ευρώ πιο φτηνό!

Εδώ στην Κρήτη που είμαι μπορεί να κάτσει και εβδομάδα στα ΕΛΤΑ και κάθε φορά μου λένε τα ίδια... Δεν έχουμε ταχυδρόμο και βγαίνει (αν βγει) μια φορά την εβδομάδα...

 

Αστα να πάνε... Μου φαίνεται ότι έμπλεξα...

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είχα κάποιο πρόβλημα με το 12ψήφιο tracking code, δούλευε και στο dhl.de και στην αναζήτηση των ΕΛΤΑ.

Έφυγε από το mailboxde 14/8 και εγώ το είχα Κέρκυρα 25/8. Ενθουσιασμένος με την πρώτη μεταφορά με dhl express, που πήγε

το κινητό από Αγγλία Γερμανία σε μισή μέρα το περίμενα σε 2-3 μέρες :). Μέχρι που πήρα στα ΕΛΤΑ να δω τι γίνεται και έμαθα ότι

έρχεται οδικώς με νταλίκα και θα κάνει περίπου μια βδομάδα.

Και η UPS πάντως αντίστοιχο χρόνο θα έκανε από τους εκτιμώμενους χρόνους που λέει στο mailboxde.

 

Καμια ιδεα κανεις?

 

Εμένα μου αρέσουν οι cruzerlite, από amazon.com έχει και promo, αγοράζεις 2 παίρνεις 3 με τον κωδικό BUY2GONE.

Καλά λόγια λένε και για την Diztronic, και κάποια παιδιά από εδώ έχουν αγοράσει την AIXUAN από oppomart και είναι ικανοποιημένοι.

Edited by gkouvaki
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρείγγηλα και ευχαριστώ πολύ τον φίλο Dragonmaster!

 

Χρησιμοποίησα και εγώ το mailboxde και σαν διεύθυνση έβαλα την:

Mailboxde.com e.K. Nikos χχχχχχχχχ, ID χχχχχ

Äussere Weberstr. 57

Zittau, 02763

Germany

 

Η mailboxde αναφέρει απλά ότι θα πρέπει:

Please cite Mailboxde.com always in the first or second line - Deutsche Post often requires this form (you can use an address additional / Adresszusatz too). If there is a possibility to split the street into 2 lines, write your name and ID in the first line and the real street in the second line.

οπότε φαντάζομαι να μην έχω πρόβλημα.

 

Μεγειά μου!

 

Κι εγώ ελπίζω να μην έχω πρόβλημα.

Εγώ ακολούθησα τις 2 τελευταίες γραμμές και έβαλα στην 1η γραμμή το ονοματεπώνυμό μου, και στη 2η το Mailboxde.com.

 

Αυτή τη στιγμή η παραγγελία είναι σε κατάσταση Processing. Την παραγγελία την έκανα σήμερα στις 8:30.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ελπίζω να μην έχω πρόβλημα.

Εγώ ακολούθησα τις 2 τελευταίες γραμμές και έβαλα στην 1η γραμμή το ονοματεπώνυμό μου, και στη 2η το Mailboxde.com.

 

Αυτή τη στιγμή η παραγγελία είναι σε κατάσταση Processing. Την παραγγελία την έκανα σήμερα στις 8:30.

 

Πάντως για να βγει ακριβώς η διεύθυνση (όπως στην δίνουν στο mailboxde.com) βάζεις

 

Mailboxde.com στο First Name

e.K. στο Last Name

και το όνομα με το ID στο company.

Link to comment
Share on other sites

Καμια ιδεα κανεις?

 

Θήκες

 

http://www.androidbeat.com/2014/08/5-best-cases-oneplus-one/

 

Οι tudia, orzly, cruzerlite και diztronic:love: είναι αυτές που το καλύπτουν ολόκληρο ενώ η nilkin όχι (υπάρχουν σε διάφορα χρώματα). Η diztronic δε στέλνει Ελλάδα ενώ η tudia είναι η πιο αντικραδασμική. Αν δε σε πειράζει να μη καλύπτεται από την πάνω και την κάτω πλευρά, αλλά μόνο από τα πλάγια έχει στο ebay μια φθηνή και υπεύθυνη, αυτήν εδώ:

 

http://www.ebay.com/itm/221511362875?var=520364450274&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

 

Άλλες θήκες είναι οι παρακάτω:

 

http://www.ebay.com/itm/151368291565?var=450544713545&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

 

http://www.ebay.com/itm/New-Original-Colorful-OnePlus-PC-Back-Super-Cover-Case-For-OnePlus-One-A0001-/390909095050?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item5b03ff6c8a

 

http://www.ebay.com/itm/151363490744?var=450537762355&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

 

Υπάρχει και σε γαλάζιο ή μαύρο:

http://www.ebay.com/itm/291202569402?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Edited by RustyTank
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για να βγει ακριβώς η διεύθυνση (όπως στην δίνουν στο mailboxde.com) βάζεις

 

Mailboxde.com στο First Name

e.K. στο Last Name

και το όνομα με το ID στο company.

Εγώ τα έβαλα ανάποδα.

Ας ελπίσουμε να μην υπάρξει πρόβλημα......

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Και καλύτερα ειναι singapore china ή netherland post ?

Νομιζω καλυτερα ειναι με Singapore post, και εμενα με αυτο τον τροπο ηρθε και δεν ειχα κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...