Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ψάχνω για ένα απλό κινητό μόνο για τηλέφωνα , μηνύματα και μιά καλή κάμερα που αυτό σημαίνει ότι πρέπει να έχει και λίγο μεγαλούτσικη οθόνη ώστε να μπορείς να τις δεις .

Υπάρχει τπτ που να έχετε στο νού σας ? είναι για άτομο ηλικίας που δεν μπορεί εύκολα να μάθει πλέον android και λοιπά ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε καλησπερα.

Ειμαι πρωην κατοχος iphone κ απο τοτε 3ων ανδροιντ.

Σχετικα με ταμπλετα υπαρχουν 2 στην οικογενεια (ενα ipad mini κ ενα sam tab pro 8.4).

Οι συσκευες με ανδροιντ σου δινουν πολυ μεγαλυτερες ελευθεριες (πχ συνδεσιμοτητας).

Πλεον ξεκαθαρα κ καθετα λεω μονο ανδροιντ.

Κοιταξε επισης το tab pro 10.4 το οποιο εχει καλυτερο vfm.

Link to comment
Share on other sites

Απλό κινητό με κουμπιά δηλαδή; Κοίτα το Nokia 515

 

βασικα ειναι η μοναδικη συσκευη με κουμπια και μια camera που δεν ειναι για πεταμα τελειος............

Link to comment
Share on other sites

xiaomi 1s.

Είναι επόνυμο.

είναι δουλεμένο

πουλάει πολύ.

το έχουμε πάμπολλοι, δεν σπάει δεν χαλάει.

φτάνει?

 

και εχει sar............ 1.42

 

το g2f εχει γιρο στα 0,42 και το thl δεν βρήκα πουθενα..........

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ευχαριστω για τη βοηθεια. Να σου πω την αληθεια το ειχα κοιταξει και αυτο

Δηλαδη ειμαι αναμεσα σε αυτα τα δυο. Ποιο να προτιμησω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Ψάχνω ένα κινητό για να κάνω δώρο σε κοπέλα.

Γύρω στις 4 ίντσες οθόνη(βαριά 4,3).

Λειτουργικό Android.

Θα ήθελα μια καλή ram.

Και απ'ότι κατάλαβα από την κοπέλα υπάρχει μια τάση για Samsung (χωρίς να είναι απόλυτο αυτό).

Το budget είναι γύρω στα 130-150 ευρώ.

 

Τα δύο που έχω δει είναι τα Samsung Galaxy Trend Plus και το καινούριο S3 mini που πήρε σήμερα το μάτι μου.

Αλλά πέτυχα επίσης και το Motorola Moto E

 

Θα ήθελα την άποψη σας καθώς και προτάσεις για άλλες συσκευές.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά , το είδα δεί αυτό , αλλά είναι πάρα πολύ ακριβό για αυτά που προσφέρει νομίζω , κοιτάω για κάτι κοντά στα 50-60 ευρώ και στα nokia μέχρι 3MP βρήκα .

Τα asha που έχουν touch θα είναι δύσκολο λέτε να μάθει να τα χρησιμοποιεί ?

Link to comment
Share on other sites

φτινα samsung = θα σε χωρίσει :lol::lol::lol:

 

ακριβα δεν υπάρχουν μικρά..........

 

παρτης s4 mini ισος να μην ειναι 4,3 (*4,5 ειναι) αλλα ειναι σχετικα μικρο)

 

τωρα το γιατι samsung απλο ειναι....... παντου ακουει samsung στην τηλεοραση βλεπει samsung και λει αφου ειναι παντου θα ειναι καλο :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

απλό με καλή κάμερα και ατελείωτη μπαταρία είναι και αυτό

 

http://www.skroutz.gr/s/4681936/Samsung-Utopia-S5611.html?keyphrase=s5611+samsung

Link to comment
Share on other sites

απλό με καλή κάμερα και ατελείωτη μπαταρία είναι και αυτό

 

http://www.skroutz.gr/s/4681936/Samsung-Utopia-S5611.html?keyphrase=s5611+samsung

 

αυτό φαίνεται τίμιο θα του ρίξω μια ματιά και απο κοντά αν μπορέσω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μαγκες.

 

Εφτασε η ωρα να αντικαταστησω με βαρια καρδια το πολυαγαπημενο μου nexus 4. Με εβγαλε ασπροπροσωπο τα τελευταια 2 χρονια και αμα δουλευε με τον παροχο που θελω να εχω (verizon) θα το κραταγα αλλα 2 τουλαχιστον. Ωστοσο ειμαι αναγκασμενος να αναβαθμιστω και υστερα απο αρκετη σκεψη κατεληξα στα 2 τηλεφωνα του τιτλου. Ιδια specs, ιδια οθονη, ιδιες διαστασεις κλπ. Ακομα και στο χερι "καθονται" πολυ παρομοια. Τι επιλεγω?? Στοχος μου η απροσκοπτη, ελαφρια και bugless εμπειρια.

 

Στα + του Μoto : ειναι πιο καινουριο σε σχεση με το ενος ετους G2. Επισης εχει purer android. Ακομα, εχει και αυτα τα ομορφα back covers αλλα δεν ειναι και κανας τρομερος γνωμονας αγορας κινητου αυτος.

 

Στα + του G2 : dem bezels. σου δινουν την εντυπωση πως κρατας σκετη οθονη. Επισης ειναι πολυδοκιμασμενο με τρελο knowledge base, support, etc.

 

Eσεις αμα σας χαριζαν ενα απο τα 2, ποιο θα παιρνατε και γιατι??

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σαν πρώην κάτοχος μοτο γ θα διάλεγα το μοτορολα. Έχει απίστευτα γρήγορο και smooth λειτουργικό, σε βαθμό που συγκρίνεται με του νεξους που ήδη έχεις. Το Χ συγκεκριμένα είναι απίστευτα αποβληματιστο και παίρνει αναβαθμίσεις σχεδόν day 1. Ο μόνος λόγος για να διαλέξεις το g2 πιστεύω είναι ότι έχει απίστευτα καλή μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξανακούσει αυτό για την Samsung ότι με τα φτηνά δεν την πολύ παλεύει. Αλλά δεν νομίζω να κάνει και την τρελή χρήση μετά τον πρώτο μήνα.

Ξέχασα να αναφέρω ότι θα είναι η πρώτη της android συσκευή.

Για το Motorola καμιά άποψη;

Link to comment
Share on other sites

Πάρε αυτό, λίγο ακριβότερο, 30€, αλλά τέλειο για τα λεφτά του.

Motorola-Moto-G

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έπαιρνα το Samsung για την εκπληκτική οθόνη του. Αν την δεις δεν θέλεις τίποτα άλλο.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξανακούσει αυτό για την Samsung ότι με τα φτηνά δεν την πολύ παλεύει. Αλλά δεν νομίζω να κάνει και την τρελή χρήση μετά τον πρώτο μήνα.

Ξέχασα να αναφέρω ότι θα είναι η πρώτη της android συσκευή.

Για το Motorola καμιά άποψη;

δεν μιλάμε για τρελή χρήση μιλάμε να σε παίρνουν τηλ και μέχρι να σιρεις το slider λες όλες της κατάρες η όταν πατάς dialer κάνει καφέ πρώτα

Motorola αν μιλάς για moto g καλό είναι αν μιλάς για moto e καλό είναι αρκεί να μην του βάλει εφαρμογές οπός viber, Facebook, Skype whatsup που είναι βαριές και το πατωσουν

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Θέλω να αγοράσω ένα κινητό με οθόνη τουλάχιστον 5" και καταλαβαίνετε......Όσο το δυνατόν καλύτερα χαρακτηριστικά δίνοντας έμφαση στην λήψη φωτογραφιών. Ακούω προτάσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγώ για το moto g το πρώτης γενιάς, για την τιμή του είναι πολύ καλό το είχα πριν πάρω το Ζ1. Η μπαταρία σου βγάζει άνετα ένα 4ωρο οθόνη και δεν κολλάει και πουθενά μιας κι έχει "καθαρό" λειτουργικό
Link to comment
Share on other sites

Να ξερεις οτι no name κινεζικα εχουν ενα σημαντικο προβλημα δεν λειτουργει καλα εως καθολου το GPS τους δεν κλειδωνει αργει το σημα δεν εχει ακριβεια οποτε οποιο και να παρεις εαν δεν σε νοιαζει το GPS παρε αλλα αυτα που σου προτεινω παρακατω δεν εχουν θεμα καθως ειναι επωνυμα και αξιοπιστα κατα την ταπεινη μου γνωμη με πολλες δυνατοτητες και οικονομικα

 

http://www.ebay.co.uk/itm/ZTE-V5-5-0-1280-720-MSM8926-Quad-Core-1-2GHz-Smartphone-Android-4-4-1G4G-WCDMA-/121490888609?pt=UK_Mobile_Phones&hash=item1c496bd7a1

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Original-4-7-Xiaomi-Hongmi-Red-rice-1S-4Core-8GB-ROM-IPS-Smartphone-GPS-8-0MP-/331360687330?pt=UK_Mobile_Phones&hash=item4d26a2d4e2

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Unlocked-Xiaomi-Hongmi-Redmi-Red-Rice-1S-Quad-Core-Dual-Sim-WCDMA-GSM-Smartphone-/291255180839?pt=UK_Mobile_Phones&hash=item43d0295e27

 

http://www.ebay.co.uk/itm/5-Huawei-Ascend-G610-Quad-Core-5MP-Camera-1GB-4GB-Android-Dual-SIM-3G-Unlocked-/261596589889?pt=UK_Mobile_Phones&hash=item3ce85f2f41

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Huawei-Honor-3C-Hol-U10-16GB-Dual-Sim-Quad-Core-Smartphone-Mobile-Unlocked-White-/331292775347?pt=UK_Mobile_Phones&hash=item4d229693b3

Link to comment
Share on other sites

να δεις και το xperia E3 που είναι στα λεφτά που διαθέτεις και έχει πολύ ωραία χρώματα για γυναίκα σε κίτρινο και κεραμιδί . Για τα χρήματα του είναι γρήγορο και έχει και καλές φωτογραφίες
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως τα 4 γιγα εσωτερικού χώρου αποθήκευσης είναι ελάχιστα πλέον, αν σκεφτείς ότι τα διαθέσιμα θα είναι γύρω στα 2-2.5
Link to comment
Share on other sites

φιλε aligato,

αν καποιος θελει να παρει το XIAOMI Hongmi 1S για χρηση στην ελλαδα πρεπει να παρει το ξεκλιδωμενο? ειδα παραπανω προτινες το ιδιο κινητο 2 φορες την μια Unlocked και την αλλη original. τη διαφορα εχουν?

Live And Let Die

Amiga Is Alive

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...