Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι φιλε απο την μια εχει μεγαλη οθονη οκ. εχει δυο gb ραμ. απο την αλλη δυνατο επεξεργαστη που πιστευω θα κραταει η μπαταρια. απο την αλλη ομως 2 ram κ να μην παιρνει καρτα μνημης εκει χανει. ολες οι εφαρμογες κανουν επεκταση κ δεν θα τα σηκωνει μετα ολα θα κολλαει. πιστευω υπαρχουν πολλα μοντελα τα οποια παιρνουν καρτα μνημης ~~~~~
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα επέλεγα το Huawei καλύτερα specs, και ποιότητα κατασκευής, κατά την γνώμη μου Edited by sikuonas
ορθογραφικό λάθος
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

αν δεν με ενοιαζε τοσο το android θα πηγαινα σε Nokia Lumia 635
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Huawei και απο μενα.Εξαιρετικη εταιρεια.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ψάχνω κινητό για συγγενικό μου πρόσωπο μέχρι €100 όπως λέει και ο τίτλος. Η μόνη hardware απαίτηση που τέθηκε είναι να έχει και μπροστινή κάμερα και από εκεί και πέρα ψάχνουμε ότι καλύτερο υπάρχει (τουλάχιστον 1GB RAM θα έλεγα εγώ). Προτίμηση προς Android αλλά δεν αποκλείεται και το WP.

 

Επίσης επειδή χρειάζεται άμεσα ψάχνω μόνο για αγορά από Ελλάδα ή από κάποια Ευρωπαϊκή αποθήκη των γνωστών μας κινέζικων καταστημάτων.

 

Στην αρχή σκέφτηκα το Moto E αλλά δυστυχώς δεν έχει μπροστινή κάμερα. Είδα επίσης το Cubot S168 που νομίζω είναι πολύ καλή λύση από efox DE warehouse.

 

Τι άλλο έχετε να προτείνετε;

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω συσκευη android κοντα στα 300 (βαρια μεχρι 350). παμε και στα ζητουμενα:

 

οθονη 5.2 τουλαχιστον και κατα προτιμηση 1080p, ram απαραιτητα 3+gb, καλο θα ηταν να παιρνει sd αλλιως τουλαχιστον 32gb και τελος πολυ καλη αυτονομια.

 

προφανως να ειναι 4g, ενω καμερες, ραδιο και λοιπα δεν ειναι μειζονος σημασιας. χρηση: πολυ μουσικη flac, browsing, εφαρμογες και καθολου παιχνιδια

 

για να ειμαι ειλικρινης εχω στο μυαλο μου το sony z2 γιατι ειναι στα ορια της τιμης που θετω, ειναι αδιαβροχο και καλυπτει και με το παραπανω τα οσα ζηταω. θα ηθελα βεβαια να δοκιμασω καποια στιγμη και πιο μεγαλη οθονη (πχ στα μετρα του note) αλλα ισως δεν ειναι η ωρα ακομα..

 

περιμενω εναλλακτικες (αν υπαρχουν). με κινεζο που δεν εχει φυσικη παρουσια ευρωπη δε ξερω αν θα ηθελα να μπλεξω. ευχαριστω

Edited by jpsih
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα λεφτά με ram 3gb μόνο το Ζ2 μπορείς να πάρεις και το Oneplus One. Αύριο, αν δεν κάνω λάθος, ανοίγουν και οι αποστολές σε Ελλάδα.

https://oneplus.net/gr/one

300 ευρώ η έκδοση 64gb χωρίς έξοδα αποστολής.

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω στο vs του z2 με το g3 32gb τι γινεται.. αν αξιζει το εξτρα 50αρι το lg

 

να περιμενω μηπως το note της xiaomi? αν και βλεπω μετρια αυτονομια απο εκει..

Edited by jpsih
Link to comment
Share on other sites

Htc one M8 για τον λογο που προανεφερες,ειναι πιο καινουργιο και εχω ακουσει τα καλυτερα
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν πας σε oneplus one;τιμια τιμη φοβερο κινητο και με αρκετη μνημη.Παντως το g2 πο οτι λενε οι περισσοτεροι ειναι καλυτερο του g3.
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

δε ξερω στο vs του z2 με το g3 32gb τι γινεται.. αν αξιζει το εξτρα 50αρι το lg

 

να περιμενω μηπως το note της xiaomi? αν και βλεπω μετρια αυτονομια απο εκει..

 

Το g3 όμως δεν θα μπορέσει να φτάσει στην μπαταρία το Ζ2..

για όλα αυτά που ζητάς είναι οότι πρέπει το Ζ2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Τις γνώμες σας... Έχω το g2 και σκέφτομαι να πάω σε g3... Αξίζει; Πέρασε και galaxy s5 από τα χέρια μου το οποίο μ άρεσε πάρα πολύ η κάμερα του σε σχέση με το g2 αλλά στα υπόλοιπα προτιμώ το g2 και ξαναγυρισα σ αυτό!!!!
Link to comment
Share on other sites

value for money είναι το Ζ3 comapact που έχει και πολύ καλή μπαταρία με μεγάλη διάρκεια

 

Εξαιρετικό κινητό (αν και δε συμπαθώ Sony), το συγκεκριμένο τα αξίζει τα λεφτά του.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Τις γνώμες σας... Έχω το g2 και σκέφτομαι να πάω σε g3... Αξίζει; Πέρασε και galaxy s5 από τα χέρια μου το οποίο μ άρεσε πάρα πολύ η κάμερα του σε σχέση με το g2 αλλά στα υπόλοιπα προτιμώ το g2 και ξαναγυρισα σ αυτό!!!!

 

Αν έχεις μάθει με το G2, το G3 θα σου φανεί άνετο - αλλά λίγο πιο αργό λόγω οθόνης. Αξίζει όμως τη μετάβαση.

Link to comment
Share on other sites

Για τη μπαταρία που γράφονται τόσα αρνητικά; Ισχύουν;

 

Και εγώ πήγα από G2 σε G3. Το μόνο που με χάλασε εμένα ήταν η λιγότερο φωτεινή οθόνη και η μικρότερη αυτονομία. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα με τη μπαταρία. Λόγω της πολύ υψηλής ανάλυσης πέφτει πιο γρήγορα, αυτό είναι το "πρόβλημα". Απλώς εγώ όπως και πολλοί άλλοι είχαμε καλομάθει στην πολύ καλή μπαταρία του G2 και μας κακοφάνηκε στη μετάβαση απο εκεί που το G2 σου έβγαζε άνετα 2 μερες, το G3 σου βγάζει 1. Αυτό και η φωτεινότητα για μένα ειναι τα μόνα μείον.

 

Σε όλα τα άλλα υπερτερεί (για μένα). Μαρέσει το έξτρα μέγεθος οθόνης και ότι πλάτυνε (Προσωπικά γούστα γιατί πολλοί προτιμούν μικρότερα κινητά). Επίσης το γνωστό θέμα τοy G2 που στο σκοτάδι η κάμερα αργούσε πάρα πολυ να εστιάσει μέχρι να βγάλει φώτο και είχαμε τυφλωθεί με το φλας έβλεπες αστράκια για κανά 5λεπτο μετά, τώρα κάνει πολυ γρήγορο focus και γενικά είμαι παααααρα πολύ ευχαριστημένος με τη κάμερα.

 

All in all (προσωπικά) τα μόνα μείον: μικρότερη αυτονομία, λιγότερο φωτεινή οθόνη. Όλα τα άλλα + +.

Δεν είναι τεράστια αλλαγή, δηλαδή αν δεν σου περισσεόυν τα λεφτά δεν χάθηκε ο κοσμος να κάνεις τη μετάβαση. Αν τα έχεις για μένα αξίζει, θα το ξαναέπαιρνα.

Καθαρά προσωπική μου άποψη :)

Link to comment
Share on other sites

ειμαι ετοιμος να παραγγειλω το ulefone be x( πριν ειχα το cubot s200)υπαρχει κατι αισθητα καλυτερο με μεγαλυτερη ram καλυτερη οθονη με κανα 20αρικο ευρω παραπανω?το πολυ 100 δηλαδη!κατι ισως σε προσφορα η κατι δοκιμασμενο!καθε βοηθεια δεκτη γιατι αυριο θα το χτυπησω,ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...