Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Budget 80-90€ το πολύ.

Το lumia 520 μου φαίνεται μια καλή επιλογή μέχρι στιγμής.

Είναι καλύτερο απο το 530 που απ ότι βλέπω έχει παρόμοια τιμή?

Τα NOKIA Αsha λένε τίποτα για απλή χρήση ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1) το 520 είναι καλύτερο από το 530. 8gb αντί για 4Gb εσωτερικό χώρο, ips αντί για απλή lcd και 720p video αντί για 480p

 

2) Τα Asha είναι τίμια, αλλά εγκαταλειφθηκαν από τη Nokia όσον αφορά αναβαθμίσεις. Επίσης δεν έχουν store της προκοπής και το κυριότερο η αφή τους είναι μέρα με τη νύχτα σε σχέση με Lumia. Πάρε καλύτερα Lumia.

Link to comment
Share on other sites

+1 για honor 6 (κυριως για 2 sim, card slot, τιμη)

αν παρεις το mi4 βεβαιωσου οτι ειναι η εκδοση 4g αν αυτο σε ενδιαφερει

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Για το GPS θα προτιμούσα το mi4 λόγω Qualcomm. Ωστόσο δες τα Hands on και των 2 συσκευών εδώ στο site.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον καταλήγω στο lg g3s από ότι διάβασα,αλλά πήγα και το είδα και από κοντά,όμορφο είναι.

Αλλά μετά τις γιορτές γιατί βλέπω ότι αυτές τις μέρες έχει ανέβει η τιμή...εσείς τι λέτε?

Με το notification LED που διαβάζω για πρόβλημα, ξέρετε κάτι...?

iPhone 6 plus
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά, θα ήθελα την γνώμη σας για την αγορά smartphone για άτομο με μειωμένη ακοή.

 

Θέλει ο αδερφός μου να πάρει δώρο στην κοπέλα του που φοράει ακουστικά βαρηκοΐας, θέλουμε κινητό που εκτός από καλό M/T να έχει και μια καλούτσικη κάμερα.

 

Θα προτιμούσαμε Huawei και LG αλλά και άλλες μάρκες δεν μας χαλάνε, τιμή μέχρι 180 euro.

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα, τι θα προτεινατε για ανδροιδ με τουλαχιστον 2γιγα μνήμη, τοσο απο Ελλάδα οσο και απο Κίνα με καλη μπαταρια για πολυ χρηση ομιλιας,

α. τιμη +-150€

β. τιμγ +-250€

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για αγορά συσκευής στις 8 με 9 ίντσες, γύρω στα 200€. Θα προτιμούσα με 2gb μνήνη και εάν γίνεται με gps. Δε με νοιάζει να είναι 3g κτλ. Έχουν βγεί τόσα καλά κινέζικα σε πολύ καλές τιμές που έχω μπερδευτεί και δε ξέρω που να κοιτάξω... :cry: Έχετε κάποια συσκευή να προτίνετε?! Σας ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενδιαφέρει το 4g, ουτε η 2 sim...

Απλα θελω την καλυτερη συσκευή μεταξύ των δυο, με την καλύτερη ποιοτητα κατασκευής.

Ευχαριστώ :)

Edited by BASILISP
Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και ο τίτλος, κινητό μέχρι 5". Κοντά στα 150ευρο. Για κοπέλα. Με μπαταριά να βγάζει διήμερο + (μόνο κλήσεις, όχι παιχνίδια-data). Με κάμερα σοβαρή, κάτι πάνω από την 8 που έχει τώρα. αγορές και από τα βάθη τις Ασίας αν χρειαστεί .
Link to comment
Share on other sites

Για το GPS θα προτιμούσα το mi4 λόγω Qualcomm. Ωστόσο δες τα Hands on και των 2 συσκευών εδώ στο site.

 

και ομος krin ειναι εξισου καλος με την qualcomm οσο αφορα το gps.........

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ναι, ξεχασα να αναφερω τιμη. Γυρω στα 50 ευρω μεταχειρισμενο θελω και κυριως να παιρνει δυο σιμ κανονικες (οχι micro). smartphone, δεν με ενδιαφερει εταιρια..
Link to comment
Share on other sites

Στοιχίζει ~140 ευρώ.

Μέχρι τα 180-200 Ε, δεν έχει αντίπαλο !!!

http://www.vickmall.com/lenovo-a8-a806-smartphone-4g-fdd-lte-wcdma-octa-core-1-7g-5-0-hd-ips-2g-ram-16gb-rom-13-0mp-camera.html

Χτύπα και καμμιά ροζ ή χρυσή θήκη και είσαι έτοιμος......

Edited by immortal207
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλο το forum.

Σκέφτομαι αύριο να παω να πάρω το HTC Desire 310 Dual Sim. Υπάρχει όμως κάτι που με προβληματίζει σχετικά με τη RAM της συσκευής. Αλλού το δείχνουν με 512ΜΒ και αλλού με 1GB. Τελικά τι RAM έχει.... τουλάχιστον να ξέρω τι να περιμένω... ή μήπως και αλλάξω γνώμη....

Link to comment
Share on other sites

ειμαι αναμεσα σε Sony Xperia M2 Dual Sim - Motorola Moto G 2014 Dual Sim - Samsung Galaxy S III

ποιο απο τα 3 εχει καλυτερη φωτογραφικη μηχανη?(και καλυτερη μπροστα καμερα)

 

τα κινητα με dual sim εχουν μεγαλυτερη καταναλωση?αν ναι οταν χρησιμοποιουμε 1 sim εχει παλι μεγαλυτερη καταναλωση?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, επειδή μάλλον έχει κολλήσει ο εγκέφαλος μου εδώ:

 

http://en.efox-shop.com/umi-zero-mt6592t-20ghz-octa-core-5-zoll-fhd-ips-ogs-corning-gorilla-glass-bildschirm-android-44-3g-g-296094?_xc_ls=en

αν έχει κάποιος την διάθεση και τον χρόνο να μου πει πια θα ήταν καλύτερη επιλογή σε αυτό το εύρος τιμών περίπου.

Edited by kialaos
Link to comment
Share on other sites

Βασικα ναι, ξεχασα να αναφερω τιμη. Γυρω στα 50 ευρω μεταχειρισμενο θελω και κυριως να παιρνει δυο σιμ κανονικες (οχι micro). smartphone, δεν με ενδιαφερει εταιρια..

Καλή ακόμη και μέτρια camera την ξεχνάς σε κάτι τέτοιο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.Θέλω να ρωτήσω μήπως ξέρει κάποιος από το φόρουμ άμα οι γνωστές αλυσίδες καταστημάτων έχουν κάποιες προσφορές σήμερα παραμονή Πρωτοχρονιάς στα κινητά με τιμή μέχρι 200€?
Link to comment
Share on other sites

επανέρχομαι κ ευχαριστώ για τις απαντήσεις. το σενάριο με τις μπαταρίες απορρίπτεται. όσον αφορά τις προτάσεις πολύ καλές αλλά θα με ενδιέφερε κάτι μικρότερο μέχρι το μέγεθος του s4 mini. έχετε να προτείνετε κάτι; πάντα με Android κ χωρίς κολλήματα. θα ήθελα, αν είναι δυνατόν, μια αξιοπρεπή μπροστινή κάμερα κ το budget μπορεί να ανέβει κ μέχρι τα 120-130 ευρω. Edited by greek_aeras
Link to comment
Share on other sites

επανέρχομαι κ ευχαριστώ για τις απαντήσεις. το σενάριο με τις μπαταρίες απορρίπτεται. όσον αφορά τις προτάσεις πολύ καλές αλλά θα με ενδιέφερε κάτι μικρότερο μέχρι το μέγεθος του s4 mini. έχετε να προτείνετε κάτι; πάντα με Android κ χωρίς κολλήματα. θα ήθελα, αν είναι δυνατόν, μια αξιοπρεπή μπροστινή κάμερα κ το budget μπορεί να ανέβει κ μέχρι τα 120-130 ευρω.

 

στο μεγεθος 4.3 στα χρηματα που ζητας δεν υπαρχει κατι αξιολογο

στις 4.5 εχει μερικα αλλα υστερουν σε αυτονομια-μπαταρια κλπ (εκτος απο το dg700 αλλα ειναι ειδικη περιπτωση)

στις 4.7 υπαρχει το s660 αλλα η μπροστινη καμερα που θες ειναι το αδυνατο του σημειο

επισης στις 4.7 το hongmi 1s εχει θεματα αυτονομιας κτλ

 

ισως το νεο και φθηνο thl 4000 €79 να ειναι το καταλληλοτερο για σενα, αν ανεβαινεις στις 4.7

ειναι στα χρηματα που θες, εχει καλη μπαταρια και αξιοπρεπη -για τα χρηματα του- εμπρος καμερα

 

ανεβα 5" που εχει ποικιλια και σε 1 εβδομαδα χρησης θα σου φαινεται μια χαρα

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...