Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα μια φίλη μου θέλει να αγοράσει καινούργιο κινητό και σίγουρα θέλει να έχει αρκετά καλή camera και να υποστηρίζει dual sim και σκεφτόμουν πως η καλύτερη επιλογή είναι το huawei honor 6 plus που από τι βλέπω στο oppomart κοστίζει μόλις 350 ευρώ. Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους! Είμαι κάτοχος Galaxy S3 και μετά από 1,5 περίπου χρόνο λέω να το αλλάξω! Έχω καταλήξει σ'αυτά τα δύο smartphones και χρειάζομαι άμεσα τη βοήθεια σας αφού και τα δύο αυτά κινητά έχουν παρεμφερείς δυνατότητες. Ποιο υπερέχει σε μπαταρία και ποιο είναι γρηγορότερο; Έχετε αντιμετωπίσει σοβαρά προβλήματα με κάποιο από τα εν λόγω κινητά; Παρακαλώ βοηθήστε λίγο την κατάσταση γιατί στο ένα review υπερέχει το ένα και στο επόμενο υπερέχει το άλλο! :( Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Είναι δύο εντελώς διαφορετικά τηλέφωνα. Τι ανάγκες θες να καλύψεις;

Ποιες οι διαφορες τους....

 

Αν μας αιτιολογησεις κι εσυ πως ακριβως εισαι αναμεσα σε αυτες τις 2 συσκευες (που εχουν σχεδον μια ιντσα διαφορα) τοτε ευχαριστως..

 

Σημασια εχει η διαφορα της 1 περιπου ιντσας?

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ... με αυτές τις ερωτήσεις που κάνεις, δείχνεις ότι δεν έχεις ιδέα για αυτά τα δύο κινητά... Τις διαφορές τους θα έπρεπε ήδη να τις ξέρεις. Υπάρχουν άπειρες σελίδες στο ίντερνετ και εκατοντάδες βίντεο στο YouTube να δεις. Ρίξε πρώτα μια ματιά, ενημερώσου, και ύστερα ξαναρώτα...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας. είμαι σε αναζήτηση συσκευής και θα ηθελα να έχει όσο γίνεται περισσότερα από τα παρακάτω χαρακτηριστικά:

-android >=4.2

-screen <=5.0'

-battery >=2500mah

-dual sim

-Επώνυμο

-GPS, WIFI

-σχετικά οικονομικό.

 

έχω το lenovo s820 από Κίνα και είμαι ευχαριστημένος. θα ήθελα περισσότερη RAM και μπαταρία. δυστυχώς έσπασε και ψάχνω αντικατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη βοήθεια σας για ένα Smartphone. Ειδα καποια απο το

http://www.mediamarkt.gr/webapp/wcs/stores/servlet/MultiChannelSearch?storeId=99452&langId=-18&searchProfile=onlineshop&channel=mmgrel&searchParams=&path=MediaGRelc397510&query=smartphone

 

Τι προτεινετε για αγορα μεχρι 100ευρω? Ειναι για την μανα μου και θελει να βγαζει λεει φωτογραφιες και να μιλαει με την αδερφη της απο wifi στο εξωτερικο.

Tnx

Link to comment
Share on other sites

Θελει ο πατερας μου ενα tablet για να μπορει να παιζει στοιχημα online και να διαβαζει τα νεα.

Βρηκα διάφορα http://www.mediamarkt.gr/mcs/productlist/Tablets,99452,397538.html?langId=-18 εδω μεσα.

Μπορειτε να προτεινετε κάτι φτηνο και να κανει τη δουλεια αυτη?

θενξ

Link to comment
Share on other sites

δύο τέλειος διαφορετικά κινητά, το μόνο κοινό που έχουν είναι ότι τρέχουν Android εφαρμογές και παίρνουν τηλέφωνο
Link to comment
Share on other sites

honor 6

elephone p6000 (νεο-αδοκιμαστο)

elephone p3000s (νεο-αδοκιμαστο)

elephone p4000 (αναμενεται)

elephone p5000 (αναμενεται)

coolpad f1

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

οχι το s850 λογω σχετικα μικρης μπαταριας.

θα ψαχνει συχνα φορτιστη και θα εκνευριστει.

αν της αρεσε το γυαλινο πισω μερος,

πες της πως αν θα προστατευει τη συσκευη

με θηκη, το πισω δε θα φαινεται.

επισης το οτι η μπαταρια δεν ειναι αφαιρουμενη,

ειναι κατι που βοηθαει στο design, αλλα πρακτικα αποτελει μειονεκτημα.

αν της αρεσε ο ροζ χρωματισμος, ας βρει θηκη ροζ, κοκκινη κτλ.

επισης ειναι κριμα σε αυτα τα € να παρει μονο 1gb ram.

 

δειτε και για τους δυο το ισχυροτερο a806 στα €134

απο http://www.to2c.com και φυλαξτε τα χρηματα σας . . .

 

επισης, ενα νεο-επερχομενο κινητο

που ισως της αρεσει ειναι το elephone p4000

(θα βγει και σε χρυσαφι χρωματισμο).

 

:O

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει πρόβλημα με το μέγεθος,είναι πολύ καλή επιλογή.Καλό θα ήταν βέβαια να περιμένεις και τα πρώτα reviews από κατόχους...έτσι για σιγουριά.Εναλλακτικά σε κάτι ποιο μαζεμένο σε μέγεθος και στην ίδια σχεδιαστική φιλοσοφία το honor 6 που είναι και δουλεμένη συσκευή.(γύρω στα 260 ευρώ)
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Το εχω δει αυτο το κινητο αλλα το xiaomi εχει καλυτερα χαρακτηριστικα....Ειναι αρκετα φθηνοτερο βεβαια το lenovo αλλα μπορω να διαθεσω εως 230€

Ο επεξεργαστης του xiaomi αν και τετραπυρηνος ειναι αρκετα ποιο γρηγορος απο το επεξεργαστη του lenovo

Link to comment
Share on other sites

g3s εννοειται....

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

g3 εννοειται.και ειδικα τωρα που πηρε την Lolipop ριχνει στα αυτια σε πολλα αλλα.το κινητο πεταει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

το mi3 δεν παιρνει καρτα sd, δεν υποστηριζει 4G, η μπαταρια του ειναι ενσωματωμενη αλλα εσυ αποφασιζεις-αγοραζεις.
Link to comment
Share on other sites

Άμα θέλεις dual sim & SD card να υποστηρίζει κοίτα το ZTE nubia z7 mini από το vickmall.. Στα 260+ ευρώ μπορείς να βρεις και το honor 6 που και αυτό είναι πολύ αξιόλογο κινητό με δυο κάρτες sim & sdcard... Καλή επιλογή από Ελλάδα άμα θέλεις γύρο στα 230+ είναι και το huawei p7 που και αυτό υποστηρίζει εξωτερική κάρτα αλλά παίρνει μια sim.. Και το xiaomi mi3 δεν είναι κακό..αλλά θα συμβιβαστείς χωρίς επέκταση αποθηκευτικού χώρου και με μια sim.. Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε δίλημμα, ποιό από τα δύο να διαλέξω για τη γυναίκα μου.

Εδώ τα χαρακτηριστικά τους.

Το F60 είναι πολύ φρέσκο και δεν υπάρχουν ακόμη πολλά reviews αλλά ούτε και feedback από χρήστες για τυχόν προβλήματα (ή προβληματάκια).

Το G2 mini ίσως είναι ελαφρώς καλύτερο στις προδιαγραφές αλλά διαβάζω στο skroutz κάποια αρνητικά σχόλια (για ελαττωματικά κομμάτια ή παρτίδες) και διστάζω.

 

ΥΓ

Αν διαβάσει κάποιος τα σχόλια στο skroutz θα νομίζει ότι αναφέρονται σε δύο διαφορετικές συσκευές, σαν να μιλάνε οι μισοί για Ferrari και οι μισοί για Lada. Κάποιοι το εκθειάζουν και κάποιοι το θάβουν. Αντί να βοηθήσουν τον υποψήφιο αγοραστή, τον μπερδεύουν περισσότερο.

Edited by Skakinen
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...