Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ωραια θα αναμενω, reviews.

και τα 2 τα θελω δικαρτα.

 

και σκεφτομουν για φθηνο το leafoun lead 5, ειναι καλο για τα "κυβικα" του;

επισης δεν ξερουμε πιο ειναι το tyrbo-x pi? ή κατι αντιστοιχο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, παιδιά.

 

Ίσως να υπάρχει και αλλού αντίστοιχο θέμα, αλλά βρήκα αυτό εδώ:

http://www.aliexpress.com/item/Original-Lenovo-S860-t-MTK6592-Octa-Core-1-9Ghz-13-0MP-2G-RAM-16G-ROM-5/2053705514.html

 

Παίζει να ισχύει κάτι τέτοιο; Ύποπτο μου φαίνεται. Αν ισχύει, παραγγέλνω αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε καν. ....

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ούτε αυτό ισχύει φίλε.

Αν προσέξεις,πίσω από το 860,υπάρχει ένα μικρό t !!!!!

Όπου βλέπεις αυτό το (t) σε Lenovo,σημαίνει μαϊμού......

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, ψαχνω tablet με budget εως 85 ευρω, για κυρια χρηση σαν gps αλλα και για ιντερνετ. Στο e-shop βλεπω οτι πολλα φθηνα μοντελα δεν εχουν gps, στον κοτσοβολο ομως μου ειπε ενας οτι ολα τα android tablet εχουν gps.

 

Εχω βρει το Archos G9 101 TURBO για 82,9 ευρω στο e-shop.

τι λέτε?

έχετε να προτείνετε κανένα?

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά!

Σκέφτομαι να κάνω το πείραμα να πάρω android στη γιαγιά μου, γιατί την εκνευρίζει το κινητό που έχει τώρα. Ενδιαφέρομαι για :

 

# 5+ Inches

# Να δώσω λιγότερα από 80$

 

Θένξ ! :D

Link to comment
Share on other sites

δλδ μιλάμε για 55 ευρώ?... ένα θα σου πω είτε λεφτά στον κάδο θα πετάξεις είτε να πάρεις τοσο φτηνή συσκευή θα έχουν ίδιο ακριβώς αποτέλεσμα, πάνε τουλάχιστον 120 130 ευρώ και πάρε κάτι που θα αντέξει και όχι one use device
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, ψαχνω tablet με budget εως 85 ευρω, για κυρια χρηση σαν gps αλλα και για ιντερνετ. Στο e-shop βλεπω οτι πολλα φθηνα μοντελα δεν εχουν gps, στον κοτσοβολο ομως μου ειπε ενας οτι ολα τα android tablet εχουν gps.

 

Εχω βρει το Archos G9 101 TURBO για 82,9 ευρω στο e-shop.

τι λέτε?

έχετε να προτείνετε κανένα?

 

Φίλε μου αυτό δεν ισχύει γενικά. Πρέπει να έχει ενσωματομένο δέκτη gps για να έχει και gps η συσκευή και δεν παρέχει αυτή τη δυνατότητα το αντρόιντ (αν αυτό εννοούσε αυτός που σου το είπε). Μπορούν όμως όλα να πάρουν δεδομένα από άλλη συσκευή που διαθέτη δέκτη gps αρκεί να μπορούν να συνδεθούν με αυτή (συμήθως μέσω bluetooth).

Στο ερώτημά σου τώρα, υπάρχουν κάποιες συσκευές που έχουν gps δέκτη, αν θες να το χρησιμοποιείς και σαν ταμπλέτα και όχι μόνο σαν gps (που θες φαντάζομαι), κοίτα να έχει αναλυση τουλάχιστον 1280*600 και τουλάχιστον 1 γκίγκα ραμ.

Κοίταξε αυτά : Lenovo IdeaTab A7-40 A3500

Pipo Tablet T3 3G 7"

Samsung T110 Galaxy Tab 3 Lite

Turbo-X CallTab IV

iQTAB DESTINATOR

 

Τα δυο αυτά τα τελευταία δεν θα στα πρότεινα, αφενός μεν για τα Turbo-X δεν ακούγονται και τοσο καλά σχόλια, αφετέρου για το τελευταίο έχει μονο 512ΜΒ ραμ, που το θεωρώ πολύ λίγα πλεον για τάμπλετ.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Κοντά στο budget που αναφέρεις, με οθόνη 5 ιντσών, τετραπύρηνα, με 1gb ram, είσαι στα:

1) Thl t6s

2) Doogee DG310

3) Cubot s168

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το z3 compact αν θέλεις κάτι που να το χειρίζεσαι χωρίς να κουράζεσαι. Για μένα κορυφαία επιλογή και τέλεια μπαταρία επίσης

 

Επίσης εκτός την τέλεια μπαταρία του είναι και πιο φθηνό από το Ζ3 και το Ζ3 compact είναι πιο βολικό στο χέρι

Link to comment
Share on other sites

Λέω να πάρω το A806 τελικά. Δύο ερωτήσεις; Τι είναι το rootαρισμα κ το χρειάζομαι;κ επίσης, κάπου διάβασα οτι πρέπει να μου περάσουν τα ελληνικά για να έχω και play store, αλλά ότι είναι καλύτερο να αφήσω την αρχική έκδοση. Τι να κάνω τελικά; Λέω να το πάρω σήμερα, οπότε θα εκτιμούσα μια γρήγορη απάντηση. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα budget μεχρι 230 ευρω για αγορα κινητου....Και το ποιο καλο για τα λεφτα του μου φαινεται αυτο....

Αν εχετε να προτεινετε κατι αλλο να μην ξεπερναει τις 5'' ....

 

Για αγορα απο εξωτερικο εννοειται λογω κοστους...

Το xiaomi το εχω βρει στα 225 απο merimobile...Υπαρχει κανενα ποιο φθηνο site και αξιοπιστο?

Ευχαριστω

Edited by TEXAN
Link to comment
Share on other sites

Αν μας αιτιολογησεις κι εσυ πως ακριβως εισαι αναμεσα σε αυτες τις 2 συσκευες (που εχουν σχεδον μια ιντσα διαφορα) τοτε ευχαριστως..

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα παιδιά!

 

Όπως καταλάβατε ψάχνω κινητό για μένα και την γυναίκα με max ~200€ για τον καθένα μας.

 

Για μένα πιο πολύ για LG G3s ή LG G2 mini είμαι, αλλά η γυναίκα θέλει το Lenovo S850 από Κίνα μεριά. Θέλω την γνώμη σας για αυτά τα κινητά αλλά και άλλες προτάσεις.

 

Γενικότερα δεν θέλω "no name" κινέζικο αλλά δεν πολυτρελαίνομαι και για τα Samsung.

 

Εμένα με ενδιαφέρει περισσότερο οι επιδόσεις και η γυναίκα πιο πολύ κάμερα και ίντερνετ.

 

Τέλος, ανάμεσα σε LG 3s και LG2 mini πιο είναι καλύτερο???

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι αντι-iphone οπότε ΝΟ :lol:

 

Μάλλον θα πάρω το G3 γιατί έιχα σονυ δυο συνεχόμενες φορές και θέλω να δοκιμάσω LG και επειδή έριξα λίγο το budget. Εκτός αν η διαφορά είναι τόσο μεγάλη πλέον, αλλά δεν το νομίζω!

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα τη γνωμη σας για επιλογη ταμπλετ στα 200 ευρω περιπου. Ο λογος αγορας ειναι οτι...η μητερα μου ειδε μια φιλη της που ειχε και θελει κι αυτη. :rolleyes:

Αρα ψαχνω κατι σε 10 ιντσες που να μπορει να αγοραστει απο Ελλαδα και να ειναι καποιας γνωστης μαρκας για να μπορω να το παω για service αν χρειαστει (που νομιζω θα χρειαστει αργα η γρηγορα). Τα βασικα αιτηματα ειναι να μην κολλαει, να εχει καλη οθονη και ποιοτικα να ειναι σε ανεκτα επιπεδα.

 

Κοιταω το Samsung Galaxy Tab 4 10.1" (16GB) κυριως επειδη εχει πανω απο 1gb ram. Τιποτα αλλες προτασεις απο lenovo, asus κτλ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...