Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειμαι κατοχος του LG G2 και στο προτεινω ανεπιφυλακτα...ειναι φανταστικη συσκευη και η πιο ευκολοχρηστη κατα τη γνωμη μου.

 

Αριστη καμερα και οθονη...δεν κολαει σε τιποτα και πολυ καλη διαρκεια μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το f1 ειναι πιο παλιο μοντελο και λιγοτερο ισχυρο.

αρα εισαι αναμεσα στο f2 και το v5 max.

 

προτιμω το v5 max κυριως λογω μπαταριας

και μεγαλυτερης πιθανοτητας για lollipop.

Link to comment
Share on other sites

τι να παρω βρε παιδια τελικα???

θελω ενα δικαρτο 5"-5,5" αξιοπιστο,καλη μπαταρια,οθονη,καμερα ικανοποιητικη και σχετικα γρηγορο.Το ξερω οτι ζηταω πολλα,διαθετω μεχρι 170 ευρω και θα δωσω κατι παραπανω για κατι εξαιρετικο που πραγματικα να αξιζει.Δηλαδη ψαχνω ενα VFM κινητο.

Αυτη τη στιγμη ειμαι σχεδον χωρις τηλεφωνο γιατι το δικο μου τα'χει παιξει,δεν πατανε κουμπια,εχει σπασει η οθονη χαλια....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

τι κινητό προτείνετε γύρω στα 220 ευρώ (τιμές σκρούτζ); Δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις (πχ. κάμερα). Σίγουρα θέλω κάτι που όσο γίνεται να μην κολλάει και να 'αντέξει' στο χρόνο... σκεφτείτε ότι τώρα θα εγκαταλείψω το SE X10 mini!

Τώρα τελευταία σκέφτομαι και τα windows. Αξίζει το lumia 735;

Link to comment
Share on other sites

Τι θα πάρεις θα το αποφασίσεις εσύ, εμείς απόψεις λέμε. Αν το βιάζεσαι πάρε το redmi note. Καλό και δοκιμασμένο. Η 4G έκδοση είναι φτηνότερη και πιο αργή, αλλά... έχει 4G. Εγώ θα έπαιρνα την προηγούμενη έκδοση με τον mediatek επεξεργαστή, πιο γρήγορη και κάνα 30ευρω ακριβότερη, χωρίς 4G.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Έχω αποφασίσει πως το LG g2 είναι αυτό που μου αρέσει. :)

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με το ίδιο πρόβλημα πήρα το Note και σώθηκα. Το καλύτερο δώρο στον εαυτό μου.

Υπάρχει Note 3 neo, Note 3 και Note 4. Διαλέγεις και παίρνεις.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με το ίδιο πρόβλημα πήρα το Note και σώθηκα. Το καλύτερο δώρο στον εαυτό μου.

Υπάρχει Note 3 neo, Note 3 και Note 4. Διαλέγεις και παίρνεις.:)

Μέχρι 150 ευρώ είπε ο άνθρωπος!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά θα προβώ σε αγορά μιας μικρής ταμπλέτας για χρήση εκτός σπιτιού , οπότε κοιτάω για 7-8inc και με ενδιαφέρει η μπαταρία να κρατά πάνω από 4 ώρες και να είναι σχετικά αξιόπιστο .Έχω δει κάποια μοντέλα που είμαι ανάμεσα, αν έχετε κ εσείς κάτι στο μυαλό θα χαρώ να ακούσω

 

Lenovo A3500 90€

 

Asus Memopad 7 HD 99€

 

VERO X8i 8 130€

 

ACER Iconia Tab 8W 150€

Edited by dimcreed
Link to comment
Share on other sites

Άσε το memopad, είναι πιο βαρύ από κάθε άλλο με αυτά που του φορτωσε η Asus. Προτιμώ τον κινέζο (Vero)
www.allaboutflowersflorist.com, όλα με ένα λουλούδι.
Link to comment
Share on other sites

θελω ενα ταμπλετ να το εχω παντα μαζι στο φορτηγο, με sim για τα δεδομενα και κλησεις επισης, και ειμαι αναμεσα σε αυτα τα δυο. αν εχει καποιος εμπειρια απο αυτα, ας πει τη γνωμη του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για κύριο κινητό έχω ένα Lumia 920.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα.Συγνωμη που θετω το ερωτημα μου εδω απλως δεν ηξερα που να ρωτησω :)

 

Το ερωτημα μου λοιπον ειναι εαν γνωριζει καποιος καταστηματα που να αγοραζουν μεταχειρισμενα smartphone εντος αττικης.Επειδη ενδιαφερεται ενας φιλος μ και στο γκουγκλ δεν μου βγαζει κανενα αποτελεσμα ειπα να ρωτησω εδω μπας και γνωριζει καποιος.

 

Καλες γιορτες να εχουμε!!!

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Αν και οι συσκευές που κυκλοφορούν τώρα είναι μια χαρά, από τον Ιανουάριο αναμένονται οι καινούριες με 1080p και καλύτερους επεξεργαστές και 3gb Ram. Από τις πρώτες ενδείξεις οι τιμές τους θα είναι στα 140 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για ταμπλετ φτηνό. Μέχρι 200 ευρώ.

 

Πρέπει να έχει τουλάχιστον 9 ίντσες οθόνη και 1080p+. Επίσης θα ήθελα να έχει αξιοπρεπή rom και να είναι απρόβλιματιστο. Σημαντικό είναι και το GPS γιατί το θέλω και για το αυτοκίνητο.

 

Το onda v989 αξίζει ή μου προτείνετε κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

(Σορρυ για την ελλειψη τονων, ειμαι απο net cafe και δε δουλευουν.)

 

Θελω μια συσκευη android κατα προτιμηση (γιατι αυτα ξερω) που να κανουν καλη εγγραφη ηχου (voice recording) και να ειναι value for money. (δινω πχ 100-200Ε, the less the better)

Συγκεκριμενα, θελω να ηχογραφω/μαγνητοφωνω διαλεξεις πχ σε πανεπιστημια, οποτε θα εχω καποια αποσταση (πχ απο 5 μεχρι 20 μετρα) απο τον ομιλοντα. Επισης το smartphone μπορει να ειναι μεσα σε τσαντα πλατης, σε τσαντακι κλπ (περα δηλαδη απο την αποσταση) οποτε να δυσκολευεται περισσοτερο να περασει ο ηχος.

Το κινητο μου ειναι το Samsung Galaxy S4 το οποιο εχει ποιοτικοτατο voice recorder, αλλα θελω ενα 2ο κινητο, ωστε το ενα να γραφει πχ στη σχολη, να τα περναω στο κανονικο μου με bluetooth, και ενω απομαγνητοφωνω της προηγουμενης που εχω περασει (δηλαδη χρησιμοποιω το κανονικο μου για την απομαγνητοφωνηση) να γραφει το αλλο συγχρονως στο χωρο της διαλεξης. Και δε θελω να ειναι το κανονικο μου εκει, γιατι εχω τα παντα μεσα, οποτε δε μπορω να παρω το ρισκο να χαθει.

Το Galaxy S4 εχει επιλογη για Υψηλη ενταση εγγραφης ηχου, και επισης επιλογη για στερεοφωνικη εγγραφη (2 ηχεια, πανω + κατω, οποτε νομιζω βοηθαει σε δυσκολες καταστασεις, αν ειναι μεσα σε τσαντες κλπ). Οποτε σκεφτομαι αρχικα να παρω αλλο ενα S4 (πχ μεταχειρισμενο), or το S3 Neo, που εχει επιλογη για υψηλη ενταση ηχου, αλλα δεν εχει στερεοφωνικο ηχο, και δε το εχω δοκιμασει οποτε δε ξερω. Επισης μου φαινεται υπερβολη να παρω τα κινητα αυτα μονο και μονο για την ηχογραφηση.

Δε θελω μαγνητοφωνα κλπ γιατι δεν εχω laptop σπιτι να τα περασω, και δεν εχουν bluetooth αυτα για να τα περασω στο κινητο, οποτε ας μεινουμε στο καλυτερο value for money smartphone για αυτη τη δουλεια, και μη προτεινουμε εναλλακτικες. Επισης επειδη εχω samsung και ειναι ποιοτικα κινητα, θα ηθελα κατι απο κει. Εννοειται πως θελω ο,τι ειναι, να εχει συνεχη εγγραφη ηχου, και να μη σταματαει οταν κλειδωνει το κινητο / σβηνει η οθονη κλπ. Επισης η μπαταρια δεν ειναι τοσο προβλημα, αρκει να μπορει να κρατησει πχ max 12 ωρες ηχογραφησης.

 

Με συγχωρειτε για το μεγαλο ογκο κειμενου. Ελπιζω σε ομορφες και χρησιμες απαντησεις.

Ευχαριστω πολυ!

Edited by just_
Link to comment
Share on other sites

Stereo recording και τρία high dynamic range μικρόφωνα έχει το Lumia 920 αν σε ενδιαφέρει να ξεφύγεις λίγο από android.

Το έχω για 2η συσκευή και έχει άριστη ποιότητα εγγραφής. Επίσης η 32gb εσωτερική μνήμη του βοηθάει πολύ στις μεταφορές μεγάλων αρχείων από και προς τη συσκευή.

Το βρίσκεις μεταχειρισμενο στα 130-150 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Για smartphone γύρω στα 50 με 60 € και οθόνη 4" max 4.5" τι επιλογές έχουμε;

Έχω υπόψη μου το jiayu f1. Υπάρχει κάτι άλλο ισάξιο ή καλύτερο;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...