Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φαντάζομαι πως για την χρήση που το θέλει μια χαρά θα είναι και αυτό, αλλά έχει και άλλες αξιόλογες προτάσεις σε αυτά τα χρήματα, π.χ. xiaomi hongmi 1s ή το νέο cubot s200 το οποίο φαίνεται πολλά υποσχόμενο.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόνο και μόνο επειδή το doogee το έχει ξάδελφος μου και έχει μείνει πολύ ευχαριστημένος, στο προτείνω.

Κατά τα άλλα το ποστ σου είναι απολαυστικό και μπράβο σου!

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Κατεληξα πλεον στο LG G2 (16gb) και στο Samsung Galaxy S4 Mini Deep black ποιο απο τα 2 ειναι καλυτερο ?

 

LG G2 μακραν, αλλα τσεκαρε και το Huawei Ascend P7 που λεει ο egodemis, το θεωρω πληρεστερη προταση γιατι εχει microSD slot χωρις να εχει κανενα σοβαρο μειονέκτημα.

Link to comment
Share on other sites

το a820 εχει μονο 4gb rom (και περιπου τα μισα θα ειναι κατηλειμμενα απο το android).

επισης ειναι καπως παλιο μοντελο και συμφωνα με το gsmarena ερχεται με android 4.1.

η μπαταρια του θα μπορουσε να ειναι μεγαλυτερη. και μονο λογω 4gb rom δε θα το προτιμουσα.

 

zte v5 red bull (εκδοση 2gb ram, 8gb rom) €116

lenovo s660 €111

cubot s200 €85 (νεα συσκευη, περιμενε reviews)

thl 4000 €79 (νεα συσκευη, περιμενε reviews)

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Το doogee θα σου πρότεινα μεταξύ των δύο, δες όμως και το Huawei honor 3c.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_75301.html

 

VOYO WinPad A9 Original Keyboard Leather Sheath and 3G Online Module 10.1 inch Windows 8.1 OS Tablet PC with Intel Baytrail-T Z3770*1.47GHz Quad Core 64GB ROM WUXGA IPS Screen, 4 GB RAM, GPS.

 

Έχει αγοράσει κάποίος το παραπάνω tablet να μου πει τη γνώμη του;

Τι νομίζετε αξίζουν τα σχεδόν 400 ευρώ για την αγορά του η έχετε να προτείνεται κάποιο άλλο με παρόμοια specs;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το φόρουμ,

 

Ήρθε η ώρα να αλλάξω το κινητό μου και δεν ξέρω τι να διαλέξω, είμαι ανάμεσα σε galaxy s5 mini (για το οποίο δεν έχω ακούσει και πολλά καλά), και LG G2 (με προβληματίζει λίγο γιατί είναι μοντέλο του 2013). Τι άλλο μπορώ να πάρω σε αυτό το budget των 280€ max;

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το φόρουμ,

 

Ήρθε η ώρα να αλλάξω το κινητό μου και δεν ξέρω τι να διαλέξω, είμαι ανάμεσα σε galaxy s5 mini (για το οποίο δεν έχω ακούσει και πολλά καλά), και LG G2 (με προβληματίζει λίγο γιατί είναι μοντέλο του 2013). Τι άλλο μπορώ να πάρω σε αυτό το budget των 280€ max;

 

LG G2 είναι μια χαρά εργαλείο, θα αναβαθμιστεί κιόλας μην το σκέφτεσαι. Στα ίδια λεφτά βέβαια παίρνεις και Nexus 5 για τέλεια εμπειρία αλλά μέτρια κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

βρήκα αυτό εδώ πιστεύω είναι καλύτερο από το meizu mx3? http://www.minideal.net/zte-nubia-z7-mini-4g-lte-android-4-4-2-3ghz-5-0-1080p-ram-2gb-rom-16gb-smartphone.html

 

Σαφώς πιο γρήγορο, πιο άνετο, δυνατότερο σε χαρακτηριστικά το Nubia. Αλλά περίεργο μενού και δεν ξέρω αν έχει ελληνικά. Αν το minideal λέει οτι έχει τότε πάσο ;)

Link to comment
Share on other sites

Απο τα χαρκτηριστικά του φαίνεται ότι δουλεύει και στα ελληνικα δίκτυα, αλλά εγώ θα το σκεφτόμουν διπλά και τρίδιπλα πριν το πάρω.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !

Θα ήθελα να αγοράσω ένα tablet μέχρι 120 ευρώ για τη μητέρα μου.

Κυκλοφορούν άπειρα, κι έχω μπερδευτεί.

Ποιο θα μου προτείνατε ως καλύτερο value for money? :)

Link to comment
Share on other sites

To G2 και το Nexus 5 εχουν το μειονέκτημα της ελλειψης microSD slot (το samsung ειναι το χειροτερο). Δες το Huawei Ascend P7 στα 260 ευρω.

 

Τυχαινει να ψαχνω κινητο και εγω σε αυτο το ευρος τιμης και κατέληξα στο Huawei.

Link to comment
Share on other sites

Το Motorola G 4G παίρνει κάρτα μνήμης....

 

Παιρνει, αλλα το τελευταιο android δε σε αφηνει να αποθηκευσεις εφαρμογες στην sd. Μπορει να γινει περιοριστικο.

 

Κατα τα αλλα δεν εχω να προτεινω και εγω κατι καλυτερο σε αυτα τα χρηματα απο Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Αν δε σε χαλάει η έλλειψη ad ορμά για το g2 at κουμπιά πίσω συνηθίζονται ανετωτατα αλλα με τις λειτουργίες knock on Kai knock off πραγματικά δεν χρησιμοποιείς τα κουμπιά...δεν θα σε χαλάσει καθόλου...

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι θα ελεγα το lenovo A850+ που εχω παρει στην γυναικα μου και ειναι πολυ καλο σε αυτα τα χρηματα.

http://www.vickmall.com/lenovo-a850-smartphone-android4-2-mtk6592-octa-core-1-4ghz-5-5-inch-qhd-screen.html

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύετε ότι το Cube Talk 9X είναι το καλύτερο στα λεφτά του, ή υπάρχει κάτι άλλο?

 

Έχω προβληματιστεί με την μέτρια οθόνη του από όσα έχω διαβάσει...

 

Αν υπάρχει κάτι άλλο θα ήθελα καλή οθόνη, καλή μπαταρία και 8-10'', ενώ σοβαρά θα εκτιμηθεί το 3G...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...